Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 9

QUOTE(Vilienė @ 2011 10 11, 07:55)
Jei prie -15C prarasime 1C per parą tai didelės energijos tam atstatyti nereikės.


Vietoj tuščių ginčų pabandykime kartu paskaičiuoti kiek namas turėtų būti sukaupęs šilumos, kad prie -15 per parą temperatūra nukristų tik 1 laipsniu.

Vilienė yra paskaičiavęs , kad jo namo šildymo poreikis netoli 4 kWh prie -23 C. Vadinasi prie -15 C jis bus apie 3 kWh. Prie -15 C nustojus šildyti prarasime po 75 kWh per parą.
Kitaip tariant vieno laipsnio temperatūros skirtumui padengti apytiksliai reikia 100 W šilumos. Per parą praradus 2,4 kWh temperatūra nukris vienu laipsniu. Jei namas neturėtų jokių akumuliacinių savybių ir nebūtų sukaupęs šilumos po 30 valandų vidaus ir lauko temperatūra nesiskirtų.

Namas neatvėsta taip greitai, nes namo konstrukcijos yra sukaupę nemažai šilumos.
Name esantis oras gali sukaupti 130 W vienam laipsniui. (Beje tiek pat pakanka, kad jo temperatūra pakiltų vienu laipsniu, jei neturite akumuliuojančių konstrukcijų). 40 t betono gali sukaupti 10 kWh vienam laipsniui (Jei neklystu panašų kiekį Vilienė panaudojo savo pamatų plokštei). Sakykim, kad visas kitas namo turinys sukaups dar kokius 5 kWh vienam laipsniui. Viso turime apie 15 kWh vienam laipsniui. Gaunasi, kad kompensuoti 75 kWh netektį per parą vidaus temperatūra nukris 5 laipsniais.
Įvertinus, kad dienos šiltesnės, per dieną turėtų nukristi tik 2 C. Taigi iš bėdos galima dienomis ir nesišildyti.
Tačiau jei akumuluojančių betono ar keramikos konstrukcijų būtų dvigubai daugiau (pvz sienos iš arko blokų) vienam laipsniui turėtume sukaupę 25 kWh. Prie -15 nešildant visą parą toks namas atvėstų tik 3 laipsniais. O per dieną kiek daugiau nei vienu. Ir net pridėję visas vidines blokelių sienas, bei g/b perdangas vargu ar galėtumėme tikėtis sukaupti tokį kiekį šilumos, kad namas prie -15 C atvėstų tik vienu laipsniu. Nors jau būtume netoli tikslo.

Čia betono kiekis paimtas iš akies. Man įdomu ar nematote kokios klaidos pačiame skaičiavimo metode, o betono kiekį ir kitų akumuliuojančių konstrukcijų kiekį reikėtų primesti pagal konkretų namą.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2011 10 11, 09:39)
Šiek tiek „akumuliavimo“ patirties. Išorinės sienos, deja, papildomai šiltintos iš vidaus, todėl, akumuliacines savybes prarado. Perdangos taip pat „dengtos“ gipsu ir II aukšto dar papildomai šiltinta iš vidaus.  Kaip „akumuliatorius“ veikia vidinės pertvaros ir sienos – molio blokeliai, dengti kalkiniu tinku, bei šildomos grindys abiejuose aukštuose.

Mano kuklia nuomone jūsų namas daug geresnis akumuliatorius nei tikitės. Tai, kad perdanga dengta gipsu nėra jokia kliutis kaupti ir atiduoti šilumą. Netgi jūsų iš vidaus šiltintos sienos puikiausia veikia kaip akumuliatorius. Juk siena visu perimetru, be jokios izoliacijos apčioje jungiasi su grindimis, o viršuje su perdanga. Betonas pakankamai geras šilumos laidininkas ir siena esanti tarp apšiltinimų turėtų būti tik keliais laipsniais vėsesnė. Bet kuriuo atveju ji kaupia savyje iš vidaus patenkančią šilumą ir nustojus šildyti ją atiduoda.
Viską sudėjus gali paaiškėti, kad turite netoli 200 t įvairiausių betono/keramikos kostrukcijos, kurios gali suakumuliuoti 40 - 50 kWh viename laipsnyje.
O jūsų namo šilumos nuostoliai taip pat greičiausia neviršija 1kWh, arba 24 kWh per parą.
Atsakyti
gristant prie NIBE temos - skambinau i ekoklima.lt, tai tu fighter ismetamo oro siliumos siurbliu kaina ner jau tokia baisi - apie 15kLt, ivertinus kad tai pilna silto vandens ruosimo ir sildymo sistema. Bet efektyvumas ner jau toks superinis, kazkur 2x metiniu elektros sanaudu sutaupymas imant bendrai sildymui ir vandens ruosimui, o svedai sako megsta, todel kad ten viskas viename. O vat yra naujas 7xx modelis su invertorium, tai tas jau palei 30kLt traukia, bet Lietuvoj tik viena pastate ir dar nezino kaip jis ten veiks ziema.
Na bet tie 2x irgi ner blogai, nes gaunasi panasiai kaip duju kaina.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 10 11, 11:19)
Aš sau irgi planuoju panašią sistemą, tik šiai minutei vis dar turiu idėją, iš rekuperatoriaus į patalpas paduodamą orą pašildyti saulės kolektorių pagalba ne daugiau  ~ 10-15 laipsnių aukščiau nei kambarių oro temperatūra. Saulė yra - šildome paduodamą orą, saulės per daug - šildome ir kaupiame akumuliacinėje, neužtenka - šildomės tik elektra pačias patalpas. Aišku patalpose gali būti vėliau įmestas ir oras-oras šilumos siurblys, bet tikrai ne į visas patalpas.

Anksčiau turėjau variantą ir su kanaliniu šilumos siurbliu, bet šiai minutei pirmenybę teikiu saulės kolektoriams.


Pagalvokite apie tokius argumentus.

Patudijuokite svetainę gudrusšildymas. Žmogus su didžiuliu vakuminiu saulės kolektoriumi vos apsirūpina šiltu vandeniu ir pats rašo, kad tokiu būdu šildytis visiška utopija. Kažkaip neteko girdėti giriantis, kad šildymo sezono metu saulės kolektorius pilnai užkrautų boilerį ir dar liktų galios namo šildymui.

Kai švies saulė tai pakankamai pritekėjimų galite tikėtis pro langus. Ar tikrai verta konstruoti tokią sistemą tik tiems retiems atvejams kai saulės pro langus bus per maža ir turėsite progą šį trūkumą papildyti per kolektorių?

Rimta sistema kainuos bent kokia 15 000 lt. Jei net per metus ji duos 1000 lt naudos, tai su banko palūkanomis atsipirks po 20 metų.

Pats rašote, kad boileris prakiurs po kelių metų. Nesunkiai rasite skundų kai po kelių metų vakuminiai kolektoriai praranda savo savybes. Bet tikite, kad vakuminiai kolektoriai ir jų boileris veiks 20 metų? Net jei tiek ir veiks tai tik atsiimsite savo pinigus. Negi rimtai galvojate, kad po to dar 10 metų duos naudą?
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 10 11, 14:32)
Čia betono kiekis paimtas iš akies. Man įdomu ar nematote kokios klaidos pačiame skaičiavimo metode, o betono kiekį ir kitų akumuliuojančių konstrukcijų kiekį reikėtų primesti pagal konkretų namą.


Į skaičius nesigilinau, bet metodika mano požiūriu iš principo teisinga.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 10 11, 15:01)
Netgi jūsų iš vidaus šiltintos sienos puikiausia veikia kaip akumuliatorius. Juk siena visu perimetru,  be jokios izoliacijos apčioje jungiasi su grindimis, o viršuje su perdanga. Betonas pakankamai geras šilumos laidininkas ir siena esanti tarp apšiltinimų turėtų būti tik keliais laipsniais vėsesnė. Bet kuriuo atveju ji kaupia savyje iš vidaus patenkančią šilumą ir nustojus šildyti ją atiduoda.


Pritariu
Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2011 10 11, 15:35)
Na bet tie 2x irgi ner blogai, nes gaunasi  panasiai kaip duju kaina.


O vat dėl šio daikčiuko nesutinku smile.gif
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 10 11, 15:52)
Rimta sistema kainuos bent kokia 15 000 lt. Jei net per metus ji duos 1000 lt naudos, tai su banko palūkanomis atsipirks po 20 metų.


Atkreipkit dėmesį į kainą ir į sutaupytiną sumą. Dabar pažiūrėkit aukštesnį (madwifi @ 2011 10 11, 15:35) postą. Sulyginkit kainas ir kokį sutaupymą tikimasi gauti su Nibe.

QUOTE
Pats rašote, kad boileris prakiurs po kelių metų. Nesunkiai rasite skundų kai po kelių metų vakuminiai kolektoriai praranda savo savybes. Bet tikite, kad vakuminiai kolektoriai ir jų boileris veiks 20 metų? Net jei tiek ir veiks tai tik atsiimsite savo pinigus.  Negi rimtai galvojate, kad po to dar 10 metų duos naudą?


Boileris su pratekančiu vandeniu, saulės kolektoriai su specialiu skysčiu saugančiu nuo korozijos. Tad tarnaus ilgiau nei karšto vandens boileris. Beje, dėl saulės kolektorių kainos. Aš primetu, kad statybos vyks dar pora metų. Per tiek laiko, saulės kolektorių kaina šiek tiek pasikoreguos, antras dalykas, aš labai stipriai tikiu subsidijomis saulės kolektoriams.
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 10 11, 15:32)
Vietoj tuščių ginčų pabandykime kartu paskaičiuoti

Jei namas neturėtų jokių akumuliacinių savybių ir nebūtų sukaupęs šilumos po 30 valandų vidaus ir lauko temperatūra nesiskirtų.



Kai skaičiuojate, galėtumėte nepatingėti ir parašyti kaip gaunate rezultatus, nes dabar pateikėt tik rezultatus. 4u.gif

Šiluminė varža namo vėsimui įtakos neturi? Tik akumuliavimas?
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 10 11, 16:52)

Patudijuokite svetainę gudrusšildymas. Žmogus su didžiuliu vakuminiu saulės kolektoriumi vos apsirūpina šiltu vandeniu ir pats rašo, kad tokiu būdu šildytis visiška utopija. Kažkaip neteko girdėti giriantis, kad šildymo sezono metu saulės kolektorius pilnai užkrautų  boilerį ir dar liktų galios namo šildymui.



40 kolbų vadinate dideliu kolektoriumi? Kažkur Jonavoje yra berods 100 kolbų, va čia jau nemažas agregatas smile.gif
Nesigilinote į pastatą, kurį norėta apšildyti? - vertėtų, susidarytų realesnis vaizdas į galimybes. Gal ne 100% bet žymiai didesnės nei daugumai atrodo 4u.gif
Atkreipkite dėmesį, į kolektoriaus darbo valandas - panašu, kad jo montavimas bei vieta nėra ideali.
Viso šito bandau išvengti savo sistemoje, pažiūrėsim kas gausis.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 11, 20:34)
Kai skaičiuojate, galėtumėte nepatingėti ir parašyti kaip gaunate rezultatus, nes dabar pateikėt tik rezultatus. 4u.gif

Šiluminė varža namo vėsimui įtakos neturi? Tik akumuliavimas?



Prie visos pagarbos jūsų namo varžai prie -15 C, per parą neteksite 75 kWh. Tuo ir remiamės.

Gaila vietos ir laiko kiekvieną aritmetinį veiksmą aprašyti. Aš pasiūliau tik skaičiavimo principą. Gal galėtumėte konkrečiau nurodyti kurioje vietoje neaišku.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 11, 20:34)

40 kolbų vadinate dideliu kolektoriumi? Kažkur Jonavoje yra berods 100 kolbų, va čia jau nemažas agregatas smile.gif
Nesigilinote į pastatą, kurį norėta apšildyti? - vertėtų, susidarytų realesnis  vaizdas į galimybes. Gal ne 100% bet žymiai didesnės nei daugumai atrodo 4u.gif
Atkreipkite dėmesį, į kolektoriaus darbo valandas - panašu, kad jo montavimas bei vieta nėra ideali.
Viso šito bandau išvengti savo sistemoje, pažiūrėsim kas gausis.

Minėtame objekte sumontuota 60 kolbų, jei neklystu pas jus patį tik 40. Ir jos visos skirtos tik vandens ruošimui, o ne pastato šildymui. Man tokia informacija žymiai vertingesnė nei krūva reklaminių bukletų ar būrys vapančių vadybininkų.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 11, 20:34)
Šiluminė varža namo vėsimui įtakos neturi? Tik akumuliavimas?


Žinoma turi.
Juk minėjai kad tavo namas su jo šilumine varža prie -15 turės tiktai 3kW nuostolių. Taigi ir šildymo galingumas reikalingas tik 3kW. Dauginam 3kW iš 24h ir gaunam, kad esant -15 temperatūrai tavo namas per parą sunaudos 72kWh.

Teisingai?

Viskas, tavo namo šiluminė varža skaičiavimuose daugiau nėra reikalinga. Toliau reikia skaičiuoti akumuliavimą. Visi kiti skaičiavimai tikrai teisinga linkme buvo atliekami. DEU skaičiuoti moka. Gal tik galutiniais rezultatais nebūtina tikėti 100%, bet esmę skaičiai pasako.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 11 spalio 2011 - 23:39
Galime paskaičiuoti ir paprasčiau. Daugelio statybinių medžiagų šiluminis talpumas vienai tonai labai panašus - grubiai apie 900 - 1000 J/kgK. Labai supaprastinus galima sakyti, kad tonai statybinių medžiagų (arba namo) atvėsus 1 laipsniu netenkama 250 W. Belieka apytiksliai susiskaičiuoti savo namo svorį ir maždaug galima įsivaizduoti kiek laiko jis išlaikys šilumą.
Jei neklystu diskusijoje apie pamatus Vilienė buvo primetęs, kad jo namas turėtų sverti apie 100 t. Vadinasi netekęs 25 kWh jis atvėstų vienu laipsniu. Dvigubai lengvesnis karkasiukas vienu laipsniu atvėstų netekęs 12,5 kWh.

Norint, kad namas turintis Vilienės namo varža, prie -15 C, atvėstų tik 1 laipsniu, jis turėtų sverti apie 300 t.

Atsakyti
Sveiki,

Labai daug informacijos sitoje temoje blush2.gif
Gal galetumete trumpai patarti- kiek kainuotu imanomai maziausiomis sanaudomis imanomai ekologiskiausio ir pasyviausio nedidelio,1 auksto, namo pastatymas? Taupiausiam variante jis butu tokio dydzio kaip 2 kambariu butas, o kiek geresniam - dar + 2 mazi kambariai.
Galvojam ar apskritai galim pletoti sita ideja.Nes skaitymo ir informacijos tikrai DAUG.... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pamparam:) @ 2011 10 12, 11:14)
Sveiki,

Labai daug informacijos sitoje temoje blush2.gif
Gal galetumete trumpai patarti- kiek kainuotu imanomai maziausiomis sanaudomis imanomai ekologiskiausio ir pasyviausio nedidelio,1 auksto, namo pastatymas? Taupiausiam variante jis butu tokio dydzio kaip 2 kambariu butas, o kiek geresniam - dar + 2 mazi kambariai.
Galvojam ar apskritai galim pletoti sita ideja.Nes skaitymo ir informacijos tikrai DAUG.... smile.gif


Namo pastatymas kainuoja labai įvairiai. Internete galima rasti įmonių, kurios skelbiasi galinčios pastatyti namą po 1500 Lt už kvadratinį metrą. Bet čia bus architektūra be jokių įmantrybių ir viskas iš pigiausių medžiagų. Jūsų pageidavimas namą suekologinti, kainą iškels dar šiek tiek. Namo pasyvinimas irgi gali kainą iškelti, nors aš tikiuosi, kad pasyvinimas man kainos nepakels smile.gif.

Dar beje, reikėtų pripliusuoti komunikacijų įvedimą ir gerbūvio sutvarkymą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 12 spalio 2011 - 12:34
QUOTE(mintas @ 2011 10 12, 13:32)
Namo pastatymas kainuoja labai įvairiai. Internete galima rasti įmonių, kurios skelbiasi galinčios pastatyti namą po 1500 Lt už kvadratinį metrą. Bet čia bus architektūra be jokių įmantrybių ir viskas iš pigiausių medžiagų. Jūsų pageidavimas namą suekologinti, kainą iškels dar šiek tiek. Namo pasyvinimas irgi gali kainą iškelti, nors aš tikiuosi, kad pasyvinimas man kainos nepakels smile.gif.

Dar beje, reikėtų pripliusuoti komunikacijų įvedimą ir gerbūvio sutvarkymą.


Komunikacija ir kiemo tvarkymas tai taip,cia atskiras skaiciavimas. O namelis domintu kiek imanoma paprasciausios architekturos,lygiu stogu,be imantrybiu.Tik va medziagu klausimu,tai pigiausios mum nepatiktu.. Kokybe svarbu.. Ar realu prasisukt iki 100 tukst uz nediduka?
Atsakyti