QUOTE(Vilienė @ 2011 09 29, 20:10)
Nemanote, kad jau turite pusėtinai nebogą pastatą? Aišku +19C (jėga - pas jus jausčiausi kaip namie!) prisideda prie mažesnių nuostolių.
Kodėl 50.000? Pvz mano alphaline 30m2 16000Lt kas 500 su biškiu už kv.m. kiek kainavo jūsų langai, primeskit skirtumą. Šiltinimo storinimas - analogiškai, ne bus labai didelis skirtumas. Ventiliacija: pagal nuostolius norisi tikėti, kad konstrukcijos yra ganėtinai sandarios, kaip paduodate orą, tik darinėdami langus? Čia aišku tektų investuoti į mechaninę, žinau kaip bijot oro iš vamzdžio, bet kitos išeities nėra, čia 15-20.000 tektų atiduoti už kokybišką sistemą. Manau 50.000 yra su didele atsarga. Įdomu, ar žinote bent apytikrį oro kiekį išlekiantį per kaminą, gal primestumėm kiek prarandate kWh.
Išgydžiusi "skyles" kiek dar palipėtumėte link PN? Neatrodo, kad rezultatas nėra jau toks tolimas, ranka nepasiekiamas?
Namas normalus, bet iki PN jam kaip iki mėnulio. "Skylės", kurios liko, yra iš "neverta prasidėti" arba "neįmanoma" kategorijos.
Ventiliacijos parametrsu ir pati norėčiau pamatuoti. Bet daviklių kainos iš kosmoso srities, priėjimo nuolatinio prie matuoklių neturiu, o susiorganizavus vieną ar du kartus, naudos bus mažai. Visgi, kaip jau minėo, natūrali ventilaicija labai priklauso nuo oro sąlygų ir išvadas galima daryti tik padarius normalų monitoringą.
QUOTE(DEU @ 2011 09 29, 20:11)
Pas jus ten kažkokia mistika gaunasi. Dujų sunaudojate kaip Veikmės pasyvus (įvertinus, kad jis dalinai šildomas elektra). Bet namas pas jus visiškai standartinis ir dar su natūralia ventiliacija.
Įdomu būtų savo akimis pamatyti tokią anomaliją. Kažkoks niuansas turėtų būti - gal mėgstate dažnai židinį kūrenti ar ant kokios karšto vandens versmės namą netyčia pasistatėte?
Vis pagalvoju apie jūsų vidaus temperatūros reguliavimo sistemą. Berods pastoviai cirkuliuoja 20 laipsnių vanduo ir jei į katilą grįžta vėsesnis, jis pamaišomas iki 20. Prie progos paklausiu, ar nėra poreikio pareguliuoti temperatūrą skirtingose patalpose?
Mistikos nėra. Nurodytais mėnesisi Veikmės rodikliai geresni, plius, neamirškit jų "+22,5" ir mūsų "+19". Taip pat atkreipkite dėmesį į tekste rašytą, kad Veikmės name kai kuriais atvejais prie šaltų dienų pietinėje pusėje pakelia iki "+28". Pas mus geriausiu atveju žiemą pakyla iki +22, jei uždarai kambario duris ir saulė plieskia visą dieną. Tas nuolatinis sukimas +20 vandens veikia į abi puses, t.y. saulėtom dienom grindys pietinėje pusėje šilumą "nuima", o ne teikia. Kuo toliau, tuo labiau manau, kad tai labai priimtinas regulaivimo būdas šildomoms grindims. Pasižiūrėdama į Veikmės skaičius, darausi sau išvadas, kad geras šilumos paskirstymas ir antžeminės namo dalies sandarumas duoda nemažą taupymą. Bet jei Veikmė pateiktų viso šildymo sezono statistiką, labai aiškiai išlystų jų "pliusas" ir mano namo "skylės". Pas mus juostiniai labai prastai apšiltinti pamatai, aukštas gruntinis vanduo ir nėra drenažo pamato apačioje. Šaltuoju sezonu, kai gruntinis vanduo krinta ir žemė po namu jau būna įšildyta, mūsų rodikliai tikrai mažai skiriasi nuo Veikmės. Bet pavasarį/rudenį visa po namu esanti žemė ir tekantis vandenėlis "siurbia" taip, kad baisu žiūrėti
Žvilgtelėtike į skaičius:
Sausis: Veikmės 258 m3, mano 400 m3;
Vasaris: Veikmės 270 m3, mano 350 m3 (pastaba - vasaris buvo saulėtas, čia Veikmės namas iki +28 buvo sušilęs
);
Kovas: Veikmės 103 m3, mano 300 m3 (o čia jau Veikmė šildė tik namą, o aš viso Aleksoto gruntinius vandenis
)
Reguliavimas pas mus truputį kitoks. Katilas dirba "optimaliu" režimu (nepasakysiu kokiu, vyras nustatęs) ir šildo bačką. O jau iš bačkos imama tiek į grindis, tiek ir į boilerį (iš vidurio į grindis, iš viršaus - į boilerį). Ant paduodamo į šildomas grindis srauto dėta termostatinė pamaišymo galva su išoriniu davikliu, tačiau pats daviklis pridėtas ne ant paduodamo, o ant grįžtamo srauto. Čia vyras termogalvą panaudojo ne visai taip, kaip specifikuojama. O veikia taip - kol grįžta vanduo daugiau nei +20, tol termogalva suka vandenį grindų kontūre. Jei grįžtamo vandens temperarūa krenta žemiau +20, termogalva kelia paduodamo vandens temperatūra, pamaišydama vandenį iš bačkos ir kelia tol, kol pradeda grįžinėti +20. Pagal visas skaitytas rekomendacijas, toks reguliavimas keičiant temperatūrą, o ne srautą, yra pats geriausias šildomų grindų atveju. Jis leidžia išnaudoti visą instaliuotą šildomų grindų galią tiek teikiant šilumą, tiek ir ją nuimant iš pietinių kambarių ir pernešant į šiaurinius. Poreikio reguliuoti temperatūrą atskirose patalpose kol kas nėra. Tiesa, vonioje turim gyvatuką su temperatūrine galva ir galima pakelti temperatūrą gyvatuku papildomai. Temperatūrai kelti nenaudoju, bet labai patogu džiovinimui jei reikia.
Turiu viltį ir viziją senatvei pasistatyti kažką "arčiau PN" tiek plotu, tiek ir techninėmis charakteristikomis. Todėl atidžiai nagrinėju tiek savo padarytas klaidas, tiek ir šioje temoje gvildenamas mintis. Šiai dienai esu apsisprendusi, kad net ir artėjant prie PN, jame tikrai bus šildomos grindys su plotui paskaičiuotu šildymo kontūru ir viena temperatūra per visą namą. Ekonominiu požiūriu, korektiškai paskaičiavus kontūrus ir atsisakius brangios reguliavimo armatūros, šildomos grindys yra labai nedaug brangesnės nei juodgrindžių stežkė, o pilnai išnaudojmas vadinamas "radiant heating" efektas duoda nemažą pliusą saulėtomis dienomis perskirstant šilumą po namą. Tada net pradedu galvoti, iki kokio lygio verta investuoti į langus, mažinant šilumos pratekėjimą per juos. Taip pat nematau ženklaus pliuso atsisakant šildymo vandeniu ir renkantis kitas alternatyvas (pavyzdžiui oro šildymo). Nes karšto vandens paruošimo sistema bet kuriuo atveju turi būti, todėl jas apjungus su šildymo vandeniu sistema, kaina didėja, bet ne dvigubai. Aišku, tie, kurie svarsto vėdinimo (ortakais) ir šildymo (orinis nuo židinio arba kondicionieriai) irgi skaičiuoja, kad dvi jungiant į vieną susitaupo. Bet man šioje vietoje paprasčiau - kvėpuoti iš vamzdžio aš vis dar nepasiruošusi morališkai
Tiesa, malkų pernai nebuvo. Bet šiemet jau suplovėm statybinius likučius ir planuojam sukūrenti krosnelėje. Taip kad kitiems metams statistikų nebeturėsiu, nes nežinosiu kaip reikėtų įskaičiuoti tuos penkis metus pūdytus pagalius nei m3, nei kwh