Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(~♥KaipTaiKaip♥~ @ 2011 10 25, 15:02)
Man panašiau, kad ji perdžiūvus, o ne perlieta  g.gif

Is manes prasta patareja, bet..jei saknys pilkos, merkit i vandeni.
Atsakyti
QUOTE(~♥KaipTaiKaip♥~ @ 2011 10 25, 14:02)
Man panašiau, kad ji perdžiūvus, o ne perlieta  g.gif

Bandyk su dušu palieti, po to dar kasdien papurškalioti su vandeniu, gal taip prisipompuos tie lapai. Arba dar padėk indelį su akmenukais, pripilk vandens, bet kad neapsemtų viršutinių akmenukų ir ant jų uždėk gėlę. Geriausiai būtų visą tą reikalą laikyti virš radiatoriaus ar kažko kito kas šilta, kad garuotų vanduo.
Atsakyti
Šiandien nusipirkau nukainotą miltonią be žiedų, nepermatomam vazonėlį. Lapai atrodė sveiki, žiedkotis iki pusės nugeltęs. smile.gif Parėjus išėmiau iš vazonėlio, o ten galima sakyti nulis sveikų šaknų verysad.gif Nukarpiau, nuploviau su vandeniu, visas šaknis išvoliojau po cinamoną, palaikiau kol nudžiuvo ir įkišau į naują smulkų substratą. Tikiuosi išeis išsaugoti 10 Lt g.gif
Atsakyti
QUOTE(Isdykelle @ 2011 10 26, 16:10)
Tikiuosi išeis išsaugoti 10 Lt g.gif


tikėkimes... sunkiai su tais miltoniopsiais...
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 10 26, 15:21)
tikėkimes... sunkiai su tais miltoniopsiais...

Dabar kai rojaus soduose paskaičiau apie jas, tai beveik esu įsitikinusi, jog jis mirs schmoll.gif Iš viso šaknų kero, tik kokios 2-3 dar atrodo su gyvybės ženklais ir tos pačios 1-2cm ilgio lotuliukas.gif Juokas pro ašaras unsure.gif
Atsakyti
Sveikos, turiu nusispirkusi phalaenopsis. Viskas buvo tvarkoj, kai pirkau nuostabiai zydejo ir dabar zydi. Na negaliu atsidziaugt as ja, taciau siandien pries laistant pamaciau kad atsirado kazkokiu rudu gyviu, lyg ir i mazas sraiges panasu. Pavertusi vazona pamaciau ruda deme tarp saknu. Galvoju nu cia dabar kas per daiktas blink.gif ar galite man patarti kas tai ir kaip su tuo kovoti, nes niekada nesu maciusi tokiu dalyku. Sias geles be galo myliu, bet nelabai zinau kaip elgtis kai uzpuola ligos. g.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Liinnuutte @ 2011 10 26, 17:06)


kiek dažlibinu, gyvių nematau, bet kiminų yra, jau vien dėl to persodinčiau.. manau, rasit ir kokią papuvusią šaknį..
kas dėl sraigių.. kiek žinau, insekticidai nepadeda, bandykite liaudiškais būdais kovoti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 26 spalio 2011 - 16:11
Klausykit gal kas is Klaipedos auginate orchidejas ir noretumet parduoti vaikuciu?galetume susitarti blush2.gif
Atsakyti
Su NeemAzal'iu jau porą kartų nupurškiau savo orchę, bet ją ir toliau puola skydmariai, nieko nepadeda jis visai, greičiausiai turbūt reikia ieškot ko veiksmingesnio, nei, kad vėl 3 kartą purkšti g.gif
Atsakyti
Laba diena, nenoriu ilgai trukdyti, man reik greitos pagalvos. Orchidėjos lapams kažkas nutiko. Atsirado tokia dėmė ant vieno. Ji panaši į tą, kokia atsiranda popierių sutepus riebalais. Tokia skaidri dėmė. Gal gėlytė nušalo (nes namuose dar nešildoma), o gal tai nuo drėgmės, nes nors laisčiau gal prieš pora savaičių, vis dar vazonėlis neišdžiuvęs... Bet šaknys sveikai atrodo, vienos jau pasidariusios baltos, kitos dar žalios, kadangi žemė vis dar drėgna ant vazonėlio dugno... Ką patartumėt daryti?
Atsakyti
aciu uz atsakyma, labai padejot, bet iskilo visai kitas klausimas, kiek zinau negalima ju persodinti kai zydi, o manoji kol kas net nesiruosia ziedeliu mest, plius ant ziedeliu tiek vidines, tiek isorines puses atsirado juodu demeliu lyg butu kazkokie pelesio pirmi pozymiai, bet ji ir toliau labai graziai zydi. matau, kad mano mylimoji kazkuo serga, tik neisivaizduoju kas jai cray.gif manot uzteks tik persodint? unsure.gif tikrai daznai nelaistau, laukiu kol papilkuos saknys, bet pas mus taip neblogai drekna kamb, gal del to ja demem ismete? tik ant palanges galiu ja laikyti (gauna pakankamai sviesos), nes kambarys nera is sviesiuju...
Atsakyti
Man vėl klausimas iškilo. ax.gif Kambarys, kuriame laikau orches yra vakarų pusėje. Saulės čia jau nebeperdaugiausiai, nes anksti užlenda už kito namo. Radiatorius vos drungnas (o jis ir taip tik iki pusės šyla, ta prasme viršus nešyla, nes pasirodo sugedęs doh.gif ). Gėles laikau ant palangės, bet gal geriau būtų jas laikyti kažkur toliau nuo lango, tarkim ant kokio stalo, kuris yra beveik prie pat palangės. Klausiu todėl, kad kai palaistau, po dviejų savaičių substratas truputį giliau yra drėgnas. Nesuprantu, kodėl taip lėtai džiūna... g.gif
Atsakyti