Įkraunama...
Įkraunama...

Klaipėdietės mamos ir 2008 I pusmečio mažyliai

QUOTE(asaraa @ 2012 11 20, 15:29)
gal pries mokykla, bet paruosiamosios krepselis skiriamas tik viena karta. Tai as pries ja geriau vesciau


aisku mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Raja28 @ 2012 11 20, 12:51)
Sveikos,
Gal kuri zadat jau nuo kitu metu leisti i paruošiamaja savo vaikuti???Susimasciau, laikas taip bega, o info 0 doh.gif Sausinuku mamos kaip zadat daryti?? g.gif  doh.gif Vakar su Mili perkalbejom, gal kas zino kokia tvarka yra, ar darzelyje irgi reikia i kita grupe pereiti, ar cia jau su auklem tartis del info????Apsvieskit jei kas zinot, nesinori bludinet ??? biggrin.gif  blush2.gif



kai as aukletojos klausiau, sake cia priklauso nuo paciu tevu, direktores. ir pries tai reiks pas psichologa vest. kiek as prisiklausiau mamu tai dauguma 4 is 6 pritaria vesti veliau.
kuo toliau tuo as labiau isitikinu, kad vest veliau
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo inga v: 20 lapkričio 2012 - 19:28
QUOTE(asaraa @ 2012 11 20, 13:35)
mastau apie si varianta. Dauag kas priklauso nuo darzelio valdzios, ji gali neleisti anksciau vaikui eiti i paruosiamaja grupe. Darzeliuose jos buna dvi (gal kur kitaip). Bet jei vaikui nera 7m ir norima ji leisti i paruosiamaja grupe, tai reikia praeiti psihologine tarnyba. Gal kas daugiau gales parasyti


pries paruosiamaja pas psihologus tikrai nereikia eiti. tik pries einant i 1-klase. jei planuojat eiti nuo 6m. abejoju ar praeisit ir gausit eidami pries paruosiamaja. tai kaip cia gaunasi psihologas turi nuspeti ar po metu jusu vaikas bus brandus keliauti i mokykla g.gif .
mano manymu tevai apsisprendzia ir rizikuoja, veda vaika i paruosiamaja anksciau. kazin ar ta psihologine analize labai jau nuodugniai atliekama (itariu tai daugiau formalumas wink.gif). ne karto negirdejau, kad psihologas butu daves isvada, kad nepasirenges. kiek esu domejusis antrus metus i paruosiamaja vaikas eiti negali. o vdrug matysite pacios, kad visdelto sunkokai bus ... ka tuos 1metus su vaiku daryt. gaunasi kaip ir priverstinis isstumimas i mokykla pagal susiklosciusia situacija. bijociau pervertinti pati vaika. aisku pacioms savi vaikai atrodo patys paciausi, protingiausi ir geriausi.
as turiu kategoriska nuomone, neketinu vest i mokykla maziau nei 7m.
-mano nuomone reikia ilgiau leisti pabuti vaiku.
-maziau tikrai rupesciu, viresnis budamas gali ir koky karta vienas namo gryzti. (zinoma jei nera toli mokykla). galu gale atsakingiau ir i daiktus ziuri raktai namu telefonai ir t.t.
- nebera kompensuojamu prailgintu grupiu. tai pasibaigus pamokoms vaikas turi eit namo. tai zinokit, kad kasdien aukosit pietus ir vaziuosit paimti ir parvest namo. palikti viena iki darbo galo namie ir t.t. aisku galima uzimtuma uzkimsti bureliais, bet juk ne kasdiena jie yra. o jei burelis ne mokykloje. pats vaziuos vesuoju transportu? paciai vesti? arba kitas var jei susidaro klaseje dauguma norinciu prailginimo moketi pinigelius.
kitas dalykas man dar jie betkokiu atveju skystoki proteliu ir brendimu trodo budami sesiameciais. nzn ar as palikti noreciau be jokios prieziuros viena namie.
-beveik garantuoju, kad viresniam ir demesy islaikyt ilgiau pamokose lengviau.
-vertinant pagal savo viresniaja. isejo i pirma klase jau mokedama skaityt, sudet atimti ir t.t. tikrai buvo lengviau tuos pirmuosius metus, bet neisvengem betkokiu atveju streso ir permainu baimes. nors ir mokejo. buvo periodas kai sisiojo i lova pries pat rugsejo pirmaja ir t.t.
-baigia vidurini turedami 18m. manau kad ir apsisprest del tolimesniu mokslu lengviau. turiu sese kuriai siuo metu 16m. tai galiu pasakyt ji dar neturi jokiu viziju, kur noretu studijuoti, o deja jau siuo momentu reikia mokyklose rinktis (profilius/kreditus). kur pastiprintai, o kur ne. ezra gal galetu pakomentuot esama situacija mokyklose. bet ji tikrai nebetokia kaip as ar jus moketes-deja doh.gif. wink.gif


nezinau siulau apmastyti laaaaaaabai gerai.
viresniajai turejau idealias salygas jai pradejus eiti i mokykla. buvau su sevile namuose. buvo lengviau . ir galu gale pietai namie laukdavo. neskaudedavo sirdis, o vdrug pamirso kaitlentes/dujines isjungti sildantis maista ir t.t. nors turejome trumpa sujungima namie ir ismuso saugiklius, kai kepesi karstus sumustinius doh.gif . prispaude laida kartu su sumustiniu, gerai kad nenutrenke, bet gavo sedet tamsoij be elektros kol grysiu. nors ir ne pirmoke jau. gal 2ar 3klasej g.gif

na pabandziau paliesti netik vaiko brandumo klausima, bet ir buitine dali su kuria neisvengiamai susidursit. 4u.gif

nu ir privariau doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kvartetas: 20 lapkričio 2012 - 20:56
kol kas nuomone mano tokia,kad Urte leisiu neanksciau 7 metuku. 4u.gif
kvartetas - nerealiai cia viska pavarei thumbup.gif thumbup.gif manau visos taves paklausys ir ves neanksciau 7 tikrai 4u.gif
as isvis galvoju,kad net negali buti tokio dalyko,kaip ,kad per velai isejimas i mokykla..
Atsakyti
Sveikos...man tikrai keistas dalykas, KAM LEISTI VAIKĄ ANKŠČIAU...vienintelė priežastis , kurią aš sugalvoju, kad galėsite pasigirti aplinkiniams...
Vaikas gabus...neabejoju, kad dabar visos apie saviškius pagalvojo...na, jis bus gabus ir savo klasėje...
Mano dičkis gimęs rugsėjį, na jis beveik jauniausias klasėje, prisitaikė, mokosi neblogai, bet buvo "reikalų", kaip Kvartetas ir minėjo...
Mano manymu gabumus gali ir taip ugdyti, lavinti, leisti vaikui plėsti akiratį, skatinti saviraišką ir ne mokykloje, o ypač kai dabar tokios galimybės...
Pamenu akimirką, kai mano didysis išėjo į pirmą klasę...ATSIRADO PAREIGA...pirmą savaitę smagu, o vėliau atsiranda supratimas, kad kitaip nebus...reikia (darželyje yra išlygų)...
Aš galiu ir klysti, bet manau, kad viskam savas laikas, pasaulis aplink skuba lekia, tai kam jį dar labiau skubinti...
Dėl mokyklos baigimo, mano dukterėčia panašaus amžiaus, tai man labai normalu, kad vaikai suauga iki savo sprendimų, pradeda ieškoti savęs, laikosi teises vairuoti automobilį, visai man neatrodo vėlu...
Tiesa, kiek žinau į paruošiamą klasę galima su atitinkamu įrašu eiti ir du metus, bet šis įrašas "netinkamas" gabiems vaikams...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Guotė: 20 lapkričio 2012 - 22:20
Na man tai nėra "anksciau" ar"vėliau", tiesiog pamasciau,kad jei kiti "pagal metus" pradeda eiti nuo 6-7,o mes pradetume 6,9 tai kuom skiriames tada?????taip tik idomu g.gif kas dėl savarankiškumo metai ten ar šen nieko nekeičia jei vaikas nebus pratinamas,manau čia daugiau tevam baime mirksiukas.gif pasikalbejau su auklėtoja,lauksiu pavasario tada ziuresim g.gif
Atsakyti
nu nieko sau. vaikui tie 1metai tikrai daug duoda. nemanau, kad cia tevu baime, cia tevu rupestis savo atzala.
spreskit pacios zinoma. jusu vaikas, jusu ir sprendimai. kas jau turi mokinukus, pacios jaucia ant savo kailio. is sono ziurint i draugu giminaiciu vaikus gali kitaip atrodyt. daugumai jusu 2008m gimimo yra pirmagimiai. tegul buna jie bandomaisiais triuseliais. manau sekancio vaiko negrusit. cia grynai mano asmenine nuomone. jus neprivalot su ja sutikti ir nepirsiu primigtinai savosios.
Atsakyti
QUOTE(Raja28 @ 2012 11 20, 23:02)
Na man tai nėra "anksciau" ar"vėliau", tiesiog pamasciau,kad jei kiti "pagal metus" pradeda eiti nuo 6-7,o mes pradetume 6,9 tai kuom skiriames tada?????taip tik idomu g.gif kas dėl savarankiškumo metai ten ar šen nieko nekeičia jei vaikas nebus pratinamas,manau čia daugiau tevam baime  mirksiukas.gif pasikalbejau su auklėtoja,lauksiu pavasario tada ziuresim g.gif

Aš remiuosi savo patirtimi ir tikrai galiu pasakyt, kad metai mano vaikams laaabai daug reiškia, ir beje visiems trims (jie tikrai gabūs ir protingi lotuliukas.gif )...
Kaip Kvartetas sakė, nebūtina su tuo sutikti, tai diskusija, tiesiog nuomonių išsakymas...
Kitą vertus, man labai įdomu išgirsti motyvą (gal tiesiog praskaičiau) kodėl mamos nori leisti vaikučius ankščiau? Tiesiog įdomu... blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Guotė: 20 lapkričio 2012 - 22:28
QUOTE(Guotė @ 2012 11 20, 23:27)
Aš remiuosi savo patirtimi ir tikrai galiu pasakyt, kad metai mano vaikams laaabai daug reiškia, ir beje visiems trims (jie tikrai gabūs ir protingi  lotuliukas.gif )...
Kaip Kvartetas sakė, nebūtina su tuo sutikti, tai diskusija, tiesiog nuomonių išsakymas...
Kitą vertus, man labai įdomu išgirsti motyvą (gal tiesiog praskaičiau) kodėl mamos nori leisti vaikučius ankščiau? Tiesiog įdomu... blush2.gif




as ne tai turejau omeny mirksiukas.gif , tikrai sutinku ir nesiginciju, kad metai vaikui turi itakos ir daug ka reiskia, drinks_cheers.gif , tik perskaiciusi Kvarteto komentara del pabuvimo namuose po pamoku vienam...... ir t.t., norejau pasakyti, kad ir vaikui sulaukus 8 metu jei jis nebus ugdomas savarankiskumo, jam gali buti nedrasu, nes turim tokiu pavyzdziu mirksiukas.gif Tik tiek.

Kas del mados, pasigirimo aplinkiniams, man net tokiu minciu nekilo g.gif , as labai atsakingai i tai ziuriu, ir tikrai nezadu verstis per galva kad butent "anksciau" isvesti vaika i mokykla, tiesiog norejau paklaust sausinuku -mamu nuomones ir tiek siuo klausimu.As nematau bedos jei vaikas beveik 7 metu pradeda mokintis, jei tam yra pasiruoses, daug vaiku tokio amziaus ir pradeda.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raja28: 21 lapkričio 2012 - 08:06
Mano vyresnioji gimus 01.25 d. ir pagal ugį aukšta, buvau pradėjus galvoti, gal anksčiau leisti į mokyklą.Tai darželyje tariausi ir su auklėtojomis, ir ėjom pas psichologe, visos vienareikšmiškai patarė neskubėti. Metai daug reiškia, ypač mano panai, kuri yra išsiblaškiusi cool.gif sunkiai nusėdint iilgai, vis reikai pasisukinėti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(rackiene @ 2012 11 21, 09:40)
Mano vyresnioji gimus 01.25 d. ir pagal ugį aukšta, buvau pradėjus galvoti, gal anksčiau leisti į mokyklą.Tai darželyje tariausi ir su auklėtojomis, ir ėjom pas psichologe, visos vienareikšmiškai patarė neskubėti. Metai daug reiškia, ypač mano panai, kuri yra išsiblaškiusi  cool.gif  sunkiai nusėdint iilgai, vis reikai pasisukinėti  ax.gif



aciu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raja28: 21 lapkričio 2012 - 09:00
Iš tikrųjų ,kaip kvartetas ir paminejo, pastebejau tokia tendencija,jei tai ne pirmas vaikas mamos visos už tai ,kad pradeti leisti tik nuo 7 metų. biggrin.gif Kas tai praejo,supranta. rolleyes.gif
Atsakyti