Merginos, dziaugiuosi, kad jum si tema naudinga

Tikiuosi, ji pades surasti geriausius darbus

QUOTE(Elzė @ 2006 03 06, 16:11)
Dėl šito punkto kur dėl nuotraukos, tai noriu pažymėti kad labai jau retu atveju nereikalauja nuotraukos. Todėl dažniausiai prašoma CV su nuotrauka bei motyvaciniu laišku. taip kad neišvengsi šito.
Nuotrauka turi prasyti tik tais atvejais, jei isvaizda svarbi (kur reprezantyvumas reikalingas ir pan.). Dar man atrodo, nuotrauka praso valstybiniuose darbuose (apie juos zinau maziausia

) Ir dar vienas momentas - kartais atrankos kompanijose praso nuotrauka tik tam, kad nesusimaisytu kandidatai galvoj

Ypac, kai ju per diena daug praeina, gali pamirsti kas yra kas. O nuotrauka tokiu atveju padeda.
Bet jei dedat nuotrauka, parinkite tinkama. Labiausiai tinka pusiau oficiali nuotrauka. Man asmeniskai patinka nuotraukos, kur yra tik veidas, nes jei jau ziuri i kito zmogaus atvaizda, pirmiausiai norisi atkreipti demesi i akis, i zvilgsni. Figura ir kuno sudejimas siuo atveju neturi visiskai jokios reiksmes.
Dar rekomenduoju juoda-balta. Nes kai spausdins CV, tikrai naudos nespalvuota printeri, todel parinkite nuotrauka, kuri graziai atrodo butent juoda-balta.
Ir dar - nuotrauka turi buti realistiska. Kartais grazuole is nuotraukos pasirodo esanti visai ne tokia jau grazuole, ir pan.

Tokiais atvejais is karto kyla asociacija, kad jei nuotrauka pagrazinta, matyt CV taip pat...
QUOTE(Lady River @ 2006 03 06, 16:23)
Įdomu, rašant CV savo profesinę patirtį, jeigu buvo dirbta po kelis mėnesius (studijų metais), bet tie darbai neatitinka specialybės

. Ar verta juos rašyti į CV, jie tik vietą lape užima. O jei neparašysi, ar vėliau neatrodys, kad kažkas buvo bandyta nuslėpti?..

Galima rasyti, jei jie nesusije su darbu, bet kazkaip gerai atskleidzia kokia nors savybe, reikalaujama darbe. Kita vertus, jei CV jau toks didelis, jog netelpa i viena lapa, matyt yra ir be to kuo pasigirti. Dar vienas variantas - apjungti trumpalaikius darbus. Pvz., jei penkias vasaras is eiles dirbai ta pati darba, galima parasyti
2000-2005, vasara - UAB "..." ir t.t.
Tada darbdaviui tampa aisku, kad kiekviena vasara dirbai.
Apskritai maketuodami CV pasistenkite padaryti viska, kad jis butu kuo lengviau suprantamas is pirmo zvilgsnio. Jei pareigom pasigirti negalite, bet dirbote labai gerai zinomose kompanijose, pabriezkite kompaniju pavadinimus. Jei atvirksciai, pabriezkite pareigas. Kas bus pabriezta (paryskinta), i tai demesi ir kreips. Po to aisku visa CV perskaitys vis tiek, bet pirmas ispudis tam ir yra pirmas, kad butu butent jums naudingas
Del baimes nuslepti: as labai daug metu (kai dar nebuvau tokia patyrusi

) labai saziningai rasydavau i savo CV viska (praktikos vietas, kursus visokius ir t.t), kol viena diena nesupratau, kad
niekam tai neidomu. Darbdaviui rupi atsakymas tik i viena klausima - ar jus tinkate SIAM darbui ar ne. Na, dar vienas klausimas, kuris gali rupeti - ar esate potencialus karjeros darytojas sioj kompanijoj. Ir VISKAS. Jam is tiesu nerupi nei jusu isprusimas, nei talentai, nei interesai. Jei jis apie tai klausia, tai tik todel, kad bando suprasti, ar tinkate siam darbui. Visai neseniai darbdavys, kuris priminejo mane i darbe pries kelis metus, labai nustebo suzinojes, kas as megstu pilvo sokius ir labai domiuosi manipuliavimo psichologija

O kiek dar jis nezino
Dabar kiekviena karta, kai noriu siusti CV, as ji pakoreguoju atsizvelgdama i siuloma darbo vieta. Ka koreguoju? Kartais net pareigas

(bet daryti ta reikia labai atsargiai del mums visiems gerai suprantamu pavyzdziu) Pvz., kartais pamazinu pareigas, kai zinau, kad darbdaviui kils daug nereikalingu klausimu. Arba tarkim mano drauge dirba draudimo bendrovej skyriaus virsininke. Ji nori pakeisti darba is esmes ir iesko specialisto darbo (ne virsininko, o tik specialisto). Jei siuncia CV su pavadinimu "virsininke", darbdaviui pakyla spaudimas ir nerimas, kad kazkas cia negerai, kad ji pasiruosus keisti darba i zemesnias pareigas. Na, daug stereotipu ir darbdaviai turi

jos niekur nekviesdavo, kol nepatariau jai pamazinti pareigas. Pamazino ir pradejo gauti realius darbo pasiulymus.
Ka dar koreguoju? Visada koreguoju darbo pobudi! Is visos gausybes savo atliekamu funkciju palieku tik tokias, kurios bendrai nusako esme, ir tas specifines funkcijas, kurios bus didelis privalumas buten siame konkurse.
Dar? Kartais net ne visa issilavinima rasau. Kartais biskiuka datas pakoreguoju, kad atrodytu taip, kaip man reikia (bet padorumo ribose!).
Bet reikia tikrai pagal darbo vieta orientuotis. Pajausti, kur daugiau apie savo pazanguma universitete rasyti, o kur apie konkrecius darbo rezultatus. Jei rimtai ieskot darbo, nepatingekite suzinoti apie sia kompanija kuo daugiau ir tik tada "adaptuoti" CV butent siai darbo vietai
O griztant del klausimo ar ne baisu - tikrai ne. Suzinoti jusu duomenis Sodroj ir pan. (ta prasme, kaip vadinasi pareigos ar koki atlyginima gaudavot) paprastai neimanoma. Tuo labiau, kad jus nemieluojate, jus tik suteikiate ne visa informacija, del ko taip ir galima pasiteisinti - nemaniau, kad siai darbo vietai tai aktualu.
O siaip bet kokia info is Sodros ir pan. reikia pirkti. Tuo Lietuvoj uzsiima skolu ismusinejimo kompanijos. Ir kol kas kreiptis i juos del kiekvieno kandidato neapsimoka. BET! Kartais kompanijos patikrina savo galutinius kandidatus. Jei itariate, kad kompanija, i kuria pretenduojate, gali buti tokia, todel geriau neslepti nieko (siaip Lietuvoj tokiu mazai)
Bet pasikartosiu - kazko neirasyti i CV nera nusikaltimas. Daug blogiau, jei kazka prikurei. Bet tokiu tarp musu nera, ane?
Del motyvacinio laiskoYra labai daug versiju kaip ji rasyti, ka rasyti ir ko nerasyti. As asmeniskai laikausi tokio principo - motyvaciniam laiske turi buti tokios pastraipos:
1. trumpas pristatymas apie save.
Pvz.,
Gerb. vadove,
As esu Plepute Pleputyte. Siuo metu sedziu SM ir konsultuoju kaip sekmingai praeiti pokalbi del darbo. Si darba dirbu paskutines kelias dienas ir jis man labai patinka. Esu baigusi psichologija ..... ir t.t.Cia maksimum turi buti keli sakiniai. Pacia svarbiausia informacija apie jus, jusu issilavinima ir darba.
2. Darbo patirtis. Daugiausia reikia parasyti apie tai, ka siuo metu darote. Nesikartosiu - darbo pristatymas toks pats, kaip sakytumet per pokalbi. Tik svarbiausia informacija.
Jei studijuojate - rasykite apie issilavinima.
3. Kodel norite sio darbo? Ko tikites is sio darbo / kompanijos? Cia turi buti trumpai surasyta visa jusu motyvacija.
4. Papildoma informacija (kuri manote, yra reikalinga) ir atsisveikinimas su uztikrinimu, kad laukiate ju skambucio

Geriausia apimtis - 2/3 lapo. Tikrai nerasykit daug. Nieks ilgu motyvaciniu laisku neskaito.
Geras motyvacinis laiskas, kaip ir geras pokalbis, turi parodyti darbdaviui, kad esate
kvalifikuotas,
lojalus ir saugus,
suinteresuotas darbo rezultatais.
P.S.
- jei CV geras, motyvacinio laisko gali ir nebuti (kiek kartu pati kviesdavau tokius kandidatus, kiek kartu pati buvau pakviesta be motyvacinio laisko).
- jei CV silpnas, motyvacinis laiskas turi buti labai geras. Jis pades "istempti" silpna CV ir atkreipti i jus demesi. Todel panaudokite motyvacini laiska tam,kad atskleistumete geriausia apie save, ko nerodo CV.