QUOTE(*** @ 2011 08 23, 09:24)
Asmeniskai as tik nesenai siais dalykais pradejau dometis, dabar viskas tik projektavimo stadijoje (laukiu salygu). O patirtis tokia labiau gandu lygio tarkim:
Kaimynas nepatenkitas kito kaimyno oras / oras uzimu tai visgi gali sudaryti siokiu tokiu nepatogumu ar konfliktu. Kitas gruntinis geoterminis suvartoja iki 800lt (namas 300kv) elektros/men. Kitam gruntiniai vandenys labai giliai del ko kaip supratau kazkas genda pastoviai. Dar kitas apskritai dziaugiasi bet kazkodel parduoda nama
O geru komentaru is realiu zmoniu nera. Na nebent mes esame begalo turtingi, todel dziaugiames geoterminiu vien del to kad nereikia nagu kist
Viskas liuks, niekas negimė mokėdamas ir viską žinodamas. Todėl ir patariu į viską gilintis nuo pradžių: savo būsimam namui dar projektavimo stadijoje skaičiuojate šilumos nuostolius - tai tas parametras, kuris nusako pastato šildymo galią. Juk norėdamas siūtis kostiumą neklausiate kaimyno kiek pirkt medžiagos, jos kiekį pamatuoja profas siuvėjas. Pagal reikiamą galią renkatės šilumos šaltinį - tokį, koks jums pagal kišenę. Savo pavyzdyje tikiuosi tenkintis tik elektra (su saulės padėjimu) nes elektrinė katilinė man kainuos 1000-2000Lt o šildymo galia yra apie 3kW per didžiausius šalčius. Jei man reikėtų 12-15kW šilumos galios tai akivaizdu, kad elektra šildytis nebūtų labai pigu, tektų investuoti 20,000-30,000 į kitokį šilumos gaminimo būdą.
Kai kažkas sako, kad geoterminis per mėnesį pripleškina 800Lt pirmiausia reikia žiūrėti į pastatą, į jo savybes. Aišku paties deoterminio įrengimo kokybė irgi ne paskutinej eilėj. Bet tikriausiai supratote mano pvz su tentine palapine.
QUOTE(geruta @ 2011 08 23, 09:24)
Labai prasau teskite ,bet konkreciau
Namas 323m2,gyvenamas 180m2,2aukstu , lygus stogas
Gelzbetoninis,
sienos storis 40cm (20cm pilkas polistirolas ,jei teisingai parasiau
)
Planuojama
Svetaineje zidinys(su silumokaiciu)arba krosnele=rimtas kaminas(Zapil,Shiedel,Tona)
katilineje ???
noretusi abejuose aukstuose sildyti grindis,prie isejimo i terasa reiktu ileisti radijatoriu
ir antrame aukste yra vienas didelis langas ,jam irgi reiktu radijatoriaus
buvo pamastoma apie rekuperatoriu
geoterminis ,per brangu
mastom apie granulini ,bet klausimas tada maisto ruosa elektra?
nesibarkite prasau ,siulykite sprendima
jei zinote su kainom+-
Kaip tai daroma -
metodika čia.
Jei esate tolimi nuo statybų inžinierijos, geriau pasisamdykite profesionalų šildymo projektuotoją, kuris suskaičiuos jūsų namo šilumos nuostolius, parodys silpnąsias vietas (pvz stogas - jūsų atveju jį gali šiltinti kad ir metro storio sluoksniu) ir pasiūlys tinkamą šilumos šaltinį. Pakonsultuos dėl investicijų, dėl įrengimo kainų - pasirodys, kad dujos yra gana patrauklus sprendimas, nors jei pradės realiai veikti
valstybės dotacijų sistema tai dujos gali likti sąrašo gale, nes bus remiama tik atsinaujinanti, žalia energija (malkos, granulės, geoterminis, oras-vanduo, oras-oras ir pan).
Maisto ruoša elektra yra įprastas atvejis net namuose su dujomis - naujoviškos elektrinės viryklės stumia dujas iš virtuvės, to nebijokite.
Nepasitikėkite plikais faktais:"mano geoterminis man kainuoja 800Lt/mėn" ir pan nes jūsų namo situacija gali būti labai skirtinga, prašykite profesionalų pagalbos - visa kita tik pletkai ir gandai.
Jei nams šiltas ir sandarus, jo šilumos nuostoliai nedideli geoterminis gali būti per brangus dėl įrengimo. Šiaip tą sistemą galite gauti už ~30,000Lt, nors reali jos vetė yra žymiai mažesnė.