QUOTE(Vilienė @ 2011 11 02, 11:08)
Kodėl ne 150mm arba 180mm blokelis? Tragedijos nėr ir 660mm, bet ar iš to bus naudos?
15 cm netinka dėl išvirtimo, vis tik 2 aukštų namas. Jūsų pasiūlymas laikančiasias sienas daryti vidines ploninant išorines man nepatinka, kadangi bendroj sumoj vidaus plotas bus tas pats, o išorinių sienų storis man nekelia problemų.
18 cm storio sienas aš pats siūliau architektui daryti, mąsčiau apie arko blokelius, bet architektas nenusileido, konsultavosi su konstruktorium ir man suprojektavo 25 cm sienas. Na aš vis tik statybose žalias, tai su profais nusprendžiau nesiginčyti. Be to, nelabai matau skirtumą, ar plonesnį bet šaltesnį konstruktyvą daryti, ar storesnį bet šiltesnį.
Šeip tai yra ir kitų variantų. Man labai užkliuvo namų statymo tradicijos Albanijoje. Ten žmonės padaro monolitinį namo karkasą kurį užpildo nieko nelaikančiom plytom. Liedami monolitą palieką armatūrą į antrą aukštą ir stogo nedaro, palieka namą su armatūra ir taip gyvena. Užauga vaikai, dastato antrą aukštą ir vėl palieka armatūrą jau trečiam aukštui. Sugalvos kada, dasikels daugiau.
[attachmentid=217429]
Įmečiau pavyzdžiui, kaip dar galima išspręsti laikančiųjų sienų klausimą.
Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2011 11 02, 11:28)
tai va, pasisikaitinejau daugiau apie "dynamic insulation", reziumuoju esme: sukuriant nedieli neigiama santykini slegi patalpose, per sienas isiurbinejamas oras, o tas ora srautas, vaizdziai tariant, "parnesa" atgal ta silumos energija kuri kitu atveju perduota i isore. Eksperimentai rodo kad didinat ta slegi iki tam tikro dydzio galima pasiekt vos ne nulini sienu silumos laiduma (todel ir dynamic, nes priklauso nuo itraukiamo srauto). Kadangi ventiliacija bet kuriuo atveju yra reikalinga, tai cia nusaunami du zuikiai - sumazinamas sienu laidumas ir gauname pasildyta ieinanti ora, na ir dar ner rasojimo problemos, nes oras visada juda is lauko i vidu. Lieka vienintelis uzdavinys - passimt siluma is ispuciamo oro. Normalus rekuperatorius netiks, nes nera per ji ieinancio oro srauto. Mano nuomone idealiai tiktu tie ismetamo oro silumos siurbliai.
P.S. Mintai, gal tai pades apsisprest del sienu konstrukcijos?
Kategoriškai ne
.
Iš esmės teorija graži, bet kaip tai pritaikyti praktikoje? Apie vėją jau užsiminiau, jis bet kada papūtęs išpūs visą šilumą, bet yra ir daugiau niuansų.
Visa tai veiks tik tuomet, jei visą laiką bus štilius lauke ir jei visos sienos visu plotu praleis orą vienodai, ką užtikrinti sakyčiau yra neįmanoma. Prisimeni pavyzdį su sandaria izoliacija, kuri įrodo, kad jei konstrukcijoje yra termo tiltelių, tai šiltalo storinimas yra betikslis. Taip pat ir čia. Jei konstrukcijoje yra nors viena didesnė skylutė, visas oras į patalpas pritekės tik per ją aplenkdamas visus kitus mažesnius plyšius, tame tarpe ir sienas.
Papildyta:
QUOTE(New Mantas @ 2011 11 02, 11:37)
Kuo siena storesnė, tuo mažiau šviesos patenka per langus. Ypač per siaurus. Man
asmeniškai ir 40 cm individualiam namui atrodo daug (estetiškai).
PN langai turi būti ištempti ne vertikaliai, bet horizontaliai - lengviau šešėliuoti. PN teorija.