Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(naitas @ 2011 10 30, 12:13)
kaip manot, ar cimbidį jau reiktų pradėt laistyti tręštu vandeniu? Pernai lapkričio gale jau žydėjo.. šiais metais pamiršau ką daryt  biggrin.gif


tręšti vasarą reikėjo ax.gif o dabar jam kaip tik turėjo/turi būti ramybės periodas, kuris skatina cimbidžio žydėjimą
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 10 30, 16:04)
tręšti vasarą reikėjo ax.gif o dabar jam kaip tik turėjo/turi būti ramybės periodas, kuris skatina cimbidžio žydėjimą

ačiū. Vienžo, dabar jie pas mane taip keliauja - ryte į lauką, nakčiai į trobą. Temperatūra svyruoja apie 15 - 20 laipsnių. Ar gerai? t.y. ryte/dieną gauna ir 3 laipsnius, o vakare - ir 20 - 25 silumos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naitas: 30 spalio 2011 - 14:12
QUOTE(naitas @ 2011 10 30, 15:06)
ačiū. Vienžo, dabar jie pas mane taip keliauja - ryte į lauką, nakčiai į trobą. Temperatūra svyruoja apie 15 - 20 laipsnių. Ar gerai? t.y. ryte/dieną gauna ir 3 laipsnius, o vakare - ir 20 - 25 silumos.


nemanau, kad šitoks vietų kaitaliojimas augalams į naudą ax.gif o ir temperatūrų skirtumas turėtų būti atvirkštinis, augalai dieną vykdo reikalingus sau procesus, o naktį miega, tai ir žema temperatūra naktį turėtų būti.. logiškai mąstant mastau.gif
Atsakyti
Mano mini falenopsis pradėjo leisti žiedstiebį (arba keikį smile.gif ), ilgą laiką maniau, kad bus nauja šaknis. Tai va, klausimas, ar galiu jį dabar bent kiek palieti, nes jau perdžiūvo substratas ir lapai pradeda raukšlėtis. Žinau, kad sausas periodas skatina žydėjimą, tačiau bijau visai išdžiovinti, labai noriu, kad pražįstų, o tai du metus vien lapus auginu ax.gif Pastaruoju metu labai atsigavo, išleido kelis naujus lapus ir nemažai naujų šaknų, metus visai be orinių šaknų gyveno.
Atsakyti
QUOTE(Klaipedele @ 2011 10 31, 20:58)
Mano mini falenopsis pradėjo leisti žiedstiebį (arba keikį  smile.gif ), ilgą laiką maniau, kad bus nauja šaknis. Tai va, klausimas, ar galiu jį dabar bent kiek palieti, nes jau perdžiūvo substratas ir lapai pradeda raukšlėtis. Žinau, kad sausas periodas skatina žydėjimą, tačiau bijau visai išdžiovinti, labai noriu, kad pražįstų, o tai du metus vien lapus auginu  ax.gif  Pastaruoju metu labai atsigavo, išleido kelis naujus lapus ir nemažai naujų šaknų, metus visai be orinių šaknų gyveno.


marini savo mažutį doh.gif ir nėra sausojo periodo jokio, žinios nesutampa su tikra informacija kaip prižiūrėti phalenopsius.....

pasidomėk: http://www.orchidejo...hp?id=38&sid=76
Atsakyti
QUOTE(Klaipedele @ 2011 10 31, 20:58)
Žinau, kad sausas periodas skatina žydėjimą, tačiau bijau visai išdžiovinti, labai noriu, kad pražįstų, o tai du metus vien lapus auginu  ax.gif

Palaikyti sausiau,tai reiškia nelieti dviem trim dienom ilgiau nei įprastai lieji,o ne visai išdžiovinti.
Atsakyti
Tai taip ir darau, jis niekada neperdžiūva taip, bet porą dienų ilgiau negrįžau ir jau visai sausas. Lapai dar nesusiraukšlėjo, bet šiek tiek paglebę. Kita šalia stovinti buvo susiraukšlėjusi, tačiau jau atsigėrė ir vėl tvirta, graži.
Tai vadinasi, lieti galiu, ar ne? Pas mus namuose labai drėgna, visą vasarą nuolat reikia vėdinti, kitaip pelėsis pradeda augti, o kai viską perdažėm, tai nesinori... Užtat falenopsious užtekdavo gan retai lieti, po liejimo beveik dvi savaites išbūdavo stiprūs, su rasele vazonuose, žaliom šaknim. O dabar, kai kūrenam, jau šiek tiek pasausėjo oras, užtat spėjo išdžiūti... verysad.gif
Žinių tikrai trūksta, tačiau, kai atsikrausčiau čia iš studentų bendrabučio, jos stipriai atsigavo pas mane, nes iki tol gyveno labai sausame karštame kambaryje, tai šie metai joms lyg sanatorija buvo, visos išleido bent po kelias naujas šaknis ir lapus, išgražėjo, tik iki šiol nė viena dar nežydėjo (draugės padovanojo kelias ir pati įsigijau porą nužydėjusių), tačiau reikia nemažai laiko atsigauti iš tokių, kokias parsivežiau unsure.gif
Atsakyti
o aš maniau, kad specialiai taip ją troškinai, tai bandyk palaistyt ir žiūrėti gal atsigaus tie lapai. pas mane irgi drėgnoka, o kartais labai karšta būna. durnas namo šildymas, bet visada stebiu kaip atrodo šaknys.
o jei jos ir šaknytes ir lapelius augina vadinasi gerai joms išaugs ir žiedkotis tik kantrybės smile.gif pati skaičiau, kad kartais po porą metų nežydi, nes būna atvežti nesubrendę augaliukai, prifarširuoti hormonų, kad tik pražystų ir poto kol subręsta....
sėkmės laukiant smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vykutė @ 2011 11 01, 15:28)
o aš maniau, kad specialiai taip ją troškinai, tai bandyk palaistyt ir žiūrėti gal atsigaus tie lapai. pas mane irgi drėgnoka, o kartais labai karšta būna. durnas namo šildymas, bet visada stebiu kaip atrodo šaknys.
o jei jos ir šaknytes ir lapelius augina vadinasi gerai joms išaugs ir žiedkotis tik kantrybės smile.gif pati skaičiau, kad kartais po porą metų nežydi, nes būna atvežti nesubrendę augaliukai, prifarširuoti hormonų, kad tik pražystų ir poto kol subręsta....
sėkmės laukiant smile.gif


Ačiū už informaciją ir pagalbą smile.gif tikiuosi, kad maniškiaipradės ir mane džiuginti žiedeliais smile.gif Pastaruoju metu nemažai skaitinėju apie dendrobium nobile, gavau nuo vyro dovanų, tačiau reiks dar sugrįžti prie falenopsių temos skaitinėjimo. Gaila, kad nerandu pirkti knygos, kur viskas būtų vienoje vietoje, gal vieną parsisūsiu iš anglijos, tikiuosi bus ten nemažai info, nes forumus jau kiek skaitau, tik maišytis pradeda doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Klaipedele @ 2011 11 01, 16:16)
Ačiū už informaciją ir pagalbą smile.gif tikiuosi, kad maniškiaipradės ir mane džiuginti žiedeliais smile.gif Pastaruoju metu nemažai skaitinėju apie dendrobium nobile, gavau nuo vyro dovanų, tačiau reiks dar sugrįžti prie falenopsių temos skaitinėjimo. Gaila, kad nerandu pirkti knygos, kur viskas būtų vienoje vietoje, gal vieną parsisūsiu iš anglijos, tikiuosi bus ten nemažai info, nes forumus jau kiek skaitau, tik maišytis pradeda  doh.gif

O aš kiek pastebėjau, apie tas gėles visur skirtingai rašo ir sako. g.gif Internete ir čia forume daug kas sako, jog falenopsius reikia lieti per viršų, o gėlininkės tiesiog griežtai liepia mirkyti vazonėlius bent po valandą... schmoll.gif Apie daug ką informacija skiriasi, apie persodinimus, sako jog kas du metai reikia persodint, o kai kurios užkietėjusios orchidėjų mylėtojos draudžia aplamai persodinėti jas ir t.t. schmoll.gif Todėl neapsiribočiau kažkokia viena knyga (kad ir iš kur ji bebūtų). Manau reikia mėginti viską kas yra sakoma ir stebėti, kas labiausiai gėlei tinka jūsų aplinkoj. drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šiandien nusipirkau orchidejos.lt substrato stambaus persodinimui. Sakykite, ar daug reikia tos vulkaninės uolienos gabalų dėti?
Atsakyti
Sveikutes, gal galit pasidalint patirtimi apie orchideju kenkejus smile.gif uzpuole amaras, visi ziedukai nuvyto, bet dar yra uzmegztu, sakau gal dar pavyks atgaivint, kad toliau zydetu ... kaip nuvalyti tuos amarus. lietuviskam puslapi skaiciau, kad gerai zalias muilas, bet neparasyta placiau ar su juo plauti ar purskti orchidejas ir gyvenu ne LT tai nzn ar gausiu tokio Svedijoje ... nors reix pasidometi smile.gif bet sakau gal uztenka tik nuplauti paprastu vandeniu arba vandeniu su kokiu pvz ukisku muilu nuplauti?

Atsakyti