Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

Matau yra geltonukų,nu tie tai tikri ekstremalai,pas mane šiltnamyje vienas tebuvo,bet jau aukštas ir vešlus,nežinau kiek būtų išbuvęs nelaistytas.Tu jį geni o jis dar labiau veši blink.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Lady Dy @ 2011 10 31, 16:47)
Matau yra geltonukų,nu tie tai tikri ekstremalai,pas mane šiltnamyje vienas tebuvo,bet jau aukštas ir vešlus,nežinau kiek būtų išbuvęs nelaistytas.Tu jį geni o jis dar labiau veši blink.gif  doh.gif


Laba,pas mane irgi augo YELLOW PLUM - siltnamio aukstis apie 2.5m tai tie ekstremalai augo iki pat stogo ,buvo pasodinti vidurineje eileje pacioj auksciausioj vietoj,tai teko palubej dar viena virve rist ir juos nuleist ,tai vel beveik iki zemes nutyso ir buvo apsipyle ziedais ir pomidorais.
Atsakyti
thumbup.gif nieko sau...pas mane , gaila , kitąmet dar tokių nebus...norėčiau , bet jau nebus kur... rolleyes.gif
Atsakyti
Kaip žemę iš rudens paruošiat
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 10 30, 14:05)
Su agurkais - jokių problemų, bet pomidorų auginimo lauke mūsų šeima seniai atsisakė, o iš šiltnamio valdome dar ir dabar rolleyes.gif


o nenusalo? g.gif nes maniskiai tai nusalo jau pries pora savaiciau, kai pirmosios salnos buvo.
Atsakyti
QUOTE(Zirzė @ 2011 11 01, 22:52)
o nenusalo? g.gif nes maniskiai tai nusalo jau pries pora savaiciau, kai pirmosios salnos buvo.

Ne nenušalo, šiandien net norėjau fotografuoti, kaip dubenėlį priskinu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 11 01, 21:40)
Ne nenušalo, šiandien net norėjau fotografuoti, kaip dubenėlį priskinu rolleyes.gif


gal tu geriau nebefotografuopk, a.. unsure.gif Tikram lietuviui psichologiškai per sunku žiūrėt į tokias nuotraukas cool.gif
Atsakyti
QUOTE(lolita1960 @ 2011 10 31, 19:31)
Laba,pas mane irgi augo YELLOW PLUM - siltnamio aukstis apie 2.5m tai tie ekstremalai augo iki pat stogo ,buvo pasodinti vidurineje eileje  pacioj auksciausioj vietoj,tai teko palubej dar viena virve rist ir juos nuleist ,tai vel beveik iki zemes nutyso ir buvo apsipyle ziedais ir pomidorais.

O kaip jus auginat pomidoru medi ?Gal anksciau ji sejat nei kius pomidorus ?
Atsakyti
QUOTE(SaVi @ 2011 11 02, 17:30)
O kaip jus auginat pomidoru medi ?Gal anksciau ji sejat nei kius pomidorus ?


Labai paprastai auginau, kaip ir kitus pomidorus,nes pomidoru medi pirmus metus auginau,tai auginau kaip sugalvojau:-)genejau kaip ir kitus,nors jis pats sakas formavo ne is pazastiniu ugliu,tik veliau kaip apsiziurejau kad saku per daug,pradejau retint ir isejo visai gerai,cia bent man taip atrode:-)
Atsakyti
QUOTE(lolita1960 @ 2011 11 02, 20:05)
Labai paprastai auginau, kaip ir kitus pomidorus,nes pomidoru medi pirmus metus auginau,tai auginau kaip sugalvojau:-)genejau kaip ir kitus,nors jis pats sakas formavo ne is pazastiniu ugliu,tik veliau kaip apsiziurejau kad saku per daug,pradejau retint ir isejo visai gerai,cia bent man taip atrode:-)

labai jau įdomus augalas turėtų būt tas pomidorų medis bigsmile.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(lolita1960 @ 2011 11 02, 22:05)
Labai paprastai auginau, kaip ir kitus pomidorus,nes pomidoru medi pirmus metus auginau,tai auginau kaip sugalvojau:-)genejau kaip ir kitus,nors jis pats sakas formavo ne is pazastiniu ugliu,tik veliau kaip apsiziurejau kad saku per daug,pradejau retint ir isejo visai gerai,cia bent man taip atrode:-)


Gal idomu

Pomidoras-medis buvo pristatytas prieš tris metus Olandijoje, parodoje.Oranžerijoje pomidoras savo ūgliais buvo apsivijęs karkasą, o jo kekės leidosi žemyn. Žmonės aikčiojo ir negalėjo patikėti. Įspūdis buvo didžiulis.Tokiu savo pavidalu pomidoras-medis priminė aštuonkojį. Suskaičiuoti vaisių kiekį buvo neįmanoma ( po pirmojo šimto pradedi klysti). Juk šio augalo karūnos diametras ne mažiau 5-8 metrai.
Vos tik pasirodė pardavime hibridas Sprut F1 (Aštuonkojis), daugelis iš karto susidomėjo šia naujove. Sutikite, pomidoras-medis Sprut F1 yra absoliuti naujovė ir ja domisi tiek stambūs fermeriai, ūkininkai, tiek mėgstantys originalumą ir naujoves daržininkai.
Mėgėjiškai auginant šią rūšį įprastame šiltnamyje, per vieną vasaros sezono periodą jūs galite gauti aukštaūgį augalą, kuris duos vidutiniškai 10 kg derliaus.
Kuo šis pomidoras skiriasi nuo kitų? Pasirodo, kai kurios rūšys turi didesnes augimo galimybes, didesnį galingumą, didesnį potencialą. Todėl juos galima formuoti kaip pomidorą-medį.
Apšildomuose šiltnamiuose pomidoras-medis augina pusantrų metų. Per šį laikotarpį pomidoras duoda 1,5 tonos vaisių. O tai 13 tūkstančių pomidorų.
Nuo medžio nuskynus pomidorą sėkloms, užauginti tokį augalą nepavyks, nes tai hibridas F1.
Neturintiems galimybės auginti pomidorą ištisus metus (jei nėra šildomo šiltnavio), galima auginti taip, kaip auginami įprasti pomidorai. Derliumi vistiek liksite patenkinti. Kai kurie krūmai duoda 7-10 kg vaisių. Ypač malonu tai, kad vaisiai artėdami prie viršūnės nesusmulkėja.
Sprut F1 labai atsparus ligoms ir oro kaitoms vasaros pabaigoje. Pomidoras-medis baigia duoti vaisius, kai temperatūra tampa pernelyg žema.
Šis pomidoras puikiai tinka auginti paprastuose šiltnamiuose. Jį reikia formuoti kaip aukštaūgį indenterminantinį hibridą. Auginant šildomuose šiltnamiuose (oranžerijose) reikia formuoti medį į šonus ir tuomet Sprut F1 gali džiuginti 35-40 kg/m2 derlingumu. Didžiulis pomidoro-medžio privalumas tai, jog jis atsparus ligoms. Kuomet dauguma pomidorų pradeda geltonuoti, Spruto medžiai stovi žali ir toliau duoda vaisius. Juk nuo krūmo 10 kg – tai visai neblogai.
Atsakyti
4u.gif thumbup.gif oho...nu gaila ...neturiu oranžerijos rolleyes.gif o norėtusi pamatyti visą jo jėgą ir grožį...ech , tie norai... rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 03 lapkričio 2011 - 08:19