Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(zuzla @ 2012 01 12, 16:45)
tik  parodykite, kas liks po šaknų revizijos..

Būtinai parodysiu. rolleyes.gif
Atsakyti
Aš dedu keramzitą į dugną, kad ir mirkau, vis tiek pasiteisina, nes greičiau nuvarva. mirksiukas.gif
Atsakyti
Mano orchidėjos džiovina pumpurus... Drėkinu orą kaip begaliu, bet negerėja doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Inga*** @ 2012 01 12, 16:55)
Būtinai parodysiu. rolleyes.gif

Na, šaknų reviziją padariau. Neatrodo, kad likusios šaknys būtų labai sveikos, bet karpyt toliau jau bijau, nes jau ir taip labai daug nukarpiau g.gif Ir labai liūdna, nes bandžiau atskirti keikį ir nutraukiau jį visai be šaknų verysad.gif O taip džiaugiausi juo..
Taip atrodo šaknys po apkarpymo:
user posted image
Atsakyti
Kirpti reikia dar, manau, nes turi likti tik sveikos šaknų dalys.
Čia dar visai neblogai atrodo, mano viena po puvinio vieną šaknį teturi ir lapus... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Inga*** @ 2012 01 13, 10:05)
Ir labai liūdna, nes bandžiau atskirti keikį ir nutraukiau jį visai be šaknų  verysad.gif  O taip džiaugiausi juo..

Taip atrodo šaknys po apkarpymo:


o keikis savo šaknų turėjo, kad norėjot jį atskirti?

visai neblogai smile.gif tos geltonos, jeigu pilnavidūrės, yra geros, tiesiog šviesos nemačiusios. tas tuščiavidūres trumpas irgi nukirpkite ir galite sodinti
Atsakyti
QUOTE(ikkuna @ 2012 01 13, 11:15)
Kirpti reikia dar, manau, nes turi likti tik sveikos šaknų dalys.
Čia dar visai neblogai atrodo, mano viena po puvinio vieną šaknį teturi ir lapus...  mirksiukas.gif

Na pakirpau dar ir pasodinau. Džiugu girdėti, kad tai dar nėra tragiška padėtis.. blush2.gif

Papildyta:
QUOTE(zuzla @ 2012 01 13, 11:27)
o keikis savo šaknų turėjo, kad norėjot jį atskirti?

Kadangi jis augo tiesiai iš mamos tai turbūt reikėjo nupjauti dalį nuo mamos ir tada būtų ir keikis su šaknimis. Kadangi niekada to nesu darius, o randamuose video ir nuotraukose viskas kažkaip kitaip atrodo, tai man ir nepavyko verysad.gif Gėda ir liūdna, na bet tikiuos, kad išaugins kada dar vieną keikį ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Inga*** @ 2012 01 13, 12:28)
Kadangi jis augo tiesiai iš mamos tai turbūt reikėjo nupjauti dalį nuo mamos ir tada būtų ir keikis su šaknimis.


ne, keikis atskiriamas, tik kai užaugina savo šaknis.

o žiedstiebį nukirpot?
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 01 13, 13:30)
o žiedstiebį nukirpot?

Nekirpau, nes ji nužydėjo prieš kelis mėnesius ir tada aš jau nukirpau tą dalį, ant kurios buvo žiedų, tai dabar gal jau nebereikia g.gif
Atsakyti
QUOTE(Inga*** @ 2012 01 13, 12:36)
Nekirpau, nes ji nužydėjo prieš kelis mėnesius ir tada aš jau nukirpau tą dalį, ant kurios buvo žiedų, tai dabar gal jau nebereikia  g.gif


nukirpkit, kad nesugalvotų leisti žiedų. dabar visas jėgas reikia skirti šaknų auginimui.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 01 13, 13:40)
nukirpkit, kad nesugalvotų leisti žiedų. dabar visas jėgas reikia skirti šaknų auginimui.

Na mintis nebloga, bet galbūt, kol augalas neturės normalių šaknų, tol net nebandys leisti žiedų? Ir tuo pačiu, kadangi viršuje būtų stiebas, kurį reikėtų maitinti, tai gal orchidėjai būtų paskatinimas greičiau atauginti šaknis, kad išmaitinti stiebą? Nelabai norisi pulti naikinti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Inga*** @ 2012 01 13, 13:09)
Na mintis nebloga, bet galbūt


čia ne mintis, o patirtis. išvargęs augalas stengsis pratęsti savo giminę - leis žiedus, kad būtų sėklų, o pats nunyks.
bet jums rinktis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 13 sausio 2012 - 13:13