QUOTE(DEU @ 2011 08 29, 10:16)
Oras oras šs be jokios abejonės pats pigiausias šildymosi būdas.
Gaila, kad efektyviai prie žemų temperatūrų veikiantys modeliai atsirado palyginti neseniai....
Jūsų samprotavimai yra ne visai tikslus. Pigiausia šilumos kaina gaunasi su vienokiu ar kitokiu geoterminių šildymu, nes:
1) COP yra didesnis nei kitokio tipo šilumos siurblių.
2) COP yra pastovus ištiesus metus, nepriklausomai nuo lauko temperatūros, dėl to vidutinis metinis energijos suvartojimas yra dvigubai mažesnis.
3) Jei kitokio tipo šilumos siurblys turi dirbti ir vasara kai reikia vėsinti patalpas (ir tam eikvoja dar daugiau energijos negu žiema), tai turint šaltą vandenį iš geoterminio kontūro, mes galime vėsinti patalpas už dyką.
Tačiau šios sistemos įrengimas ne savo jėgomis kainoja labai brangiai. Jei statybų eigoje atsiranda galimybė pigiai užkasti šlangą į žemę, be jokios abejonės reikia rinktis geoterminį. Jei už tą užkasimą reikės suploti ~10 t. Lt (ir dar ne savo, o paimtu banke už didelės palūkanas !) - reikia labai atidžiai skaičiuoti ar apsimoka.
QUOTE
Realūs tokios sistemos (ŠS oras-oras) trūkumai - sumažėjęs efektyvumas prie didelių šalčių, išorinis blokas nepuošia fasado, esant minusiniai temperatūrai išorinis blokas apledėja, šiluma netolygiai paskirstoma po patalpas.
ŠS oras-oras trukumas - reikia įrenginėti atskirą sistemą karšto vandens ruošimui ir sanmazgų bei kitų pagalbinių patalpų šildymui.
Tai ką jus išvardinote daugiausia yra ne sistemos o projekto trukumai.
- Kruopščiai parinkta vieta išoriniam blokui leidžia ne tik išsaugoti gražų fasadą, bet ir gerokai padidina ŠS siurblio efektyvumą bei leidžia dirbti prie žemesnių temperatūrų.
- Be to, alternatyva - kaminas, kuris tikrai nepuošia namo, yra brangus, techniškai sudėtingas mazgas, keliantis gaisro pavojų, pažeidžiantis namo šiluminės bei hidroizoliacijos vientisumą. Yra priemonių kaip išspręsti visas paminėtas problemas, tačiau jos nemažai kainoja, be to nėra amžinos.
Trumpai tariant: nėra kamino - nėra problemų.
- Normalus modeliai turi ne tik gudrų atitirpinimo algoritmą, bet ir vibro režimą, kurio dėka nukrato ledą. Jei montavimo vieta parinkta tinkamai, viskas veikia ko puikiausiai.
- Namuose patartina naudoti kanalinį vidinį bloką ir per ortakius paskirstyti orą pačiu idealiausiu būdu. Per tą pačia sistemą paduodamas ir šviežias oras, tad nereikia atskiros vėdinimo sistemos. Svarbu tik teisingai subalansuoti visus šios dalykus.
QUOTE
Efektyviausia statyti po nedidelį įrenginį kiekvienoje patalpoje. Taip yra ir pigiau ...
Idomų kaip gali gautis pigiau, jei už kiekvieno bloko montavimą, skaičiuojant su medžiagomis teks pakloti ne mažiau kaip 1000 Lt. O jei atstumas iki kompresoriaus didesnis, plius teks dar pridėti kondensato siurbliuką ir ant visko priskaičiuoti PVM - žiūrėk kad 2000 Lt užtektu. 5 kambariai x 2000 Lt =10 000 Lt vien už montavimą!
QUOTE
dėl gero šilumos išlaikymo galima būtų šildytis naktiniu tarifu.
Nesąmonė.