Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 9

QUOTE(cibulis @ 2011 09 27, 16:09)
Super. 100 balų. Pagaliau bent vienas žmogus suprato, kad ir vokiečiai savo PN nesugeba pasodinti vien ant elektros.

Šaunuolis, biesas. Su pakilia nuotaika varau namo.  biggrin.gif

uzknisai su tais fokieciais - as sedziu grynai ant elektros visai ne PN-e ir daugiau 500Lt uz 100m2 nemoku. O vokeiciai ner mazesni debilai nei lietuviai - kurs jis tau nulips nuo KKK, jei tevas su KKK sildesi, diedukas irgi, beto gi reik pseudo laisves nuo isoriniu tinklu.
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2011 09 27, 16:56)
uzknisai su tais fokieciais - as sedziu grynai ant elektros visai ne PN-e ir daugiau 500Lt uz 100m2 nemoku. O vokeiciai ner mazesni debilai nei lietuviai - kurs jis tau nulips nuo KKK, jei tevas su KKK sildesi, diedukas irgi, beto gi reik pseudo laisves nuo isoriniu tinklu.


Prašymas būtų papasakot daugiau apie pačias gyvenamas patalpas, kas per patalpos? namas/butas? Koks apšiltinimas? Kokie šildymo prietaisai naudojami, kokios šildymo sąnaudos atskirais mėnesiais? Tavoji patirti tikrai būtų naudinga toliau plėtojant elektrinio šildymo temą šiame forume.
Papildyta:
Maniau, kad "narvid" ankščiau kalbėjo apie infraraudonąjį šildymą, jau norėjau paklausti, kodėl pasikeitė požiūris, bet pasirodo klydau. Pasirodo III temoje 83 žinutėje, apie infraraudonąjį šildymą kalbėjo "nikvik". Įdomu, kaip jai dabar sekas smile.gif

QUOTE(nikvik @ 2010 05 13, 11:55)
Na, del langu nuraminot.
O del sildymo lieka galvos skausmas didziulis. I ar II temoj buvau skaicius,kad svedai irode, kad ju klimatineje zonoje katiline butina.Lenkai vokieciai issivercia iki 150 kv namui su elektra. Musu namas bus apie 150 kv sildomo ploto (musu daug, maziau neiseina niekaip, kiaip benoreciau). Nei geoterminis, nei kito kuro katilas nera priimtini. Mintys mano tokios- nepataupti ant sienu siltinimo (pamatu bei ju nelabai ir pakeisi), langu- bet sutaupyti neirenginejant katilines , radiatoriu ir tt. ir sildytis elktra. Ateityje isigyti saules jegaine, kai bus remiama valstybes (tikiuos, kada nors tai ivyks). Bet labai bijau, kad neirengus sildymo sistemos (o ateityje jos irengimas gali kainuoti labai daug, kai jau yra visa apaila)paskui uz elektra bus neprimtinai dideles saskaitos. Irenginejant gi sildymo sistema (tikrai nepigus malonumas, kazkas skaicio apie 40-50 KLt) visa ekonomine perdidelio siltinimo ir supergeru langu prasme gerokai sumazeja. Mano manimu, dabartinemis Lietuvos salygomis artimas Pasyviam namui apsimoketu, tik jei neirengineti sildymo sistemos. Bet kazkaip baisoka g.gif Kaip gi yra su ta musu klimatine zona? Butina ta katiline ir sildymo sistema ar be jos galima issiversti su protingiomis saskaitomis uz elektra? O vokiecius laba gerbiu, protingi zmones, ir skaiciujantys viska.
Ka jau tikrai apsisprndeme, tai nepagaileti pinigu apsiltinimui.
dar klausimas -priblokuotas garazas prie mano, ta prame, turints benrea siena ir pamata su namu. Bruonius tvirtina, kad tai salcio tiltas. Architektai - ir ne vienas- atvirksciai, kad buferis tarp lauko ir namo. Tai kiaip is tisu yra? Kai specialistai is PN institutu apie tai kalba?

Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 09 27, 17:05)
Prašymas būtų papasakot daugiau apie pačias gyvenamas patalpas, kas per patalpos? namas/butas? Koks apšiltinimas? Kokie šildymo prietaisai naudojami, kokios šildymo sąnaudos atskirais mėnesiais? Tavoji patirti tikrai būtų naudinga toliau plėtojant elektrinio šildymo temą šiame forume.

buves 50m2 butas 2a plytinio namo (toks tipinis 2 laiptiniu ploksciu stogu ) 2 aukste, pries tai buvusiu seimininku uzkelta 50m2 mansarda - gavosi 100m2 per du aukstus. As papildomai siltinau isorines sienas 15cm polistiroliu ir perdengiau stoga su 25cm vatos apsiltinimu. Sildymas - el. akumuliacinai kai labai salta, o pagrinde 2 x daikin oras-oras kondiskes. Na dar zindinuka kai netingiu pakurentu - mazdaug 1 masina (apie 4 tikrus erdmetrius) malku kokiom 3 ziemom, tai as ju net neskaiciuoju i sildymo kaina. Langai Veka alphaline.
Ai, tiesa po apacia tuscias nekurenamas butas, o mano grindys nesiltintos - senos medines, ant virsaus laminatas. Jei ne tos saltos grindys - tai dar maziau sanaudu butu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 27 rugsėjo 2011 - 17:19
QUOTE(cibulis @ 2011 09 27, 09:17)
ir karštas krano vanduo (DWV). DHW - Domestic Hot Water smile.gif

Antras dalykas: ar matei kokios talpos ta akumuliacinė. Jinai tik 850 litrų. Tai minusas - tūris pakankamai mažas, su tokiu LT pasiraitokite rankoves dažnam kurstymui, Glosteryje užteks

Taip pat ar matei, kad tenai yra saulės kolektoriai, kurie savo energiją atiduoda į tą pačią akumuliacinę. Va va - būtinai pasidomėkite tokios "tik akumuliacinės" kaina, nenustebčiau jei anglai atidavė kokius kuklius 5000GBP

Papildyta:
Užmašantys argumentai. Dujios gerai, bet bus brangios. O kad visi rėkia už elektrą, kuri jau dabar yra brangesnė už dujas, tai dzin. Viskas dar priklauso į infrastruktūros investicijas. Elektra 2000Lt vs dujos 10.000Lt

Dar pažiūrėkite kokie ten langai ir rekuperatoriai. Langai, kaip doletos, kainuoja apie 60-70 000 Lt. Su pakankamai gerais kaip Megrame ar Tiks lanagais, kurie kainuos 20-30 000 Lt, nepasieksit norimo rezultato. Pagal pavadinimus padarytos išvados yra niekinės 4u.gif  jūs pateikit doletos, tiks ar kitų U ir lyginkite. Niekuo tie doletos ne geresni, rėmai tikrai ne mačiau 0.7-0.8 o paketus beveik visi LT gamintojai naudoja tuos pačius. Tai už ką 60-70.000 mokėti? Už vardą?

Toliau rekūpas. Jis Paul firmos. Toks su viskuo kainuos apie 25-30 000 Lt. Patikslinkite sąvoką "su viskuo" nes man Pau siūlėsi už 7800+pvm - ačiū, pasiturėkit sau 4u.gif

Štai jums ir išeina, kad norint namą šildyti vien elektrą, reikia sukišti apie 50-100 000 Lt, vien nerealiam sandarumui. Dar apie 100 000 Lt itin geriems langams ir rekuperacijai. Išvada nelogiška. Sandarumo bei mažų nuostolių reikia bet kuriai šildymo rūšiai, jokio skirtumo kuom šildysitės. Privalote tilpti į 15kWh/m2a o kaip - čia jau jūsų reikalas. Su 100.000 nusvaigote 4u.gif

Todėl jei galite papildomai skirti 150- 200 000 Lt, tuomet statykite namą, kurį šildysite vien elektrą. Jei ne. geriau nesvaigit, nes skaudžiai verksit. biggrin.gif  jūs darotės PN priešininku? ar tik dar reikėtų informacijos pasisemti kad perprasti? Vėjai apie ašaras, vėjų vėjai...Jau ne kartą siūlyta 15kWh/m2a pasidauginti iš kvadratūros ir elektros kainos 4u.gif pasiskaičiuokit

Ir dar pažiūrėkit, ką daro vokiečiai. Jei jie stato PN, tai dažniausiai būna 140-150 kv. namas be jokio garažo. Vokietis supranta, kad PN, kurį noriu šildyti elektra, brangus dalykas, todėl atsisako daugelio dalykų (garažo, rūsio) ir optimizuoja namo plotą. Va čia pagaliau pataikėte į dešimtuką  drinks_cheers.gif  manau vokiečiai tai daro ne dėl šildymo išlaidų, bet praktiškumo sumetimais, sakykim vidutinė statistinė šeima yra 4asmenys, negi 140-150m2 yra mažai?

Tokiu atveju, jei įgyvendinsite visas sąlygas, prašom - šildykite namą elektra, kuri jau po kelių metų gerokai pabrangs. Galiu jus nuraminti - brangsta visa energija, pabrangus vienai rūšiai kitos neatsiliks. Prie brangios elektros nesitikėkite chaliavinių malkų ar granulių


Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2011 09 27, 09:37)
Na, jūs ir duodat.

O įdomiausia, kad sakote, jog sistema neatsipirks. Jūs gi teigiate apie Smart ir visokį kitokį tinginio namą, o dabar sakote - neatsipirks. Prieštaraujata pats sau.


Pažiūrėsim kaip duosit jūs pats 4u.gif kritikuoti lengva, jei toks chitras - pavarykit geriau biggrin.gif

Skaityti jau mokate, o kas parašyta buvo suprasti - dar ne. Kalba buvo kad dujos neatsipirks 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2011 09 27, 14:03)
taigi pas tevus tie 23C - senoliai gi megsta siluma, o vat Vilienei uzsigrudinusiai prapuciamam bute jau per karsta. O ir saip 23C pats gazas.

Teisingai suprasta, dar reikia įvertinti "senolišką" mentalitetą: kam man pleškinti rekupą jei galiu namie atsiverti langus, prisileisti uodų ir išsirengti kad vėsiau būtų doh.gif klausiu kodėl nenaudojat, sako naudojam, va išsimaudėm abu tai reikėjo vonią padžiovint, net pusvalandį veikė doh.gif Ką reiškia nežinojimas verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(narvid @ 2011 09 27, 15:27)
kodėl ne, bandom paskaičiuoti o ne iš kavos tirščiu burti;
vidutinis namas apie 150m2 musu klimate butu labai gerai tilpti a++ 23kw/m2
į 15 net veikmė neitilpo su visa eile specialistu ir  nereikia sakiti kad jie ten ar ten suklido, butu naivu maniti kad paskaites foruma pranoksi visa buri tos srities specialistų. taigi 150x23-3450 pridedam 300x12-3600 karštam vandeniui (300kw/men. paimtas iš praeitos tėmos, jo tikslumu nieks neprieštaravo). 3450+3600-7050 elėktra -3172,5lt dujomis -1410. skirtumas 1762,5lt per metus. atsipirkimas per 4,5 metus, man tai neatrodo niekada.

Skaičiavimai teisingi, tik nereikėtų remtis veikmės specialistais visu 100. Manau maloniai nustebsite, kai savam nedideliam karkase ant PP viršysite A++ normas ir savus kvadratus dauginsite ne iš 23 4u.gif Specialistai irgi išradinėjo, patys iš savęs mokėsi, turėjo neparankius sponsorius, pasirinko ne tinkamiausią technologiją. Kaip multike "drąsiau drambly", tikrai galima padaryti geriau 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2011 09 27, 15:33)

Pagal PN filosofija 1 kv. per metus toks namas negali sunaudoti daugiau kaip 120 kWh. Imkim 150 kv. namą. Tokiu atveju turim: 18 000 kWh energijos.


Pats rašote, kad "iki 120" kas atitinka 100, 90,80,60,20 ir t.t. o skaičiavimuose naudojate 120 - ne bet kurį kitą tinkamą variantą. Jūsų mėgstama pasyvių namų psl yra pateikti realūs namų suvartojimai, ar matėt ten nors vieną su 120?

Savo stiliumi primenate alternatyvios PN vs StN atidarytoją su dvigubu niku (mindaugas77 ir dar vienas, tfu kaip gerai kad pamiršau) o ir jūsų užsiregistravimo data leidžia manyti kad esate feniksas - prisikėlęs žurnalistas-gudruolis. Labai tikiuosi kad klystu, jei taip - iš anksto atsiprašau. Bet panašumas - labai didelis.
Papildyta:
QUOTE(Igr540 @ 2011 09 27, 16:12)
berods stovi 100 W ventiliatorius ir tiek.

Taigi šildymui tuim 23 kW Lietuvos sąlygomis
Kiek gi reikia karštam vandeniui? Anksčiau buvo paminėta 300 kW per mėn. Reiktų tikslesnių matavimų. Gaunam 24 kW jei turim 150 kv.m namą.

Viso Lietuviškam PN poreikis 47 kW.


Pasistenkime naudoti teisingus vienetus. Šią temą skaito begalė žmonių, vieni tai supranta kaip ir jūs, kitiems tai makalynė. kW - galios vienetas, o kai kalbate apie energijos sąnaudas naudokite kWh - kilovatvalandė. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2011 09 27, 16:45)
Tiesa,neisivaizduoju apsiltinto kamino ir priesgaisriniu taisykliu simbiozes... blink.gif

Nesu profas priešgaisrinėj srity, bet atrodo elementaru - naudoji nedegias medžiagas, kaminą būtinai nutinkuoji prieš šiltindamas, ant tinko dedi foliją, ant jos šiltini. Simbiozė bus visai žemiška, jokių kosminių technologijų 4u.gif
Jei nesivaikyt "super efektyvumo" tai dujos nėr blogas sprendimas vartotojui...gavai sąskaitą, susimokėjai ir gyveni, nesukdamas galvos, kad investavai per daug į katilą ir kaminą 4u.gif šioj temoj dauguma supranta kaip galima be dujų išsiverst, ypač jei jų ba. Aš turiu - bet nesivedu, nenoriu priklausomu tapt. O va tėvui po 60 gyvenimo metų baimė sušalt...plius toks pats gyvenimo mokytas draugas patarė, nors jau buvom sutarę jam elktrinį boilerį statyti.
Padarysiu skaitiklio foto ir talpinsiu savo bloge, kas mėnesį. Visi pažiūrėsim ir įvertinsim 4u.gif ir cibuliui bus apie ką palot biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(narvid @ 2011 09 27, 16:56)
reiktu kalbėti apie tai kas yra. o kalba buvo elėktra už kelis papilodomus lt. vs dujos už 8000lt

Jums pasisekė, sklype turit vamzdį biggrin.gif o ką daryti jei to vamzdžio ba arba reikia 100.000 įvadui??? Pasvarstykime universalesnį atvejį 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2011 09 27, 17:04)
Jei norime, kad jis "valgytų" kuo mažiau elektros (o tai žiemą labai aktualu Lietuvoje), privalome įeinančio oro pašildymą padaryti ne elektriniu tenu, o, pavyzdžiui, nuo iš akumuliacinės imamu šiltu vandeniu.

Karštas vanduo.
Ruošti karštą vandenį vien elektra - savižudybė (finansinė, aišku). Čia reikia įdarbinti bent jau saulės kolektorius, kuriems reikės akumuliacinės. Jei bus akumuliacinę, jau galima pagalvoti ir apie papildomą šaltinį jai "užkrauti". Pvz., granulinis pečiukas. O gal ŠS.

Patalpų šildymas.
Tai galima daryti rekuperatoriaus pagalba, bet čia jau reikalinga jam pagalba. Žiūrėti aukštesnį punktą. Čia vėlgi be akumuliacinės neapsieisim.


Kartais mane stebinate iš gerosios pusės drinks_cheers.gif pritariu viskam išskyrus KKK 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(narvid @ 2011 09 27, 17:16)
visiškai pritariu lig apie mano pasirinkima kalbėtum.
o jei kaminas trisluoksnis tai jis jau su šiokiu tokiu šiltalo sluoksiu, ir jei sklendė dar ties perdanga kad nebutu šalto oro cirkuliacijos kaminia tai tie nuostolei visiškai menki.

Ar nepamiršite tos sklendės darinėti? Uždarius per anksti - su smalkėm nedraugausit? Jei jau toks noras židinio - nepagailėkite papildomų litų ir pasidarykite oro padavimą iš lauko ir apsišiltinkite kaminą 4u.gif
Atsakyti


Man duju ivedimas apie 3000 nemanau kad tai kosminiai pinigai.. Juk jus PN statydami irgi poto nesuksite sau galvos kad sumokejote daugiau.. O duju patogumas tai pakankamai didelis kad viliotu.. Nesneku apie namus kurie isleidzia po 600 litu i menesi nes nera kiauri.. O mano namui kur silumos poreikis nebus didelis...
O kaip jau N kartu buvo sneketa,jei brangs vienas kuras,kiti taippat brangs ir nieko cia neprigudrausi daug.. Kaip elektra bus brangiausias kuro saltinis taip ir liks,taspats analogiskai su malkomis.. Pakibti ant kokio oras oras siurblio nesinoretu.. Geoterminiui neuzdirbu tiek.. Malku neturiu kur sanbdeliuoti..
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2011 09 27, 17:56)
uzknisai su tais fokieciais - as sedziu grynai ant elektros visai ne PN-e ir daugiau 500Lt uz 100m2 nemoku. O vokeiciai ner mazesni debilai nei lietuviai - kurs jis tau nulips nuo KKK, jei tevas su KKK sildesi, diedukas irgi, beto gi reik pseudo laisves nuo isoriniu tinklu.

thumbup.gif labai teisingai thumbup.gif ypač apie diedukus 4u.gif
Mokomės iš vokiečių ir gyvenam kaip jie tarpukariu doh.gif ot pažanga. Vokiečiai perka kudett - reiškia ir mums reikia kurdett!
Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2011 09 27, 18:17)
buves 50m2 butas 2a plytinio namo (toks tipinis 2 laiptiniu ploksciu stogu ) 2 aukste, pries tai buvusiu seimininku uzkelta 50m2 mansarda - gavosi 100m2 per du aukstus. As papildomai siltinau isorines sienas 15cm polistiroliu ir perdengiau stoga su 25cm vatos apsiltinimu. Sildymas - el. akumuliacinai kai labai salta, o pagrinde 2 x daikin oras-oras kondiskes. Na dar zindinuka kai netingiu pakurentu - mazdaug 1 masina (apie 4 tikrus erdmetrius) malku kokiom 3 ziemom, tai as ju net neskaiciuoju i sildymo kaina. Langai Veka alphaline.
Ai, tiesa po apacia tuscias nekurenamas butas, o mano grindys nesiltintos - senos medines, ant virsaus laminatas. Jei ne tos saltos grindys - tai dar maziau sanaudu butu.

Šiltinimas tikrai pusėtinas, kvadratūra neitin didelė - todėl ir elektros padoriai, 500Lt su kondiškėm?
Ir kaip alphaline? Gal vertėjo, anot cibulio, doletą už 60.000? biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2011 09 28, 10:30)
Man duju ivedimas apie 3000 nemanau kad tai kosminiai pinigai..   Juk jus PN statydami irgi poto nesuksite sau galvos kad sumokejote daugiau.. 

Kiek tau elektros įvedimas?
Kiek kainuos elektros radiatoriai ar boileris?
Kaip su elektros patogumu?
Matai analogijos lengvai išvedamos, dėl to čia ginčai netyla smile.gif
Malkų nėr kur sandėliuot? Bijai, kad gadins gražų vaizdą į ežeriuką? Kaimynai išjuoks lotuliukas.gif

"Jūs" stato PN, o biesas ką? iš storų liktinių, šiltintais pamatais... biggrin.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 28 rugsėjo 2011 - 09:39
[quote=Vilienė,2011 09 28, 09:27]

Pats rašote, kad "iki 120" kas atitinka 100, 90,80,60,20 ir t.t. o skaičiavimuose naudojate 120 - ne bet kurį kitą tinkamą variantą. Jūsų mėgstama pasyvių namų psl yra pateikti realūs namų suvartojimai, ar matėt ten nors vieną su 120?
[QUOTE]

Taip, iki 120 kWh 1 kv. metrui. Tačiau jei jūs jau atvirai sakote, kad galbūt savo name 15 kWh 1 kv. šildymui nepasieksite, bet šis skaičius bus apie 23 kWh (žinoma, irgi labai geras), tai leidžia daryti prielaidą, kad ir su kitais skaičiais galime klysti. Vadinasi labai tikėtina, kad priartėsime ar net virešysime 120 kWh 1 kv. metram.

Taip pat norėčiau, kad atkreiptumėte dėmesį, kad minėtame vokiškame psl., kur nurodoma, kad suvartojama 69 ar 100 kWh energijos 1 kv. metrui per metus, skliausteliuose yra prariešas (according to PHPP). Tai reiškia, kad čia nurodomas tik projektinis dėmuo, kuris nebūtinai buvo pasiektas realiame gyvenime. Štai apie ką aš.

Todėl vis dar lieka mano atviras klausimas. Rekuperatorius, šiltas vanduo ir šildymas - ką iš šių sistemų galime pasodinti ne ant elektros? Taip pat labai įdomu ant ko geriausia minėtas sistemas "sodinti", jei ne ant elektros.

P.S. Kalbėjau su viena lietuviška firma (užsiima ŠS). Jie turi atsivežę danišką apartą, kuris skirtas PN. Sistema vienu metu veikia kaip rekuperatorius, šilto vandens paruošimo mazgas ir patalpų šildytuvas oriniu būdu. Tokio aparato kaina 150 kv. ploto namui - apie 23 000 Lt. Dar, anot jų, reikia apie 7000 Lt ortakių išvedžiojimui. Iš viso - 30 000 Lt. Daugiau jokių papildomų išlaidų. Tiesa, sistema veikia princupu Oras-Oras, o man tai atrodo šiek tiek baiginantis dalykas lietuviškam klimatui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 28 rugsėjo 2011 - 09:40
QUOTE(cibulis @ 2011 09 28, 10:38)
P.S. Kalbėjau su viena lietuviška firma (užsiima ŠS). Jie turi atsivežę danišką apartą, kuris skirtas PN. Sistema vienu metu veikia kaip rekuperatorius, šilto vandens paruošimo mazgas ir patalpų šildytuvas oriniu būdu. Tokio aparato kaina 150 kv. ploto namui - apie 23 000 Lt. Dar, anot jų, reikia apie 7000 Lt ortakių išvedžiojimui. Iš viso - 30 000 Lt. Daugiau jokių papildomų išlaidų. Tiesa, sistema veikia princupu Oras-Oras, o man tai atrodo šiek tiek baiginantis dalykas lietuviškam klimatui.


Tai analogas ŠS siurbliui, apie kurį rašėte kad vokiečiai naudoja 34,000Lt. Kaina labai viliojanti, tai gali būti labai tinkamas sprendimas PN 4u.gif

120kWh/m2a neviršijo nė vienas PN, gerai pastudijavę psl namus suprasite, kad naudoti 120 skaičiavimuose yra savęs apgaudinėjimas. Tam reikia senų lempų prisikabinti, C-- įrangą susipirkti ir dar velniai žino kaip elektrą švaistyti - kiemą šildyti kad sniego kast nereiktų
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 09 28, 09:36)
Šiltinimas tikrai pusėtinas, kvadratūra neitin didelė - todėl ir elektros padoriai, 500Lt su kondiškėm?
Ir kaip alphaline? Gal vertėjo, anot cibulio, doletą už 60.000? biggrin.gif

jo, su kondiskem, ta prasme su viskuo - pvz sio balandzio gale mokejau uz 1-4 menesius, tai apie 1500Lt buvo. O del alphaline, nezinau neturiu su kuo lygint, nes visi vienodi. Bet nerasoja nieks, nors po langais jokiu radiatoriu ir po vitrina ju nera. Tik kad vitrinos duris iki galo uzdaryt, jegos ant rankenos gerokai reik pridet. Bet dabar mastau, kad vitrina visgi reikejo su stumdomom durim daryt, nes siaip jau gerokai remas vibruoja duris uzdarinejant.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 28 rugsėjo 2011 - 10:05
QUOTE(madwifi @ 2011 09 27, 18:17)
buves 50m2 butas 2a plytinio namo (toks tipinis 2 laiptiniu ploksciu stogu ) 2 aukste, pries tai buvusiu seimininku uzkelta 50m2 mansarda - gavosi 100m2 per du aukstus. As papildomai siltinau isorines sienas 15cm polistiroliu ir perdengiau stoga su 25cm vatos apsiltinimu. Sildymas - el. akumuliacinai kai labai salta, o pagrinde 2 x daikin oras-oras kondiskes. Na dar zindinuka kai netingiu pakurentu - mazdaug 1 masina (apie 4 tikrus erdmetrius) malku kokiom 3 ziemom, tai as ju net neskaiciuoju i sildymo kaina. Langai Veka alphaline.
Ai, tiesa po apacia tuscias nekurenamas butas, o mano grindys nesiltintos - senos medines, ant virsaus laminatas. Jei ne tos saltos grindys - tai dar maziau sanaudu butu.

kelios sienos ribojasi su kaiminais
Atsakyti
QUOTE(narvid @ 2011 09 28, 10:20)
kelios sienos ribojasi su kaiminais

pirmo mano auksto 1.5, 0.5 su nesildoma laiptine, antras mano aukstas visas lauke.
Atsakyti
Dėl dujinio šildymo dar parašysiu kelias mintis.

Dabar nuomojuosi butą, kuriame šildymas dujinis. Nesigilinsiu į tai, kad pakankamai naujo buto šildymas gaunasi net brangesnis nei senos neapšiltintos chruščiovkės su centriniu šildymu, kvadratui. Kaltas buto nesandarumas, nešildomos kaimynų patalpos ir greičiausiai chaltūrnas namo apšiltinimas.

Ieškodamas priežasčių, kodėl taip brangiai šildomės radau info, kad rekomenduojama bent kartą į metus atlikti dujinio katilo profilaktiką, jį pastoviai pareguliuoti. Net neįsivaizduoju, kiek tai gali kainuoti, bet spėju kad pasidomėti apsimokės finansiškai. Taigi, į dujinio katilo ekspluatacijos išlaidas būtina įtraukti, katilo profilaktiką.

Nereikia pamiršti, kad yra kelios dujinio katilo rūšys, teisingiausias pasirinkimas vis tik turėtų būti kondensacinio katilo, kurio kaina apie 4000-6000 Lt.

Taip pat, pačiam neteko įsivedinėti dujų ir neteks, kadangi prie mano statomo namo dujotekio nėra, bet teko girdėti, jog vien tik dujų įvedimas kainuoja su viskuo ~8000 Lt.

Dar užkliuvo toks dalykas, kaip momentinis vandens pašildymas. Su tuo pirmą kart teko susidurt Ispanijoje. Ten visi vandenį šildo momentiniais elektriniais šildytuvais. Tai kad jie šildytų vandenį pastoviai vanduo turi bėgti mažiausiai du kart stipriau, nei aš pripratęs naudoti, t.y. labai neekonomiškai. Mano atveju su dujiniu katilu lygiai tas pats. Dabar mano vandens, tame tarpe ir karšto sunaudojimas išaugęs daugiau nei du kartus. Kur čia ta ekonomija?

Yra dujinių katilų pritaikytų boilerio šildymui, tai yra ženkliai pigesnis ekspluatacinis variantas, bet tokių katilų kaina ir vėl didesnė.

Taigi, su dujiniu katilu esu susidūręs, bet jame ekonomijos tikrai nematau.

Kaip minėjau, man dujinio šildymo galimybė bet kokiu atveju atkrenta, dėl dujų šalimais nebuvimo, bet net jei ir būtų, tikrai abejoju, kad susiviliočiau.
Atsakyti