Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(kerryy @ 2011 09 26, 15:49)
*bet norint mirkyt reikia istraukt is vazono

cia kazkada buves ir nenukirptas keikis?

su sita lyg viskas gerai ?

o cia mazoji, va ka su ja daryti? tiek mazai saknu... tiesiog sodinti i subtrata?


kodėl, su visu vazonu mirkykit

kas dabar žino...

jei visos šaknys kietos, lyg ir viskas gerai

taip ir sodinkit, šiluma ir drėgmė padės užauginti daugiau šaknų
Atsakyti
Mano viena orchideja irgi kaip pas kutosiuke.Nebezinau ka daryt.Pavasari persodinau i Ekstra stambu substrata,saknu buvo like mazai,as jas nukarpiau,pabarsciau cinamonu,na viska gerai padariau,paremiau pagaliuku,kad gerai laikytusi substrate,negriutu.Isleido ji nauju lapu per viduri,bet ir jie po truputi mirineja,orines saknys apdziuvo.Nezinau ka daryt.Trest netresiu,mirkau kai pradziusta.Kaip dar galeciau jai pagelbet? g.gif Gal bandyt vel persodint? g.gif Gal i smulku substrata? g.gif Gal reiktu patrest?Gal dazniau lapus dregint,nes jie labai jau issauseje. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2011 09 26, 19:59)
Kaip dar galeciau jai pagelbet? g.gif


būtų gerai augimo stimuliatorių panaudot, bet nežinau, kur jo dabar rasit..
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 26, 20:08)
būtų gerai augimo stimuliatorių panaudot, bet nežinau, kur jo dabar rasit..

O tai jis turi buti specialus orchidejom,ar tinka ir toks:
http://webcache.goog...r...=clnk&gl=lt
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2011 09 26, 21:39)
O tai jis turi buti specialus orchidejom,ar tinka ir toks:


specialaus orchidėjoms nėra, tai turbūt tiks ir toks
Atsakyti
****o cia mazoji, va ka su ja daryti? tiek mazai saknu... tiesiog sodinti i subtrata?
user posted image
[/quote]
Pakankamai tų šaknų, gali drąsiai sodinti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 09 26, 21:43)
specialaus orchidėjoms nėra, tai turbūt tiks ir toks

O kazi ten bus parasyta kaip naudoti. g.gif Gal kas naudojot?

QUOTE(Isdykelle @ 2011 09 26, 22:00)
****o cia mazoji, va ka su ja daryti? tiek mazai saknu... tiesiog sodinti i subtrata?
user posted image
Pakankamai tų šaknų, gali drąsiai sodinti smile.gif

As ir sodinciau i substrata,bet butinai i smulku,o ne stambu.

Atsakyti
aciu atsakiusioms 4u.gif
QUOTE(Liutukeee @ 2011 09 27, 16:16)
As ir sodinciau i substrata,bet butinai i smulku,o ne stambu.

o kodel i smulku? apskritai kada reikalingas smulkus o kada stambus gal galit mane apsviest blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(kerryy @ 2011 09 27, 17:20)
kada reikalingas smulkus o kada stambus gal galit mane apsviest  blush2.gif


sveikas orchidėjas sodinčiau į stambų, jei pas mane būtų drėgna ir vėsu, substrate tada mažiau drėgmė išsilaiko, prie žemos temperatūros taip išvengiama puvinio.. jei namie sausa ir šilta, sodinčiau į smulkų, kuriame kaip tik drėgmė užsilaiko ilgiau, rėčiau reikia laistyt, nei pasodintas į stambų prie tokių sąlygų..

problemines orchidėjas, tokia kaip jūsų, kurios puvo, sirgo ir pan., sodinčiau į stambų prie bet kokių sąlygų, tada lengviau reguliuoti priežiūrą.. paskui, kai prisiaugintų masės, spręsčiau pagal sąlygas namie ir jei reikia, perkelčiau į smulkų.. čia iš patirties
Atsakyti
QUOTE(kerryy @ 2011 09 27, 17:20)
aciu atsakiusioms  4u.gif

o kodel i smulku? apskritai kada reikalingas smulkus o kada stambus gal galit mane apsviest  blush2.gif

Stai zuzla kitaip mano.O as dvi"pavagusias"pasodinau i smulku(pavasari)-tai isleido daug nauju oriniu saknyciu,o viena pasodinau i stambu-tai nei vienos saknies,nors lapus ir leido,bet vistiek mirineja,dziusta ir lapai ir saknys.Tai vakar net klausiau sioje temoje ar nederetu persodint i smulku.Kazkodel man pasirode,kad smulkus tokioms labiau tinkamas.Bet as ne zinove,tiesiog man taip pasirode.
Atsakyti
Aš čia tiek guodžiausi, jog 3 metus niekas žiedų neleidžia... ax.gif O šiandien žiūriu, kad iš vienos žiedstiebis prasikalė. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2011 09 27, 18:27)
Bet as ne zinove,tiesiog man taip pasirode.


prie ko čia ne žinovė, turi tokią patirtį ir apie ją kalbi mirksiukas.gif kiekvienas turi savo nuomonę ir patirtį, tema tam, kad dalintis, niekas nesiginčija, juk viskas priklauso nuo gėlės stovio, sąlygų namie, vieno recepto nėra smile.gif

QUOTE(Isdykelle @ 2011 09 27, 19:48)
Aš čia tiek guodžiausi, jog 3 metus niekas žiedų neleidžia... ax.gif  O šiandien žiūriu, kad iš vienos žiedstiebis prasikalė. thumbup.gif


žinok, taip su jom ir reikia thumbup.gif dar veikia, kai lapais į šiukšliadėžę apsuki lotuliukas.gif
Atsakyti