QUOTE(cibulis @ 2011 12 03, 20:07)
Gal galėtumėte konkrečiai išvardinti medžiagas, kurios geriausiai akumuliuoja šilumą.
Šilumos akumuliavimą nusako medžiagos specifinė (savitoji) šiluma. Įsivedat tai į wiki, gaunate lentelę, pagal kurią matote, kiek J/kWh reikia 1kg medžiagos temperatūrą pakelti 1 laipsniu. Wiki turi netrumpą sąrašą. Sekantis žingsnis - masių palyginimas. Kuo sunkesnė medžiaga, tuo geriau.
Iš natūralių medžiagų geriausias akumuliatorius yra vanduo, jo c~4180, tuo tarpu betonas, keramika sukasi apie ~800-900. Todėl akumuliacijos mėgėjams pravartu pagalvoti apie keleto tonų akvariumą
Kitas, mažiau paplitęs akumuliavimo būdas yra keičiant medžiagos agregatinę būseną, tam teko matyti naudojamus parafinus (labai skirtingų parametrų), čia akumuliavimą nusako specifinė lydymosi šiluma - tai kiekis J/kWh reikalingas išlydyti 1kg medžiagos. Labai patraukliai atrodo, kad parinkus atitinkamą medžigą galima akumuliuoti nekeičiant temperatūros, pvz jei parafinas lydosi tarkim prie +50C tai šilumokaitis būtent bus šildomas tokia temperatura, kai pvz vanduo akumuliuoja tik keisdamas savo temperaturą. Bandžiau pasidomėti parafinais, keletai ėmonių prekiaujančiu cheminėmis medžiagomis išsiunčiau užklausimus, bet likau nesuprastas...kam man reikia c reikšmių...ne tam parafiną naudoja, tai niekas ir nepažiūrėjo rimtai. Todėl realių paskaičiavimų neturiu. Bet įdomu - kiek kainuotų tona parafino, kokia jo lydymosi temperatura ir šiluma, tada paskaičiuotume šiluminę talpą ir palygintume su vandeniu.
Papildyta:
QUOTE
275W(pritekėjimai)
Kad jau turime temoje rimtą PN teoretiką, įdomu sužinoti KarolioLT žinias apie šilumos pritekėjimus. Pasidalinsite?