QUOTE(Giords @ 2023 11 29, 17:30)
Betgi toks šildymas turėtų būti neekonomiškas? Kaip suprantu, pas patį grindinis šildymas. Įsivaizdavau, kad net ir esant tokiai mažai deltai (0,1C), grindinis šildymas turėtų būti pakankamai inertiškas ir T kambariuose turėtų plaukioti didesniame diapazone. Įdomu, ar šis nustatymas bus geras prie skirtingų lauko T.
Buvau padaręs ta patį t° valdymą, plius įdėjas dar vieną apribojimą, kad ŠS pagal temperatūros daviklį gali įsijungti tik naktį, tai kai atšalo orai, svyravimai patalpos viduje pasidarė didesni, per dieną iki nakties oras atvėsdavo labiau, krisdavo žemiau 22°C, tai atjungiau taimerį, palikau tik patalpų vidaus daviklį.
Kas dėl šildymo inertiškumo, tai jo, jaučiasi, vat iš pateiktų paveikslėlių matosi. Rašiau, kad šildymas išjungiamas, kai t° pakyla virš 22,3° C, vadinasi šildymas stabdomas prie 22,4°C, bet patalpos ir toliau šyla dažniausiai iki 22,6°, bet matosi kad kartais ir iki 22,7° C pakyla. Reikalas tas, kad betonas nespėja labai atvėsti ir reikia nedaug jį pašildyti, kad pasiektų reikiamą t°. Kai šildžiau tik naktimis, inercija buvo didesnė. Nors išsijungdavo prie tos pat t°, bet šiluma patalpose užkildavo labiau po išjungimo.
Kas dėl ekonomiškumo, tai stovi pas mane elektros matuoklis ant ŠS ir kadangi lauke t° nėra ta pati, tiksliai pasakyti negaliu, bet bent jau iš akies vertinant didesnio skirtumo nesimato, nei taupymo, nei didesnių sąnaudų atžvilgiu. Sakyčiau labai panašios sąnaudos. Matai, jei šildymas būtų daug inertiškesnis, tada jo, kiekvienas pikas virš užduotos temperatūros, tai energijos nuostoliai. Mano atveju, tie pikai sakyčiau labai nedideli, 0,2°C-0,3°C, todėl apie didesnius energijos nuostolius nelabai yra ką pasakyti
.