QUOTE(mintas @ 2011 09 28, 23:33)
Užknisai viską bandydamas suskaičiuoti ir paskui aiškindamas jog suskaičiavai ir turi būti taip, kaip suskaičiavai, o ne kitaip. Dar kartą kartoju, žmonės klysta. Tik praktika parodo, kokia tiesa yra iš tikrųjų.
Nesakau, kad tai jog skaičiuoji yra blogai.
Kas čia, ar Lietuvoje pilnatis šią naktį?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2011 09 28, 23:33)
Veikmės namas dar kartą tik patvirtiną, jog skaičiavimai ant popieriaus, skaičiuojant tik atitvarų varžas yra neteisingi. Neteisingai įvertinami pritekėjimai. Taigi, iš kur ištraukei, kad jie ir į 50 kWh/m2 per metus netelpa? Išvadas, jog jis tikrai suris daugiau, padarė jau kažkas iš forumo dalyvių. Veikmės direktorius Eugenijus Zaremba paminėjo, jog pirmojo Veimės PN šildymo poreikis buvo apie 20 kWh/m2.
Negi manai, kad forumo dalyvis geriau žino, kiek veikmės PN suvartojo šildymui, nei veikmės direktorius? Forumo dalyvis, o ne E. Zaremba vartė namo monitoringo duomenis?
Dėl Veikmės dar kartą pakartosiu žinomus faktus.
1. Veikmė pateikia skaičių, kad per keturis mėnesius dujų sunaudota 850 kub. m. mažiau nei standartiniame. (Tai yra apie 6800 kWh)
2. Radijo laidoje (galima rasti internete) jie teigia, kad dujų buvo sunaudota maždaug 2 kartus mažiau nei standarte.
3. Veikmės pirmojo namo stebėjimą 12 - 03 mėn. atlikę KTU mokslininkai pateikė skaičių, kad per šiuos keturis mėnesius visoms reikmėms buvo sunaudota 50 kWh/kvm (10 000 kWh iš viso). (Straipsnis verslo žiniose)
4. Tie patys KTU mokslininkai išreiškė viltį, kad bendros metinės energijos sanaudos neturėtų viršyti 120 kWh/m2 per metus.
4. Parodoje komercijos direktorius parodė lentelę kurioje be kita ko matėsi ir dujų sanaudos per mėnesį, jos buvo virš 200 - 300 kub per mėnesį. Tikėjausi, kad be vargo šią info rasiu internete todėl nesistengiau tiksliai įsiminti.
5. Namas yra šildomas ne vien dujomis, bet ir elektra.
6. Vidutinė vidaus temperatūra buvo 22 laipsniai. (Ko pasekoje šildymo išlaidos galėjo padidėti 10 procentų)
7. Veikmė visai būdais vengia pateikti aiškius skaičius. Kalba palyginimais ir apibendrinimais.
8. Name sumontuoti A++ klasės buitiniai prietaisai.
Paimkite bent jau tą KTU mokslininkų nustatytą 50 kWh/m2 per keturis mėnesius (viso 10 000 kWh 200 m2 namui). Tarkim buičiai sunaudota 300 kWh per mėnesį. Per keturis gausim 1200 kWh arba 6 kWh/m2. Vadinasi 44 kWh/m2 šildymui ir vandens ruošimui per keturis mėnesius.
Panašius skaičius visi gauname ir pagal teorinius skaičiavimus.
Šiuo metu esu ne Lietuvoje, jei pageidausite grįžęs galėsiu atsiūsti nuorodas į šaltinius. Beja aš jums šią info jau pateikiu trečią kartą, o jūs vis sugebate iš naujo nustepti lyg matydamas pirmą kartą. Štai jums taip laukti praktinio eksploatavimo metu nustatyti matavimai. Dar žymiai išsamesni matavimai atlikti vokietijoje kur buvo ištirta 32 PN. Išvados deja visur panašios. Be to realios sąnaudos visada didesnės už teorinius paskaičiavimus.
Dėl Zarembos tai gal jis ir nėra visiškas sukčius. Bet pagalvokite ką darytumėte jo vietoje. Veikmė visai Lietuvai apskelbė, kad pastatė tik 15 kWh/m2 per metus sunaudojantį namą, pirmajį pasyvų namą Lietuvoje, netgi gavo metų gaminio apdovanojimą. Zaremba populiariausias statybininkas televizijos laidose. Tai kaip dabar kamerų šviesoje, atsistoti ir pasakyti "Atsiprašau apsišikau". Į du naujus pasyvius namus nelabai kas ir taip žiūri. O ir pusė visų kitų užsakovų nusuktų nosis.