Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 9

QUOTE(Ihmantas @ 2011 10 08, 14:12)
greziau su paprasta karunine freza is senuku uzdedama ant akumuliatorinio suktuko ,graziai isemiau tas pacias tabletes ir paskui sudejau atgal sukales smeiges

Kiek centimetru mazdaug igrezet? 4u.gif
Isiminejot tikriausiai islauzdami su kokiu nors ploksciu daiktu?Ar daug ju susigadina ar visai ne?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 08 spalio 2011 - 15:08
QUOTE(korida @ 2011 10 08, 16:07)
Kiek centimetru mazdaug igrezet?  4u.gif
Isiminejot tikriausiai islauzdami su kokiu nors ploksciu daiktu?Ar  daug ju susigadina ar visai ne?


greziau kad butu vienodai kiek ta freza ilenda,ji nera ilga tai gavosi nelabai gilios .isiminejau su uzlenkta metaline liniuote ,na susigadindavo visko buvo smile.gif .laome pas mane ten reikejo nedaug daryti ir ten buvo tokia problematiska vieta del kurios reikejo taip daryti,kita karta vistik rinkciausi geresne freza ir pirktines tabletes ,jei jau taip daryciau visa nama
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ihmantas: 08 spalio 2011 - 17:33
kaip jums toks sildymo ir karsto vandens ruosimo budas?:
http://www.ekoklima....lumos-siurbliai
viskas viename - patogu sakyciau ir elegantiska.
Atsakyti
QUOTE(Vyckaju @ 2011 10 06, 10:34)
sveiki, atejo ruoduo ir daugiau laisvo laiko tai vel uzsiiminet racionalizacijom galima smile.gif

Pirmas klausimas - ten tikras rūsys ar pusrūsis, kurio cokolis aukštai iššokęs virš žemės? Nes tarpas tarp rūsio sienos ir vidinio mūro viršuje prie perdangos bus ganėtinai vėsinamas dėl mažos 40cm betono varžos ir šilumokaičio efektas gali būti mažas.
Palės palėpėj - ar tvarkingai atlikti pakalimai? Įtariu mūsų, kaip želdintojo, namas vijokliais apaugęs kas yra pelių autostrada į palėpę. Vijokliai nebūtinas atributas, jos puikiai plika siena lipa 4u.gif
Atsakyti
Teko pakeliauti po vakarų europą (Belgija-Olandija) labai nustebino belgų nameliai. Namais net pavadinti sunku, mūsų sodo namai didesni. Ne tik senesni, bet ir švieži namai yra labai maži, 5x5 - 6x6, "kuoliuko" formos. Nežinau, kaip ten šiltinimas ir sandarumas, bet tokią būdelę pastatyti pagal PN reikalavimus būtų labai nesunku.
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2011 10 08, 20:19)
kaip jums toks sildymo ir karsto vandens ruosimo budas?:
http://www.ekoklima....lumos-siurbliai
viskas viename - patogu sakyciau ir elegantiska.



Man atrodo visa elegancija susigadintu jei kaina suzinotumem.. Kaip visada..
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2011 10 08, 19:19)
kaip jums toks sildymo ir karsto vandens ruosimo budas?:
http://www.ekoklima....lumos-siurbliai
viskas viename - patogu sakyciau ir elegantiska.

Tai tėra tik karšto vandens ruošimo būdas. Ir šildymui ir vandens ruošimui paprasčiausia nepakaktų išmetamame ore esančios šilumos.
Sakyčiau rekuperatorius išmetamo oro šilumą panaudoja netgi patogiau ir elegantiškiau. Svarbiausia už gerokai mažesnę kainą.
Ši sistema labai tiktų šiltuose kraštuose. Pas mus vistiek bus reikalinga dar kokia nors patalpų šildymo sistema, kuri turės kompensuoti praradimus per atitvaras, bei pašildyti įeinantį šaltą orą.
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2011 10 08, 19:19)
kaip jums toks sildymo ir karsto vandens ruosimo budas?:
http://www.ekoklima....lumos-siurbliai
viskas viename - patogu sakyciau ir elegantiska.


Apie šiuos įrenginius bitės forume buvo labai susižavėjęs "Tevelis". Bandžiau ir aš čia mintį prastuminėti, kad iš rekuperatoriaus išmetamas oras yra pakankamai šiltas, šiltesnis nei lauko oras ir gerai būtų iš jo paimti šilumą šilumos siurbliu, bet "ed@"`as mane sudirbo, jog šilumos po rekuperatoriaus iš namo išmetama niekingai mažai. Tokio siurblio statymas atsipirktų jei nebūtų rekuperatoriaus, bet mano nuomone, rekuperatorius daugiau naudos duodantis įrenginys, t.y. jo teikiama nauda finansiškai turi būti labiau juntama nei tokio šilumos siurblio.

Nors iš kitos pusės, 350W galingumo vandens boileris neatrodo labai galingai. Gal tokio galingumo boileris ir leistų šį tą sutaupyti net ir iš to srauto kuris lieka po rekuperatoriaus. Mačiau panašius "ARISTON" boilerius senukuose 80 Litrų, 1,2 kW, kaina 3.400,00 Lt , 100 Litrų, 1,2 kW, kaina 3.599,00 Lt , 120 Litrų, , 1,2 kW, kaina neaiški. Visų šių boilerių kompresoriaus galingumas apie 350W. Vis tik kyla daug klausimų dėl tokių boilerių naudingumo, patikimumo ir apskritai ar verta tokį įsigyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 09 spalio 2011 - 10:48
Interneto platybėse užtikau Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos Išleistą "Šilumos vartotojo vadovą".

Labai gražiai apipavidalinta knygutė, daug paveiksliukų (mačiau net rekuperatoriaus paveiksliuką smile.gif ), schemų, daug įdomios info (pav. 2007 m sausio mėnesį buvo užfiksuota +15 laipsnių temperatūra Lietuvoje).
Atsakyti
...Pasyvūs namai švedijoje... keliolika pavyzdžių...
kiek permečiau akį beveik visuose aprašytuose pavyzdžiuose šildymas orinis per rekuperacinę sistemą, tik tiek kad daugumoj vandenį šildymui gauna centralizuotai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 10 09, 11:39)
bet "ed@"`as mane sudirbo, jog šilumos po rekuperatoriaus iš namo išmetama niekingai mažai. Tokio siurblio statymas atsipirktų jei nebūtų rekuperatoriaus, bet mano nuomone, rekuperatorius daugiau naudos duodantis įrenginys, t.y. jo teikiama nauda finansiškai turi būti labiau juntama nei tokio šilumos siurblio.

Taip, edas visiškai teisus, jei rekupo COP 80-85proc tai šalinamas oras bus šiltesnis už aplinką tik ~3C. Todėl stebuklo tikrai nebus 4u.gif
Šis ŠS yra naudingas tik pastatuose be rekupo, pvz nors ir renovuotais fasadais chruščiovkės vis dar meta labai daug šilumos per ventiliacijos šachtas. Pastatykime (Vilniuje jau yra) panašų įrenginį ant šachtos iš gražinkime šilumą į pastatą ne šilto oro, bet šilto DHW pavidalu. O PN toks įrenginys niekam tikęs, turint rekupą jis nieko netaupo.
Papildyta:
QUOTE(vaba @ 2011 10 09, 12:54)
tik tiek kad daugumoj vandenį šildymui gauna centralizuotai smile.gif

Centralizuota šiluma iš esmės nėra blogai. Tik sąlygos SE ir LT labai skiriasi. Jei mūsų miestų šilumos tinklai susidurtų nors su trupučiu konkurencijos, jei kažkam tikrai rūpėtų atpiginti energiją tai būtų geresnė alternatyva nei dujos. Bet kol kas viskas yra kitaip...Pagalvokime apie centralizuotos šilumos galinę įrangą: pasistatom boilerį DHW ir šilumokaitį, kuriame nuimame energiją iš termofikato, ją naudojame taupiose grindinio šildymo sistemose. Viskas paprasta ir nebrangu. Tik kWh tiekiamos kaina ne kažkas...Bet tai gali keistis mums palankia kryptimi (kad ir išeities nebėra) - atsiradus daugiau bio katilinių, kogeneracinių elektrinių, susikūrus bent kokiai konkurencijai kWh gali stipriai pigti ir tada džiaugsis tie, kam šiluminės trasos bus arti.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 09, 12:03)
Taip, edas visiškai teisus, jei rekupo COP 80-85proc tai šalinamas oras bus šiltesnis už aplinką tik ~3C.


Pamiršai minusines temperatūras, prie kurių arba įsijungs elektrinis rekupo įeinančio oro pašildymo tenas, arba pradės naudą duoti žemės šilumokaitis, bet iš esmės tai tu teisus smile.gif.
Atsakyti