QUOTE(madwifi @ 2011 10 02, 15:15)
o kokios galimybes panaudot ismetamu karstu nuoteku energija sildymui?
O ne sildymo sezono metu didzialja dali karsto vandens poreikio turetu patenkint paprasti saules kolektoriai.
O ne sildymo sezono metu didzialja dali karsto vandens poreikio turetu patenkint paprasti saules kolektoriai.
Norite susigrąžinti nuotekų energija - prašau, yra atstovas Lietuvoje.
Ką vadinate "paprastais" kolektoriais? Plokščiuosius? Ner prasmės statyti kolektorių tik vasarai, kaina bus tik neženkliai mažesnė, o veikimas - labai ženkliai, nebent turite omeny kolektorių su bačka viršuje. Tie jau mažiau 1000Lt bekainuoja, bet čia sprendimas kaimo sodybai, sodo namui, tik nepamirškite juos išleisti iki šalčių. Saulės kolektorių efektyvumais priklauso nuo saulėtumo, ne nuo lauko temperaturos, todėl verta investuoti truputi daugiau ir turėti ilgą sezoną
Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2011 10 02, 15:26)
Kogeneracine? elektrine visu pirma yra elektrine - ji skirta gamint elektrai, jei sugebesi prasimust prijungima i tinklus su pertekliaus supirkimu gal ir apsimokes, jei pavyks pigiai prisijungt. Kitu atveju kur desi pertekline elektra? i nuostolius paleisi.
Kai galvojame apie kogenaraciją sau, idv namui, "visų pirma" labai nublanksta. Kogeneracijos esmė ta, kad išnaudojama žymiai daugiau kuro energijos, NVK siekia 85-88%, kur jūs matėt vidaus degimo variklį su tokiu NVK... Taigi elektros gamyba yra tik pusė naudos, energija, kuri išsiskiria šilumos pagalba yra irgi panaudojama - patalpų šildymui ar DHW.
Labai abejoju, kad kogeneracinės gaminama tik elektra bus pakankamai pigi, bet komplekte su šiluma kaina bus labai patraukli. Jei turime kiaurą namą jam reikia daug šilumos tai bus elektros perteklius, bet PN atveju situacija gali būti atvirkštinė.
Kogeneracija gali būti patrauklu kaip kolektyvinė katilinė: statome 4-5 PN o jiems maitinti vieną kogeneratorių, naudojantį gamtines dujas/skalūnų lietuviškas dujas, su NVK-85%, kaip jums planas?