Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(zuzla @ 2012 01 13, 14:11)
bet jums rinktis.

Įtikinot smile.gif 4u.gif
Atsakyti
Prieš porą mėnesių nupjoviau iki pusės užaugusį žiedstiebį (užsimerkusi kirpau verysad.gif ), nes šaknų labai mažai bebuvo likę dėl puvinio, bet vis tiek neišsaugojau gėlytės, nuo tada kai nukirpau reanimavau, o prieš kelias dienas išmečiau, nieko nebeliko iš jos, nunyko. Atėjau su klausimu dėl dendrobio. Motininis augalas užaugino vaiką, jis jau 10 cm dydžio, leidžia 14 šaknų vienu metu, visos jos 1 cm ilgio. Mama pradėjo vysti, trauktis, 2 lapai jau nugelto (vienas apatinis ir vienas iš pačio viršaus), pradėjo gelsti trečias iš apačios. Kas galėtų būti? Laistau kai visiškai išdžiūna, sukišu piršta iki pačio vazonėlio vidurio.
Atsakyti
QUOTE(Isdykelle @ 2012 01 13, 14:35)
Atėjau su klausimu dėl dendrobio. Motininis augalas užaugino vaiką, jis jau 10 cm dydžio, leidžia 14 šaknų vienu metu, visos jos 1 cm ilgio. Mama pradėjo vysti, trauktis, 2 lapai jau nugelto (vienas apatinis ir vienas iš pačio viršaus), pradėjo gelsti trečias iš apačios. Kas galėtų būti? Laistau kai visiškai išdžiūna, sukišu piršta iki pačio vazonėlio vidurio.


viskas normalu, motininis augalas atiduoda jėgas keikiui. kas dėl lapų mėtymo, tai dendrobiams tai būdinga - suaugę, seni stiebai visada numeta lapus. sunerimti reikėtų, jei jaunas mėtytų.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 01 13, 14:40)
viskas normalu, motininis augalas atiduoda jėgas keikiui. kas dėl lapų mėtymo, tai dendrobiams tai būdinga - suaugę, seni stiebai visada numeta lapus. sunerimti reikėtų, jei jaunas mėtytų.

Va kaip, pirmą kartą jį auginu, niekur tokios info nebuvau skaičiusi. Ačiū, kaip visada daug padedi drinks_cheers.gif
Atsakyti
Sveikos, tuos pukuotus baltus vabaliukus lyg ir isnaikinau, naudodama muilo putas, plius karsta dusa dariau. Aciu visoms uz patarimus 4u.gif
Dar turiu pora klausimeliu:
kazi kaip geriau nuzydejus ziedams ziedynstiebi visai nukirpti, ar tik patrumpinti? manau is naujai isleisto ziedynstiebio grazesni ziedai ir tvirtesni buna, nei is isleistos sakeles is akutes. bet kazi kaip geriau paciam augalui? tiesa pas mane visos orchidejos phanelopsiai, tik viena turiu plonais siaurais lapais ir su bulvemis apacioje.

Kur perkate geras orchidejoms trasas, ar geros ir tos kur parduodamos maximoje ar senukuose? Gal kuri atradusi labai geras trasas yra, nes pasirinkimas ju nemazas, kai nueini pirkti, tai akys raibsta nuo pasiulos.
Atsakyti
QUOTE(Isdykelle @ 2012 01 13, 14:35)
Prieš porą mėnesių nupjoviau iki pusės užaugusį žiedstiebį (užsimerkusi kirpau verysad.gif ), nes šaknų labai mažai bebuvo likę dėl puvinio, bet vis tiek neišsaugojau gėlytės, nuo tada kai nukirpau reanimavau, o prieš kelias dienas išmečiau, nieko nebeliko iš jos, nunyko. Atėjau su klausimu dėl dendrobio. Motininis augalas užaugino vaiką, jis jau 10 cm dydžio, leidžia 14 šaknų vienu metu, visos jos 1 cm ilgio. Mama pradėjo vysti, trauktis, 2 lapai jau nugelto (vienas apatinis ir vienas iš pačio viršaus), pradėjo gelsti trečias iš apačios. Kas galėtų būti? Laistau kai visiškai išdžiūna, sukišu piršta iki pačio vazonėlio vidurio.



Ooo, tu mano draugė drinks_cheers.gif
Aš su vienu falenopsiu vis vargstu, turėjau dėl puvinio nukirpti tris žiedstiebius, mamački, kaip gaila buvo... Su reanimacija visiškai nesiseka jau ilgas laikas, vis pelėsis dedasi, kad ir ką bedaryčiau. Tai, kaip sakant, nebeturiu ko prarast, nuo šiandien pradėjau karštą dušą taikyt. Pirmą procedūrą atlaikė visai neblogai. Įdomu, kada kartot? g.gif Į karštą vandenį kišau tik lapus.
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 01 13, 22:10)
kazi kaip geriau paciam augalui?

tiesa pas mane visos orchidejos phanelopsiai

tik viena turiu plonais siaurais lapais ir su bulvemis apacioje.

Gal kuri atradusi labai geras trasas yra, nes pasirinkimas ju nemazas


augalas, ko jam nereikia, pats nudžiovina, ar tai būtų senas lapas, ar žiedstiebis. tiesa, kad naujas žiedstiebis ir gražiau, ir žiedų daugiau. nemanau, kad labai jis stresuoja nukirpus, juk nužydėjęs dažniausiai augalas pradeda ilsėtis.

reikėtų rašyti arba lietuviškai falenopsiai arba lotyniškai phalaenopsis smile.gif

tikriausiai kažkas iš odontoglossum (liet. liežuvės) giminės, gal net oncidium.

būtent, todėl kiekviena renkasi pati smile.gif aš naudojau trąšas su guano, schultz, Kemiros, dar kažkokias.. nesu pastebėjusi, kad kažkios labiau patiktų. beje, antrame puslapyje yra labai geras straipsnis apie trąšas mirksiukas.gif

QUOTE(ikkuna @ 2012 01 13, 22:51)
Su reanimacija visiškai nesiseka jau ilgas laikas, vis pelėsis dedasi, kad ir ką bedaryčiau

Įdomu, kada kartot?  g.gif  Į karštą vandenį kišau tik lapus.


jei dedasi pelėsis, turbūt nepakankamai šilta ir neužtenka vėdinimo.. šiaip žiema - sunkiausias metas reanimuoti augalus.

po savaitės. o kodėl tik lapus?
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 01 14, 09:02)
jei dedasi pelėsis, turbūt nepakankamai šilta ir neužtenka vėdinimo.. šiaip žiema - sunkiausias metas reanimuoti augalus.

po savaitės. o kodėl tik lapus?


Šilumos buvo daug, prie pat radiatoriaus laikiau. Ir vėdinau tikrai dažnai, kas kelias valandas kasdien. Gal per drėgna buvo.

Apie reanimaciją taip skaičiau, kad jei šaknys po puvinio, tai į karštą vandenį lenda tik lapai g.gif Nors šaknų žaizdos jau gerai užsitraukusios, išdžiovinau gerai. Sakai, zuzla, su visom šaknim nardint po savaitės?

O ar gerai, kad dabar celofaną skaidrų ant galvos užmoviau? Substratas sausas, šviežias, išrinkau didžiausius gabalus.
Atsakyti
Labas mergaites,
noriu patarimo kenkeju klausimu. Augo mano gelytes puikiai, kol nepersodinau. Itariu, kad buvo uzterstas substratas. Po persodinimo aplink orchidejas pradejo skraidyti mazos juodos musytes, pradejo ropineti tokie mazi pailgi balksvi ir apvalus rusvi vabaliukai. Ir dar aptikau, kad viduje ropineja permatomos kirmelaites. blink.gif
Ka man dabar daryt? Vel persodint? Bet jos visos zydincios.
Ar kokiu chemikalu perliet? Gal pavadinima koki nurodytumet ar siaip patarima duokite g.gif

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Lexa @ 2012 01 14, 17:16)
Labas mergaites,
noriu patarimo kenkeju klausimu. Augo mano gelytes puikiai, kol nepersodinau. Itariu, kad buvo uzterstas substratas. Po persodinimo aplink orchidejas pradejo skraidyti mazos juodos musytes, pradejo ropineti tokie mazi pailgi balksvi ir apvalus rusvi vabaliukai. Ir dar aptikau, kad viduje ropineja permatomos kirmelaites.  blink.gif
Ka man dabar daryt? Vel persodint? Bet jos visos zydincios.
Ar kokiu chemikalu perliet? Gal pavadinima koki nurodytumet ar siaip patarima duokite  g.gif

user posted image

user posted image

user posted image

Oho blink.gif Aš tai ištraukčiau lauk gėles, orkaitėj iškepinčiau substratą, atvėsinčiau ir vėl įkiščiau gėles. Kad ir žydi, bet šitų šlykštaliukų nelaikyčiau. Beje, buvo man toks atvejis, kai persodinau į "Agronomo patarimas" substratą. Dabar vargo nematau, jokių gyvių nebėra. mirksiukas.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti