Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

Pomidorų rišimas:[/b]
user posted image
Rišimą pradedame nuo pomidoro. Špagatą aplink stiebą užtenka tik sukryžiuot, puikiai laikosi. Stiebo stengiamės "neprismaugt", kilpelę darome su laisvumu. Virvelės "uodegą" taip pat paliekame ilgesnę, kad reikalui esant, būtų iš ko padaryt didesnį laisvumą pomidorui paaugus. Nykščiu prilaikydami virvės susikirtimo vietą, špagatą lengvai patempdami apsukame aplink daigą aukštyn.



Aplink daigą apsuktą špagatą prilaikome šiek tiek ant įtempimo, kad neatsisuktų, ir keliame aukštyn iki vielos. Glaudžiame, prispaudžiame pirštu špagatą prie vielos reikiamame aukštyje, kad pomidoras įtempime jaustųsi komfortabiliai ir iškart darome kilpelę. Jei ją teisingai užsukote, užverškite patraukdami už trumpojo galo. Ji neturi netikėtai atsirišti. Reikalui esant, nesunkiai galima atlaisvinti. (taupant špagatą, rudeniui galima viską gražiai, lengvai atrišti)
Jei per stipriai užveržėte špagatą ar pomidoro kotui sustorėjus špagatas įsiveržė, atlaisvinkite jį užkišdami pirštą ar vielos galą už kilpelės trumpesniojo galo ir truputį patraukite.

user posted image
Stiebų formavimas:
Jei norit auginti dviem stiebais, tai vienas šoninis stiebas leidžiamas augti iš po pirma žiedine keke esančio pirmojo lapo pažasties ūglio.

Čia auginimas dviem stiebais
user posted image

Jei auginsite trim stiebais, tai kitas stiebas leidžiamas augti iš po tos pačios kekės apatinio antrojo lapo pažasties ūglio.

Čia auginimas trim stiebais
user posted image

                                  Pomidoru prieziura ir problemos:
Ar antra stieba skabyt iki ziedines kekes?
Antro stiebo žiedinė kekė dažniausiai prasideda po 4-5 lapo, skaičiuojant nuo pagrindinio išsišakojimo, žiūrint kokia veislė. Antram stiebui galima lapus skabyt iki pirmos kekės. Po keke paliekame  vieną lapą, jei reikia, geriau virš kekės išskiname vieną lapą. Per savaitę neskiname  daugiau kaip 4 lapus, per dieną - 2 vnt.Kai pirmoji kekė nuskinama, skabomi lapai iki antrosios kekės.
Kitas variantas yra, kai po keke paliekamas vienas lapas. Kodėl? Ogi todėl, kad iš to lapo kekė gauna maisto medžiagas, t.y. lapas maitina kekę.
Kodel pas mane sode pamidoru lapeliai rieciasi i virsu?
Dazniausiai del dregmes trukumo.

Viena iš gvildenamų problemų yra kodėl lapai susisuka vamzdeliu?
Tai čia nurodyta daug priežasčių:
1 - esant ypač aukštai oro temperatūrai (daugiau kaip 35 ) ir žemai oro drėgmei
Augalams yra pavojinga jeigu šaknų zonoje temperatūra yra žema, o viršūnė patiria aukštų temperatūrų stresą (tai va dėl ko reikia pomidorų kojytes pamulčiuoti  )
2-tai gali būti, kad augalai susirgo bakteriniu vėžiu (susisukę apatiniai lapai vysta, ruduoja ir pamažu džiūsta (o siaube  ) Po to ant lapkočių, lapų gyslų, taip pat ant stiebo atsiranda įtrukimų, žaizdelių...
3-maisto medžiagų trūkumas (fosforo trūkumas - viršutinė lapo pusė tampa tamsiai pilkai žalia, gyslos - violetiškai raudonos; sieros trūkumas - ant jaunų lapų atsiranda nekrotinių dėmių; boro trūkumas - jauni lapai sukasi į vidų, pritrūkę kalcio - sukasi į viršų, vaisių viršūnės atsiranda juodų dėmių, kalio - lapų kraštai riečiasi žemyn, ant jų atsiranda nekrotinių dėmių.
Kazkaip keistai su mano pomidorais-baigiasi keke,po keke lapai pradejo augt,ziuriu jau ziedai formuojasi.Nuspinti ar leisti augt?
Tą "prątęsimą" skink, nes ta žiedinė kekė išeikvos visą energiją ir pirmos kekės pomidorai nebeaugs. Arba ta antroji kekė pati išaugins špygos dydžio pomidorus...
Norejau paklausti ar gerai bus jei antras stiebas auga is augsciau nei pirmos kekes pazastis?

Šiaip antram stiebui augti reiktų žemiau, bet jei jau palikai taip, tegu būna. Nieko tam daigui nenutiks. Augs ir ant tos šakos pomidorai, o ne slyvos..  Tiesiog taip niekad neauginu - iš anksto apsisprendžiu keliais stiebais auginsiu
Pomidoras isleido dvi kekes ir i virsu nebeauga, nors salia ta pati veisle tuoj ir lubas rems...

Būna, kad nei iš šio, nei iš to pomidoras užsibaigia žiedine keke, tuomet šoninę atžalą leidžiame augti iš bet kokios vietos. Tokiu atveju gali ir dvi atžalas palikt, bet su dviem atžalom derės vėliau, nei su viena.. Gali rinktis kaip tau geriau
Gal kas pasakys ko trūksta pomidoram..į lapus auga kaip pasiute,o va pomidoriuku nelabai mezga..ko jiems trūksta... ?
manau atsakymas butu toks:sodink pomidorus ant dietos,nes per daug trasu gavo
Pradėjusius rausti nuskinat,kad kiti galėtų nokti,ar paliekat kekėje? Su mama aną dieną diskutavom..

Nežinau kaip kitos, bet aš nuskinu visus, net ir ružavus pomidorus. Biesas jų neima, jau kai pradeda rausti, tai nesustabdysi.. 
Labai sunkiai mezgas pomidorai,bet ne tame bėda. Bėda tame,kad vos jie paaugę įma pūti nuo apačios...nuruduoja apvaliai pusė pomidoro.... ties koteliu lieka sveikas...  Kaip gydytis? Kodėl taip nutinka?

Tai neinfekcinė liga. Pomidorai serga viršūniniu puviniu. Tai dažniausiai nutinka, kai pomidorams trūksta kalcio. Gal dirva truputį nualinta, galima skystu galvijų mėšlu palaistyti, žodžiu reikia pomidorus pavitaminizuoti. Problema susitvarko Jei labai masiškai išplitę, kraštutiniu atveju reiktų palaistyti arba nupurkšti kalcio salietros 1% tirpalu.

Pajudinus lapus pasikelia mazu museliu debesis, sviesiu.. ?

Tai baltasparniai. Labai sunku su jais kovot. Nėra efektyvaus insekticido jiems, nes jie labai atsparūs visokiai chemijai. Dauginasi kosminiu greičiu.
Žinau tik vieną būdą: purkšti juos degtine su vandeniu santykiu 1:1. Tik, žinoma, vieno-dviejų kartų nepakaks...
Dar yra pirkti geltonų lipnių juostų, galit kažkiek jomis bent pabandyti.
Jei nieko nedarysit, su pomidorais galit atsisveikinti..
Foto :
user posted image

Nuotraukoje ant lapo ryškus magnio trūkumas,o lapų susisukimas gali būti veislės savybė arba staigus temp.pakilimas,esant mažam oro drėgnumui{per sausa}.Taip pat rekomenduojama nupurkšti pomid. boro rūgšties tirpalu-10l /2g b.r.
user posted image

user posted image

“Žiedų augimas ir vystymasis sutrinka ir dėl mangano trūkumo.Iš savo praktikos galiu pasakyti,kad aukštaūgiai pabarstydavo 3-4 kekę kaip nuotraukoje.Padėjo paliejimas kalio permanganato tirpalu.”
foto su musele ir prie ziedo tie juodi smulkus taskiukai
user posted image
Šiltnamiuose irgi kartais negausiai pasitaiko muselių prie pomidorų kotų, bet jos dažniausiai nuo mulčo atsiranda. O nuo ko vazonuose..

Jei nepadeda muilai (dar ūkišką muilą išbandyk), nupurkšk koka kola... neblogas nuodas čiulpikams. Jei musytės veisiasi pačioje žemėje, palaistyk kalio permanganato tirpaliuku. Ir pomidorams gerai, ir musytėms blogai
http://gardenofeaden...n-tomatoes.html
man panasu i rudaja demetlige. Bandyk pieno-vandens-jodo misiniu purksti. Stenkis ir lapu apacias nupurkst. Po savaiteles kartok. Labiau pazeistus lapus isskink. Butinas kuo geresnis vedinimas.
Atsiverčiau savo išminties knygas - panašūs požymiai į rudąją dėmėtligę arba kladiosporiozę. 

Ligos požymius galima rasti taip pat ant stiebų, žiedų. Sergančių augalų derlius sumažėja, vaisiai lėtai noksta, bet pažeidžiami retai. Infekcijos plitimo greitis priklauso nuo santykinės drėgmės ir oro temperatūros. Jei drėgmė mažesnė nei 70 proc. augalai neužsikrečia. Žodžiu, VĖDINIMAS labai svarbus, ir čia taisyklė daugelio pomidorų ligų profilaktikai.
Aš galvočiau kaip pagerinti vėdinimą, neuždaryčiau jokiu būdu naktį ir purkščiau pienu su jodu pakaitom su dirviniais asiūkliais. Labiausiai pažeistus lapus išskinti reiktų. Ir visokiais būdais mažinti drėgmę šiltnamyje, kas išties nelengva užduotis, kai numatomi lietūs.
user posted image
Tai grybinė liga, sausligės požymiai ant vaisių. Lapų nenufotkinai, bet, manau, ir ant jų yra juodų dėmių. Liga plinta sparčiai. Su visokiais ekologiškais purškaliukais vargu ar ką padarysi, purškimui kuo skubiau reiktų nusipirkti cheminio preparato Previkuro, Infinito.
http://www.supermama...?...&p=48140049
Manau, kad vazoninius pomidorus netręštus labai sunku išaugint. Pirmą kartą patręšt liepos mėnesį būtų tikslinga, nes iš vazonų visos maisto medžiagos būna "išsrėbtos". Tokiu būdu pratęsi pomidoro sveiko gyvenimo, žydėjimo ir derėjimo laiką.
Jei trąšos ekologiškos, gali drąsiai kas dvi savaites reguliariai tręštnupurskiau su NeemAzal T/S tai atrodo kad labai pamazejo tu museliu, viena kita dar sedi bet jau nebe taip masiskai kaip buvo
  user posted image
dėl žiedų pasidaryti tokų tirpaliuką: 1 arbatinį šaukštelį boro rūgšties ištirpink 10 ltr vandens ir nupurkšk sveikuosius, gražiai žydinčius žiedus.
Tik "neskalbk", "nemaudyk" žiedų, o tokia lengva dulksna nupurkšk. Ryte, kol saulė nekaitina.
Turėtų pasibaigti tokios bėdos
http://www.supermama...-1310295101.jpg
Neparašei kokia tai veislė. Gali tai būti ir hibrido ypatybė. Jei ne, tai reiškia, kad trūksta kalio ir magnio. Taigi jiems reikėtų vienanarių trąšų.
Galbūt persistengėt su azotinėm trąšom, gal kokio paukščių, triušių mėšlo per stipraus panaudojot, o būtent kalio pritrūko...
Pomidoru tresimas:[FONT=Arial]

…pasodinusi,po kokių 2 sav perlieju karbamidu..
“O karbamidu viena karta liejat?Ir kokiu santykiu skiedziat(ant laistytuvo , sakykim,kiek sauju dedat)”


į 10 l laistytuvą šauktą sriubinį dedu  ir perlieju su laistytuvu nuo viršaus ant lapų  mes daugelį daržovių taip perliejam
kalio permanganatą -apytiksliai imu apie 3gr ir pasidarau 20lt kibire tirpalą,tirpalo 2ltr pilu į 10ltr laistytuvą ,dapilu vandens ir vienu laist. palaistau 5-6 daigus.Pirmąkart,praėjus dviem savaitėms po pasodinimo, antrą kartą žydint antrai kekei{aukštaūgiams}.BET: Tos, kurios mulčiuoja savo šiltnamius (daržus) ir tikisi gero mikroorganizmų darbo po mulču, kalio permanganato neturėtų naudoti. Jis  - antiseptikas, ("chemija") naikinanti ne tik ligų sukėlėjus, bet ir geruosius grybus, kurie pūdo mulčą, išpurina dirvą, padeda augalams augti.. Jei kalio permanganatą savo darže naudojat pastoviai, ir profilaktikai, ir gydymui, tai jau yra tikimybė, kad jis neveikia ligų sukėlėjų. Nes patogenai turi savybę prisitaikyti, kasmet išlieka vis atsparesnių, kol galiausiai nebereaguoja į chemiją.

Magnio sulfato kiek reikia dėti į kibirą?Pardavėja parduotuvėje pasakė-1 šaukštą.Kitur perskaičiau 100gr į kibirą?

Ten,kur 100gr,kalbama apie purškima per lapus "Nubrauktas arbatinis šaukštelis miltelių kibirui vandens. Visada tokiu santykiu darydavau. Dar šiuo cheminiu klausimu konsultavausi su amarrile, sakė galima ir daugiau to magnio miltelių dėt. Bet kol kas pasilikau prie įprastos savo dozės.. O geriausia iterpti i dirva pries sodinant. Kazkur uzkliuvo toks patarimasBet nepamirškit, kad pomidorų lapai gali gelsti ne tik dėl magnio trūkumo, bet ir kai trūksta mangano, azoto ar geležies.
Kai dirvoje par daug azoto, per sausa, pradeda ryškėti magnio trūkumas.
Jei ant pomidorų lapų yra nestipri mozaika, G.Visockienė pataria juos nupurkšti tokiu tirpalu: litrą nugriebto pieno ir 2 g kalio permanganato sumaišyti su 9 l vandens.
Pomidorų maro homeopatinis gydymas
Sužinojau, kad konstitucinis homeopatinis vaistas pomidorų ligų gydymui (tame tarpe ir marui) yra Ocimum basilicum. Praėjusį sezoną laistydavau pomidorus ištirpindama po žirnelį homeopatinio vaisto kibire vandens. Rezultatai buvo stulbinantys! Pomidorų stiebai ir lapai išliko nepažeisti ligos iki rugsėjo pabaigos, paskutinį derlių nuskyniau spalio viduryje, tik visai keli vaisiai buvo su tamsia demele (nuo rusėjo žymiai rečiau laistydavau, rečiau podidorai gaudavo ir savo vaisto).
Dėl bazilikų.. Jais laistyti vertėtų du-tris kartus per sezoną. Geriau yra bazilikų nuoviru pomidorus nupurkšti, tuomet neina taip į lapus ir saugo nuo ligų. Ir purkšti galima dažniau. 1 litras normalaus stiprumo nuoviro 5 ltr vandens. Tai nėra stipru. Tas "normalus" gaunasi į trilitrinį stiklainį su vandeniu įdėjus keletą pasmulkintų baziliko šakų ir parą laiko palaikius. Paskui reik nukošti ir pavirti. Viskas tas pats, kaip ir su dirviniu asiūkliu.
Trasu ruosimas pagal EX:[u]
Aš į trilitrinį stiklainį prikemšu dirvinio asiūklio, truputį pasmulkinu jį, dar įdedu pora šakelių baziliko, irgi pasmulkinu, užpilu vandeniu kad apsemtų, palaikau parą laiko, nukošiu, užverdu ir paverdu apie 15 min ant silpnos ugnies. Atvėsinu, gautą nuovirą (apie du litrai man gaunasi) supilu į kibirą, dapilu beveik iki viršaus vandens, t.y. atskiedžiu ir drožiu purkšti savo pomidorų. Šitas mixas saugo nuo grybinių ligų. Va ir visas mokslas  Tik nepamirškit, kad vieno purškimo negana. Per sezoną kartokit keletą kartų. Profilaktiškai. Gal ir nuobodžiai skamba, bet geriau nepatingėt linksmai papurškinėt keletą kartų žolytėm, nei su liūdesiu kartą chemija purkšt. O kam tau tą žolės pliurzę daryt? Mums purškimui reikia žolės ištraukos (toks ir tikslas), o ne kisieliaus..
Taigi, palaikius žoles parą vandenyje ir nukošus gaunasi ištrauka. Verdame, darome jos koncentratą. Nusistovėjusį, atvėsusį filtruojame. Po to skiedžiame, kad gautume jį reikiamos koncentracijos..
Čia citata iš vieno straipsnio apie marą:[/u]
"Augalus genėkite tik ryte, kad pažeistos vietos spėtų apdžiūti. Pastebėję pirmuosius maro požymius ar sužinoję, kad liga plinta, augalus purkškite fungicidais. Stipriai susirgusius augalus geriau pašalinti. Net pažeistų lapų, vaisių šalinimas sumažina galimybes ligai plisti. Jei pomidorai serga, tenka juos laikyti kuo sausesnius, net kurį laiką nelaistyti. Geriausias „vaistas“ – žema santykinė oro drėgmė, aukšta temperatūra ir vėdinimas".
Kiaulpienių lapai, Arbūzai, bananai, pienas, vynuogės - kalio šaltiniai. kadangi nekainuoja tik pienių lapai tai siūlyčiau juos parauginti ir palieti.
Derėjimo metu augalams reikia daugiausia maisto, todėl formuojantis užuomazgoms papildomai tręškime kas 10-12 dienų. Retas, gausus tręšimas augalams žalingas. Prieš tręšdami dirvą būtinai palaistykim

Ir siaip  :
Vasaros rūkai negriebia pomidoru,  tik rudeniniai.
Virsunes reikia nukirpti rugpjucio men. Apie 1O-15d.
Manau, pagrindinis dalykas išauginti sveikus pomidorus, tai kuo geresnės sąlygos vėdinimui, skersvėjui sudaryt.

http://www.youtube.c...h?v=F-bU0Qzglyo
http://www.youtube.c...feature=related

http://www.youtube.c...feature=related
http://www.youtube.c...feature=related



Ligonėms vaistai smile.gif
http://www.amazon.co...l...amp;x=0&y=0

http://www.organicca...?cPath=21_22_43

http://www.tomatofes...collection.html

http://www.reimersee...tomato_727.aspx

http://www.seemnemaailm.ee/rus/

http://home.shop.eba...d=p3286.c0.m359

http://www.seedparad...omato-14-1.html

http://www.e-seklos....timentas/seklos

Papildyta:
4u.gif Labai buvo informatyvi senosios temos pradžia , tai tokią ir palikau 4u.gif

O dar benaršydama , radau neblogą puslapiuką , pašvęstą San marzano veislei...ir receptai , ir aptartos tos veislės atmainos ir auginimas...gan toks įdomus puslapis ax.gif

http://www.sanmarzan...ow-to-grow.html

4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 18 spalio 2011 - 10:36
o, nauja palata bigsmile.gif
Ačiū, Diuni 4u.gif
Atsakyti
4u.gif nėr už ką...nieko naujo tuo tarpu aš neįnešiau...dėkui senbuvėms , kurios čia tiek naudingos info buvo sudėjusios... 4u.gif

biggrin.gif Tai va...pasirodo Folia F1 tai praktiškai tas pats San marzano...o va ant pokelio nieko tokio nerašo...jau pradedu suprasti , kad pavadinimų yra iš tiesų daug daugiau nei originalių veislių doh.gif biggrin.gif nors jau ir anksčiau toks buvo įtarimas biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 18 spalio 2011 - 11:07
dekui mergaites uz teme 4u.gif nera laiko man kada prisest, kazkokia rudenio depresija apemus matyt, as irgi jau koncervus naikinu ir baltai pavydziu, kas dar zaliu pomidoriuku turite ax.gif snd mazyli veziojau lauke tai taip seile tyso i kaimynes siltnamiuka beziurint, pomidorai zaliuoja, derlius tik rausvais ir geltonais zandukais sviecia blink.gif
Atsakyti
pareinu i nauja palata biggrin.gif aciu
turiu ir zaliu ir raudonu dar pomidoru,ale nebesumisliju ka is ju padaryt g.gif raudonus tikrai kazkiap reik uzdaryt,nes nesuvalgom ju tiek,pradeda gest,nu rupka gaila mest lauk,bet ku prigamint nebeismastau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(blakstiena5 @ 2011 10 18, 14:03)
ku prigamint nebeismastau doh.gif

nugi galima aštrų pomidorų ir bazilikų padažą pasidaryt, žalių pomidorų čatnį, pomidorų padažą su obuoliais ir imbieru. Nei vieno nebandžiau, ale knygoj skaniai atrodo smile.gif
Atsakyti
ar iš čia galima užsisakinėti sėklas kažkaip negaliu suprasti ar į Lietuva jie nesiunčia? http://www.seedspost...SECTION_ID=1758 nežinau tik ar nuoroda teisingai įdejau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kuksiene @ 2011 10 18, 15:50)
ar iš čia galima užsisakinėti sėklas kažkaip negaliu suprasti ar į Lietuva jie nesiunčia?          http://www.seedspost...SECTION_ID=1758 nežinau tik ar nuoroda teisingai įdejau biggrin.gif

nesiunčia. Nesierzinkit pati ir iekokit realesnių gavimo būdų. Pvz., mūsų sėklų parduotuvėse sausio-kovo mėnesiais, pasirinkti tikrai yra iš ko.
Tiesa, jei labai reikia jau dabar nusipirkt pomidorų sėklų, tai galima ir iš e-seklos.lt. Nors ir čia nesiūlyčiau skubėt, po naujų turėtų pasipildyti sąrašas.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 10 18, 16:05)
nesiunčia. Nesierzinkit pati ir iekokit realesnių gavimo būdų. Pvz., mūsų sėklų parduotuvėse sausio-kovo mėnesiais, pasirinkti tikrai yra iš ko.
Tiesa, jei labai reikia jau dabar nusipirkt pomidorų sėklų, tai galima ir iš e-seklos.lt. Nors ir čia nesiūlyčiau skubėt, po naujų turėtų pasipildyti sąrašas.

ax.gif ko gero bus ir daugiau ten...bet tos , kur dabar yra , šviežios irgi rugpjūčio mėn išfasavimas ax.gif
Papildyta:
QUOTE(kuksiene @ 2011 10 18, 15:50)
ar iš čia galima užsisakinėti sėklas kažkaip negaliu suprasti ar į Lietuva jie nesiunčia?          http://www.seedspost...SECTION_ID=1758 nežinau tik ar nuoroda teisingai įdejau biggrin.gif

bigsmile.gif vaje...kiek pomidorų, net akyse raibsta nuo pavadinimų ax.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2011 10 18, 16:15)
ax.gif ko gero bus ir daugiau ten...bet tos , kur dabar yra , šviežios irgi rugpjūčio mėn išfasavimas ax.gif


tai ne dėl šviežumo, o siuntimo mokestis tik vieną kartą būtų ir didesnė įvairovė wink.gif

Perverčiau sąskaitas, tai sausio 6 dieną gauta siunta, vadinasi tuomet jau buvo iš ko rinktis. Tik pamenu, kad vėliau dar daugiau atsirado 4u.gif

Beje, jau sėklų sėjimo datą sekančiam sezonui pasirašiau doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaudvilė: 18 spalio 2011 - 15:38
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 10 18, 15:37)

Beje, jau sėklų sėjimo datą sekančiam sezonui pasirašiau  doh.gif  lotuliukas.gif


a šiltnamis jau spėjo atsilaisvint, kad sėja kalendoriuj jau raudonai pažymėta?
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 10 18, 16:37)
Beje, jau sėklų sėjimo datą sekančiam sezonui pasirašiau  doh.gif  lotuliukas.gif

blink.gif swoon.gif
Atsakyti