QUOTE(*Star* @ 2011 10 12, 00:49)
Takeliai. Man įspūdingai atrodo mediniai takai. Akmeninių neradau tokių, kurie labai kristų į akį, bet turėjau minty tokį a la akmeninį grindinį.
manau svarbiausia geras gruntas po apačia, o pačios kaladėlės nuo 4 iki 10 cm spėju
jaučiu ąžuolo, maumedžio mediena geriausia, bet tinka ir drebulė. dar sako svarbu tokias trinkeles kloti, kad buvusio medžio šaknys būtų į viršų, nežinau ar aišku
tada netaip vandenį iš žemės siurbia ir ne taip greit pūva (tas galioja ir visokiems mediniams stulpams). bet daugelis tokių takelių atsisako vien todėl, kad slidu kai šlapia.
nors man vistiek taip gražu, kad neatrodo trūkumas..
mačiau kažkurioj medinėj žemaitijos bažnyčioj prieangis (dėvimiausia vieta juk), buvo išklotas aštuonkampėm ąžuolinėm trinktelėm, kurioms kaip mums sakė jau virš 400 metų. labai gražios ir gražiai pasidėvėję..
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 12, 07:16)
Kaip tuos dazus isgaudavo, padarydavo-as nezinau
Zinau, kad dar kol gyva prosenele buvo, tai moke dazus plaukams is augalu daryti, pvz, ji savo zila galva dazydavo kazkokio medzio zieves nuoviru(nepamenu kokio), pastiprinus ji actu(?.
nu žinojau, kad anksčiau dažai vien iš augalų daromi buvo, bet kai per archeologų dienas kernavėj pamačiau keturiasdešimt nuostabiausiais atspalviais dažytų vilnonių siūlų, vos neatsisėdau.. žiūrėjau žiūrėjau ir negalėjau atsigrožėt ir atsistebėt (aišku ten irgi nebuvo tik mėlynų spalvų, bet visos gelsvos, rusvos, žalsvos su tokia įvairove ir subtilumu.. beje, iš to ir kyla tas "lietuviškas koloritas"). o prie kiekvieno buvo parašyta kokiu augalu dažyta. net nemėginau ten ką nors įsiminti, nes daugiau kaip pusės tų augalų nė nepažįstu..
QUOTE(Crazy Daisy @ 2011 10 12, 09:43)
O dėl spalvinimo - teko kalbinti vieną dieduliuką (1916 m. gimimo), kuris gyveno rąstinėje juodoje troboje, atsiradus šiltinimo medžiagoms, apšiltino trobą iš lauko, nu ir apkalė lentutėm, nudažė. Taip kad aš vistik liksiu prie nuomonės, kad daugiau spalvų mūsų buityje atsirado tiesiog gyvenimui einant į priekį.
tai niekas nesako, kad dažymas (interjero ir eksterjero) yra gerai arba blogai, kalbam kiek tai tradiciška/lietuviška kiek ne.. taip sutinku, kad tai pažangos dalykas, ir nieks nesako, kad spalvos yra blogis
tai skonio reikalas. bet mano galva su tradicija ir lietuviškumu tai mažai siejasi, nes tai dar gana "jaunas" dalykas ir visai kitokios visuomenės bei kitokio gyvenimo būdo požymis.. beje, pats dažymas/nedažymas gal net ne prie ko, lietuviai turi savo gana tipišką lietuvišką (žemės spalvų) koloritą, tad gal ne tiek pats dažymas, kiek spalvų parinkimas gali nutolinti arba priartinti prie to lietuviškumo..
o man asmeniškai čystai subjektyviai paprasčiausiai nelabai patinka, kad dažas uždengia natūralias medžio tekstūras
.
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 12, 09:51)
nepalaikykit manes nusokusia nuo proto, bet tarsi man namas pats "sako", ko jis nori
). Ir ne tik man namas "pasnibzda", bet, kas idomiausia, ir vyrui
nepalaikysim
mūsų sodyba pvz mus pati pasirinko (nežinau kodėl, ji siaubingai suklydo, nes mes visiški lodoriai
), mes jos net neieškojom. tiesiog pagal išvadą atsiiminėjom grąžinamą žemę nežinomoj vietovėj, dūriau į žemėlapį iš akies bet kur, lyg ir kažkur į pelkę pataikiau, o kai nuvažiavom į vietą, pamačiau, kad pataikiau į sodybą sugriuvusią..
ji buvo tokia apaugusi medžiais, (30 metų negyvenama), kad net žemėtvarkininkai jos iki tol nematė.
supratau, kad čia ne šiaip sau, ir jos paleisti nebegalėjau..
QUOTE(Crazy Daisy @ 2011 10 12, 10:11)
http://www3.lrs.lt/p...7...92644&p_k=1
Porą turiu originale, kitų nepavyko nučiupti
man taip pat buvo.. bet kitus atsišviečiau, nemėgstu ekrane skaityt.
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 12, 16:45)
Ikeliu is kitos temos, tikiu, kad nelietuviskas, ale pasiziurekit, kokie puosybos elementai
Jazau, man jau seile nutyso
aha, rusiškas, (dideli, platūs ir begalo puošnūs langų apvadai, apvalūs rąstai), bet tikrai labai įspūdinga ir meistriška