Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(zuzla @ 2012 01 04, 12:35)
kokios orchidėjos?
falenopsiai sėkmingai auga ir ant rytinių palangių.
jei statyti po lempa, lempa turi būti speciali, o ne paprasta butinė.



QUOTE(Gabriell'e @ 2012 01 04, 12:36)
istrauka is vieno straipsnio: "Nors yra manančių, kad šiaurinių langų palangės augalams netinkamos, tačiau iš tiesų taip nėra. Ant šių nesaulėtų palangių kuo puikiausiai auga visas būrys kambarinių augalų. Jų tarpe netgi keletas, šiaip garsėjančių kaip šviesiamėgiai augalai, orchidėjų bei kaktusų rūšių. Jie ne tik sėkmingai auga, bet ir žydi.
Jei sumanėte šiaurinį langą papuošti orchidėja, rinkitės šešėlį toleruojančius raibuolę (Paphiopedilum) arba falenopsį (Phalaenopsis)."

aciu uz atsakymus 4u.gif
mano phalaenopsis, uzmirsau parasyti blush2.gif as vienam straipsny skaiciau, kad netinka siauriniai... kitam, kad tinka doh.gif kiek zmoniu tiek nuomoniu... neva per mazai sviesos, per mazai maisto medziagu pasigamina ir neuztenka energijos ziedams krauti ir zydeti...
Papildyta:
QUOTE(liepa27 @ 2012 01 04, 12:37)
verysad.gif na,va,nepavyko is maximos pirktos orchidejos atgaivint,jauciu ir kitos nepavyks,neismeciau dar,bet... net lapai nupuvo. tokia grazi buvo,pirkau pakereta jos grozio,ne kainos ir saknis apziurejau.prisiekiau sau daugiau is maximos nepirkti,aisku kur brangesnes,tai ir sveikos matyt buna,o jei 20 ir maziau litu kainuoja,tai galima skaudziai apsigaut.jei kartais zinot parduotuvele ar siaip orchideju augintoja Kaune,turincia balta su violet plemais(dalmantinu berods vadinama) orchideja,brukstelkit i az mirksiukas.gif

gaila gelyciu... is tikruju, labai apsigauti galima su maximinem... vis praeidavau, pasigrozedavau, bet pirkti nedrisdavau... kazin, is akropolio ermitazo nesupus man... zalia esu orchideju reikaluose, neskiriu normaliu saknu nuo papuvusiu...
Atsakyti
QUOTE(Eddii @ 2012 01 04, 13:29)
zalia esu orchideju reikaluose, neskiriu normaliu saknu nuo papuvusiu...


"atnešu" iš pirmo puslapio:

"Pirkdami orchidėją turite apžiūrėti:
1. Šaknis. Dažniausiai jos atkeliauja į mūsų parduotuves permatomuose vazonėliuose, kas leidžia gerai apžiūrėti šaknų būklę. Per vazonėlio sieneles neturi matytis rudų, sudžiūvusių, supelyjusių šaknų. Sveika orchidėjos šaknis būdama sausa yra šviesiai pilkos spalvos; drėgna - žalios spalvos. Kuo daugiau sveikų šaknų matote per vazonėlio sieneles, tuo augalas sveikesnis ir stipresnis.
2. Lapus. Sveikos orchidėjos, kurios šaknys yra sveikos, lapai turi būti tvirti, o ne suglebę, susiraukšlėję. Lapai neturi būti skylėti, ant jų neturi būti rudų, vandeningų dėmių. Gerai apžiūrėkite lapo, žiedo vidinę pusę. Ar ant jų nėra kenkėjų?"


auga puikiai ir maksiminės, ir ermitažinės, ir senukinės, tik reikia augalą atidžiai išsirinkti ir tinkamai prižiūrėti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 04 sausio 2012 - 13:33
Dvi orches turiu iš Maximos, porą šaknų teko pašalinti ir tiek (iš savo patirties galiu pasakyti, kad maximines gėles reikia iškart persodinti, nes tarp šaknų visada būna kiminų gniužulas), nužydėjo abi po dviejų savaičių po persodinimo ir abi jau leidžia po antrą žiedstiebį. thumbup.gif
Atsakyti
Mano beveik visos orchidėjos iš Maximos ar Ermitažo (tik viena raibuolė iš Senukų) - puikiai auga ir žydi jau ne vienus metus thumbup.gif Kaip Isdykelle minėjo jas tik nusipirkus reikia persodint, nes visokiausios nepageidaujamos papildomos faunos ir floros gali būt vazonėly su kaupu (dažnai ir būna) doh.gif

Iš visų tik viena yra numyriojusi, bet ir pirkau gal už keturis litus smarkiai pavargusią ir šaknų radau tik likučius doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mumrikas: 04 sausio 2012 - 14:07
sakot, ir is ermitazo reikia persodinti? g.gif issukis man bus, rankos drebes biggrin.gif
Atsakyti
aišku kiekvienas atvejis skirtingas, bet aš visuomet persodinu iš įprastų gėlių parduotuvių pirktas. Tiesiog tada turiu galumybę apžiūrėt šaknis, pakeist substratą (kiek orchidėjų persodinau nė viena nebuvo tinkamame - tai kirmėliokai bėgioja, tai kiminai permirkę gniužulais, tai labai smulkus substratas phalaenopsiams, vos ne durpė ir pan.).

Žinau, kad gal darau ne pagal taisykles, bet persodinu nežiūrėdama metų laiko ir žydinčias iš kart kai namo parkeliauja - nė karto (tfu, tfu, tfu, kad neprisikalbėt) nė pumpurėlio nėra numetusios ir žydėdavo sėkmingai toliau thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Eddii @ 2012 01 04, 14:16)
sakot, ir is ermitazo reikia persodinti?  g.gif issukis man bus, rankos drebes  biggrin.gif

Dvi buvau pirkusi iš Ermitažo Vilniaus Akropolyje, viena buvo visiškai sveika, o kitai 2-3 šaknis nukirpau mirksiukas.gif
Atsakyti
4u.gif smagu,kad jums pasiseke,as pirkau akcijines,po 19.99 lt,zinoma,kad apziurejau atidziai saknis,bet pasirodo jos buvo papuve ar pasale,o isoriskai nesimate.klaida padariau,kad iskart nepersodinau,gal buciau isgelbejus dar.o miniukai is ERmitazo -puikios bukles,tik juos irgi reikia iskart persodint,nes su tais kiminais yra rizika perlaistyt,bent jau man taip buvo,gerai,kad persodinau,nes pasirodo perlaistydavau,nors siaip orchidejas saikingai laistau.
Papildyta:
QUOTE(mumrikas @ 2012 01 04, 15:32)
aišku kiekvienas atvejis skirtingas, bet aš visuomet persodinu iš įprastų gėlių parduotuvių pirktas. Tiesiog tada turiu galumybę apžiūrėt šaknis, pakeist substratą (kiek orchidėjų persodinau nė viena nebuvo tinkamame - tai kirmėliokai bėgioja, tai kiminai permirkę gniužulais, tai labai smulkus substratas phalaenopsiams, vos ne durpė ir pan.).

Žinau, kad gal darau ne pagal taisykles, bet persodinu nežiūrėdama metų laiko ir žydinčias iš kart kai namo parkeliauja - nė karto (tfu, tfu, tfu, kad neprisikalbėt) nė pumpurėlio nėra numetusios ir žydėdavo sėkmingai toliau  thumbup.gif

drinks_cheers.gif pritariu,deja per velai susivokiau.vis maniau,kol zydi negalima persodinet,o pasirodo tas ziedas gali sekmingai zydet ir kai orchidejos beveik visos saknys supuve blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Eddii @ 2012 01 04, 15:16)
sakot, ir is ermitazo reikia persodinti?  g.gif issukis man bus, rankos drebes  biggrin.gif


O aš niekada nepuolu nupirktų gėlių persodinti ir auga visos puikiai pokolkas pirktos iš Maximų ir Ermitažų. Krauna pumpurus ir žydi ne pirmus metus. Gal tiesiog pavyko gerai išsirinkti... Kelias persodinau kai jau atrodė šaknys nebetelpa vazonėlyje.
Atsakyti
Sveikos, siu nuostabiu gelyciu augintojos...

na kaip ir dauguma turiu ir as 3 gelytes jau apie pora geru metu. Viena kuria persodinau po 2 metu dabar prazydo, bet pries tai buvo, kad sukrove pupmpurelius, o jie po kazkiek laiko man net neprazydo, tarsi nudziuvo ar nusalo.Ar buna taip? Gal per retai laistau? nes as laistau kas 2 sav po dusu duodu joms gerai prisigerti, o paskui islasinu visa vandenuka, kad neputu.

antras klausimukas : kai persodini gelyte kaip [asirinkti vazonelio dydi. Panasu, kad ta kuria persodinau buvo per didelis, tai ji man labai pradejo leisti lapus ir augti, bet vietos dar daug, kartais pagaloju, kd ten tilptu net 2.
Atsakyti
QUOTE(Pifukas @ 2012 01 04, 22:32)
nudziuvo ar nusalo.Ar buna taip?

Gal per retai laistau? nes as laistau kas 2 sav po dusu duodu joms gerai prisigerti, o paskui islasinu visa vandenuka, kad neputu.

antras klausimukas : kai persodini gelyte kaip [asirinkti vazonelio dydi


tikrai būna ir temoje ne kartą apie tai kalbėta, be to atsakymas yra ir pirmame psl. nuorodoje DUK

nežinau, ar retai, reikia laistyti ne pagal grafiką, o kada pradžiūsta substratas

šaknys gali liestis su vazono sienelėmis, falenopsiams patinka, kai jau suspaustos
Atsakyti
Merginos, 'Orchidėjų pirkimo ir gyrimosi tema' uzvesta ar as nerandu? g.gif
Atsakyti