Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(zuzla @ 2011 10 13, 11:58)
viskas jai gerai, duokit gėlėi adaptuotis! juk vos mėnuo praėjo, o jus ją tampot po visas palanges.. tuo labiau artėja žiema, todėl didelio aktyvumo nesitikėkit, statykit ant pietinės palangės ir laistykit kaip ir laistėt, tik ne porą val, o max pusvalandį mirkykit.. na gal savaitės bėgyje keliskart šaknis papurškit distiliuotu vandeniu

Uoj koks dideois DEKUI 4u.gif o as jau i panika isokus buvau ax.gif o ar jai gerai toj vazoj be jokiu zemiu? g.gif

Turiu dar kelis klausimelius blush2.gif
auginu dar 6 skirtingu spalvu ir dydziu phalaenopsius. Dvi is ju yra kitu orchideju "vaikai". Kadaise sove i galva jas pavaikuoti fool.gif man atrode, kad netelpa i vazona ir nieko net nepasidomejus apie tai, paemiau ir atskyriau jas doh.gif db, atrodo, jos visai neblogai laikosi naujuose vazonuose. Tik nezydi gan ilgai.
Ar nepakenkiau savo orchidejom taip neapgalvotai pasielgus?
Ir kas negerai mano kitom dviem, kad ju keli lapai tokie susirauksleje, lyg butu mazai skysciu?
Beje, jos leidzia naujas sakneles ir po viena nauja ziedkoti biggrin.gif gal jom ko nors truksta?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Krista J.: 13 spalio 2011 - 10:17
QUOTE(Krista J. @ 2011 10 13, 11:15)
o ar jai gerai toj vazoj be jokiu zemiu?  g.gif

atrodo, jos visai neblogai laikosi naujuose vazonuose. Tik nezydi gan ilgai.
Ar nepakenkiau savo orchidejom taip neapgalvotai pasielgus?

gal jom ko nors truksta?


vandos gamtoje taip ir auga - laisvomis šaknimis.. kai kurios augintojos savo patogumui, t.y. tam, kad rėčiau laistyti, sodina į stambių pušies žievių gabaliukų substratą

jei "vaikai", tai gal dar per jauni žydėti

lapai raukšlėjasi daugumoje atveju dėl dviejų dalykų - dėl nepakankamos oro drėgmės, arba gali būti šaknys papuvusios ir neužtenka sveikų šaknų aprūpinti viso augalo drėgme
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 13 spalio 2011 - 10:22
QUOTE(zuzla @ 2011 10 13, 12:21)
vandos gamtoje taip ir auga - laisvomis šaknimis.. kai kurios augintojos savo patogumui, t.y. tam, kad rėčiau laistyti, sodina į stambių pušies žievių gabaliukų substratą

jei "vaikai", tai gal dar per jauni žydėti

lapai raukšlėjasi daugumoje atveju dėl dviejų dalykų - dėl nepakankamos oro drėgmės, arba gali būti šaknys papuvusios ir neužtenka sveikų šaknų aprūpinti viso augalo drėgme

o kaip suzinot kuris is tu variantu? ax.gif kai persodinejau (gal pavasri), tas papuvusias saknis apkarpiau, patepiau cinamonu ir db lygtai tos saknys grazios. bent jau pgl tas orines sprendziu, nes jos tokios storos, zalsvai pilkos... ar gali but giliau supuve?
del oro dregmes, tikrai gali but nepakankama, nes pas mus per stipriai sildomas namas, neina nureguliuot zemesnes temperaturos. daznai vedinu, bet ne ilgai, nes mazi vaikiukai ir vel prisyla tas namas. pati jauciu, kad per sausas oras. o kaip butu galima joms pagelbet? gal yra kokie spec drekintuvai?

labai aciu uz patarimus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Krista J.: 13 spalio 2011 - 10:32
QUOTE(Krista J. @ 2011 10 13, 11:32)
o kaip suzinot kuris is tu variantu?  ax.gif 

gal yra kokie spec drekintuvai?


aš jūsų orchidėjų ir jų šaknų nemačiau, tai negaliu pasakyti

taip, yra pirkti oro drėkintuvų, būna ir kartu su oro drėgmės matuokliais, dar galima įsigyti ar pačiai pasidaryti drėgmės palikymo lovelį, pvz į didesnį padėklą pripilti keramzito, pripilti vandens, bet kad neapsemtų viso keramzito, ir statyti ant viršaus vazonus su falenopsiais
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 10 13, 12:38)
aš jūsų orchidėjų ir jų šaknų nemačiau, tai negaliu pasakyti

taip, yra pirkti oro drėkintuvų, būna ir kartu su oro drėgmės matuokliais, dar galima įsigyti ar pačiai pasidaryti drėgmės palikymo lovelį, pvz į didesnį padėklą pripilti keramzito, pripilti vandens, bet kad neapsemtų viso keramzito, ir statyti ant viršaus vazonus su falenopsiais

kai persodinejau, i vazonus pridejau keramzito (mazdaug 1 cm) ir tik tada substrato. istaciau i nepermatomus vazonus, kuriuose irgi pridejau keramzito. baisiai bijojau saknu puvimo. o gal nereikejo i ta permatoma vazona det? g.gif
gal jau ikyresiu, bet ka man db su jom daryt? kaip pagelbet, kad tie lapeliai susitvarkytu?
Atsakyti
QUOTE(Krista J. @ 2011 10 13, 11:50)
ka man db su jom daryt? kaip pagelbet, kad tie lapeliai susitvarkytu?


jei šaknys tvarkoj, padidinkite patalpos oro drėgnumą
o kaip laistot?
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 10 13, 12:55)
jei šaknys tvarkoj, padidinkite patalpos oro drėgnumą
o kaip laistot?

nesu i vonia, ismaudau po dusu ir palieku nusivarveti. arba uzpilu po stikline vandens ir viskas. sekanti karta laistau, kai pilnai isdziuna. nors apacioj keramzitas dar buna slapias. gal reik reciau laistyt? g.gif

bandysiu dar apziureti saknis. nors per substrata jos sunkiai matosi. o jeigu vis delto bus papuve, kaip gelbeti? zinau, kad reik nupjaut puvesius ir patept pjuvio vietas cinamonu arba anglim. bet jeigu leidzia nauja ziedkoti ar nepagadinsiu reikalu? plius jos pavasari buvo persodintos ir taip jau tvarkytos, gal jau butu perdaug?

o nereiketu jas padengti kiminais?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Krista J.: 13 spalio 2011 - 11:06
QUOTE(Krista J. @ 2011 10 13, 12:02)
nesu i vonia, ismaudau po dusu ir palieku nusivarveti. arba uzpilu po stikline vandens ir viskas. sekanti karta laistau, kai pilnai isdziuna. nors apacioj keramzitas dar buna slapias. gal reik reciau laistyt?  g.gif


ir kur tas vanduo? pasilieka vazone ar laisvai išteka?
šiaip laistydama dušu rudenį/žiemą rizikuojate pasigauti skrotelės puvinį.. geriau mirkyti vazoną 15-20 min, o po dušu nuplauti rėčiau, pvz, apdulkėjus lapams
ir kaip supratau, netręšiate?
Papildyta:
QUOTE(Krista J. @ 2011 10 13, 12:02)
bandysiu dar apziureti saknis. nors per substrata jos sunkiai matosi.

plius jos pavasari buvo persodintos ir taip jau tvarkytos, gal jau butu perdaug?

o nereiketu jas padengti kiminais?


kodėl sunkiai matosi?

jei nesimato puvinio, palikčiau iki pavasario

kaip norit, man asmeniškai su jais "nepatogu"
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 10 13, 13:12)
ir kur tas vanduo? pasilieka vazone ar laisvai išteka?
šiaip laistydama dušu rudenį/žiemą rizikuojate pasigauti skrotelės puvinį.. geriau mirkyti vazoną 15-20 min, o po dušu nuplauti rėčiau, pvz, apdulkėjus lapams
ir kaip supratau, netręšiate?
Papildyta:
kodėl sunkiai matosi?

jei nesimato puvinio, palikčiau iki pavasario

kaip norit, man asmeniškai su jais "nepatogu"

po dusu nesu gal kas antra, kas trecia laistyma. tada vazone vandens nelieka, bet kai palaistau tiesiai i vazona, tai tas vanduo ir lieka. paciam vazone, kuriam pasodinta orchideja vanduo nusivarva. lieka tik tam vazone, i kuri istatau ta permatoma vazona. jetus kaip cia painiai viskas pas mane blink.gif biggrin.gif

nesimato saknu, nes tie vazonai nevisai skaidrus ir truputi pazaliave. db va nulekiau apziuret. nu jos man zalios grazios atrodo, nors yra ir tokiu kazkokiu lyg sudziuvusiu, susiraukslejusiu pas kai kurias. dar pastebejau, kad musyciu atsirado verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Krista J. @ 2011 10 13, 12:25)
nesimato saknu, nes tie vazonai nevisai skaidrus ir truputi pazaliave.


net stovėdami nepermatomuose vazonuose vistiek pažaliavusios permatomų vazonų sienelės?
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 10 13, 13:27)
net stovėdami nepermatomuose vazonuose vistiek pažaliavusios permatomų vazonų sienelės?

taip verysad.gif o trest tresiu lb retai. bijau sudegint. o kaip daznai reiketu trest?
Atsakyti
QUOTE(Krista J. @ 2011 10 13, 12:36)
o kaip daznai reiketu trest?


taip, kaip parašyta ant pakuotės. jei bijot sudeginti, darykite silpnesnę koncentraciją
Atsakyti