Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Sveikos,
Norėjau paklausti vieno dalyko. turiu 2 lygiai tokias pat baltas orchidėjas, ir abi tuo pačiu metu pradėjo leisti žiestebi, vienos žiestebis labai greitai augo, vystėsi, o kitos labai iš lėto , po biškutėli. nuo pradėjimo leisti praėjo panašiai 3 -4 savaitės. Tą kuri pradėjo leisti anksčiau jau 100 proc. žydi, o ta kur labai po biški dar net pumpuru nesuformavo. Beje stovi jos abi ant tos pačios palangės, laistau vienodai, tręšiu, abi sveikos. Gal čia kokia konkurencija tarp ju, tą kita visai beveik nustojo auginti žiedstebi, tik orines šaknys labai leidžia, išsikerojęs kaip koks krabas, bet žiedu kraut net neketina. doh.gif verysad.gif g.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(M@rgo @ 2012 01 09, 18:20)
Sveikos,
Norėjau paklausti vieno dalyko. turiu 2 lygiai tokias pat baltas orchidėjas, ir abi tuo pačiu metu pradėjo leisti žiestebi, vienos žiestebis labai greitai augo, vystėsi, o kitos labai iš lėto , po biškutėli. nuo pradėjimo leisti praėjo panašiai 3 -4 savaitės. Tą kuri pradėjo leisti anksčiau jau 100 proc. žydi, o ta kur labai po biški dar net pumpuru nesuformavo. Beje stovi jos abi ant tos pačios palangės, laistau vienodai, tręšiu, abi sveikos. Gal čia kokia konkurencija tarp ju, tą kita visai beveik nustojo auginti žiedstebi, tik orines šaknys labai leidžia, išsikerojęs kaip koks krabas, bet žiedu kraut net neketina. doh.gif  verysad.gif  g.gif  blush2.gif

Turbūt su šaknimis kažkas negerai mirksiukas.gif
Atsakyti
Gal galit patarti - gavau dovanu orchideja, grazia, sveika. Pasidejau salia kompiuterio, saules daug, netiesiogines, silta, vandens netruksta, bet pradejo vysti labai ziedai. Gal jai vieta nepatinka? Nes cia per kelias dienas taip pasikeite visa.. Ka daryti? Ar nesti kur kitur? verysad.gif
Atsakyti
Manau, kad taip orchidėja adaptuojasi prie naujos vietos. Tai normalu, jei ji tikrai sveika.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ikkuna: 10 sausio 2012 - 11:00
Sveikos orchideju myletojos, gal ta problema jau temoje kur ir buvo nagrineta, bet pasikartosiu.
Nusipirkau orchideja, nekreipiau demesio, kad toje vietoje, kur lenda lapai, kazkas boluoja, lyg voratinklis, lipnu. Bandziau persodinant isplauti, isvalyti, bet ziuriu vel yra...
gerai isiziurejus vis tik pamaciau,kad ten kazkoki balti pukuoti vabaliukai doh.gif gal kam taip yra buve, ar yra priemoniu man ta orchideja isgelbeti, ar jau mesti kuo greiciau lauk, kad kitu neuzkrestu verysad.gif
be galo myliu sias geles, gaila butu ismesti, nes nauja lapa ka tik isleido, bet jei tie vabaliukai paplistu po visas mano orchidejas, butu dar liudniau.
Labai laukiu, gal kas parasys, ka man daryti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2012 01 10, 11:09)
Gal galit patarti - gavau dovanu orchideja, grazia, sveika. Pasidejau salia kompiuterio, saules daug, netiesiogines, silta, vandens netruksta, bet pradejo vysti labai ziedai. Gal jai vieta nepatinka? Nes cia per kelias dienas taip pasikeite visa.. Ka daryti? Ar nesti kur kitur? verysad.gif


taspatc ir maniskei buvo,kai gavau dovanu padejau ant palanges,ir po savaites ziedai visi nuvyto,bet po menesio manau kai adaptavosi isleido vienu metu lapa,nauja ziedstebi,ir ant seno ziedstebi isleido wub.gif
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 01 10, 14:39)
Sveikos orchideju myletojos, gal ta problema jau temoje kur ir buvo nagrineta, bet pasikartosiu.
Nusipirkau orchideja, nekreipiau demesio, kad toje vietoje, kur lenda lapai, kazkas boluoja, lyg voratinklis, lipnu. Bandziau persodinant isplauti, isvalyti, bet ziuriu vel yra...
gerai isiziurejus vis tik pamaciau,kad ten kazkoki balti pukuoti vabaliukai doh.gif gal kam taip yra buve, ar yra priemoniu man ta orchideja isgelbeti, ar jau mesti kuo greiciau lauk, kad kitu neuzkrestu verysad.gif
be galo myliu sias geles, gaila butu ismesti, nes nauja lapa ka tik isleido, bet jei tie vabaliukai paplistu po visas mano orchidejas, butu dar liudniau.
Labai laukiu, gal kas parasys, ka man daryti ax.gif



Buvau ir aš kažkada gavusi dovanų orchidėją su miltuotaisiais skydamariais, gerai kad kai pastebejau jie buvo persimetę tik į vieną šalią buvusią gėlę. Nuo kitų augalų atskirti būtina ir bent jau man pavyko (aišku ne per trumpą laiką) mechaniniu būdu jų atsikratyti, kai tik pamatydavau vabaliuką, su dantų krapštuku užspausdavau ir išmesdavau ir galų gale neliko nė vieno..

Radau ir tokį patarimą "jei kenkėjų nedaug, užtenka pavalyt kempine ar servetėle, suvilgyta muilo tirpalu, žibalu, spiritu ar degtine.
Jei kenkėjų daug, reiktų naudot sisteminius insekticidus - Actara, aktelik, karbofosą..."
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Uranija5: 10 sausio 2012 - 14:29
QUOTE(Uranija5 @ 2012 01 10, 15:28)
Buvau ir aš kažkada gavusi dovanų orchidėją su miltuotaisiais skydamariais, gerai kad kai pastebejau jie buvo persimetę tik į vieną šalią buvusią gėlę. Nuo kitų augalų atskirti būtina ir bent jau man pavyko (aišku ne per trumpą laiką) mechaniniu būdu jų atsikratyti, kai tik pamatydavau vabaliuką, su dantų krapštuku užspausdavau ir išmesdavau ir galų gale neliko nė vieno..

Radau ir tokį patarimą "jei kenkėjų nedaug, užtenka pavalyt kempine ar servetėle, suvilgyta muilo tirpalu, žibalu, spiritu ar degtine.
Jei kenkėjų daug, reiktų naudot sisteminius insekticidus - Actara, aktelik, karbofosą..."


aciu labai uz atsakyma, o kur galima gauti tu isteminiu insekticidu? Zinoma, pirma pabandysiu su kempinele ir ukisku muilu g.gif
Atsakyti
nezinau ar geras mano patarymas, bet viena savo orchideja su tais vabalais buvau panardinusi i vandeni... nuo pat saknu iki lapu galiuku (ziedstiebio nebuvo). Gal tai tik sutapimas, kad padejo, bet gal ir tai pagelbejo - laikiau koki dvidesimt minuciu. Nes pries tai buvau nupurskusi kazkokiais chemikalais, bet vabalai vis tiek neisnyko.. Tad nezinau kas isgyde, bet siuo metu nebera tos bjaurasties. Tiesa, procesas vyko vasara, kai buvo karsta ir sviesu.
Atsakyti
QUOTE(borjomi @ 2012 01 10, 18:49)
nezinau ar geras mano patarymas, bet viena savo orchideja su tais vabalais buvau panardinusi i vandeni... nuo pat saknu iki lapu galiuku (ziedstiebio nebuvo). Gal tai tik sutapimas, kad padejo, bet gal ir tai pagelbejo - laikiau koki dvidesimt minuciu. Nes pries tai buvau nupurskusi kazkokiais chemikalais, bet vabalai vis tiek neisnyko.. Tad nezinau kas isgyde, bet siuo metu nebera tos bjaurasties. Tiesa, procesas vyko vasara, kai buvo karsta  ir sviesu.


tiesiog i koki kibiriuka panardinote ir viskas?
Oi, bandysiu visus cia parasytus variantus, muilo putomis jau istepiau. Ziuresiu, kas bus rytoj 4u.gif O kur ir kokiu chemikalu galima nusipirkti?
Atsakyti
QUOTE(janudi @ 2012 01 10, 18:27)
O kur ir kokiu chemikalu galima nusipirkti?


ermitaže, senukuose gėlių skyriuose, žalioj stotelėj, konsultantai patars
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2012 01 10, 19:30)
ermitaže, senukuose gėlių skyriuose, žalioj stotelėj, konsultantai patars


o tie chemikalai paciai orchidejai nepakenks?
Atsakyti