QUOTE(cibulis @ 2011 09 27, 08:17)
židinys į aplinką (namo vidinę erdvę) išskiria tik apie 1-2 kW energijos. Visi likę 10-11 kW keliauja į akumuliacinę. 1-2 kW išpinduliuoti į orą - super dalykas pasyviam namui:
1-2 kW yra per daug. Skaičiavau savo namui šildymo galingumo poreikį, gavos apie 2-3 kW prie -20, -30. Taigi, prie tokių šalčių tas pečiukas gerai, bet nuo minimalaus namo šildymo poreikio iki minimalaus židinio išduodamo galingumo nemažas galingumo tarpas.
QUOTE
Užmašantys argumentai. Dujios gerai, bet bus brangios. O kad visi rėkia už elektrą, kuri jau dabar yra brangesnė už dujas, tai dzin.
Matai, be elektros spėju negyvensi, reikėtų tik šiek tiek didesnio galingumo elektros įvadą įsivesti. Man bendrai (su projektais, pastatymais ir t.t.) 12 kW elektros įvadas kainavo ~3000 Lt jei būčiau vedes mažesnio galingumo įvadą, gal kokį šimtuką kitą būčiau sutaupęs. Taigi, už šiek tiek didesnio galingumo elektros įvado įvedimą sumokėjau tik kapeikom daugiau.
Jei norėsite dujų, už jų įvedimą jau reikės mokėti papildomai. Bendroi sumoj, kažkas apie 8000 Lt viršaus. Turint omenyje, kad elektros kaina už dujų kilovato kainą didesnė neženkliai, Vilienė buvo labai teisus, kad ta 8000 Lt investicija į dujų įvedimą niekada neatsipirks (dujų katilai genda, o kainas pasižiūrėkit).
QUOTE
Joks maksimaliai šiltas ar PN namas neišsivers be šildymos sistemos. Absoliučiai joks.
O kas teigė kad išsivers? Elektrinis radiatorius labai gera ir kas svarbiausia pigi PN šildymo sistema.
QUOTE
Jis gali būti aktyvus (saulės kolektoriai, geotermika, vėjo jėgainės ir t.t.), tuomet jums nereikės šildymo sistemos.
Paminėti elementai yra tiktai šildymo sistemos komponentai. Bet kokiu atveju šildymo sistema reikalinga. Net ir pasyviame saulės name yra įrengta pasyvi šildymo sistema.
QUOTE
Dar pažiūrėkite kokie ten langai ir rekuperatoriai. Langai, kaip doletos, kainuoja apie 60-70 000 Lt. Su pakankamai gerais kaip Megrame ar Tiks lanagais, kurie kainuos 20-30 000 Lt, nepasieksit norimo rezultato.
Langas susideda iš stiklo paketo ir lango profilio. Siklo paketo U būna iki 0,5, lango profilis ženkliai laidesnis šilumai, būtent kuo profilio mažiau, tuo bendrai langas šiltesnis. Taigi, geriausią termo varžą langas pasieks, jei neturės šalčiausios lango dalies - lango profilio. Profilis reikalingas tik tam, kad langai būtų varstomi ir sudužusį stiklą lengviau būtų pakeisti. Taip pat, kai stiklas yra įstatomas į profilį, o profilis į langui skirtą namo ertmę, gaunamas didesnis sujungimo ilgis, kuris didina tikimybę sumažinti sandarumą. Taigi, kad ir koks brangiausias langas bebūtų, jis niekada nebus šiltesnis už patį pigiausią namo įstiklinimo variantą, kai į lango ertmę statomas stiklo paketas. Neturiu po ranka nuorodos, bet kiek prisimenu stiklo paketo su U=0,5 kvadratas kainuoja ~nepilnus 200,00 Lt. Taigi, jei tikrai ruošiesi statyti šiltą PN, teisingiausias pasirinkimas būtų berėmiai langai. O tai, ne brangina, kaip kad buvo teigiama, o kaip tik atvirkščiai - atpigina langų kainą.
QUOTE
Toliau rekūpas. Jis Paul firmos. Toks su viskuo kainuos apie 25-30 000 Lt.
Kai neturi, kur pinigų dėti, gali ir dar brangesnių rekupų paieškoti. Ne kainoje esmė.
QUOTE
Štai jums ir išeina, kad norint namą šildyti vien elektrą, reikia sukišti apie 50-100 000 Lt, vien nerealiam sandarumui. Dar apie 100 000 Lt itin geriems langams ir rekuperacijai.
Norimą sandarumą pasiekti galima net statant eilinį standartą su eilinėm medžiagom. Į sandarumo didinimą statant PN nereikia papildomai išleisti nei lito.
QUOTE
Todėl jei galite papildomai skirti 150- 200 000 Lt, tuomet statykite namą, kurį šildysite vien elektrą. Jei ne. geriau nesvaigit, nes skaudžiai verksit.
Turint omenyje, kad skaičiavimuose padaryta daug ir labai brangiai kainuojančių klaidų, rezultatas gavosi klaidingai ženkliai per brangus.