QUOTE(mintas @ 2021 01 12, 00:01)
I. Šviesų valdymas
1. nuo jungiklių
2. nuo judesio, durų atidarymo, rankenos prilietimo ar šviesos (lauko apšvietimo valdymas) daviklių
3. nuo įvairių algoritmų įvykus tam tikrai įvykių sekai.
4. nuo taimerio
5. Atsižvelgiant į protingo namo sistemos turimus saulės patekėjimo ir nusileidimo duomenis.
OK, padiskutuokime. Kaip veiks nuo jungiklio? Juk jį ar taip, ar taip įjungi ar išjungi. Antras punktas turi tik vieną privalumą - nuo judesio, bet ir jis nėra optimalus. Tarkime, eisi naktį į WC ir nuo judesio įsijungs šviesą, bet gal būt nenori, kad jungtųsi. Visi kiti punktai pertekliniai. Vienintelis dalykas yra lauko apšvietimas, bet tai gali valdyti paprasti nuo šviesos intensyvumo davikliai. Čia matau tik vieną privalumą, kad, pvz., vasarą įsijungia 22 val. vakaro ir dega iki 24 val., tada išsijungia. Bet argi normalūs lauko šviestuvai to neturi?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2021 01 12, 00:01)
II. Šilumos šaltinio (ŠŠ) valdymas
1. On/OFF relės pajungimas prie ŠŠ įšvado leidžiančio įjungti ar išjungti prietaisą neatjungiant elektros tiekimo įrenginiui. Valdoma atsižvelgiant į prie protingo namo sistemos pajungtų įvairių temperatūros, drėgmės ar dar kokių nors daviklių rodmenis.
2. Cirkuliacinio siurbliuko šildymo sistemoje valdymas. Galima išjunginėti cirkuliacinį siurblį, nors ŠŠ jį laiko visuomet įjungtą. Tam, kad galima būtų tai organizoti, prtingo namo automatika turi žinoti, kuomet veikia ŠŠ šildymo režimu, kad cirkuliacinis siurbliukas nebūtų stabdomas jam veikiant. Aš planuoju su protingo namo sistema valdyti kelis cirkuliacinius siurblius, kurie dar leis ir automatizuoti namo vėsinimą, pasinaudojus vėsa iš žemės kolektoriaus.
Pirmas punktas nereikalingas. Šiuolaikiniai siurbliai tai patys daro. Antrą irgi puikiai suvaldo pats siurblys. Bent jau mano. Visi nauji tai turi. Nereikalingas punktas.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2021 01 12, 00:01)
III. Rekuperatoriaus valdymas
1. Užfiksavus gaisrą sustabdomas rekuperatorius, kad nebūtų paduodamas deguonis ir pristabdomas degimas.
2. Ortakių uždarymas/atidarymas atsižvelgiant į asmenų buvimą tam tikrose patalpose, galima valdyti visas atšakas, arba galima valdyti tik į atskirus aukštus nutiestus ortakius.
3. Override kontakto valdymas relės pajungtos prie protingo namo sistemos pagalba.
4. Rekuperatoriaus darbo režimo valdymas atsižvelgiant į drėgmės ar CO² daviklių duomenis. Jei tai organizuojama protingo namo, toks valdymas turi būti gerokai pigiau įgyvendinamas, nei jei tai daro rekuperatoriaus gamintojų sukurta automatika.
Pirmas punktas būtų protingas, bet tam yra priešgaisriniai davikliai ir signalizacija, kuri praneš apie gaisrą. Aišku, tavo idėją šiek tiek pristabdytų gaisrą, bet jo nesustabdytų. Manau irgi mažai vertinga funkcija. Su antru punktu tavo srautų nebalansuojantis rekūpas sisitvarkys? Šiuo atveju manau, kad reikia nuolat vėdinti visą namą, bet minimaliais kiekiais. Man pakanka, kad galiu rekūpą valdyti telefonu iš bet kur. Trečias apie nieką. Ketvirtas tinkamas tik labai siauram ratui rekūpų, kurie didina oro kiekį procentais kaip tavo. Mano yra 4 greičiai ir nėra jokio reikalo optimiziuoti. Aišku galima valdyti kiekius kubais, bet tikrai bevertis dalykas.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2021 01 12, 00:01)
IV. Vandentiekio sistemos valdymas.
1. vandens nuotėkio davikliai valdo namo įvado ventilį, jei vandentiekis miesto, ar elektros padavimą vandens siurbliui, jei vandentiekis vietinis.
2. Cirkuliacinio siurblio recirkuliacijai valdymas pasinaudojant judesio davikliais, arba taimerio pagalba.
Ir ką tai duoda?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2021 01 12, 00:01)
V. Komforto paketas
1. Audio, video aparatūros, TV valdymas IR siūstuvo pagalba
2. Audio, video aparatūros, TV valdymas pasinaudojant įdiegtu valdymo per tinkla fubkcionalumu.
3. Užuolaidų, žaliuzių valdymas.
4. įvairių jungiklių (pav. durų skambučio) paspaudimo informavimas į telefoną, kitų papildomų uždavinių, be pagrindinio vykdymas, (pav. durų skambučio mygtukas ne tik aktyvuoja garsinį skambutį, bet ir aktyvuojama vaizdo kamera)
5. Namo durų spynos valdymas per protingo namo sistemą, kas leis atrakinti/užrakinti namų duris atsižvelgiant į kokį nors namų automatizavimo algoritmo suveikimą (pav. po signalizacijos įjungimo praėjus 30 sek., atidarius kiemo vartus ar pan.), ar per nuotolį.
Vienintelis protingas dalykas - užuolaidų valdymas. Aš apie 5 min rytą užtrunku kol visas atitraukiu. Bet tai maža problema. Čia privalumas tik vienas - miegi iki 12 val., bet užuolaidas atitraukia 8 val. rytą. Privalumas tik tas, kad kaimynai galvoja jog anksti keliesi, o ne miegi. Daugiau privalumo nematau. Dar manau, kad automatikai gražiai neatitrauktų ir neužtrauktų užuolaidas. Jos labai kaprizingos.
Bent jau mano.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2021 01 12, 00:01)
VI. Kiemo valdymas
1. Vartų valdyma pajungus prie protingo namo sistemos, atidarant vartus iškart gali būti aktyvuoti kiti automatizavimo elementai, kaip kad šviesų kieme įjungimas, signalizacijos atjungimas, lauko durų atrakinimas.
2. Šuns voljero valdymas. Protingo namo automatika valdo šuns voljero vartus, o kad šuo į voljerą sugrįžtų, prieš vartus uždarant, dar ir švilpukas valdomas, kad šuniui komanda grįžti į voljerą būtų duodama, o per vaizdo kameras kontroliuojama eiga.
Pirmas punktas dėl šviesų perteklinis. Jas gali valdyti daviklis nuo šviesos intensivumo ar judesio daviklis. Tikrai nereikia kitų dalykų. Su šunimi visiška utopija.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2021 01 12, 00:01)
Tiek idėjų karštai. Papildykit prašom, kas netingit
, pasidalinkim idėjomis.
Vietoj viso to geriau nusipirk grindų robotą - imk du vnt. abiem aukštams ir ne tik siurbančius, bet ir plaunamus. Gali paimti robotą langų valymui ir porą vienetų žolės pjovimui. Na, bet aš pats mėgstu pjauti žolę, nes galiu pajudėti. Bet gal su laiku pabos.
Šilumos siurblys lai bus šiuolaikinis ir jis viską pats valdo, rekūpas - taip pat. Šviesų valdyti tikrai nereikia. Viso kito irgi. Man patiktų nebent užuolaidų valdymas.
O esminis dalykas: labai tikrai protingas namas, kur tikrai viskas puikiai valdoma ir labai automatizuota turi būti daromas gamykliškai už daug pinigų. Čia tik tavo hobis ir žaidimas. Bevertis pinigų švaistymas. Nemanau, kad pavyks padaryti gerai ir ilgai veikiančią sistemą. Po mėnesio kito atjungsi, nes knis protą ir tavo įpročius.
Panašiai kaip naujų mašinų automatas ilgoms, trumpoms šviesos. Nemažai vandens nutekėjo kol jie pradėjo gerai dirbti ir kitų neakinti. O tu nori dar labiau automatizuoti. Bevertis žaidimas.