Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Sveikos gal galėtumėte pasakyti kas mano Faleonopsiui atsitiko? Augaliuką turiu jau metus, viskas buvo gerai. Prieš kokį mėnesį nei iš šio, nei iš to ėmė ir atsirado tokie guzeliai. Jų yra visur - ant lapų, po lapais, ant stiebo. Net nežinau ką daryti

https://lh3.googleus...00/IMG_1026.JPG
Atsakyti
QUOTE(Crispinette @ 2011 09 28, 13:44)
Sveikos gal galėtumėte pasakyti kas mano Faleonopsiui atsitiko? Augaliuką turiu jau metus, viskas buvo gerai. Prieš kokį mėnesį nei iš šio, nei iš to ėmė ir atsirado tokie guzeliai. Jų yra visur - ant lapų, po lapais, ant stiebo. Net nežinau ką daryti


panašu į erkutes.. po tais guzeliais sėdi jauni parazitai.. deja, lietuvių kalba nerandu kovojimo patarimų
trumpai tariant, izoliuoti nuo kitų augalų, surinkti "guzelius", nuplauti po tekančia šilto vandens srove, naudoti sisteminį insekticidą
Atsakyti
QUOTE(Crispinette @ 2011 09 28, 12:44)
Sveikos gal galėtumėte pasakyti kas mano Faleonopsiui atsitiko? Augaliuką turiu jau metus, viskas buvo gerai. Prieš kokį mėnesį nei iš šio, nei iš to ėmė ir atsirado tokie guzeliai. Jų yra visur - ant lapų, po lapais, ant stiebo. Net nežinau ką daryti

https://lh3.googleus...00/IMG_1026.JPG

Tai skydamariai. Sunkiai išsinaikina - būtinai atskirti nuo kitų augalų. Kažkada radau tokius patarimus:
"Geriausia juos nukrapštyti pagaliuku. Arba galite išbandyti skysto muilo ir spirito tirpalą: 20g muilo ir truputį spirito ištirpdykite litre vandens ir šio mišiniu gerai apipurkškite apatines lapų puses."
Atsakyti
nu gal i skydamariai.. tiesiog nežinojau, kaip į lietuvių verčiasi mastau.gif
Atsakyti
QUOTE(Crispinette @ 2011 09 28, 12:44)
Sveikos gal galėtumėte pasakyti kas mano Faleonopsiui atsitiko? Augaliuką turiu jau metus, viskas buvo gerai. Prieš kokį mėnesį nei iš šio, nei iš to ėmė ir atsirado tokie guzeliai. Jų yra visur - ant lapų, po lapais, ant stiebo. Net nežinau ką daryti

https://lh3.googleus...00/IMG_1026.JPG


Sveikute! Tai tikrai skydamariai. Zinau du "receptus" jiems isnaikinti: 1. Pasidaryti tirpaliuka 10 l vandens, 50gr ukiško muilo, 10 lasu žibalo. Purksti.
2. Ukiska muila ideti i nedideli kieki silto vandens pusvalandziui. Jis prades tirpti. Isemus muila su vandenuku nuplauti "gyvius". Kartoti kas antra diena. Sekmes kovoje drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(dzessika @ 2011 09 28, 21:23)
2. Ukiska muila ideti i nedideli kieki silto vandens pusvalandziui. Jis prades tirpti. Isemus muila su vandenuku nuplauti "gyvius". Kartoti kas antra diena. Sekmes kovoje  drinks_cheers.gif


O kaip juos "nuplaut"? kokiu instrumentu? teptuku, šepetėliu? ar ranka kaip? NElabai suprantu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Crispinette @ 2011 09 29, 21:46)
O kaip juos "nuplaut"? kokiu instrumentu? teptuku, šepetėliu? ar ranka kaip? NElabai suprantu  g.gif


kaip išeina mirksiukas.gif svarbu, neliktų
Atsakyti
Ir dar - lapai pasidengė kažkokiu lipniu sluoksniu. Čia dėl skydamarių ar dėl kitos nepriežiūros? Prisipažinsiu - kol augaliukas neapėjo tais guzeliais, ne per labiausiai juo rūpinausi ir dabar sunerimau :/
Atsakyti
QUOTE(Crispinette @ 2011 09 29, 20:46)
O kaip juos "nuplaut"? kokiu instrumentu? teptuku, šepetėliu? ar ranka kaip? NElabai suprantu  g.gif


Mirkyti paprasta skudureli ir su skudureliu plauti.... mirksiukas.gif pats paprasciausias variantas

O lipnus sluoksnis ant lapu taip pat nuo tu gyviu!!!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dzessika: 30 rugsėjo 2011 - 07:40
sveikos,
pirmame puslapyje pamaciau kaip pasodinti augliuka Phalaenopsis ( man ju isaugo net du vietoj ziedu) norejau paklaust ar nera jokio skirtumo kada sodint? galiu pvz siandien pasodint?
Atsakyti
QUOTE(w_ilt_e @ 2011 09 30, 09:53)
sveikos,
pirmame puslapyje pamaciau kaip pasodinti augliuka Phalaenopsis ( man ju isaugo net du vietoj ziedu) norejau paklaust ar nera jokio skirtumo kada sodint? galiu pvz siandien pasodint?


galit
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 30, 10:54)


aciu
Atsakyti