Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 9

QUOTE(mintas @ 2011 10 11, 10:33)
Šiuo klausimu Vilienes ir mano nuomonės išsiskiria. Aš manau, kad akumuliavimas yra svarbus ir PN.
Papildyta:
Skaičiuoti galima, bet geriau, kai paduodama mažesnio temperatūrų skirtumo, tada patalpose nesijaučia skirtingų temperatūrų oro masių. Iš tikrųjų orinio šildymo, jei jis šildo mažo temperatūros skirtumo oro srove, net nepajausi. Labai geras pavyzdys yra automobilinės šildymo sistemos. Jei oro srovę nukreipi į save, tai aišku kad pajusi, o jei į langus, tai diskomforto tikrai nepajusi, o automobilyje pučiama tikrai didelis kiekis oro ir jo temperatūros skirtumas didžiulis.

Tad kategoriškai nesutinku, kad orinis šildymas yra nors kiek mažiau komfortiškas nei grindinis šildymas, gal net labiau komfortabilus wink.gif

Tai paaiškinkite, kaip žadate akumuliuoti - prisikaitinam iki +25C kad sienos turėtų 3C skirtumą su užduota +22 viduje?
Mažesnis temperatūrų skirtumas - didesni oro kiekiai. Didesni kiekiai - skersvėjai kambariuose.
Automobilis turi galimybę šildyti jūsų kojas, todėl jaučiatės komfortiškai. Pabandykite prie -10C visą šilumą nukreipti tik į stiklą ir pasėdėti bent pusvalandį. Didelis delta t ir didelis kiekis duoda didelę galią, nes nuostoliai irgi labai dideli. Kitaip ir būt negali 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 10 11, 07:47)
Pabandykite kada nusiprausti ar kitus reikalus atlikti vonioje kur 16 C, greitai šią idėję pamiršite.  rolleyes.gif


Šiandien nusiprausiau prie 17, iškart nuėjau įjungti dujinio šildymo biggrin.gif. Bet šeip, tai kol nusiprausiau, po dušu, dušo kabinoje tikrai iškart patapo šilta, o neužilgo ir visoje vonioje, vien nuo bėgančio karšto vandens iš po dušo (Čia blogis - momentinis dujinis vandens pašildymas, nes jei paleisi mažesnę vandens srovę, greitai dujinis katilas pradės išsijunginėti ir pradės bėgti šaltas vanduo). Tad esu 100% įsitikinęs savo idėjos teisingumu. Po infraraudonuoju šildymu, beje nereikėtų laukti kol oras įšiltų, ten tik įjungei šildymą, ir iškart šilta. Infraraudonajame šildyme nėra tokios inercijos, kaip kad konvekcinio šildymo atveju, kai būtina prieš tai įšildyti orą.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 10 11, 10:43)
Šiandien nusiprausiau prie 17,

DEU pavyzdys buvo truputi nerealus, idėja kad jei palaikyti vienodas temperatūras visose patalpose tai san mazge vis tik žemiau +20C nekris smile.gif
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 10 11, 07:47)
Tik galvoju, kad šilto vandens ruošimui labai tiktų boileris su išoriniu oras vanduo ŠS bloku. Toks įrenginys netik paruoštų vandenį, bet ir šildytų vonios kambarių gyvatukus.


Gyvatukų šildymas, tai tik cirkuliaciją užtenka įjungti nuo bet kokio boilerio, čia išvis juokų darbas. Bet vat dėl vandens boilerio su šilumos siurbliu, tai aš nesiryžčiau. Buvau užtikęs straipsnį apie boilerius, gaila neišsisaugojau adreso, tai ten labai aiškiai buvo išdėstytos "tiesos" apie boilerius. Pigiausi boileriai iš vidaus padengiami vandeniui nelaidžia danga, pav. emaliuojami, bet vis tiek labai greitai būna paveikiami korozijos ir per metus 2-3 supūtų, jei nebūtų įdėta magnio elektrodo, kuris šiek tiek pristabdo koroziją. Tiktai nerūdijančio plieno boileriai prakirmija per 5-10 metų. Tad turint omenį tokį bilerių ilgaamžiškumą, ir suinvestuotą sumą į juos, mąstau, kad boileris su šilumos siurbliu nespės atpirkti suinvestuotos sumos į jį, kai jį jau reikės keisti.

Akumuliacinėje talpoje esantis skystis dažnai turi priedų mažinančių koroziją, tad akumuliacinės laiko ilgiau nei karšto vandens boileris.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 11, 07:55)
Geriausias ir lengviausiai prieinamas akumuliatorius yra vanduo. Jis beveik 5 kartus talpesnis nei molis ar betonas (lyginant masę) todėl jei reikia akumuliuoti - statykite didelį akvariumą. Tik jo priekinę sienelę tektų užklijuoti kažkokia plėvele nes tiesioginiai saulės spinduliai yra blogis florai ir faunai.


Dėl vandens sutinku, grindinis pas tave atliks akumuliacinį vaidmenį

QUOTE
Nemanau, kad mūsų klimate tas akumuliavimas yra svarbus. Jei prie -15C prarasime 1C per parą tai didelės energijos tam atstatyti nereikės.


Ech, bandau ginčytis, bet vis beprasmiškai. Atkreipk dėmesį, ne į cituojamą parametrą, bet į šilumos nuostolį kilovatais (per atitvaras ir ventiliaciją), ir kiek šilumos kilovatais yra pas tave patalpose. Tada tiksliau galėsi pasakyti per 1 valandą, per parą, ar per savaitę atvės tavosios patalpos.

QUOTE
Kol kas visi į saulės pritekėjimus žiūri labiau skeptiškai nei optimistiškai, kaži ar bus ką akumuliuoti.


Jei visi skeptiškai žiūrėtų į saulės pritekėjimus, nesistatytų saulės kolektorių. Negi per langus saulė šviečia silpniau nei į saulės kolektorius?
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 10 11, 08:04)
Mano galva tai tikrai labai aktualu PN. Gal statyti sieną vien akumuliavimui ir per drąstiška, tačiau įrengti akumuliatorius kur jie prašyte prašosi tikrai reikėtų. Pirmiausia pamatų plokštė, net ir nedarant grindininio šildymą reikėtų ją padaryti. Be visų kitų privalumų jį būtų ir geras akumuliatorius.
Tai viena iš priežasčių kodėl išorinės  blokelių sienos apšiltintos iš išorės yra geriau už ligtinius klojinius.
Na o vidines sienas vienareikšmiškai rinkčiausi  akumuliuojančias šilumą.


thumbup.gif 100% drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 11, 08:10)
Jei statysite alpėse, kur vos ne kasdien prie -20C skaisčiai plieskia saulė ir šildo jus per langus - idėja verta. O mūsų sąlygomis akumuliuosite ŠS tiekiamą energiją...


Pateiktas veikmės namo monitoringas, su kuriuo susipažinau visai neseniai, rodė, kad veikmės namas saulėtomis dienomis ir nešildomas įkaisdavo iki 28 laipsnių vien nuo saulės per langus, esant lauke anticiklonams ir žemiausioms temperatūroms.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 10 11, 11:04)
Negi per langus saulė šviečia silpniau nei į saulės kolektorius?

Tai panagrinėkime du skirtingai-identiškus atvejus: 1. Saulė šviečia per langus į paprastą sieną, grindis, baldus. 2. Saulė šviečia į akumuliuojančią sieną. Ar nors vienu atveju saulės energija nepasiekia patalpos, ar yra atspindima ir išmetama lauk? Pritekėjimai nuo akumuliavimo nepriklauso 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 10 11, 08:25)
Beto akumuliuoti reikės ir vidinius pritekėjimus.


Akumuliuoti reikia tiktai perteklinę šilumą ir visai nesvarbu iš kur ji, ar iš vidaus įrangos, ar iš žmonių skleidžiamos šilumos, ar dėl saulės, ar dėl per galingo ir nereguliuojamo šildymo sistemos įrenginio.

Beje, jei šildymo sistema, šildymo galingumą reguliuoja automatiškai pagal vidaus temperatūras, tai su akumuliuojančiomis vidinėmis sienomis ir kitom akumuliuojančiom priemonėm bus pasiektas maksimalus taupymas ir maksimaliai vienoda pastovi temperatūra.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 10 11, 11:06)
Pateiktas veikmės namo monitoringas, su kuriuo susipažinau visai neseniai, rodė, kad veikmės namas saulėtomis dienomis ir nešildomas įkaisdavo iki 28 laipsnių vien nuo saulės per langus, esant lauke anticiklonams ir žemiausioms temperatūroms.

28 tikriausiai nevadinsite komfortiška temperatūra? Kokiu metų laiku tai vyko? Ir kaip čia akumuliacija pagelbėtų? Labiau pasitarnautų grindinis kaip Pagyvenusios pernešti energijai į kitą namo pusę. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 09, 10:17)
Pirmas klausimas - ten tikras rūsys ar pusrūsis, kurio cokolis aukštai iššokęs virš žemės? Nes tarpas tarp rūsio sienos ir vidinio mūro viršuje prie perdangos bus ganėtinai vėsinamas dėl mažos 40cm betono varžos ir šilumokaičio efektas gali būti mažas.
Palės palėpėj - ar tvarkingai atlikti pakalimai? Įtariu mūsų, kaip želdintojo, namas vijokliais apaugęs kas yra pelių autostrada į palėpę. Vijokliai nebūtinas atributas, jos puikiai plika siena lipa 4u.gif


normalus rusys, jo dvi sienos isorines, dvi namo viduje. Viena isorine siena turi 2 langelius tai ten cokolis kiek islindes, o langeliai igilinti. kita isorine siena uzpilta virs cokolio ir suformuotas dekoratyuviniu augalu kalnelis. taip aiskinau zmonai smile.gif , o pagrindinis tikslas papildomai apsiltintas rusys. rusys iki 1m gylio sisltintas 10cm plistirolo, iki 1,5m gyliu uzdeta dar 0,5m aukscio 5cm polistirolo.
peles yra tokie gyvunai, kad anksciau ar veliau namuose su jais susidursit.
dabar turiu rimtesniu darbu tai ta ale silumokaiti pastumsiu salin, o jeigu pavyks tai ji gal panaudosiu kaip prieda prie kito projektelio. Mectat ne vredno, vredno ne mectat smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vyckaju: 11 spalio 2011 - 10:24
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 11, 10:12)
Tai panagrinėkime du skirtingai-identiškus atvejus: 1. Saulė šviečia per langus į paprastą sieną, grindis, baldus. 2. Saulė šviečia į akumuliuojančią sieną.  Ar nors vienu atveju saulės energija nepasiekia patalpos, ar yra atspindima ir išmetama lauk? Pritekėjimai nuo akumuliavimo nepriklauso 4u.gif


Skirtumas yra. Kaitinant baldus, kurių akumuliacinės savybės yra prastesnės, baldų paviršiaus temperatūra greitai pakils ir sušildys patalpų orą, padidės nuostoliai per atitvaras, bus mažesnis komfortas, nustojus saulei šildyti oras greitai atvės.

Kaitinant akumuliacines savybes turinčią sieną, bus sugerta ženkliai didesnis kiekis energijos, o paviršiaus temperatūra pakils neženkliai, todėl oro temperatūra pakils irgi mažiau. Dingus saulei, akumuliuojanti siena dar ilgai išlaikys kad ir laipsniu didesnę temperatūra pastoviai neleisdama atvėsti patalpų orui. Taip stabilizuojama patalpų oro temperatūra.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 11, 10:14)
28 tikriausiai nevadinsite komfortiška temperatūra? Kokiu metų laiku tai vyko? Ir kaip čia akumuliacija pagelbėtų? Labiau pasitarnautų grindinis kaip Pagyvenusios pernešti energijai į kitą namo pusę. 4u.gif


Vat tas monitoringas ir parodo, kad veikmės name nepakankamas dėmesys buvo skirtas akumuliacines savybes turinčiai įrangai.

Pagyvenusios grindinis iš tikrųjų labai geras sprendimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 11 spalio 2011 - 10:30
QUOTE(DEU @ 2011 10 11, 07:47)
Iš principo ir aš labai panašiai savo šildymo sistemą įsivaizduoju.  drinks_cheers.gif

Tik galvoju, kad šilto vandens ruošimui labai tiktų boileris su išoriniu oras vanduo ŠS bloku. Toks įrenginys netik paruoštų vandenį, bet ir šildytų vonios kambarių gyvatukus.
Ten kur šiek tiek truktų šilumos reikėtų papildomai pašildyti elektra. Tik man atrodo nėra didelio skirtumo ar su infra ar su konvekciniu elektriniu radiatoriumi.

Vistik vonioje turėtų būti pastoviai šilta. Joks šildymo prietaisas per minutę nesušildys nei grindų, nei klozetų. Pabandykite kada nusiprausti ar kitus reikalus atlikti vonioje kur 16 C, greitai šią idėję pamiršite.  rolleyes.gif


Aš sau irgi planuoju panašią sistemą, tik šiai minutei vis dar turiu idėją, iš rekuperatoriaus į patalpas paduodamą orą pašildyti saulės kolektorių pagalba ne daugiau ~ 10-15 laipsnių aukščiau nei kambarių oro temperatūra. Saulė yra - šildome paduodamą orą, saulės per daug - šildome ir kaupiame akumuliacinėje, neužtenka - šildomės tik elektra pačias patalpas. Aišku patalpose gali būti vėliau įmestas ir oras-oras šilumos siurblys, bet tikrai ne į visas patalpas.

Anksčiau turėjau variantą ir su kanaliniu šilumos siurbliu, bet šiai minutei pirmenybę teikiu saulės kolektoriams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 11 spalio 2011 - 11:22
QUOTE(mintas @ 2011 10 11, 10:43)
Šiandien nusiprausiau prie 17, iškart nuėjau įjungti dujinio šildymo biggrin.gif. Bet šeip, tai kol nusiprausiau, po dušu, dušo kabinoje tikrai iškart patapo šilta, o neužilgo ir visoje vonioje, vien nuo bėgančio karšto vandens iš po dušo (Čia blogis - momentinis dujinis vandens pašildymas, nes jei paleisi mažesnę vandens srovę, greitai dujinis katilas pradės išsijunginėti ir pradės bėgti šaltas vanduo). Tad esu 100% įsitikinęs savo idėjos teisingumu. Po infraraudonuoju šildymu, beje nereikėtų laukti kol oras įšiltų, ten tik įjungei šildymą, ir iškart šilta. Infraraudonajame šildyme nėra tokios inercijos, kaip kad konvekcinio šildymo atveju, kai būtina prieš tai įšildyti orą.



Infraredas gal ir gerai,bet jei tu iseidamas is vonios isjungsi,tai kas su vonia bus? Juk paliksi daug dregmes ir jos niekas nedziovins.. Itariu greita pelesio pasirodyma..
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2011 10 11, 12:25)
Infraredas gal ir gerai,bet jei tu iseidamas is vonios isjungsi,tai kas su vonia bus? Juk paliksi daug dregmes ir jos niekas nedziovins..   Itariu greita pelesio pasirodyma..



Kalba eina ne apie standartą, o apie PN. Pirmiausiai ten vis tiek bus šilta, o antra ten bus labai gera ventiliacija pastoviai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 11 spalio 2011 - 13:38