QUOTE(Paliukas @ 2011 11 28, 13:33)
na tokiu oru kaip siandien anglis budi. Kuras ir taip yra pakankamai "dulkinas", todel budejimo metu manau labiau "auga" silumokaitis, na zodziu nepilnai isnaudojama
Daug efektyviau bus angli uzkurti prie kokiu -5/-10.
Praeitais (ar uzpraeitais) metais sezona pabaiginejau smulkia anglimi - kol salta, viskas grazu. Bet kai pasilo, kuras nesudegdavo iki galo bei silumokaitis labiau kimsos.
O man gaunas atvirkščiai. Jei katilas dirba rečiau, anglys sudega iki pelenų, jei namas pareikalauja šilumos - atsiranda šlako ir nepilnai sudegusių angliukų
.
QUOTE(egis_klp @ 2011 11 29, 17:00)
Ka manote ar teisinga butu pasistatyti kombinuota boileri, prie kurio butu galimybe pajungti granulini katila, bei saules kolektoriu ir kad butu elektrinis tenas (trukstamai vandens temperaturai sukelti, sildant vandeni vasara nuo saules kolektoriu, su galimybe ji atjungti sildymo sezono metu)?
Gal kas turite panasu pasistate? As cia sneku ne apie akumuliacine talpa, o grynai tik apie boileri 200-300ltr.
O man kilo idėja
. Praeitą vasarą bandžiau boilerį šildyti smulkia anglimi (kartu su vonios grindiniu šildymu). Sąnaudos apie 130 lt per mėn.
. Sugalvojau kitą vasarą katilo maitinimą pajungti nuo kombinuoto boilerio, kada pvz. jo temperatūra kristų iki 40 C, jis vietoj el. teno įjuntų katilą, o pasiekus nustatytą temperatūrą - išjungtų.
Lapkričio mėn. smulkios anglies sąnaudos kartu su vandens pašildymu apie 475 kg/230 Lt . Jokių didelių blogybių dėl smulkios anglies kol kas nematau, per mėn. užpyliau bunkerį du kartus, išskyrus purviną užpylimą ir gan tankų pelenų sėmimą.