Įkraunama...
Įkraunama...

IVF

QUOTE (Agne26 @ 2004 09 10, 14:11)
Nepavykus IVF, gal dar verta pabandyti IUI.

Manau, verta, jei daktarė taip siulo ir nors viena kiaušidė praeinama.Be to, po apdorojimo turi būti pakankamas spermos judrumas (Jie ten žino, koks efektyvus tų "uodegiukų" greitis per sekundę rolleyes.gif turi būti...+darpriklauso nuo to (čia jau kaip aš galvoju), kokia dar problema yra-gal kiaušinėlio apvalkalas labai stiprus, tai tie vos gyvi "berniukai" nepajėgia jo prakąsti...Jei ir prakanda -gal jau nebelieka nė vieno, galinčio apvaisinti.. huh.gif
Na, čia visokių marazmų gali būti...Aš bandžiau du kartus prieš IVF, bet kažkodėl esu įsitikinus, kad man tinka geriau mėgintuvėlis (geriau rečiau, bet pastojimui procentų daugiau ).
Bogdanskienė sakė, kad viena yra taip pastojusi -pirmas vaikas iš IVF, o antras kartas -inseminacija.Pavyko...
Atsakyti
QUOTE (svajukė @ 2004 09 10, 12:13)
tiesa, as vis norejau paklausti mergaiciu, dariusiu IVF, ar proceduros metu jums nebuvo jokiu pakitimu su kraujavimu,

Man kraujuodavo paprastai kaip ir visada.
Po dviejų paskutinių inseminacijų ir IVF kažkas pasidarė su mėnesinėm -ciklas pailgėjo 3-4 dienom, ir taip jau trečias mėnuo.Paskaičiau Daivos mintis apie Ultragestą - doh.gif Gal ir tiesa...
O kraujavimas prasidėdavo kaip ir priklauso -14-tą dieną po visko...Viskas lyg ir normaliai.
Atsakyti
QUOTE (Agne26 @ 2004 09 10, 13:11)
Sveikos, norėčiau jūsų nuomonės, o gal jau kas išbandėtete. Nepavykus IVF, gal dar verta pabandyti IUI. Vis neapsisprendžiu.

man Miežėnienė sakė, kad pagal pasaulinę praktiką, taip ir rekomenduojame: po nepavykusio IVF daryti keletą IUI (aišku, jei yra bent vienas praeinamas kiaušintakis). Dabar taip ir darau pas Bogdanskienę.
Atsakyti
QUOTE (Daiva_B. @ 2004 09 13, 20:30)
Pasistenkėm nesusikoncentruoti ties pojūčiais - jie tokie apgaulingi...Jei įmanoma, stenkis bet kuo "užimti" galvą - skaitymu, filmų žiūrėjimu - nors žinau, kad patarti labai lengva...


Sutinku ir visaip palaikau Daivą -mergaitės, neužsiciklinkim.. nono.gif Manau, kaip tik tai man ir padėjo sėkmingai pastoti...Nežinau, bet jaučiu 6-uoju pojūčiu(sako, kad tas ptas tikriausias, tik reikia jį mokėt pajausti wink.gif ).
Tada jau darosi panašu į įtampą, kuri šiuo reikšmingu atveju ne padeda, o koją pakiša...Juk įsitempiam visos, pajutę kiekvieną krūtinės dūrį, pilvo pūtimą (o kiek tokių požymių būna, kai gyvenam "ramŲ'gyvenimą).
Man irgi panašiai buvo pradžioj, bet kadangi turiu šiokią tokią dirbtinio apvaisinimo patirtį rolleyes.gif , tai pamačiau -jei taip įsitarinėsiu, išsikraustysiu iš proto...O to nesinorėjo, taigi pabandžiau pakeisti požiūrį į situaciją -apsimečiau sau, kad tai tik kasdieninis reikalas. Nors pripažįstu, sunku buvo...
Aš suprantu, sakysim, kad jau senos esam, aiko nebėr -yr to laiko, Bogdanskienė man sakė, kad aš bene jausiausia iš pacienčių.(man 35m).
...Parašykit, jei ji pamelavo biggrin.gif
Atsakyti
Rytuliuk, palauk dar nepanikuok, tepliojimas labai dažnas dalykas ir ne visada blogai baigiasi...Gal tokiu metu tau būdavo mėnesinės? Rytoj būtinai pasidaryk HCG tyrimą. Dešimtą dieną tau jau tikrai turėtų bent keletą vienetų rodyti, o tai reikštų, kad bent jau implantacija įvyko ir gal dar galima situaciją kontroliuoti. Jei bus 0, vistiek dar siūlyčiau iki kokios 14-os dienos nenutraukti vaistų ir pakartoti testą.
Aš visada darau Geromedoj. Atsakymas po dviejų valandų, aš abu kartus sakiau, kad po IVF-o, tai moteriškės labai stengėsi ir buvo labai pasimetę, kai reikėjo man atsakymą pasakyti...
Rytuliuk, pakentėk dar truputuką.....Blyn kaip gerai žinau kaip tai sunku.....
Kol dar neprasidėjo tikras kraujavimas, visada yra šansas į laimingą pabaigą. Bet po HCG rytoj tau turėtų paaiškėti...Keista, kad gydytoja nepatarė HCG tyrimo pasidaryti. Man Bogdanskienė iš karto tai liepė, kai pasakiau, kad tepa.
Jeigu norėsi ko nors pasiklausti ir nebus manęs forume, paklausk panos turi mano mobiliojo numerį, skambink.
Atsakyti
Ryte, šešialąsčiai irgi jau laikomi labai "gerais", kiek suprantu...

O apie embrionus ir blastocistas čia, jei skaitote rusiškai

http://www.probirka....embrio-embr.htm

Kiss, jo aš irgi supratau, kad viena buvo priauginta iki blastocistos. Man Bogdanskienė sakė, kad jie per KRIO neaugina iki blastocistų...
Atsakyti
QUOTE (ryte @ 2004 09 15, 11:37)
o kas tos blastocistos?
mano embrionukai buvo sesialasciai visi.
Papildyta @ [mergetime]1095241230[[b]*kiss rgetime] [/b]
o po kiek laiko vel galima daryti visa IVF procedura?

Jei procedūra atliekama ne pirmą kartą, negauname laukiamų rezultatų (nesulaukiame vaikelio), tada siūlome auginti blastocistas.
Blastocista – 5-6 parų embrionas, kuris turi maždaug 200 ląstelių. Yra manoma, kad kuo daugiau ląstelių, didesnis jų prilipimo paviršius, jie turi didesnę tikimybę įsitvirtinti gimdoje. Pastojimo dažnis padidinamas iki 50 proc.
IVF rekomenduojama daryti praėjus trims mėnesiams po pirmųjų normalių mėnesinių, atsiradusių po nesėkmingoIVF. sad.gif
Na, o šešios ląstelės ir pas mane buvo dviejų embrionų, o vieno aštuonios,-įsitvirtino du. clap.gif
Atsakyti
QUOTE (Daiva_B. @ 2004 09 15, 11:49)
Man Bogdansienė sakė, kad reikia praleisti bent du ciklus, neskaitant tų mėnesinių, kurios bus dabar...Tuomet reikia žiūrėti echoskopiškai, ar atsistatė kiaušidės: ar nepadidėję, ar nėra cistų...
Bet gal kitose klinikose kitokia praktika...Rusijoj kai kas tarkim daro net sekančiame cikle..., bet aš asmeniškai manau, kad reikia duoti organizmui atsistatyti tiek fiziškai, tiek psichologiškai, nors po neigiamo atsakymo norisi kitą IVF daryti iš karto...Bet šiek tiek susitaikius su nesėkme manau pačiai užeis noras "pailsėti"...

Ištraukiau iš Vaisingumo klinikos:

,,Jei pastoti nepavyko, rekomenduojama leisti moters organizmui pailsėti 3 mėnesius prieš pradedant naują dirbtinio apvaisinimo ciklą. Kartais prieš pradedant naują gydymą, gali reikėti atlikti kai kuriuos tyrimus".
Atsakyti
Oi, Svejuke, žinai su tom shemom panašu, kad skonio reikalas.
Tačiau kiek domėjausi visgi dauguma klinikų linkusios pereidinėti į trumpas schemas (kai kur laikoma netgi, kad ilga schema - atgyvenusi metodika).

Yra tokia nuostata, kad ilgos schemos sėkmingesnės, tačiau vėlyviausia statistika tarsi jau paneigia tai....

Gydytojai mėgsta ilgą schemą dėl to, kad lengviau kontroliuoti procesus - sukuria dirbtinį klimaksą ir kaip baltam popierius lape kuria norimą rezultatą - stimuliaciją faktiškai galima pradėti bet kada (nebėra ciklo dienų), visškai kontroliuojama ovuliaciją, gerokai mažesnė hiperstimuliacijos rizika, estrogenų ir progesteronų lygis irgi lengviau nuspėjamas ir reguliuojamas. Žodžiu, gydytojui tikrai patogiau...

Pacientei ilga schema, kiek suprantu, naudinga tiek, kiek naudinga gydytojui...

Minusai ilgos schemos - daug didesnė medikamentinė apkrova organizmui, ji daug nenatūralesnė, vyresnę moterį (arba pas ką padidintas FSH) gali ilgam įvaryti į klimaksą ar ilgam sutrikdyti ciklą. Todėl moterims virš 35 metų kaip ir nerekomenduojama...Aš manau, kad ir psichologinė apkrova didesnė - visa procedūra išsitęsia į kurkas ilgesnį laiką, be to slopinimo etapas turi daug pašalinių simptomų (tiek fizinių, tiek psichinių).

Na o trumpa schema iš esmės - viskas atvirkščiai.

Oi - dar finansinę pusę pamiršau laugh.gif
Atsakyti
as klausiau del blastocistu Visockienes. man paaiskino, kad visu pirma, blastocistas auginti galima kai yra maziausiai 10 embrionu, kadangi labai ju daug zuva neuzauge iki blastocistu. visu antra, mamos organizmas yra geriausias inkubatorius, del to tokiu geru salygu laboratorija negali sudaryti, del to tikimybe, kad embrionas ,,uzsikabins" gimdoje yra zymiai didesne nei megintuvelyje uzaugs iki blastocistos. pvz., pas mane embrionai prastokos kokybes buvo, ir ko gero iki blastocistos nebutu ne vienas uzauges, nors, deja, ne vienas ir neisitvirtino pas mane...
Atsakyti
Vira, sveikutė clap.gif Įveikim šitas negandas kartu smile.gif

Na, mergaitės, referuoju apie savo vizitą pas gydytoją.

Pirmiausia, su manim viskas gerai smile.gif Klimaksas man dar neprasidėjo laugh.gif
Gomdos gleivinė 14 mm, folikulas 22 mm. Arba tuoj susirgsiu (jei folikulas užsilikęs nuo seniau) arba po dviejų savaičių (jei ovuliuosiu). Na, dėl visko vyrą už kiaušinių ir į lovą laugh.gif

Dabar apie tyrimus. Čia sąrašas, kurį aš pasiruošiau susitikimui ir aptariau su gydytoja:

1. Diagnostinė laparaskopija. Be kitų parodymų ją tikslinga daryti, jei nepastoji ilgą laiką ir nepadeda jokia gydymo taktika, kai tiesiog verta pažiūrėti į vidų. Darysiu artimiausiu metu. Mano atveju reikia įsitikinti, ar nėra endometriozės, ar nėra hydrosalpingso, patikrinti kiaušintakį, apžiūrėti gimdą, jos formą, ar nėra endometriozės židinių ant jos paviršiaus. Ir tai, kas mane labiausiai pradžiugino - gal pabandyti dar šiek tiek patvarkyti mano kiaušintakį - gal turiu šansų inseminacijoms.
Tikėtina, kad su laiku diagnostinė laparaskopija taps privaloma prieš IVF.

2. Histeroskopija. Tikslinga daryti, jei labai ilgą laiką iš viso nėra pastojimo, jei yra apasikartojantys ankstyvi persileidimai, kai nerandama kitų priežasčių. Darysiu artimiausiu metu. Mano atveju "ieškosime" polipo ir endometriozės. Echoskopu galima matyti polipą nuo 4 mm dydžio, taigi tikėtina, kad gimdoje gali būti mažesnių. Aišku, tokie mažyčiai polipai gali iššaukti persileidimus, jei implantacija įvyksta ant polipo. Na ir nedidelius endometriozės židinius gimdoje pamatyti galima tik histeroskopijos metu. Vėlgi gana retais atvejais būna endometriozė be klinikinių simptomų. Histeroskopija irgi gali tapti privaloma prieš IVF.

3. Skydliaukė. pastojimui įtakos turi tuomet, kai yra ryškūs pakitimai, kurie dažniausiai lydimi ir įvairių negalavimų, bet visko būna. Ištirti verta siekiant eliminuoti visas priežastis Man paskirta TSH, FT3, FT4.

4. Kariotipas. Retas reiškinys, daryti verta jei yra keli persileidimai. Nesėkmingą IVF gydytoja prilygina persileidimui...Gana sunku įsiprašyti Genetikos centre šiam tyrimui. Gavau siuntimą su instrukcijomis, ką ten reikia sakyti, kad neatsisakytų daryti. Tiria abiejų sutuoktinių kraują ir padaro išvadą apie genetinį (ne)suderinamumą. Deja, tai nepagydoma.

5. Imuninį gydytoja atmeta, net nediskutavom daugiau.

6. Antisperminiai antikūniai. Šį faktorių verta tikrinti, kai niekada nebuvo gimdymo, niekada nebuvo nėštumo. Mes jo plačiau neaptarinėjom, nes man neaktualu, tačiau tai užsienyje jau seniai pripažįstamas faktorius, Lietuvoje tik pradedama apie tai kalbėti, apie tai žino tik vienas kitas gydytojas...Tyrimą daro ir Lietuvoje.

7. Antifosfolipidiniai antikūniai. Šį sutrikimą galima įtarti, kai įvyksta keli persileidimai iš eilės. Tyrimas daromas Lietuvoje, kažkos žmogus net mokslinį darbą rašo, tačiau vienintelis gydymo metodas - skirti aspiriną, todėl niekas (kas žino apie tai laugh.gif ) net neskiria tokio tyrimo. Pasidaryti verta nebent tuo atveju, jei ieškai priežasčių ir nori jas žinoti. Gydymas aspirinu netaikomas Europoje, kitur visada skiriama profilaktiškai (nepulkit išdykauti - tai kažkoks specialus aspirinas). Aš nusprendžiau nedaryti šio tyrimo, nors jis kainuoja keliasdešimt litų.

8. Per IVF priešimplantacinė diagnostika. Kainuoja ji panašiai kaip IVF. Jos metu ištiriama, ar embrionas neturi chromosominių anomalijų. Iš esmės netikslingas tyrimas, nes net po tokio tyrimo iš visų embrionų atradus gerų garantijų tiems geriems tapti lėliukais ši diagnostika neprideda. Abi su gydytoja priėjom išvados, kad jau geriaus dar vieną IVF pasidaryti.

Na, kaip ir viskas, daugiau tyrimų be tų, kuriuos mes visos jau žinom, kaip ir nėra...

Tai va, man asmeniškai įdomiausia tai, kad gydytoja pati pasiūlė pagalvoti apie IUI. Gimdos nuotrauka, dayta pernai, rodo, kad kiaušintakis praeinamas. laparaskopijos metu pažiūrės, kokia jo būklė, gal galima jį dar truputuką patvarkyti. Gydytoja palaiko tą nuomonę, kad būtų prasminga išnaudoti tuos mėnesius iki sekančio IVF. Dėl preparatų - seniau buvo laikoma, kad Klostelbegitu, Serofenu galima stimuliuoti 12-a kartų, dabar yra rekomendacijų daryti mažiau, bet tai apsidraudimui, gydytoja mano, kad kokius 10 kartų galima.
Dar gimdos nuotraukoje įžiūrėjom, kad pas mane gimda šiek tiek dviragė...... doh.gif Ot čia tai naujiena...Po dvylikos metų lankymosi pas gydytojus, po trijų gimdos nuotraukų...tačiau tai netirėtų lemiamos įtakos pastojimui, o ir nėštumui gali pakenkti tik gerokai vėlesniam, nes įdubimas labai mažas. Turint omeny, kad jau gimdžiau, geriau nebelysti su gimdos operacijom...

Šiaip gydytoja nusistebėjo, kaip moterys sutinka, o kartais ir reikalauja stimuliuotis, inseminuotis be gimdos nuotraukos...

Dėl blastocistų - vakar visai teisinga prielaidą padariau - gydytoja ją patvirtino - iš aštuonių embrionų paprastai gaunasi 2-3 blastocistos. Aš paklausiau apie vakarykštę mūsų prielaidą (jei didelė dalis embrionų nepriauga iki blstocistų, tai gal jie tokie prasti, kad žūtų ir gimdoj) - tvirtai atsakyti į tai niekas negali, bet racijos tame yra...

Dar kalbėjom dėl schemų - trumpos ir ilgos. Pagrindinis dalykas, dėl kurio Bogdanskienė rekomenduoja ilgą scemą - ji efektyvesnė. Statistika rodo, kad po trumpos schemos įvyksta 10-čia procentų daugiau persileidimų. tai didelis skaičius. Ir dar trumpoj schemoj yra lemiamams momentas prieš embrionų įsodinimą - kartais labai smarkiai krenta LH ir tuomet IVF jau yra pasmerktas nesėkmei...

Na va berods, viską surašiau, visa tai gydytojos komentarai, o ne mano išvados.

Tiesa, laparaskopiją greičiausiai darys Ališauskas. Nežinau kada, pirmiausia turiu sulaukti mėnesinių, paskui tyrimų (tepinėlio ir pasėlio) ir eilės ligoninėje).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daiva_B.: 22 rugsėjo 2004 - 20:06

Kariotipas pastojimui gali turėti įtakos vienteliu aspektu - jeigu vyro ir moters genetinis fondas yra nenormalus. vyro chromosomos yra 46, XY, moters 46, XX. Bet yra visokių sindromų, kad išoriškai atrodo normaliai, o genetiškai yra pvz 47,XXY, arba 47, XYY. Čia apie vyrus kalbant. Apie moteris - 45,XO. Kai būna šie sindromai juos dauguma atvejų diagnozuoja vaikystėje, nes yra lydinčių ligų, o ir žiūrint matosi, kad kažkas lyg ne taip. Bet būna ir mozaikinių atvejų - taip moksliškai vadinasi, kai dalis ląstelių normalios, o dalis turi defektą. Tai va tiek teorijos dėl kariotipo įtakos pastojimui.

Išnešiojimui ir išsigimimams kariotipas turi didesnę reikšmę, aš buvau kažkada temelę tokią užvedus. Čia jau svarbu ir abiejų tėvų chromosomos, ir jų pasikeitimas apvaisinimo metu - krosingoveris. moksliškas keiksmažodis. Santykinai šitos patologijos retos. Ne visos ir ne visada jos turi reikšmę ir trukdo išnešioti.

Mallena, baik blūdyt heart.gif , dar anksti kariotipą tirtis rolleyes.gif

Daivutei tai aktualiau. Bet irgi pirmenybę teikčiau histeroskopijai, skydliaukei. Antifosfolipidiniai antikūniai - pastojimui įtakos neturi, gana svarbūs išnešiojimui.

Atsakyti