Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(janudi @ 2012 01 10, 20:37)
o tie chemikalai paciai orchidejai nepakenks?

Na ir klausimas lotuliukas.gif Jei naudosi pagal instrukciją- ne. mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos, nesuprantu kas kaltas, bet orchideja nuzydejo isleido naujus stiebus, jau sukrove kelis ziedus, bet jie auga auga ir tada nudziusta doh.gif g.gif ir patresiu ir dregmes uztenka, nesuprantu. Galu gale kodel kai nusiperki tai tas stiebkotis buna nukrautas ziedu, o pas mane max 2 ziedus ant koto isleidzia ir tie nudziusta doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kepuryte @ 2012 01 10, 23:28)
Sveikos, nesuprantu kas kaltas, bet orchideja nuzydejo isleido naujus stiebus, jau sukrove kelis ziedus, bet jie auga auga ir tada nudziusta  doh.gif  g.gif  ir patresiu ir dregmes uztenka, nesuprantu. Galu gale kodel kai nusiperki tai tas stiebkotis buna nukrautas ziedu, o pas mane max 2 ziedus ant koto isleidzia ir tie nudziusta  doh.gif

Gal kokio skersvejo pagauna? g.gif Kartais ir maniskem taip buna ypac ziema. Vasara kazkaip geriau skleidziasi, nedziusta. O del ziedu gausos ir as pastebejau. Pas mane max yra sukrovusios 6 ziedus smile.gif O siaip irgi 2-3 ziedelius. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(šiaurėja @ 2012 01 11, 11:38)
Gal kokio skersvejo pagauna? g.gif Kartais ir maniskem taip buna ypac ziema. Vasara kazkaip geriau skleidziasi, nedziusta. O del ziedu gausos ir as pastebejau. Pas mane max yra sukrovusios 6 ziedus smile.gif O siaip irgi 2-3 ziedelius.  verysad.gif


Dėl žiedų gausos tai augintojai, prieš parduodant augalą prišeria hormonais ir kitais preparatais, kad tik kuo ryškesni žiedai būtų, gausiai žydėtų, žiedai ilgiau žydėtų. Na naminis "derlius" būna menkesnis, gali net ir žiedai nebūti tokia ryškūs.
Atsakyti
QUOTE(šiaurėja @ 2012 01 11, 11:38)
Gal kokio skersvejo pagauna? g.gif Kartais ir maniskem taip buna ypac ziema. Vasara kazkaip geriau skleidziasi, nedziusta. O del ziedu gausos ir as pastebejau. Pas mane max yra sukrovusios 6 ziedus smile.gif O siaip irgi 2-3 ziedelius.  verysad.gif


Nu skersvejo lyg ir negauna g.gif nesuprantu doh.gif oj si kart tokia laiminga buvau, jau toks didelis uzaugo, galvojau si kart tikrai prazys, ir nudziuvo doh.gif doh.gif gal ant palanges nepatinka, nes vistik ziema, saltis gerokai eina nuo lango g.gif
Atsakyti
panasiai ir pas mane nuzydi orchideja , laukiu kol is seno stiebkocio leis nauja o tas ima ir nudziuna .. lieka vien lapai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Sirenaa @ 2012 01 11, 15:37)
panasiai ir pas mane nuzydi orchideja , laukiu kol is seno stiebkocio leis nauja o tas ima ir nudziuna .. lieka vien lapai  g.gif

Mes kalbam apie tai, kad ne ziedkotis dziusta (kas yra normalu), o jau sukrauti pumpurai vietoj to, kad issiskleistu- ima dziuti doh.gif
Atsakyti
Sveikos orchidėjų mylėtojos mirksiukas.gif
Turiu orchidėją jau porą metų, bet tik dabar pradėjau domėtis ja ir jos problemomis (kad ir kaip bebūtų keista, bet tai pradėjau daryti vaikino paskatinta blush2.gif ). Ir, kai pradėjau ja domėtis, savaime iškilo ne vienas klausimas. Daug visko čia prisiskaičiau, bet atsakymų į sau rūpimus klausimus neradau, todėl Jūsų paprašysiu, jei galit ir žinot, padėkit man. Iš anksto dėkoju.
1) Prieš kelis mėnesius gavau trąšų orchidėjoms iš Vokietijos. Ten orchidėjų labai daug, jos žydi ištisus metus, tad aš net nedvejodama panaudojau trąšas ir savo orchidėjai. Praėjo gal kelios savaitės ir ant orchidėjos lapų atsirado spuogelių. Ar galėtų tai būti dėl panaudotų trąšų? Daugiau jų turbūt vertėtų nenaudoti? verysad.gif
user posted image
2) Prieš kokį mėnesį orchidėja pradėjo auginti naujus lapelius. Tai vyksta jau ne pirmą kartą ir labai jais džiaugiuosi. Jų dabar jau tiek daug blink.gif Bet apačioje pradėjo augti lyg naujas augalas sakyčiau. Ar tai keikis? Jei taip, kada jį reikėtų persodinti?
user posted image
3) Yra toks stiebelis neaiškus man. Šiaip spėčiau, kad tai kažkada jau nukirptas nužydėjęs žiedstiebis, bet nesu tikra.
user posted image
4) Na ir dar vienas klausimas, į kurį jau lyg ir esu radus atsakymą, bet visgi pasitikslinsiu. Ar mano orchidėja tikrai yra FALENOPSIS (Phalaenopsis)? Pridedu dar nuotrauką su matomu žiedu, kad būtų galima atsakyti į šį klausimą.
user posted image
Atsakyti
oi kaip as laukiu vasaraos kai bus silta ir mano orhidejos gales dziaugtis siluma,nes siuo momentu jos labai liudnos, nors viena lb graziai zydi jau kaip 3men,bet ir tai atrodo jai taip sunku be tos saulutes... smile.gif
Atsakyti
Inga, dėl trąšų ir tų guzelių nieko nepasakysiu, tačiau: gėlė yra Phalaenopsis. Neaiškus stiebelis yra orinė šaknis. O tas mažytis augalėlis yra keikis ir ką su juo daryti - info pirmame puslapyje mirksiukas.gif
Atsakyti
Labas Inga*** mirksiukas.gif Tavo orchidėja tikrai falenopsis, dėl spuogelių nieko neišmanau šiuo atveju, tavo gėlytė jau turi nemažą keikį, o jį atskirti galėsi, kai persodindama matysi kokio ilgio jo šaknys. Jei bent viena jų sieks 5 cm galėsi drąsiai atskirti. O ta "ataugėlė" tai yra šaknis, kurios galiukas yra nudžiūvęs. mirksiukas.gif
Atsakyti
Ačiū už šiuos atsakymus smile.gif Labai apsidžiaugiau, kad po kiek laiko turėsiu dar vieną orchidėją ax.gif Bet turbūt palauksiu, kai šiek tiek atšils oras, tada bandysiu persodinti ir žiūrėsiu, kokios ten šaknys ir jei jau bus galima atskirsiu keikį. Dar kartą dėkoju jums smile.gif
Ir tuo pačiu laukiu gal kasnors nusimanys apie tuos spuogelius verysad.gif
Atsakyti