Įkraunama...
Įkraunama...

Angina, anginos operacija

Noriu paklaust isoperavus angina, kiek laiko duoda biuleteni. Kiek laiko po to buvot visiskai nedarbingo? Man sesija tai labai aktualu, ar iseis mokytis biuletenio metu ar ne?
Atsakyti
QUOTE(Vicious_L @ 2013 02 04, 19:36)
Noriu paklaust isoperavus angina, kiek laiko duoda biuleteni. Kiek laiko po to buvot visiskai nedarbingo? Man sesija tai labai aktualu, ar iseis mokytis biuletenio metu ar ne?



viskas priklauso nuo to kaip po operacijos vyksta gijimas kiekvienam zmogui tai yra individualu. jeigu ne fizinis darbas tai po 2 savaiciu dirbti tikrai galima. o mokytis ar galima manau tikrai priklauso nuo skausmo, ir noro nes man asmeniskai nelabai norejosi kazka daryti noredavosi paguleti ir ka nors lengvo paskaityti.

Operacija trunka apie 45– 60 min. Pavojingiausios dienos po operacijos – pirma ir 7–9 paros. Ligoninėje žmogus laikomas 2–3 dienas, o nedarbingas būna apie 10–14 dienų.
Geras straipsnis, labai daug info:

http://www.sveikaszm...operuoti_butina
Atsakyti
Laba diena, nezinau kur kreiptis del mano situacijos naujos temos nera,tai sakau uzsuksiu cia.
Man daznai pasitaiko atveju kaip ant tonziliu isauga toki pulinukai,tuo tarpu visa diena buna silpna,net ir papykina,bet temperaturos nera, buvau pas daktara sako cia tau nuo kazkokio maisto nieko blogo nematau,dave skalauti toki skysti,bet vel atsinaujino,sako jeigu tau skaudetu raumenis ar sirdi tada reiktu tirtis del kazkokios bakterijos, na ir nezinau ka man daryti dabar? Gal kazkam is jusu yra pasitaikes toks atvejis?
Atsakyti
QUOTE(rutaute @ 2013 02 08, 09:45)
Laba diena, nezinau kur kreiptis del mano situacijos naujos temos nera,tai sakau uzsuksiu cia.
Man daznai pasitaiko atveju kaip ant tonziliu isauga toki pulinukai,tuo tarpu visa diena buna silpna,net ir papykina,bet temperaturos nera, buvau pas daktara sako cia tau nuo kazkokio maisto nieko blogo nematau,dave skalauti toki skysti,bet vel atsinaujino,sako jeigu tau skaudetu raumenis ar sirdi tada reiktu tirtis del kazkokios bakterijos, na ir nezinau ka man daryti dabar? Gal kazkam is jusu yra pasitaikes toks atvejis?

Sveika, gal reiketu paimti paseli nuo tonziliu kaip tie pulinukai buna. ir jeigu kazkas isaugs tada ziureti ka daryti. Pas mane jie budavo bet ten tikrai ne maistas, o puliai. paemus paseli isaugo hemolizinis streptokokas. as tiesiog su juo pastoviai gyvenau, man jau net neskaudedavo nors gerkle baisiai raudona budavo, kol galiausiai ryzausi operacijai.
Atsakyti
QUOTE(Orange_Tiger @ 2013 02 08, 13:27)
Sveika, gal reiketu paimti paseli nuo tonziliu kaip tie pulinukai buna. ir jeigu kazkas isaugs tada ziureti ka daryti. Pas mane jie budavo bet ten tikrai ne maistas, o puliai. paemus paseli isaugo hemolizinis streptokokas. as tiesiog su juo pastoviai gyvenau, man jau net neskaudedavo nors gerkle baisiai raudona budavo, kol galiausiai ryzausi operacijai.

O tas streptokokas nepavojingas? is kur jis atsiranda? Nes vat as tuos puliukus pastebejau gal kokie 2 menesiai,nors gali but ir taip kad jie jau prasidejo ir anksciau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(rutaute @ 2013 02 08, 13:01)
O tas streptokokas nepavojingas? is kur jis atsiranda? Nes vat as tuos puliukus pastebejau gal kokie 2 menesiai,nors gali but ir taip kad jie jau prasidejo ir anksciau doh.gif

ASO titras – tai specialus tyrimas, kurio rezultatai parodo, gyvena žmoguje anginą sukeliančios bakterijos ar ne. Dažniausias anginos sukėlėjas – A grupės beta hemolizinis streptokokas. Kaip žinoma, kiekviena iš bakterijų turi savo antigeninę struktūrą (specifinį baltymą), o organizmas, gindamasis nuo šių bakterijų, gamina antikūnus (irgi baltymus). Anginos atveju šis antikūnas yra antistreptolizinas O. Tad ASO testas ir parodo streptokoko O antigeno antikūnų kiekį. Jei šis tyrimas teigiamas, operacija būtina.

Apie pati hemolizini streptokoka internete reikia pasiskaityti papildomai, kokia blogybe jis duoda budamas musu organizme.
Atsakyti
QUOTE(Orange_Tiger @ 2013 02 08, 17:29)
ASO titras – tai specialus tyrimas, kurio rezultatai parodo, gyvena žmoguje anginą sukeliančios bakterijos ar ne. Dažniausias anginos sukėlėjas – A grupės beta hemolizinis streptokokas. Kaip žinoma, kiekviena iš bakterijų turi savo antigeninę struktūrą (specifinį baltymą), o organizmas, gindamasis nuo šių bakterijų, gamina antikūnus (irgi baltymus). Anginos atveju šis antikūnas yra antistreptolizinas O. Tad ASO testas ir parodo streptokoko O antigeno antikūnų kiekį. Jei šis tyrimas teigiamas, operacija būtina.

Apie pati hemolizini streptokoka internete reikia pasiskaityti papildomai, kokia blogybe jis duoda budamas musu organizme.

Aciu uz atsakyma,na paziuresiu jei vis kartosis tai ir isitirsiu:)
Atsakyti
QUOTE(Caridian @ 2013 01 10, 22:00)
Gresia ir man si operacija, nors gal ne kiek gresia, kiek pati jos noriu. Angina (taip,kad gerciau antibiotikus, butu temperatura, sergu gal tik max. 2 k. per metus), bet beda didziausia tame, jog man praktiskai kas antra diena skauda gerkle ir skauda stipriai, atsikeliu su gerkles skausmu, tik vos vos i veja iseinu ar pan. - vel ryte atsikeliu su raudona gerkle ir skausmu, is proto varo tas jausmas, atrodo, neisivaizduojama, kaip gali neskaudeti gerkles, kaip kokia nuolatine busena. Kolkas tik tiek, kad gavau siuntima ir konsultuosiuosi su I. Paulauskiene, idomu, kaip pakryps reikalai. VRCP loristas sake, kad nereikia skubet operuoti, yra kitu gydymo budu, idomu, kokie budai, ar kuri susidure su alternatyvomis operacijai?



QUOTE(Magnifique @ 2013 01 11, 01:01)
Alternatyvų ieškojau,bet jų nėra...Aišku laikinai antibiotikai,purškalai,bet ir jų gi negali ištisai naudot,nei imuniteto stiprinimas nepadėjo,nei skalavimai gerklės (bandžiau viskuo:druska,medetkom,islandine kerpena,visokiais dezinfekuojančiais gerklės-burnos skysčiais),žodžiu,efektas jei ir būdavo,tai max savaitei,bet ne daugiau... doh.gif  O kovojau JUODAI su tonzilėmis porą metų...Tada nuėjus pas poliklinikos LOR,ji nuoširdžiai pasakė,kad be tonzilių man tikrai bus geriau,nes dabar ten yra nuolatinis infekcijos šaltinis ty.iš jų infekcija iš esmės bet kur gali patekt...Nusiuntė į Santariškes,kur galiausiai I.Paulauskienei pasidarbavus skalpeliu (puikiai,beje) likau be tonzilių  tongue.gif  Gerklės iš esmės nebeskauda,paperšti,bet skausmo nebūna,nematau jokių minusų visiškai operacijos rolleyes.gif

Praeitą savaitę man taip pat atlikta tonzilektomija pas I.Paulauskienę rolleyes.gif labai maloni gyd. 4u.gif

Taip pat daugelį metų gyvenau su gerklės skausmu, mažiausias vėjelis ar skersvėjis ir šakės.. doh.gif kažkaip niekad nekreipiau dėmesio - na skauda ir skauda.. doh.gif gydantis nuo vieno ir ieškant priežasčių "dasikasėm" iki gerklės.. ASO titras daugiau nei dvigubai užkilęs buvo blink.gif gavau siuntimą į Santariškių konsultacinę p-ką, kur vienareikšmiškai buvo paskirta operacija. Beje eilės sulaukiau po 5 mėn. blink.gif doh.gif

Dabar jau 6 para po OP, skausmas tai tik graži šio reikalo pusė.. Vargina (kaip įsivaizduoju) fibrino apnašos (balkšvai gelsvos apnašos, reikalingos normaliam pooperacinės žaiždos gijimui) kurios smyyyrda, maistas visas šlykštaus skonio, nuo visko (net nuo vandens) rūgštys kyla verysad.gif rytais taip ausis gelia, kad baisu... Žodžiu, kantriai laukiu, kol išgysiu.. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(E_rika @ 2013 02 11, 11:20)
Praeitą savaitę man taip pat atlikta tonzilektomija pas I.Paulauskienę  rolleyes.gif labai maloni gyd.  4u.gif

Taip pat daugelį metų gyvenau su gerklės skausmu, mažiausias vėjelis ar skersvėjis ir šakės..  doh.gif kažkaip niekad nekreipiau dėmesio - na skauda ir skauda..  doh.gif  gydantis nuo vieno ir ieškant priežasčių "dasikasėm" iki gerklės.. ASO titras daugiau nei dvigubai užkilęs buvo  blink.gif gavau siuntimą į Santariškių konsultacinę p-ką, kur vienareikšmiškai buvo paskirta operacija. Beje eilės sulaukiau po 5 mėn.  blink.gif  doh.gif

Dabar jau 6 para po OP, skausmas tai tik graži šio reikalo pusė.. Vargina (kaip įsivaizduoju) fibrino apnašos (balkšvai gelsvos apnašos, reikalingos normaliam  pooperacinės žaiždos gijimui) kurios smyyyrda, maistas visas šlykštaus skonio, nuo visko (net nuo vandens) rūgštys kyla  verysad.gif rytais taip ausis gelia, kad baisu... Žodžiu, kantriai laukiu, kol išgysiu..  unsure.gif

Na taip po operacinis laikotarpis nera labai malonus, bet jis praeis. koses, sriubos, svelnus maistas neturetu kelti rugstingumo? keista. As asmeniskai po savaites valgiau jau viska tik tiek kad atsargiai po mazais kasniukais, stengdavausi daug kramtyti ir jis savaime nuslysdavo i skrandi be jokiu rijimo skausmu. reikia pagalvoti kas cia gali sukelti rugstinguma, gal vaisius valgote? ju negalima bent jau man taip sake. pomidoru?
P.S. as stengdavausi bent nusivalyti liezuvio apnasas iskarto geriau jausdavausi, tokia lyg burna svaresne smile.gif saviytaiga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Orange_Tiger: 11 vasario 2013 - 12:17
Sveikos, 4u.gif

Noriu ir as pasidalinti savo ispudziais apie operacija, kurios eileje laukiau 6 men. Vasario 26 Santariskese man buvo pasalintos tonziles. Atvykau 7:00, 9:00 paskyre i palata, operavo apie 12:00 (tos kelios laukimo valandos tikrai prailgo doh.gif). Operavo ir priziurejo du saunus gydytojai. smile.gif
Is narkozes pabudau geitai, be jokiu salutiniu poveikiu. Po penkiu valandu pradejo skaudeti, sunkiai ryjau seiles (jausmas toks, kai sergi pulinga angina ir tonziles savo vietoj unsure.gif ), gavau nuskausminamuju. Kita ryta po apziuros jau buvau laisva, pasake kad gyja kaip ir parasyta vadoveliuose, dave tolimesnius nurodymus, israse receptuka vaistams ir paleido namo. Perspejo, kad 2-3 para bus "skausmo pikas", nekreipiau demesio, nes maniau kad bus tik geryn, dabar suprantu ka turejo omeny: skauda stipriai atrodo ausys plysta, dantis gelia, vaistus kaitalioju tai geriu , tai leidziuosi nakti kas 6-8 h, diena istraukiu ilgiau iki 10 h.
Su maistu ne kas doh.gif , sugebu nuryti jogurta, sriubos skistima, tyres pavidalo maista. Is tiesu tai valgyt ir nesinori. Geriu daug vandens mazais gurksneliais. Skonis burnoje slykstus, kvapas siaubingas doh.gif ( mazasis mano net ziaukcioja prie manes budamas blink.gif ).
Dabar belieka tik kantriai laukti kol isgysiu, ir tikiuosi pamirti nuolatini gerkles skausma mirksiukas.gif

Mano ligos priesistore tokia: apie 4 metus vargau su gerkle, pulingos skausmingos anginos bent 2 k. per metus, skaudantys sanariai , pastoviai persinti, skaudanti, raudona gerkle tiek ziema tiek vasara. Turejau gyventoja - hemolizini streptokoka kuris visa tai ir sukeldavo. Paskutinius 3 menesius pulinys kildavo kas menesi toje pacioje vietoje. Isgerta kruvos vaistu, ciulpiamu tableciu, ispurksta daugybe purskalu. doh.gif

Linkiu visoms nusprendusioms operuotis kantrybes , stiprybes, istvermes!
4u.gif 4u.gif 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Vitalka81 @ 2013 03 01, 05:51)
Sveikos, 4u.gif

Noriu ir as pasidalinti savo ispudziais apie operacija, kurios eileje laukiau 6 men. Vasario 26 Santariskese man buvo pasalintos tonziles. Atvykau 7:00,  9:00 paskyre i palata, operavo apie 12:00 (tos kelios laukimo valandos tikrai prailgo doh.gif). Operavo ir priziurejo du saunus gydytojai. smile.gif
Is narkozes pabudau geitai, be jokiu  salutiniu poveikiu. Po penkiu valandu pradejo skaudeti, sunkiai ryjau seiles (jausmas toks, kai sergi pulinga angina ir tonziles savo vietoj  unsure.gif ), gavau nuskausminamuju. Kita ryta po apziuros jau buvau laisva, pasake kad gyja kaip ir parasyta vadoveliuose, dave tolimesnius nurodymus, israse receptuka vaistams ir paleido namo. Perspejo, kad 2-3 para bus "skausmo pikas", nekreipiau demesio, nes maniau kad bus tik geryn, dabar suprantu ka turejo omeny: skauda stipriai atrodo ausys plysta, dantis gelia, vaistus kaitalioju tai geriu , tai leidziuosi nakti kas 6-8 h, diena istraukiu ilgiau iki 10 h.
Su maistu ne kas  doh.gif , sugebu nuryti jogurta, sriubos skistima, tyres pavidalo maista. Is tiesu tai valgyt ir nesinori. Geriu daug vandens mazais gurksneliais. Skonis burnoje  slykstus, kvapas siaubingas doh.gif ( mazasis mano net ziaukcioja prie manes budamas  blink.gif  ).
Dabar belieka tik kantriai laukti kol isgysiu, ir tikiuosi pamirti nuolatini gerkles skausma  mirksiukas.gif

Mano ligos priesistore tokia: apie 4 metus vargau su gerkle, pulingos skausmingos anginos bent 2 k. per metus, skaudantys sanariai , pastoviai persinti, skaudanti, raudona gerkle tiek ziema tiek vasara. Turejau gyventoja - hemolizini streptokoka kuris visa tai ir sukeldavo. Paskutinius 3 menesius pulinys kildavo kas menesi toje pacioje vietoje. Isgerta kruvos vaistu, ciulpiamu tableciu, ispurksta daugybe purskalu.  doh.gif

Linkiu visoms nusprendusioms operuotis kantrybes , stiprybes, istvermes!
4u.gif  4u.gif  4u.gif

Labai keista, kad taip greit iišleido namo. Mane laike beveik tris paras, 5 operavo sekmadienį 21 val išsiprasiau namo. Stiprybės, kantrybės, ir kaip sakant lovos režimo, ir ilsėkis. Jogurtu rūgštis gali šiek tiek graušti, geriau juos vėliau pradėti vartoti. O kaip ir minėjau anksčiau, pabandyk nusivalyti liežuvio apnašas, šiek tiek burnoje švariau pasidarys. As stengdavausi spauti seiles nes tas rijimas man budavo labai skausmingas. Ir svarbiausia daug skysciu, nes kaip ju truksta dar labiau skauda. jokio medaus su arbata bent jau man taip sake, gazuotu gerimu. Ir tikėjimo kad greit pasveiksi.
Atsakyti
QUOTE(Orange_Tiger @ 2013 03 01, 11:19)
Labai keista, kad taip greit iišleido namo. Mane laike beveik tris paras, 5 operavo sekmadienį 21 val išsiprasiau namo.  Stiprybės, kantrybės, ir kaip sakant lovos režimo, ir ilsėkis. Jogurtu rūgštis gali šiek tiek graušti, geriau juos vėliau pradėti vartoti. O kaip ir minėjau anksčiau, pabandyk nusivalyti liežuvio apnašas, šiek tiek burnoje švariau pasidarys. As stengdavausi spauti seiles nes tas rijimas man budavo labai skausmingas. Ir svarbiausia daug skysciu, nes kaip ju truksta dar labiau skauda. jokio medaus su arbata bent jau man taip sake, gazuotu gerimu. Ir tikėjimo kad greit pasveiksi.



Aciu uz patarimus, tikrai pastebejau kad, jogurtas grauzia verysad.gif. Pavalius liezuvi burnoje isties svariau smile.gif Geriu tik gryna vandeni ir ramuneliu arbata, nei cukraus nei medaus - nieko, apie gazuotus tai net pagalvot bijau unsure.gif

Visa savaitgali su vaistais ir gyvenau, skauda skauda skauda, kada gi prades gereti? Jau sesios paros :.Viena pliusa matau nutirpo - 2,5 kg thumbup.gif turbut ir dar nukris pavasariui ateinant pats tas biggrin.gif
Atsakyti