Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

Aš pasėjau garstyčias kaip sideratus ir apkasiau. Jos atseit ir dezinfekuoja, ir praturtina žemę 4u.gif
Atsakyti
ačiū, Gaudvile 4u.gif 4u.gif Aš vis tavo postus skaitydama pamąstau - ar tu agronomo mokslų nekrimtus?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 07 lapkričio 2011 - 11:48
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 11 07, 12:21)
prieš žiemą reikia tik nuplauti konstrukciją - pašalinti dumblius ir jei yra vabzdžių padėtus kiaušinėlius. Jei labai sirgo šiltnamyje augalai, tai galima ir sieros dūmšaškę uždegti. Bet yra pliusų ir minusų.

Na, o dirvą pagerinti galima keliais būdais: 1) įterpiant perpuvusio mėšlo, 2) užsėjant sideratais. Tik sėti jau vėloka. Tiesa, galima šiltnamy didesniais atstumais pasodinti žieminių česnakų skilteles. Dezinfekuos dirvą ir atbaidys kai kuriuos kenkėjus.



kiek girdejusi, cesnakus reikia paseti iki spalio vidurio, ar ne per velu dabar butu?
klausiu, nes turiu nemazai zieminiu, bet laukiau o vidurio spalio, ir paskui visai juos pamirsau blush2.gif ir dar vienas dalykas, dabar yra pabarstytas siltnamis pelenais, tai ar nebus "per sviezias" pelenas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zirzė: 07 lapkričio 2011 - 11:37
QUOTE(saintlina @ 2011 11 07, 12:35)
ačiū, Gaudvile  4u.gif  4u.gif  Aš vistavo postus skaitydama pamąstau - ar tu agronomo mokslų nekrimtus?

4u.gif tikrai , taip nuosekliai viską išrašo...dėkui
Atsakyti
QUOTE(Zirzė @ 2011 11 07, 11:36)
kiek girdejusi, cesnakus reikia paseti iki spalio vidurio, ar ne per velu dabar butu?
klausiu, nes turiu nemazai zieminiu, bet laukiau o vidurio spalio, ir paskui visai juos pamirsau blush2.gif ir dar vienas dalykas, dabar yra pabarstytas siltnamis pelenais, tai ar nebus "per sviezias" pelenas?


aš sodinčiau. Dabar vis dar pakankamai šilta, o jei sodinsit šiltnamy - tuo labiau. O pelenai ne mėšlas, pakenkt galėtų nebent būdami kątik iš krosnies, dar karšti būdami.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2011 11 07, 12:53)
aš sodinčiau. Dabar vis dar pakankamai šilta, o jei sodinsit šiltnamy - tuo labiau. O pelenai ne mėšlas, pakenkt galėtų nebent būdami kątik iš krosnies, dar karšti būdami.


dekui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2011 11 07, 12:53)
aš sodinčiau. Dabar vis dar pakankamai šilta, o jei sodinsit šiltnamy - tuo labiau. O pelenai ne mėšlas, pakenkt galėtų nebent būdami kątik iš krosnies, dar karšti būdami.

drinks_cheers.gif mes irgi tik vakar cesnakus susodinom. tikrai ne per velu nes siemet labai jau siltas ruduo.... uosvis kaip tik anksti susodines nerimauja kad nepradetu dygti smile.gif
Atsakyti
g.gif aha , toks keistas ruduo..aš dar vis morkų nepasėju biggrin.gif ...galvoju , šilta sudygs ir bus joms amen... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 07 lapkričio 2011 - 12:57
QUOTE(saintlina @ 2011 11 07, 11:35)
ar tu agronomo mokslų nekrimtus?

nea biggrin.gif Kitokių mokslų daug daug ir dar bjaurių dėstytojų papuolė, išauklėjo ir labai dėkinga jiems.

QUOTE(Zirzė @ 2011 11 07, 11:36)
kiek girdejusi, cesnakus reikia paseti iki spalio vidurio, ar ne per velu dabar butu?
klausiu, nes turiu nemazai zieminiu, bet laukiau o vidurio spalio, ir paskui visai juos pamirsau blush2.gif ir dar vienas dalykas, dabar yra pabarstytas siltnamis pelenais, tai ar nebus "per sviezias" pelenas?

jei į šiltnamį dirvos dezinfekcijai, kovai su kenkėjais, tai tikrai dar nėra vėlu. Priminsiu, kad ten juos pasodint užtenka gana dideliais tarpais. Be to pomidorai labai gerai draugauja su česnakais kaip ir su bazilikais, špinatais, svogūnais, salotomis, morkomis, tagetėmis.
O kas dėl sodinimo lauke, literatūroj nurodo 6 savaičių terminą iki didžiųjų šalčių. Tam, kad gerai žiemotų, turi sudygti ir pakankamai daug užsiauginti šaknų. Vasarinius sodinant pavasarį reiktų nepaankstint dėl galimų šalnų.
Papildyta:
QUOTE(diuni @ 2011 11 07, 12:50)
aš dar vis morkų nepasėju biggrin.gif  ...galvoju , šilta sudygs ir bus joms amen... g.gif

dar nesėjau morkų ir dar net lysvės nepasiruošiau. Negalima paankstint, geriausia berti sėklas, kai jau į dirvą piršto negalima įbesti ir ant viršaus uždėti mulčą.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 11 07, 14:14)
O kas dėl sodinimo lauke, literatūroj nurodo 6 savaičių terminą iki didžiųjų šalčių. Tam, kad gerai žiemotų, turi sudygti ir pakankamai daug užsiauginti šaknų. Vasarinius sodinant pavasarį reiktų nepaankstint dėl galimų šalnų.



o tai tau ... belieka tiketis kad didziuju shalciu iki kaledu nebus biggrin.gif
beje, o "didieji salciai" -tai minus kiek? g.gif

o shiltnamyje chesnakus vasarinius irgi tinka sodint turbut? sodinami i tarpus tarp pomidoru ar geriau palei krashta? chesnakams tai turbut visaip gerai, bet kaip i tai pomidorai- gal jeigu tarpuose tai uzsigozia vieni kitus? bazilikus visada sodinu-tai labai grazus krumai uzauga smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Casual: 07 lapkričio 2011 - 13:25
biggrin.gif aš vageles padariau kažin kada tom morkom...nu tai gal lauksim Kalėdų ir sėsim lotuliukas.gif Gaudvile , ačiū...man kiek prašviesėjo tikrai su tom morkom 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Casual @ 2011 11 07, 14:24)
o tai tau ... belieka tiketis kad didziuju shalciu iki kaledu nebus  biggrin.gif
beje, o "didieji salciai" -tai minus kiek?  g.gif

o shiltnamyje chesnakus vasarinius irgi tinka sodint turbut? sodinami i tarpus tarp pomidoru ar geriau palei krashta? chesnakams tai turbut visaip gerai, bet kaip i tai pomidorai- gal jeigu tarpuose tai uzsigozia vieni kitus?  bazilikus visada sodinu-tai labai grazus krumai uzauga  smile.gif

thumbup.gif o , ir aš pasodinsiu tada vasarinių , jeigu gerai...tik jau ne iš krašto , geriau prie sienos , ar tarp pomidorų...iš krašto prie tako man labai kliūna paskui , kai reikia tvarkyt pomidorus...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 07 lapkričio 2011 - 14:31
QUOTE(Casual @ 2011 11 07, 13:24)
o tai tau ... belieka tiketis kad didziuju shalciu iki kaledu nebus  biggrin.gif
beje, o "didieji salciai" -tai minus kiek?  g.gif

o shiltnamyje chesnakus vasarinius irgi tinka sodint turbut? sodinami i tarpus tarp pomidoru ar geriau palei krashta? chesnakams tai turbut visaip gerai, bet kaip i tai pomidorai- gal jeigu tarpuose tai uzsigozia vieni kitus?  bazilikus visada sodinu-tai labai grazus krumai uzauga  smile.gif

po sniegu labai šalta nebūna, tai tie didieji turbūt kai jau laikosi -15C ir dar žemiau. Aš irgi tikiuosi, kad iki kalėdų nebus lotuliukas.gif

Šiltnamy tai palei visą perimetrą aplink susodinau. Kiek stebiu braškes, tai jų plotely niekad neaptinku kurklių, auga kartu su česnakais. Tai labai tikiuosi, kad šioji vampus atbaidanti priemonė ir šiltnamyje gelbės laugh.gif
Atsakyti