Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Isdykelle @ 2011 10 02, 18:04)
Jau ir antroji leidžia žiedstiebį thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  Tik viena problema: kai falenopsius persodinau į naują substratą, atsirado musiukų. Tada nupirkau Nimazalio, šlapiai nupurškiau orchidėjų lapus ir subratą, taip pat visas visas gėles esančias namuose. Kelias dienas nesimatė nei vieno musiuko. Šiandien grįžtu namo po trijų dienų kelionės ir žiūriu, kad vėl tie patys musiukai ir net voratinkliukus/pūkelius ant substrato sudarė. doh.gif  Tai ką dabar bedaryt? Gal ką veiksmingesnio patartumėt? g.gif

as irgi toki pati nusipirkau nuo kenkeju - visoms kambarinems gelems. bet kai nusipirkau tai ziuriu kad dingo visi biggrin.gif db kasdien stebiu, tegu man bent vienas pasirodo tai iskart nupurksiu - nesirodo thumbup.gif
o instrukcijoj skaiciau kad vieno karto neuztenka (gali neuztekt) reikia pakartotinai purksti... g.gif
Atsakyti
QUOTE(kerryy @ 2011 10 03, 14:49)
as irgi toki pati nusipirkau nuo kenkeju - visoms kambarinems gelems. bet kai nusipirkau tai ziuriu kad dingo visi biggrin.gif db kasdien stebiu, tegu man bent vienas pasirodo tai iskart nupurksiu  - nesirodo  thumbup.gif
o instrukcijoj skaiciau kad vieno karto neuztenka (gali neuztekt) reikia pakartotinai purksti...  g.gif

Jooo, taip ir yra, buvau nulėkusi į Žaliajį centrą, tai sakė, kad jei nepranyksta, tai reikia purškimą kartoti kas savaitę doh.gif Tai dabar stebėsiu kasdien tuos parazitus, nes jau nervus baigia "suėst" ax.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 10 01, 09:55)
kalbėjom apie sienelių pažaliavimą tikrai smile.gif
nepersodinant galima bandyti tą žalumą išplauti laistant falenopsį po vandens srove arba po dušu.. įstatykite tuos vazonus į nepermatomus, išvengsite žaliavimo ateityje..
jei nuspręsite persodinti, jei šaknys nenukentės persodinimo metu, stipraus streso gauti neturėtų.. ką reiškia, tuoj žydės? jau su pumpurais? jei taip, tai palaukčiau persodinimo, kol išskleis žiedus


Na gal ne taip issireiskiau, ji tik isleidus ilga ziedstiebi, pumpuru dar nesukrovus. O beda tame, kad ji yra stikliniam inde, be jokiu skyliu apacioje (neuzmetykite akmenimis biggrin.gif ), auga ji bent mano akimis gerai, po 3men petraukos vel krauna ziedus. Tik pradejus dometis kaip tiklsiai reikia auginti orchidejas, akreipiau demesi i tas zalias sieneles, tai ir mastau ka daryti ar dabar persodinti ir isvis keisti vazoneli, ar palikti kol nuzydes ir tada ji pakeisti..... aciu, jei dar karteli man patarsite 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(witulee @ 2011 10 04, 14:05)
Na gal ne taip issireiskiau, ji tik isleidus ilga ziedstiebi, pumpuru dar nesukrovus. O beda tame, kad ji yra stikliniam inde, be jokiu skyliu apacioje (neuzmetykite akmenimis  biggrin.gif ), auga ji bent mano akimis gerai, po 3men petraukos vel krauna ziedus. Tik pradejus dometis kaip tiklsiai reikia auginti orchidejas, akreipiau demesi i tas zalias sieneles, tai ir mastau ka daryti ar dabar persodinti ir isvis keisti vazoneli, ar palikti kol nuzydes ir tada ji pakeisti..... aciu, jei dar karteli man patarsite  4u.gif


o kaip jus ją laistot, kai vazonas be skylučių? mastau.gif
o kiek tos sienelės pažaliavusios, matosi šaknys?
jei matosi gražios šaknys, kol kas palikčiau kaip yra, juk gerai auga, ir persodinčiau, kai išsiskleis žiedai
jei šaknų nesimato, yra tikimybė, kad jos papuvusios, nes spėju, vanduo užsistovi vazone.. taigi, persodinčiau nedelsiant
Atsakyti
Man tai galvosūkis, kaip liet feleonopsius, kai namie kur jie stovi ant palangės - naktim 16C? Dieną sušyla iki 17, 18...jau matau, kad reikai liet, bet bijau supūdyt šaltai stovint g.gif Ir neturiu šiltesnio kampo g.gif
Atsakyti
QUOTE(Violeta* @ 2011 10 04, 17:22)
Man tai galvosūkis, kaip liet feleonopsius, kai namie kur jie stovi ant palangės - naktim 16C? Dieną sušyla iki 17, 18...jau matau, kad reikai liet, bet bijau supūdyt šaltai stovint  g.gif Ir neturiu šiltesnio kampo g.gif


gal tiesiog perliek vandens srove, o ne mirkyk g.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 10 04, 13:26)
o kaip jus ją laistot, kai vazonas be skylučių? mastau.gif
o kiek tos sienelės pažaliavusios, matosi šaknys?
jei matosi gražios šaknys, kol kas palikčiau kaip yra, juk gerai auga, ir persodinčiau, kai išsiskleis žiedai
jei šaknų nesimato, yra tikimybė, kad jos papuvusios, nes spėju, vanduo užsistovi vazone.. taigi, persodinčiau nedelsiant


Laistau tai labai retai ir po truputi tik. Vietom pazaliave gan gausiai, ilgokais zaliais siuliukais, bet saknys kurios matosi, kaip suprantu geros: pilkos su zaliais galiukais. Linkstu prie to, kad nepersodinti kol kas, nes kai nieko neismanau, tai tikrai galiu dar daugiau bedos augalui pridaryti blush2.gif Su issiskleidusiais ziedais nepavojinga persodinti? Ar laukti kol isvis ziedukai nukris? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(witulee @ 2011 10 05, 09:48)
Su issiskleidusiais ziedais nepavojinga persodinti? Ar laukti kol isvis ziedukai nukris?  4u.gif


žydinčių persodinti nerekomenduojama, sako, nužydi greičiau, bet merginos va persodinėja ir nieko, taip kad spręsti jums smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 05 spalio 2011 - 08:52
QUOTE(zuzla @ 2011 10 05, 08:49)
žydinčių persodinti nerekomenduojama, sako, nužydi greičiau, bet merginos va persodinėja ir nieko, taip kad spręsti jums smile.gif


Aciu uz ats 4u.gif Paliksiu as jas ramybeje, kai nuzydes persodinsiu .
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 10 04, 17:27)
gal tiesiog perliek vandens srove, o ne mirkyk g.gif

drinks_cheers.gif aš taip darau. Reiks dažniau liet, bet žievės neprisigers taip daug vandens.
Atsakyti
Laba diena.
Gal galit pakomentuot ax.gif ka reiskia sitie lapai zali ant ziedstiebiu? Niekada taip nebuvo pas mus, dabar pirma karta, gal cia naujos orchidejos auga taip?

Aciu 4u.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bulbulka.: 06 spalio 2011 - 11:24
Merginos,ant phalenopsio saknu pro vazoneli pastebejau,kad jos aplipe tokiais lyg pukeliais,kas tai galetu buti? Pakrapsciau,tie pukeliai palietus nenukrenta g.gif
Atsakyti