Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Isdykelle @ 2011 10 08, 19:15)
Gal Nimazali išbandyk. smile.gif Aš jau trečią kartą su juo purkšiu savo gėlytes, nes kiek kalbėjau, tai būna, jog nepadeda iš pirmo karto. g.gif

o purski kas kazkiek laiko ar kai vel vabalus pamatai?
Atsakyti
Laba diena smile.gif kreipiuosi pgaalbos, kas cia nutiko mano orchidejai?? kai lapai pradejo gelst, supratau, kad nuo saules, pernesiau i ne tokia sauleta vieta. bet tas gruobletumas tada atsirado. dar niekad taip nera buve man
user posted image
Atsakyti
QUOTE(R_S @ 2011 10 09, 17:45)
Laba diena smile.gif kreipiuosi pgaalbos, kas cia nutiko mano orchidejai?? kai lapai pradejo gelst, supratau, kad nuo saules, pernesiau i ne tokia sauleta vieta. bet tas gruobletumas tada atsirado. dar niekad taip nera buve man 


tai nudegimas, nieko padaryti nebegalima, lapų pjauti nereikia
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 10 09, 18:03)
tai nudegimas, nieko padaryti nebegalima, lapų pjauti nereikia

aisku, tuomet palikt kaip yra ir viskas. bet grynai kaip zmogui, nudega, paskui pusles smile.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
labai noreciau patarimo, turiu namie keleta orchidejų ir viena tokia nelabai priziureta blush2.gif pastebejau kad ta nabage bando leist stiebelius ir ruosiasi zydet, tai pagailo ir galvoju ar galima ją persodint tokiu metu?
Antras klausimas pas ja labai daug yra oriniu saknu, styro jos tokios kaip sudziuve tarp lapu, gadina visa estetini vaizda. Ar nieko blogo jei as jas kazkaip nulauzysiu? nes persodinant jos vistiek nepasisleps vazoneli, nes auga is lapu tarpu blush2.gif

Atsakyti
Visiems, kam rūpi orchidėjų priežiūra

Lietuvos orchidėjininkų draugija kartu su Jumis nori pasidžiaugti nauju seminarų sezonu.
Pirmasis mūsų susitikimas vyks Suvalkijos sostinėje Marijampolėje.

Vasaros ir rudens darbai baigti, augalai pamažu grimsta į ramybės ir poilsio sezoną, kiti ruošiasi nuostabiai žydėti. Todėl kviečiame visus į seminarą apie orchidėjų auginimą. Aptarsime visas su juo susijusias situacijas, pasiaiškinsime ką darome gerai, o kas visiškai netinka. Lauksime, bei atsakysime į Jūsų klausimus. Pristatysime auginimo būdus, pamokysime pasigaminti substratą. Taip pat galėsime pasižvalgyti į tuo metu pas mus žydinčias orchidėjas. Vyks loterija.
Seminare galėsite įsigyti orchidėjų, žurnalų "Orchidėjos", medinių krepšelių, trąšų.
Seminaras vyks spalio mėn. 24 d. viešbutyje „Europa Royale Marijampole“, J. Basanavičiaus a. 8, Marijampolėje (viešbučio konferencijų centre, salėje „Vilnius“).
Seminaro pradžia 18:00 val.
Seminaro kaina 7 Lt


Daugiau info čia
http://www.orchids.l...h...671&start=0
Atsakyti
QUOTE(Weronica @ 2011 10 11, 11:02)
Sveikos 4u.gif
labai noreciau patarimo, turiu namie keleta orchidejų ir viena tokia nelabai priziureta blush2.gif pastebejau kad ta nabage bando leist stiebelius ir ruosiasi zydet, tai pagailo ir galvoju ar galima ją persodint tokiu metu?
Antras klausimas pas ja labai daug yra oriniu saknu, styro jos tokios kaip sudziuve tarp lapu, gadina visa estetini vaizda. Ar nieko blogo jei as jas kazkaip nulauzysiu? nes persodinant jos vistiek nepasisleps vazoneli, nes auga is lapu tarpu blush2.gif


Persodinti - po žydėjimo. Jei tai phalenopsis, daug kas persodina ir žydinčius. Jei, nepažeidžiamos šaknys - žydės toliau, bet gali trumpiau.
Orinių šaknų karpyti negalima ir taip pat jų pakišti po žemėmis. Jos parodo, kad oro drėgmė aukštesnė, nei substrate. Siūlyčiau skirti jai daugiau priežiūros, bet jeigu jau ruošiasi žydėti, vadinasi nėra jai jau taip blogai smile.gif

P. s. pasidomėkite jos auginimu ir priežiūra. Info tikrai daug mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Orfeja: 12 spalio 2011 - 16:52
QUOTE(Orfeja @ 2011 10 12, 17:49)
jeigu jau ruošiasi žydėti, vadinasi nėra jai jau  taip blogai  smile.gif


arba labai blogai smile.gif

aš tik stebiuosi, kad tik artėjant žiemai daugelis pradeda atkreipti dėmesį į tai, kas ant palangės, kodėl iki tol nerūpėjo mastau.gif
Atsakyti
Todėl, kad pradėjo gėlytės rodyti pokyčius, kad ruošias žydėjimui, o kol gulėjo, nieko nedarydamos, niekam nebuvo reikalingos.. blink.gif
Atsakyti
Na savasiais gelytes as stebiu istisai biggrin.gif Turiu dvi orchidejas kaip as vadinu reanimacines. Kai nusipirkau josjau buvo pasiligoje (puvinys) schmoll.gif . Gal jau tris metus vis gelbeju. Norejau jas ir ismesti. Dabar lyg jau ir viskas su jomis busgerai. Laukiu kol gerai sustipres ir parodys ziedelius unsure.gif
Atsakyti
help.gif help.gif help.gif
Sveiki. Skubiai reikalinga pagalba verysad.gif
isigijom melynaja grazuole orchideja vanda. Praejo vos men, o ji jau numete visus savo ziedelius, ziedkotis suvyto, ant vieno lapelio atsirao tamsiai ruda deme. Ji auga stiklinej vazoj be jokiu zemiu (tokia ja gavom). Laistau kaip ir sake - kas savaite ipilt i vaza vandens, palaikyt pora val ir ispilt. Taip ir darau. Saules nzn ar pakankami, jau viso namo palanges isbandziau. Vistiek jai kazkas netinka. Trest dar netresiau. Nesu didele gelininke, apskritai nieko neismanau ape gelyciu auginima, todel labai reik jusu pagalbos. Gal kas pades, paaiskis ka ne taip darau???

Man kazkaip keista, kad gelyte be jokio substrato gyvena. Is kur ji gauna reikalingu medziagu? g.gif o gal vandens per daug arba per mazai? Db ant vazos rasos laseliu yra, saknys pusiau tamsiai zalios, pusiau sviesios pilksvos, yra ir kelios padziuvusios...
Gal kas pagelbes? Kaip man ta gelyte atgaivint?? verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Krista J.: 13 spalio 2011 - 09:52
QUOTE(Krista J. @ 2011 10 13, 10:50)
Gal kas pagelbes? Kaip man ta gelyte atgaivint??  verysad.gif


viskas jai gerai, duokit gėlėi adaptuotis! juk vos mėnuo praėjo, o jus ją tampot po visas palanges.. tuo labiau artėja žiema, todėl didelio aktyvumo nesitikėkit, statykit ant pietinės palangės ir laistykit kaip ir laistėt, tik ne porą val, o max pusvalandį mirkykit.. na gal savaitės bėgyje keliskart šaknis papurškit distiliuotu vandeniu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 13 spalio 2011 - 10:01