Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Gal kam reikia orchidejoms kiminu?
Atsakyti
Inga, o kas kiek laiko laistote savo falenopsį? kaip atrodo šaknys?
Atsakyti
Man įdomu, ar normalu, kad vazono sienelės iš vidaus pažaliuoja? Gal per daug laistoma, kaip manot?
Atsakyti
QUOTE(Ponia Zosė @ 2012 01 12, 09:40)
Man įdomu, ar normalu, kad vazono sienelės iš vidaus pažaliuoja? Gal per daug laistoma, kaip manot?


ne, nenormalu. laistymas, šviesa, šiluma tą iššaukia. išeitis - persodinti arba bandyti išlpauti šiltu dušu. įstatykite plastikinį vazoną į kitą nepermatomą, taip ateityje išvengsite šios problemos.
Atsakyti
Atejau pasitarti.
Phaleonopsio viena is pakopiniu lapu teko pasalinti del puvinio,siandien pastebejau,kad ir zemiau pasalinto lapo,lapas geltonuoja,tad pasalinau ir ji. Skroteliniai du lapai kol kas sveiki,jie abu turi ilga kakla,zemiau link saknu jau prasideda puvinio zidinys.
Kaip manote ar pavyktu isgelbeti gelyte,jeigu nupjauciau zemiau kakliuko tuos du skrotelinius lapus ir juos ideciau i reanimatoriu?
Dar begu foto padaryti,gal bus aiskiau apie ka eina kalba ax.gif
Na va spejau foto idet.
Kazin gal po ta rausva linija reiketu ir pjaut?

user posted image user posted image user posted image

paspaudus ant foto pasididina ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liepa B.: 12 sausio 2012 - 12:46
QUOTE(zuzla @ 2012 01 12, 09:01)
Inga, o kas kiek laiko laistote savo falenopsį? kaip atrodo šaknys?

Iš to didelio noro rūpintis aš ją jau manau, kad perlaisčiau verysad.gif Tai paskutiniu metu laistau mažiau. Laistydavau maždaug kas savaitę. Kadangi nelabai žinau kaip paaiškinti kaip atrodo šaknys, tai įdedu bent foto. Beje, ir nuotraukose matosi, bet pasakysiu, kad laikau permatomam vazonėly, kuris įdėtas į normalų nepermatomą.
user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Inga*** @ 2012 01 12, 12:58)
Iš to didelio noro rūpintis aš ją jau manau, kad perlaisčiau  verysad.gif  Tai paskutiniu metu laistau mažiau. Laistydavau maždaug kas savaitę. Kadangi nelabai žinau kaip paaiškinti kaip atrodo šaknys, tai įdedu bent foto. Beje, ir nuotraukose matosi, bet pasakysiu, kad laikau permatomam vazonėly, kuris įdėtas į normalų nepermatomą.


šitą rudą "gėrį" nuo viršaus reikėtų pašalinti. taip pat matosi, kad tikriausiai trąšomis nudeginote šaknis. nesimato, ar šaknys vazono viduje sveikos, ar nepūna. pradžiai, patarčiau persodinti (info pirmame puslapyje), nes ir vazono sienelės pažaliavusios tikriausiai dėl neteisingo laistymo. kaip laistote savo palenopsį?
Papildyta:
QUOTE(Liepa B. @ 2012 01 12, 12:30)
Kazin gal po ta rausva linija reiketu ir pjaut?


aš nemanau, kad tie du lapai išleis šaknys. didesnė tikimybė iš motininio augalo tikėtis keikio, pašalinus pūvinį.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 01 12, 14:08)
Papildyta:
aš nemanau, kad tie du lapai išleis šaknys. didesnė tikimybė iš motininio augalo tikėtis keikio, pašalinus pūvinį.

Kad iki to puvinio gerai prieiti trukdo tie lapai,o uzdelsus ir ispuvus skroteliniai lapai irgi nukris g.gif
Net nezinau,ka daryt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 01 12, 14:08)
šitą rudą "gėrį" nuo viršaus reikėtų pašalinti. taip pat matosi, kad tikriausiai trąšomis nudeginote šaknis. nesimato, ar šaknys vazono viduje sveikos, ar nepūna. pradžiai, patarčiau persodinti (info pirmame puslapyje), nes ir vazono sienelės pažaliavusios tikriausiai dėl neteisingo laistymo. kaip laistote savo palenopsį?

Laistau virintu ir bent parą pastovėjusiu vandeniu. Pilu jį į normalų vazoną ir orchidėja pro apačią sugeria. Neseniai radau video, kad lyg galima laistyti pro viršų tiesiog virš kriauklės, kad iškart ir išbėgtų vanduo pro apačią, ar tiesa?
Gal ir nelabai galima ją iš to vazonėlio šiaip išiminėti, bet tam, kad matytųsi šaknys, ją ištraukiau ir padariau nuotrauką. Vaizdelis kaip suprantu čia nekoks verysad.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Inga*** @ 2012 01 12, 15:05)
Vaizdelis kaip suprantu čia nekoks verysad.gif


mmmmdaa.. ir jis dar ir kiminuose pasodintas..
jūsų laukia nemažas darbelis - nukrapštyti visus kiminus, kad nei ūselio neliktų, pašalinti supuvusias, tuščiavidures šaknis, palikti tik gražias žalias. jei pusė šaknies supuvo, pusė sveika, nukirpti ties sveika vieta ir žaizdą patepti cinamonu. taip tegu pusdienį paguli, kol jus subegiosit normalaus substrato nusipirkti. jį sudaro pušies žievės, vulkaninės uolienos, gali būti anglies įdėta, svarbu jokių durpių (žemės) ir kiminų. rekomenduoju substratą "ekstra", jūsų atveju - stambų, nes yra ir smulkus. jį rasite didesnėje maksimoje ir ermitaže.
ir falenopsiai laistomi pamerkus vazonėlį iki viršaus į vandenį 15-20 min.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 12 sausio 2012 - 15:19
QUOTE(zuzla @ 2012 01 12, 16:18)
rekomenduoju substratą "ekstra", jūsų atveju - stambų, nes yra ir smulkus. jį rasite didesnėje maksimoje ir ermitaže.
ir falenopsiai laistomi pamerkus vazonėlį iki viršaus į vandenį 15-20 min.

Na supratau, ryt tikrai bus ką veikti. Pažindinsiuos su orchidėjos šaknimis doh.gif Tikiuos pažintis bus sėkminga. Labai ačiū už tai, kad viską taip aiškiai ir suprantamai atsakėt. Jei nesunku, gal dar galėtumėt parašyti, ar tų kiminų išvis tada jau nebereikia? Nes skaičiau, kad ant viršaus gerai yra uždėti kiminų. Ir dar radau informacijos, kad persodinant, į vazonėlio apačią, galima dėti 1-2 cm keramzito. Ar reikia ir ar naudinga? Dar kartą dėkoju už atsakymus.
Atsakyti
QUOTE(Inga*** @ 2012 01 12, 15:39)
Na supratau, ryt tikrai bus ką veikti. Pažindinsiuos su orchidėjos šaknimis  doh.gif  Tikiuos pažintis bus sėkminga. Labai ačiū už tai, kad viską taip aiškiai ir suprantamai atsakėt. Jei nesunku, gal dar galėtumėt parašyti, ar tų kiminų išvis tada jau nebereikia? Nes skaičiau, kad ant viršaus gerai yra uždėti kiminų. Ir dar radau informacijos, kad persodinant, į vazonėlio apačią, galima dėti 1-2 cm keramzito. Ar reikia ir ar naudinga? Dar kartą dėkoju už atsakymus.


tik parodykite, kas liks po šaknų revizijos..
man asmeniškai, kiminai ant falenopsių substrato paviršiaus nepasiteisino, vistiek jie greit išdžiūsta, su laiku netenka vaizdo, o kad gėlei būtų geriau, nepastebėjau.
keramzito į apačią aš taip pat nededu, čia laisomoms iš viršaus gėlėms reikia tam, kad vanduo neužsiliktų, o falenopsius juk mirkom, nuvarvinam ir pastatom į vietą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 12 sausio 2012 - 15:46