Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

Kazin ar galima dar persodineti tujas? Nepervelu?
Atsakyti
QUOTE(Em/Er @ 2011 10 12, 22:54)
Kazin ar galima dar persodineti tujas? Nepervelu?

Sveiki, manau galima,
o jei auga vazone, tai galima bet kada, kol žemė neįšalus.
Atsakyti
QUOTE(nijole0619 @ 2011 10 12, 21:25)
Sveiki, manau galima,
o jei auga vazone, tai galima bet kada, kol žemė neįšalus.



nea, reikia is grunto iskasti.
Atsakyti
QUOTE(Em/Er @ 2011 10 14, 20:42)
nea, reikia is grunto iskasti.


tujos yra vienas nereikliausių ir atspariausių augalų mirksiukas.gif Teko sodint geltonas tujas praeitą rudenį, dar vėliau nei dabar, jų aukštis apie du su puse metro (tiesiog buvo pasirinkimas arba imt ir greit, ir pigiai, tai ir ėmėm biggrin.gif ), kastos iš grunto ir gyvuoja jos super thumbup.gif

rytoj kaip tik žalioj zonoj sodinsim tris nemažas, apie 1,8m tujas iš laikinos jų augimo vietos į galutinę ir nesuku galvos - esu beveik 100% tikra , kad joms bus viskas gerai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2011 10 14, 19:56)
tujos yra vienas nereikliausių ir atspariausių augalų mirksiukas.gif Teko sodint geltonas tujas praeitą rudenį, dar vėliau nei dabar, jų aukštis apie du su puse metro (tiesiog buvo pasirinkimas arba imt ir greit, ir pigiai, tai ir ėmėm biggrin.gif ), kastos iš grunto ir gyvuoja jos super thumbup.gif

rytoj kaip tik žalioj zonoj sodinsim tris nemažas, apie 1,8m tujas iš laikinos jų augimo vietos į galutinę ir nesuku galvos - esu beveik 100% tikra , kad joms bus viskas gerai thumbup.gif



Nu aciu! man dabar irgi ramu smile.gif nes tujike nemaza, bet labai ne vietoje pasodinau..
O gal ka zinote del pusies, nes ir ja reikia persodinti...

dar turiu klausima, jei geltona tuja pasodinta daliniame pavesyje, ji bus ryskiai geltona? Ar geriau jai pieskoti kitos vietos (kita vertus nesugalvoju kur ja dar sodinti)
Atsakyti
QUOTE(Em/Er @ 2011 10 14, 21:34)
O gal ka zinote del pusies, nes ir ja reikia persodinti...

dar turiu klausima, jei geltona tuja pasodinta daliniame pavesyje, ji bus ryskiai geltona? Ar geriau jai pieskoti kitos vietos (kita vertus nesugalvoju kur ja dar sodinti)


Pušis persodinti kaip ir kokius didesnius ąžuolus pats sudėtingiausias reikalas, mat jos turi pagrindinę didelę šaknį, kurią nukirtus labai medelis suvargsta, o dažnai ir žūna. Pušis , jei vienoje vietoje augo jau porą ar trejetą metų, specialiai iš anksto reikia ruošt persodinimui mirksiukas.gif O kiek ji pas jus vienoje vietoje auga?

Dėl tujų, tai svarbiausia persodinus jas labai labai gausiai palaistyt mirksiukas.gif Ir šiaip daug medelių ir krūmelių daug geriau žiemoja jei ruduo būna drėgnas, daug lyja mirksiukas.gif

kalbant apie geltonąsias tujas (ir daugumą kitū medelių geltonlapių ar geltonspyglių), tai spalva gan nemažai kinta priklausomai nuo užpavėsinimo. Kai parsivežėm vieną geltoną tują, ji pas senąją šimininkę augo visiškame pavėsyje, tai buvo beveik žalia, na gal su tokiu vos vos gelsvu atspalviu.

Mes pasodinome ją visiškoje saulėkaitoje - saulė būna visą dieną. Tai per kelis mėnesius ji pasidarė tokia ryškiai geltona, kad negaliu atsistebėt kad tai tas pats augalas thumbup.gif
Atsakyti
pastebėjau ,jog nevisoms geltonoms tujoms patinka saulėkaita ,maniškė daniella nuolat būdavo nurūdavusiais šakelių galais ,tai tik perkėlus į užpavėsintą vietą problemos dingo, suprantama, spalvytė irgi pakito -labiau ,,salotinė,,tapo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Feniksas45 @ 2011 10 16, 22:12)
pastebėjau ,jog nevisoms geltonoms tujoms patinka saulėkaita ,maniškė daniella nuolat būdavo nurūdavusiais šakelių galais ,tai tik perkėlus į užpavėsintą vietą problemos dingo, suprantama, spalvytė irgi pakito -labiau ,,salotinė,,tapo  smile.gif


taip, skirtingos geltonos tujos yra skirtingo atsparumo. Kiek jos atparios/neatsparios saulei nežinau - turiu kelių rūšių geltonas, visos auga saulėkaitoj ir labai ja patenkintos, nė kiek nepadega ir neruduoja biggrin.gif (bet ir drėgmės net per didžiausius karščius netrūksta, nes turim automatinę laistymo sistemą). Bet vat kad skiriasi jų atsparumas šalčiui tai jau tikrai.

Keletą augalėlių vežėmės iš Plungės medelyno, tai gan ilgai kalbėjomės su medelyno direktoriumi, kuris pats ir skiepija augaliukuas, ir patirties jų auginime turi daug. Tai vat būtent i prašiau kad parinktų maksimaliai atsparias veisles, nes būtent kai kurios geltonos tujos, kaip buvau pastebėjusi pas kaimynus ir šiaip mieste, po žiemos būna nukentėjusios.

Ir pas juos buvom pavasarį, tai mačiau skirtingų augalėlių skirtingą vaizdą po žiemos doh.gif

................

O kai atrodo tuja Daniella - kažkaip neteko girdėt, tai smalsu pasidarė? Kažkaip nerandu per googlą g.gif
Atsakyti
Nežinau kodėl ,bet apie šią tują info nėra ,tačiau kažkur interneto platybėse buvau aptikusi .Pirkta buvo prie Klaipėdos esančiame medelyne , bet gal ir ten jos nepasitvirtino ,nes daugiau neteko ten jų pamatyti g.gif Patiko jos ryški nenunokusios citrinos spalva bei nedidelis aukštis ,o forma piramidinė, dėl tų nurudavimų buvau purškus ir fungicidais, tačiau nepadėjus nusprendžiau ,jog jai turbūt nelabai patinka saulėkaita, iškėlus į pavėsiuką ir drėgnesnę vietą, pradėjo atsigauti doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Feniksas45: 17 spalio 2011 - 10:24
QUOTE(Feniksas45 @ 2011 10 17, 11:19)
Patiko jos ryški nenunokusios citrinos spalva bei nedidelis aukštis ,o forma piramidinė, dėl tų nurudavimų buvau purškus ir fungicidais, tačiau nepadėjus nusprendžiau ,jog jai turbūt nelabai patinka saulėkaita, iškėlus į pavėsiuką ir drėgnesnę vietą, pradėjo atsigauti  doh.gif


jei neužmiršiu nufotografuosiu keletą savo geltonspyglių augaliukų (ne tik tujų), kurie auga visiškoj pietų pusėj mirksiukas.gif Didžiausias pliusas, kad tada matosi jų maksimaliai intensyvi spalva, dėl kurios juos ir renkuosi, nes užpavėsinus jį smarkiai blunka, o tai man jau nepatinka blush2.gif

Kiek galiukus apšąla tik geltonas puskiparisis, bet iš tokio augalo stebuklų tikėtis ir neverta - aš džiaugiuosi, kad tik galiukus biggrin.gif

O vat kitos ir ryškiai geltonos, ir laikosi puikiai tiek per karštį bei saulė, tiek žiemomis thumbup.gif
Atsakyti
Na va, labai jau netinkama buvo fotografavimui diena, nes saulė plieskė kaip turi būt, bet mintis aiški - štai taip pas mane atrodo geltonspygliai augalėliai - visi auga absoliučioje pietų ar pietvakarių pusėje ir saule tik mėgaujasi thumbup.gif

Žalioj zonoj už tvoros puskiparisiukas, aukšta tuja, tuja kaip ją vadinu dėl netvarkingos formos "kūtvėliukas" ir geltonspyglė kalnapušė (šitie augalėliai tai tiesiog kepa saulėje ir nieks jų niekad nelaisto - na nebent lietus)

user posted image

Jau sklype gyvenantys geltoniukai biggrin.gif

user posted image

Tuja už geltonspyglio kadagio pasislėpusi, bet ji augs didelė, todėl dar spės jį kaip reikiant pralenkt biggrin.gif

user posted image

Puskiparisis, turėtų būt vienas lepesnių, bet niekuo nesiskundžia ir puikiai auga thumbup.gif

user posted image

dar vienas lepūnėlis puskiparisiukas

user posted image

kadagiukas ir geltonas rutuliukas-nežiniukas ax.gif

user posted image

dar viena graži tujukė - auga taisyklingu rutuliuku, o nauji ugliai ir šakelių viršūnėlės būna geltoni (viduje šakelės žalios)

user posted image

Šitą nabagiuką pirkau visai suvargusį, nurudusį, o šiemet nuostabiai atsigavo, naujas sveikas šakeles išleido - dar meteliai ir nebesimatys dar viduje matomų sunkios vaikystės padarinių biggrin.gif

user posted image
Atsakyti
Mumrikai, uzsiminet apie suaugusiu augalu paruosima persodinimui - kaip juos ruosiate,kad prigytu? Gal apkasate pries koki pusmeti,kad isleistu daug pridetiniu sakneliu? Ar yra dar kazkoks kitas budas?
Beja-labai skoningi jusu gelynai (spygliuotynai-kaip cia tiksliau nzn.. smile.gif ) Neperkrauti, zali ziema-vasara, ir tas kruminis astras taip graziai ten tinka..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilnera: 18 spalio 2011 - 08:54