Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

noreciau kad patartumet ka daryti , pirkau gele per naujus metus,iki dabar ji man zydi ir net nesiruosia nustot , vieni ziedai nespeja nuzydeti o ji jau sakojasi ir leidzia naujus. Man atrodo ja jau reiktu persodinti, nes jau saknu labai daug ir pradejo lysti nes per vazonelio apacia, tai ar verta persodineti ar laukti kol perzydes? ikeliu foto
user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Gabriell'e @ 2011 09 30, 12:54)
Man atrodo ja jau reiktu persodinti, nes jau saknu labai daug ir pradejo lysti nes per vazonelio apacia, tai ar verta persodineti ar laukti kol perzydes?


atnešu citatą iš pirmo puslapio..

Phalaenopsis orchidėja persodinama kartą per du metus. Geriausias laikas persodinimui yra iš karto po žydėjimo.
Nerekomenduojama persodinėti kai orchidėja ruošiasi žydėti arba jau žydi. Tačiau yra keletas atvejų, kai orchidėją reikia persodinti nedelsiant: jei matote, kad šaknys vazonėlio viduje pūna, jei substratas pelyja, jei vazonėlio sienelės yra pažaliavusios, substratas sukritęs, jei per permatomo vazonėlio sieneles visai nematote šaknų. Šiais atvejais rekomenduojama nedelsiant persodinti tam, kad būtų laiku užkirstas kelias šaknų puviniui.


falenopsiams patinka suspaustos šaknys, nieko daryti nereikia.. paskui persodinsit atsargiai ištraukdama pro skylutes
Atsakyti
falenopsiams patinka suspaustos šaknys, nieko daryti nereikia.. paskui persodinsit atsargiai ištraukdama pro skylutes
[/quote]

as skaiciau pirmam puslapi viska, bet vistiek kai matau kad jau lenda pro apacia norisi kazka daryt, bet jeigu sakot kad joms patinka taip tai tada gerai smile.gif lauksiu kol perzydes, bet abejoju kad greit sulauksiu , nes jau vel leidzia naujus pumpurus tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Gabriell'e @ 2011 09 30, 13:15)
as skaiciau pirmam puslapi viska, bet vistiek kai matau kad jau lenda pro apacia norisi kazka daryt, bet jeigu sakot kad joms patinka taip tai tada gerai smile.gif lauksiu kol perzydes, bet abejoju kad greit sulauksiu , nes jau vel leidzia naujus pumpurus  tongue.gif

Tikrai nieko tokio,pas mane kitos tokiomis salygomis ir po 5m.augo ir zydejo. blush2.gif

Persodinant jei neissitrauks saknys is vazonelio dugno-galit dugna peiliuku prapjaustyt,atlaisvint saknis.Plastmase gan minksta.
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2011 09 30, 14:50)
Tikrai nieko tokio,pas mane kitos tokiomis salygomis ir po 5m.augo ir zydejo. blush2.gif

Persodinant jei neissitrauks saknys is vazonelio dugno-galit dugna peiliuku prapjaustyt,atlaisvint saknis.Plastmase gan minksta.

nu aisku tada , nuraminot smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 30, 12:07)
atnešu citatą iš pirmo puslapio..

Phalaenopsis orchidėja persodinama kartą per du metus. Geriausias laikas persodinimui yra iš karto po žydėjimo.
Nerekomenduojama persodinėti kai orchidėja ruošiasi žydėti arba jau žydi. Tačiau yra keletas atvejų, kai orchidėją reikia persodinti nedelsiant: jei matote, kad šaknys vazonėlio viduje pūna, jei substratas pelyja, jei vazonėlio sienelės yra pažaliavusios, substratas sukritęs, jei per permatomo vazonėlio sieneles visai nematote šaknų. Šiais atvejais rekomenduojama nedelsiant persodinti tam, kad būtų laiku užkirstas kelias šaknų puviniui.


falenopsiams patinka suspaustos šaknys, nieko daryti nereikia.. paskui persodinsit atsargiai ištraukdama pro skylutes


Norejau pasitiklinti: pas mane dvi orchidejios viename vazone,kurios sieneles stipriai pazaliave, bet viena orchideja jau tuoj zydes, ar vistiek jas persodinti, ar palaukti kol perzydes. Aciu uz atsakyma, nepykit jei jau kalbejot apie tai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(witulee @ 2011 09 30, 20:12)
Norejau pasitiklinti: pas mane dvi orchidejios viename vazone,kurios sieneles stipriai pazaliave, bet viena orchideja jau tuoj zydes, ar vistiek jas persodinti, ar palaukti kol perzydes. Aciu uz atsakyma, nepykit jei jau kalbejot apie tai  4u.gif


kalbėjom apie sienelių pažaliavimą tikrai smile.gif
nepersodinant galima bandyti tą žalumą išplauti laistant falenopsį po vandens srove arba po dušu.. įstatykite tuos vazonus į nepermatomus, išvengsite žaliavimo ateityje..
jei nuspręsite persodinti, jei šaknys nenukentės persodinimo metu, stipraus streso gauti neturėtų.. ką reiškia, tuoj žydės? jau su pumpurais? jei taip, tai palaukčiau persodinimo, kol išskleis žiedus
Atsakyti
Laba diena smile.gif
Turiu vieną didelę orchidėją, kitą vidutinę . Ta didžioji ilgai bei gražiai žydėjo, buvo masyvūs žiedai . Kai baigė žydėti , nuvyto tie žiedeliai ir nukrito, orchidėjos viršūnė pradėjo kaip ir vyti .. T.y pasidarė baltos - gelsvos spalvos . Tiek viena , tiek kita . Iškilo klausimas, kaip man jas gaivinti ? Nemanau,kad čia taip turi būti g.gif schmoll.gif
Dėkoju iš anksto už atsakymą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(_dalyvė_ @ 2011 10 02, 15:50)
Laba diena  smile.gif
Turiu vieną didelę orchidėją, kitą vidutinę . Ta didžioji  ilgai bei gražiai žydėjo, buvo masyvūs žiedai . Kai baigė žydėti , nuvyto tie žiedeliai ir nukrito, orchidėjos viršūnė pradėjo kaip ir vyti .. T.y pasidarė baltos - gelsvos spalvos . Tiek viena , tiek kita . Iškilo klausimas, kaip man jas gaivinti ? Nemanau,kad čia taip turi būti  g.gif  schmoll.gif
Dėkoju iš anksto už atsakymą smile.gif

Perskaitykite temos pirmą žinutę ir jos nuorodas rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 10 02, 14:09)
Perskaitykite temos pirmą žinutę ir jos nuorodas rolleyes.gif


Taip, nagrinėju pirmąjį puslapį , šiek tiek baisu, eksperimentuoti su gėle . ax.gif Ačiū. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(_dalyvė_ @ 2011 10 02, 16:15)
Taip, nagrinėju pirmąjį puslapį , šiek tiek baisu, eksperimentuoti su gėle .  ax.gif  Ačiū. 4u.gif

Čia juk paprasta - nukerpate visą žiedstiebį ir laukiate išaugant naujo arba tik patrumpinate ir iš akučių išaugs žiedinės šakelės ax.gif Viskas su Jūsų gėlėmis gerai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Isdykelle @ 2011 09 27, 18:48)
Aš čia tiek guodžiausi, jog 3 metus niekas žiedų neleidžia... ax.gif  O šiandien žiūriu, kad iš vienos žiedstiebis prasikalė. thumbup.gif

Jau ir antroji leidžia žiedstiebį thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Tik viena problema: kai falenopsius persodinau į naują substratą, atsirado musiukų. Tada nupirkau Nimazalio, šlapiai nupurškiau orchidėjų lapus ir subratą, taip pat visas visas gėles esančias namuose. Kelias dienas nesimatė nei vieno musiuko. Šiandien grįžtu namo po trijų dienų kelionės ir žiūriu, kad vėl tie patys musiukai ir net voratinkliukus/pūkelius ant substrato sudarė. doh.gif Tai ką dabar bedaryt? Gal ką veiksmingesnio patartumėt? g.gif
Atsakyti