Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(mazhas @ 2011 11 30, 23:47)
Aciu uz atsakymus del mano demiuotu zieduku. .
ir dar kai kas, kas mane domina..
Apdejau savo grozius kiminiukais.. Vakar apdejau slapiais, tai sian jau jie sausi sausi.. Tai juos sausus iki kito liejimo laikyt, ar kasdien apipurkst vandeniuku ?  ax.gif
Aciu is anksto  4u.gif

jei turit laiko ir nori žaist - purškinėkit, bet šiaip tai ten labai kažko gero tie kiminai nepadarys, jei taip greit išdžiūsta.
Papildyta:
QUOTE(dulyte @ 2011 12 01, 18:30)
Na man irgi pradėjo nesisekti su savo gražuolėm verysad.gif  Kai jau galvojau, kad išmokau jas auginti - pradėjo mesti pumpurus ! cry.gif Pernai per žiemą labai gerai išlaikiau, žydėjo ir džiugino visus. Kai tik pradėjau jas auginti, prieš kelis metus, tai gal kokias 3 numarinau, pakol išmokau jas prižiūrėti. Aš jas perlaistydavau, vienžo permylėdavau blush2.gif  Bet kai jau tikrai galvojau, kad išmokau, še tau kad nori - krenta pumpurėliai cray.gif
Šaknys tikrai gražios, neperliejau tikrai. Per mažai drėgmės - irgi ne, gražios drėgnos šaknytės, tręšiu kas antrą laisymą ar rečiau, kaip kada, rytais papurškiu. Na žodžiu nebežinau ką daryt  doh.gif Pagelbėkit jei galit  verysad.gif

kad krenta pumpurai rudens - žiemos laikotarpiu anoks čia ,,dyvas'' ar nemokėjimas augint. Taip būna ir tiek. Saulės mažai, kambariuose sausa priežasčių gali būt daug. Tręšti augalus reikėtų augimo laikotarpiu, o su purškinėjimais atsargiai - žiūrėkit ,kad kurnors neužsiliktų vanduo,nes įsimes puvinys.
Atsakyti
Šiandien iš močiutės atėmiau falenopsį. Kol parsivežiau namo, nuo jo nukrito visi lapai nors jų ten tebuvo trys. Kai išėmiau gėlę iš vazono, pasirodė kodėl taip įvyko- visos šaknys nupuvę, išskyrus tris ilgas orines (taip pat leidžia naują šaknį, ji kokio centimetro ilgio). Gėlytė taip pat ant neilgo žiedstiebio turi nedidelį keikį, sveiką, gražų. Tai norėčiau paklausti patarimo, ką man su ja tokia daryt, tikrai nemesiu lauk. Kišt į substratą ir ten sukišt tas orines šaknis ar bandyt reanimuot nors negaliu tam sudaryt palankių sąlygų? Gal kokių kitokių patarimų turit? Beje dar atėmiau ir keikį, buvo įkištas į substratą, tačiau jo šaknys dar tik pradeda lįsti lauk. Bandysiu taip pat kaip nors reanimuoti...
Atsakyti
Kaip čia tuščia verysad.gif Visą parą jau gėliukai laukia patarimo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Isdykelle @ 2011 12 03, 18:10)
Kaip čia tuščia verysad.gif  Visą parą jau gėliukai laukia patarimo ax.gif


pati sakai, kad reanimavimui sąlygų suteikti negali (drėgna, šilta, vėdinimas), tai aš tikrai neturiu ką pasakyti. greičiausiai gėlė visas jėgas atidavė keikiui ir iš jos jau nieko gero nebus.
bet nesupratau, kam reikia reanimuoti keikį, įkištą į substratą, kuriam pradėjo augti šaknys mastau.gif
Atsakyti
keikiui būtų jaukiau kiminuose ir šiltai kokioje skaidrioje talpoje.
Pačiam falenopsiui jau ... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Merii @ 2011 12 03, 20:18)
keikiui būtų jaukiau kiminuose ir šiltai kokioje skaidrioje talpoje.
Pačiam falenopsiui jau ...  verysad.gif

Aha, bandysiu kažką iš keikio išspaust, nes jam dar tik po porą milimetrų tėra išlindusios ir tai galiukai nudegę... O falenopsį bandysiu priverst užaugint keikį. Man tokia mintis kilo, jei tą žiedkotį nupjaučiau su keikiu ir pamerkčiau į vandenį, tai gal jis užaugtų? biggrin.gif Tik nebarkit jei čia durna mintis verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Isdykelle @ 2011 12 03, 20:24)
Man tokia mintis kilo, jei tą žiedkotį nupjaučiau su keikiu ir pamerkčiau į vandenį, tai gal jis užaugtų? biggrin.gif  Tik nebarkit jei čia durna mintis verysad.gif


nedaryk taip
Atsakyti
QUOTE(Isdykelle @ 2011 12 03, 20:24)
pamerkčiau į vandenį

supus vandenyje verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Isdykelle @ 2011 12 03, 21:24)
Aha, bandysiu kažką iš keikio išspaust, nes jam dar tik po porą milimetrų tėra išlindusios ir tai galiukai nudegę... O falenopsį bandysiu priverst užaugint keikį. Man tokia mintis kilo, jei tą žiedkotį nupjaučiau su keikiu ir pamerkčiau į vandenį, tai gal jis užaugtų? biggrin.gif  Tik nebarkit jei čia durna mintis verysad.gif



QUOTE(Merii @ 2011 12 03, 23:07)
supus vandenyje  verysad.gif

Oi.as jums dar nepasakojau kokius ekspermentus as darau is nupjautu nuzydejusiu ziedkociu.Nepatikesit-plikas ziedkotis pamerktas vandenyje pradejo augint keiki,jau keli menesiai kaip augina.Kitas irgi augino,bet buvau isvykus,o grizus radau mirusi,vandens pritruko,buvo karsta ir isgaravo visas.Dar keli ziedkociai isleido naujus ziedkocius ir gal net prazydes,bus matyt.

Turiu foto tos keikiuko(miniatiurinio,nes ir orhideje buvo mini).Idesiu jei idomu.Tik,kad kitame kompe.


O ,kad suputu pamerktas ziedkotis man dar nepasitaike,tas su keikiu jau virs puses metu vandeny.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutukeee: 04 gruodžio 2011 - 00:42
QUOTE(Liutukeee @ 2011 12 04, 00:39)
Nepatikesit-plikas ziedkotis pamerktas vandenyje pradejo augint keiki,jau keli menesiai kaip augina


patikėsiu. o šaknis jis turi? augina/išaugino? kad pamerktas žiedstiebis keikius leidžia mačiau/girdėjau, bet daugiau..
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2011 12 04, 00:39)
Oi.as jums dar nepasakojau kokius ekspermentus as darau is nupjautu nuzydejusiu ziedkociu.Nepatikesit-plikas ziedkotis pamerktas vandenyje pradejo augint keiki,jau keli menesiai kaip augina.Kitas irgi augino,bet buvau isvykus,o grizus radau mirusi,vandens pritruko,buvo karsta ir isgaravo visas.Dar keli ziedkociai isleido naujus ziedkocius ir gal net prazydes,bus matyt.


O čia tai geras thumbup.gif Tai gal vis dėl to nupjaut tą žiedkotį su keikiu ir pamerkt, tokiu atveju gal mamytę išgelbėčiau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Isdykelle @ 2011 12 04, 13:08)
O čia tai geras  thumbup.gif  Tai gal vis dėl to nupjaut tą žiedkotį su keikiu ir pamerkt, tokiu atveju gal mamytę išgelbėčiau g.gif


o jeigu ir keiki prarasit??
Atsakyti