QUOTE(DEU @ 2011 09 12, 20:29)
Nenorėjau pasakyti, kad gamintojas meluoja. Pamatavus laboratorijoje viskas tvarkoje. Esmė kaip išvengti vidinio betono šildymo. Ypač tai turėtų būti aktualu naudojant šildomas grindis. Todėl žodį kaista ir panaudojau. Grindys ir perdanga šilčiausios vietos name (jei šildomos), jos turi tiesioginį kontaktą su vidiniu sienos betonu. Logiškai galvojant vidinio neoporo sluoksnio paskirtis lieka vienintelė - atlikti klojinio darbą liejant betoną. Taip pat logiška iš gamintojo pusės apie tai nutylėti, nes jei sugebėtumėte izoliuoti sienoje esantį betoną nuo grindų ir perdangos, sienos varža būtų tokia kaip deklaruojama.
Tiesą sakant niekada rimtai nesidomėjau ligtiniais klojiniais. Todėl čia jums dėstau tik savo nuomonę parentą tik logiškais samprotavimais. Labai gali būti, kad kažkur klystu. Būtų labai smalsu sužinoti kaip yra iš tiesų.
Gamintojai gamindami negalvoja, kad 100% jų gaminiai bus panaudoti pastatuose su šildomom grindim, todėl nematau galimybės juos kaltinti klaidingu deklaravimu. Gamintojai neatsakingi už netinkamą ar nekokybišką jų produkto panaudojimą. Taip, per sienos-grindų ir sienos-perdangos sąlytį turėsime didesnius nuostolius nei per sienos vidurį, bet kad reikėtų skaičiavime nenaudoti vidinio storio - nesutinku. Kiek procentaliai šilumos perduos į sienų betoną ir kiek į patalpų vidų? O va iš patalpų dingstanti šiluma turės įveikti vidinį sluoksnį.
Kitas dalykas jei PP yra daugiasluoksnė (betonas-eps-betonas) arba ICF naudojami ant polių/juostų tai Ia grindys neturės tiesioginio sąlyčio su sienu betonu ir visa ši mudviejų diskusija virsta vandenėlio pilstymu. Labai principingai sprendžiant šią problemą galima ir su perdanga sužaisti - projektuojant plokštę, paremtą tik ant vidinių pertvarų...bet ar verta? Pvz savo balkonui tikrai negalėjau leisti kirsti išorinio sluoksnio, jis stovi tik ant tambūro sienų.