Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Kuo daugiau skaitau, tuo labiau manau, kad ta vargšė orchidėja buvo perlieta ir po to nebelieta gal g.gif Visas substratas sausas, šaknys pilkos. Bet suvytę lapai, rodo šaknų puvinį. Aš netraukiau jos iš vazonėlio, nežiūrėjau kas darosi viduje su šaknim, bet per sieneles matėsi pilkos sveikos šaknys...
Ką man su ana daryt dabar g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~♥KaipTaiKaip♥~: 27 spalio 2011 - 10:35
Revizija šiandien ant mano palangės... Siaubas, kažkokių vabaliukų radau unsure.gif
Nerandu internete nuotraukos, tai ir nežinau, kas anie tokie. Laaabai maži, sidabro spalvos, kartais šokinėja blink.gif Gal nuo drėgmės kokie g.gif Nes orchidėjos kelios šaknys papuvę... Ir, atrodo, kad daug kokonų ar kokio bieso yra, ant žievių milijonai mažyčių taškučių unsure.gif Ant orchidėjos pastebėjau, bet dabar žiūriu, kad ir ant kitų gėlių žemių jų pilna.
Atsakyti
QUOTE(cinikė @ 2011 10 27, 13:39)
atrodo, kad daug kokonų ar kokio bieso yra, ant žievių milijonai mažyčių taškučių  unsure.gif Ant orchidėjos pastebėjau, bet dabar žiūriu, kad ir ant kitų gėlių žemių jų pilna.


tikriausiai grybelinis pelėsis
Atsakyti
Ar reikia kokio specifinio gydymo, ar pakaks gerai išdžiovinti šaknis/substratą? Nepatyrus aš visai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(cinikė @ 2011 10 27, 13:54)
Ar reikia kokio specifinio gydymo, ar pakaks gerai išdžiovinti šaknis/substratą? Nepatyrus aš visai  ax.gif


persodinti ir koreguoti priežiūrą, temoje kalbėta apie pelėsį
Atsakyti
laba diena merginos 4u.gif gal galit imest kokia nuorada apie vandu prieziura? 4u.gif aciu 4u.gif
Atsakyti
Laba diena, mano orchideja siais metais isleido du kiekius ir abu nenormalus smile.gif Vienas islindo is kart su ziedu. O antrasis isleido stieba ziedams. Va ir galvoju kaip man dabar su juo elgtis g.gif Saknys jo dar nesiekia 5 cm, ,azdaug 4 - 4.5. Bandyti persodinti ir risti stieba, ar palikti stieba augti belekaip ir laukti saknu pailgejimo g.gif Gal kuri patars?
Atsakyti
seikos,
nusipirkau raibuolę "revolverinę", tiksliau visą kupstą jų. su žiedais, gražu. bet matau tam kupstui tuoj bus ankšta vazone, reikės atskirinėt? ar tokių nelabai galima skirstyt, geriau persodint į didenį vazoną?
Atsakyti
QUOTE(Partizanė @ 2011 10 27, 17:58)
seikos,
nusipirkau raibuolę "revolverinę", tiksliau visą kupstą jų. su žiedais, gražu. bet matau tam kupstui tuoj bus ankšta vazone, reikės atskirinėt? ar tokių nelabai galima skirstyt, geriau persodint į didenį vazoną?


na kai didesnis krūmas, gražiau atrodo smile.gif kas dėl ankštumo, tai jas kaip tik sodina į kuo mažesnius vazonus, gal matei, būna tas paprastas ir jame du pusiniai, kuriuose sėdi raibuolės.. jeigu persodinti dėl persodinimo, palaukčiau pavasario, bet jei kažkas įtartino, pasikrapstyčiau dabar
Atsakyti
Sveikos,

turiu toki klausimeli... Phaleonopsius auginu jau turbut apie 6 metus, bet man dar taip nebuvo...
Tiesa pasakius, auginu paprastai... t.y. tresiu, laistau, nekilnoju ir nekeiciu jokiu temperaturu... Jos paprasciausiai auga ir gausiai zydi... ax.gif blush2.gif
Bet va siais metais kazkas nutiko... Jos pradejo ne ziedkocius leisti, o vaikus... Ir ne ant ziedkociu, o is kamieno pradejo augti.. Pas visas... Turiu 8 gelytes, pirma karta nudziugino tokie gausus vaikuciai (tuo metu laukiausi, tai juokiausi, kad prisitaike prie manes.. lotuliukas.gif ) Taciau dabar tie paauge, o ir vel pradejo listi ne ziedkociai, o vaikuciai. doh.gif
Stai taip atrodo:
Viena:
user posted image
(Matosi lendantis naujas vaikiukas)
Kita:
user posted image
Tai cia tik dvi, kitos 3 leidziu vaikus,dvejos nei ziedkocio, nei vaiko ax.gif o tik viena maziuke leidzia ziedkoti... Ji pries tai isleido vaikiuka ant ziedkocio, thumbup.gif tai kai tik ji atskyriau ir persodinau, ji iskart isleido ziedkoti... wub.gif

Gal kas buvo susidures su tokia situacija?... blush2.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(lina_vid @ 2011 10 27, 16:31)
  ...Saknys jo dar nesiekia 5 cm, ,azdaug 4 - 4.5. Bandyti persodinti ir risti stieba, ar palikti stieba augti belekaip ir laukti saknu pailgejimo  g.gif Gal kuri patars?


Sveika. Nežinau, kaip patars senbuvės, bet iš praktikos galiu pasakyt, kad mama nukirpo keikį su 3-4 cm dviem šaknelėm. Pasodino ne į žievių substratą, bet į pusiau kažkokias žemes, kaip juodžemis su smėlio priemaišom. Tai tas keikis išleido žiedynstiebį, 3 žiedus, žydi jau 2 mėn. ir dabar augina žiedynstiebio pratęsimą smile.gif bigsmile.gif . Jau matosi 4 pumpurai thumbup.gif. O keikio "mama" žydi 19 žiedų ir dar išleido 2 žiedstiebius doh.gif . Tiesiog nuostabus phalenopsiukas wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Bonpari @ 2011 10 26, 18:15)
Su NeemAzal'iu jau porą kartų nupurškiau savo orchę, bet ją ir toliau puola skydmariai, nieko nepadeda jis visai, greičiausiai turbūt reikia ieškot ko veiksmingesnio, nei, kad vėl 3 kartą purkšti  g.gif


Bandyk su ACTARA smile.gif
Turejau ir as tu vabaliuku, bet man NeemAzal taip pat nepadejo. Ir reikia ne tik purksti, bet ir palieti tirpalu.
Atsakyti