Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Laba, norejau konsultacijos.
viena is mano turimu orchideju susirgo. Ziedyno stiebelis, ziedai, lapai apsitrauke baltu lipniu voratinkliu. per velai sugalvojau kitas isnesti i kitus kambarius, tai ir kitos susirgo. nuo sitos dar ir vaskuole uzsikrete doh.gif
kas tai galetu buti ir kaip gydyti gelytes?
Atsakyti
greičiausiai skydmariai, be chemijos neapsieisite, būna Senukuose augalų skyriuose ir kuo greičiau. 1psl. zuzla sudėjus nuorodas.
Atsakyti
QUOTE(ikkuna @ 2011 12 21, 22:46)
Bet ar verta leisti jai toliau žydėti? Gi visas jėgas žiedam atiduoda  unsure.gif
O šaknis tikrinot? Gal paviršiuj jos sveikos, o viduj taip pat pažeistos puvinio? Gal tokią tikslinga būtų į reanimaciją "guldyt"?
Nežinau, gal labiau patyrusios dar ką patars  ax.gif

QUOTE(Orfeja @ 2011 12 22, 18:16)
TimbaLimba,

Man panašu į batkerinį puvinį. Izoliuokit gėlę nuo kitų, nes gali apkrėsti. Jei tai tikrai jis, tai gėlei kaput... Yra maža galimybė išsaugoti, reikia apdoroti fungicidu.


Šiandien dar prie dienos šviesos apžiūrėjau, panašu man kad ir kelios šaknys papuvusios unsure.gif
Tai dabar kaip man elgtis? Išimt, nukarpyt papuvusias šaknys ir persodint? O žiedelius nukarpyt?
Pirmą kartą turiu šią gelę, pasiskaičiau kaip su ja elgtis, bet tokioj situacijoj būtų gerai kad paeiliuj parašytumėt ką daryt?..
Dėkui 4u.gif
Ir dar, kaip žinot ar čia tas baubas puvinys, ar ne?
Atsakyti
Pasakysiu, kaip daryčiau aš


Žirkles mirkyčiau alkoholy, kirpčiau žiedstiebius ir nupuvusias šaknis iki sveikos vietos, žaizdas pabarstyčiau cinamonu, perteklių nupūsčiau.

O tada vienas iš dviejų: arba į šviežią sausą substratą sodinčiau ir laikyčiau sausai mažiausiai savaitę arba šiai gėlei be lapų jau reikia reanimacijos (pirmam temos puslapio pranešime yra papasakota, kaip reanimuoti). Na, lapų nebėr, tai ko gero reanimacijos reikės? Bet tegu labiau patyrusios ką nors parašo. Tokio extra atvejo dar nesu turėjus, tfu tfu tfu.
Atsakyti
QUOTE(ikkuna @ 2011 12 22, 23:01)
Pasakysiu, kaip daryčiau aš
Žirkles mirkyčiau alkoholy, kirpčiau žiedstiebius ir nupuvusias šaknis iki sveikos vietos, žaizdas pabarstyčiau cinamonu, perteklių nupūsčiau.

O tada vienas iš dviejų: arba į šviežią sausą substratą sodinčiau ir laikyčiau sausai mažiausiai savaitę arba šiai gėlei be lapų jau reikia reanimacijos (pirmam temos puslapio pranešime yra papasakota, kaip reanimuoti). Na, lapų nebėr, tai ko gero reanimacijos reikės? Bet tegu labiau patyrusios ką nors parašo. Tokio extra atvejo dar nesu turėjus, tfu tfu tfu.


Ačiū labai, kad dalinatės patarimais 4u.gif

Šiaip nžn, galvoju bandysiu daryt taip, kaip aprašėt, nes sveikų šaknų mano gelė turi dar labai daug. Tik keli galiukai matosi papuvę, o gal net nepapuvę, nžn, ištrauksiu ir žiūrėsiu. Tai manau turėdama tokias šaknis atsigaus. Tikiuosi, jei ne kokia zaraza prikibo jai..
Oj dar tiesa, o nukirpus žiedastiebius, likusias vietas irgi reikia cinamonu pabarstyti? Ir ties kuria vieta geriau kirpti, ar viršui prie pačio išsišakojimo i žiedus, ar apačioj?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo TimbaLimba: 22 gruodžio 2011 - 23:22
Žiedstiebį kirpkit apačioj, žaizdą pabarstykit.
Atsakyti
Dėkui, eisiu šiandien pirkt substrato ir darysim operaciją cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Merii @ 2011 12 22, 20:12)

aciu 4u.gif
Atsakyti
Pasakykit orchidėjų mylėtojos, kodėl keli panelopsiai išleido žiedstiebius, sukrovė pumpurus ir juos numėtė. Neišsiskleidė nei vienas. Ta pati problema pas tris gėliukus. Kas netinka? Buto šildymas? Šaknis purškiu vandenuku. Tręšti-tręšiu. Kame reikalas?
Atsakyti
saulytė7, gali būti įvairių priežasčių, šiuo metu didelis natūralios šviesos trūkumas, neužtenka jėgų. Kas augina daugiau orchidėjų, laiko po augalams auginti spec.lempomis.
Atsakyti
Mano viena kelia žiedstiebį, tačiau iškėlė perpus trumpesnį negu realiai turėtų. Buvau pasiruošus ilgai laukti, o žiūriu jau pumpurai formuojasi. Tai irgi matyt dėl žiemos? Šaknys sveikutėlės.
Atsakyti
QUOTE(saulytė7 @ 2011 12 25, 01:18)
Pasakykit orchidėjų mylėtojos, kodėl keli panelopsiai išleido žiedstiebius, sukrovė pumpurus ir juos numėtė. Neišsiskleidė nei vienas. Ta pati problema pas tris gėliukus. Kas netinka? Buto šildymas? Šaknis purškiu vandenuku. Tręšti-tręšiu. Kame reikalas?

mano dvi orches auga ant tos pačios palangės. viena čia jau kažkaa buvau idėjus ir prašius patarimu (su 3 žiebstiebiais žydi jau) o kita kur neturėjo problemų priaugino žiedų ir juos numėtė taip ir neprasiskleidus sad.gif vat ir irgi suprask kaip nori kas jai biggrin.gif
Atsakyti