Įkraunama...
Įkraunama...

Pavojus - manų košė

Sveikos mamytės, smile.gif

Turiu Jums visoms pasakyti svarbų dalyką. Tiesiog širdis sako pasidalinti. Šiandien žiūrėjau laidą per kabelinę apie mediciną. Ten pasakė svarbų dalyką apie manų košę . Sakė, kad mažiems vaikams, o ypač iki metukų jokių būdu negalima maitinti manų košės, kadangi košėje esančios medžiagos neleidžia kaulams pasisavinti kalcio ir vitamino D - vaikai suserga kaulų ligomis, jie iškrypsta. Ir rodė nuotraukas vaikų - buvo siaubinga. Ypač pavojingi tie atvejai, kai vaikai buvo maitinami tik manų koše, nebuvo primaitinami kitu maistu. blink.gif blink.gif unsure.gif
Man buvo šokas, kai tai sužinojau. Patys dažnai valgome košę, o šit kaip.
Suaugusiems ji nėra tokia pavojinga mažais kiekiais, o vaikams - žiauriai pavojinga.
Laida vadinasi "Zdorovo zhyt" su Elena Malysheva. Galite rasti nete pažiūrėti laidos įrašą.
Pasakykite kitoms mamoms. smile.gif Nebūkite abejingi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BlackHyacitnhus: 16 rugsėjo 2011 - 00:03
idomu kokiais kiekiais reiketu valgyti manu kose, kad ji butu pavojinga rolleyes.gif
Atsakyti
nu gal nera ji labai naudinga,bet tikrai ne nuodinga,juk dauguma kurios gime sovietiniais laikais,uzauge esame su manu kose,ir savo vaikams emem is virtuveles,dabar daug ko negalima duoti vaikuciams,nes tipo nesveika doh.gif ,kai auginau dukra nuo menesio laiko liepe duoti obuoliu ,o paskui ir morku sulciu,nuo 4 menesiu darzoviu kosyte,nuo 5menesiu jau ir mesyte ragauti,ir nesvarbu kuo vaikutis maitinamas klijuku(nes misinuku nebuvo),ar mp,ir uzaugo sveika tvirta mergina,jei jau vaikucio silpni kaulai,tai reikia juos stiprinti ,nemanau kad kose gali dar pakenkti
Atsakyti
as kai buvau maza, valgyt manu kose galedavau kiekviena diena, nes mmm kaip skanu man budavo su uogiene... nzn kad pavojinga, karts nuo karto duodavau savo maziui, bet kad ir tyreles yra su manu kose g.gif
Atsakyti
smile.gif vat ir keista, kad produktas atrodo nėra pavojinas, bet tiesiog išplauna kalcį iš kaulų.
Atsakyti
QUOTE(BlackHyacitnhus @ 2011 09 17, 02:24)
smile.gif vat ir keista, kad produktas atrodo nėra pavojinas, bet tiesiog išplauna kalcį iš kaulų.

Gal ne taip supratot? Gal kalbejo apie kazkokia manu kruopu rusi, na, gal apdorota pesticidais, bet siaip eiline manu kose nera vertinga, bet ir tokiu dalyku, kaip kalcio plovimas is organizmo, tikrai neduoda. schmoll.gif
Manu kruopos-tai smulkintos kvietines kruopos. Manu kruopose yra gliuteno, kas jo netoleruoja-viduriuoja. Tik tiek. Bet kad kalci is organizmo kad isplautu, neteko girdeti dar.
Atsakyti
QUOTE(BlackHyacitnhus @ 2011 09 16, 01:02)
Laida vadinasi "Zdorovo zhyt" su Elena Malysheva. Galite rasti nete pažiūrėti laidos įrašą.

per Rusijos televizijas daug visokių laidų apie sveikatą rodo. Man patinka pažiūrėti, bet tik tiek wink.gif
Aš visgi labiau pasikliaučiau realiu medicininiu (tyrimais pagrįstu) straipsniu, o ne kažkokia laida.
Manų košė nėra vertinga, tačiau kiek skaičiau (medicininę literatūrą) niekur neužtikau, kad ji kažkaip susijusi su kalcio nepasisavinimu ar išplovimu cool.gif

p.s tuo labiau nesuvokiu kaip galima nuolat duoti manų košę ir nieko daugiau g.gif čia problema jau ne tame, kad manų košė GALBŪT neleidžia pasisavinti kalciui. Problema čia, kad tėvai nepilnavertiškai maitina savo vaikus...kalcis pasisavinamas ir iš kitų maisto produktų, be to, visos žinom, kad mūsų šalyje (manau Rusijoje tuo labiau) vit.D profilaktika pirmus 1-1,5 m. yra būtina....

man faktas apie manų košę yra labai abejotinas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stikliukas: 17 rugsėjo 2011 - 09:35
kažkaip jie per TV vis neapsispręndžia, kas mums pavojinga ir kas ne. Žinoma jeigu vaikus vien manu koše maitinti tai... tiesiog būtų nepilnavertė mityba...

Mano tėtis gimė iš karto po karo, išaugo "ant" manų košės ir keptų bulvių. Lyg su kaulais viskas buvo gerai... Ačiū už pasidalinimą, bet nepasitikėkit taip tomis laidomis wink.gif
Atsakyti
smile.gif na, padariau, ką maniau esant reikalinga. Vat man irgi netikėta, bet kam ten meluoti?
Atsakyti
Na gal aš čia sulauksiu pyktų komentarų, tačiai mane mama maitino manų koše, mano sesuo vaikus maitino manų koše, tačiau augome sveiki ir stiprus vaikai. Aš kažkada irgi žiurėjau tą laidą Malyshevos, tačiau nu dar tokių bredų, apie kurios ji ten pasakoja, niekur negirdėjau. Pagal ja negalima išvis nieko, užuolaidas ir kilimus nafik išmest lauk ir taip toliau ir pan. Gal ten buvo tokie atvejai kai mama maitino tik manų koše, nes kitos išvirt nemokėjo, nu nežinaul. Keistai čia man skamba blush2.gif Duodavau aš mažiui ir iki metukų tą manų košę, nes vien avižinę nemaitinsi gi. Viskas yra sveika, kas turi ribą 4u.gif
Atsakyti
Totali nesamone! doh.gif Anksciau vaikus butent manu "putromis" ir girdydavo, nes nebuvo misineliu. Na ir nieko...uzaugo vaikai grazus, stiprus ir sveiki. thumbup.gif
Maziau klausyt reikia tokiu nesamoningu laidu, o tai greit tokiose laidose isgirsit, kad kvepuot nebegalima, tai ka tada???... lotuliukas.gif doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tekantisaule: 17 rugsėjo 2011 - 16:20
QUOTE(BlackHyacitnhus @ 2011 09 17, 13:59)
smile.gif na, padariau, ką maniau esant reikalinga. Vat man irgi netikėta, bet kam ten meluoti?

As manau, kad ten tokio pacio lygio laida, kaip kad musu Grineviciutes biggrin.gif Kazkas kazkur viena ausimi isgirdo, ispute, pasikalbejo su kokiom bobulem-ir vualia, laida isterine thumbup.gif O kai laida isterine-reitingai buna dideli. Tik mokslininkams paskui niekas zodzio neduoda, kad paneigti laidoje esancius "faktus". biggrin.gif

Ramiai su ta manu kose mirksiukas.gif
Atsakyti