Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

Šiandien prakrapščiau žemių paviršių tų tujų, kurios buvo "palaidotos" giliau. Labai judinti šaknų nenorėjau. Taigi vaizdas toks:
user posted image
Atsakyti
šaknys gražios, bet dirvos smėlėtumas net nuotraukoj matosi. Kaip ir viskas aišku, kodėl jos nepaskendo, molyje nesitikėčiau lygiai tokio paties gero augimo.
Atsakyti
labas merginos profesionales. labai rikia konsultacijos. musu vakarines tujos jau treti metai auga priemolio grunte (susiformavom gyvatvore). gruntiniai vandenys aukstai, bet sklypas nera ypatingai pelketas. dabar kai kone kiekviena menesi lyja (ir taip jau nuo rugpjucio), dziaugiausi, kad tujos gerai pasiruos ziemai, bet matau, kad vyksta priesingai. pradejo smulkios sakeles, arti kamieno ruduoti ir kristi. jos krenta budamos minkstos, rudos arba chaki spalvos. ir taip beveik visos tujos, nors yra kelios atsparios. nebezinau ka daryt, kaip joms pagelbet. lietaus nesumazinsiu, grunto nepakeisiu... gal yra minciu ar patarimu? gal cia kokia liga puola?
Atsakyti
Sakykite, ar normalu, kad tujos is vidaus siek tiek pradejo gelsti. Vis bandau tai pateisinti rudeniu... Kol kas dar tas pageltimas labai nezymus, bet bijau, kad neplistu..
Atsakyti
Mes tai pavasarį pirkom augalus Ukmergėj. Ten toks šeimos medelynas, rodė mažus sėjinukus, dauginimų šltnamius, tai ten tikrai lietuviški augalai. Karpomas tujas 1m aukščio nusipirkom po 8 Lt, tai ir kelionė atsipirko. Visos prigijo. puosmedis.lt jų puslapis. Bent mes tai patenkinti likom, užmeskit ir jūs akį.
Atsakyti
Merginos patarkit ką man daryti su šitomis "gražuolėmis". Pavasarį aš jas išgelbėjau nuo V sunaikinimo. O dabar jau pati abejoju, ar verta jas palikt g.gif Gaila verysad.gif 6 metus gražiai augo ir žaliavo, o po pernai žiemos - va kokie rezultatai

Viena pusė
user posted image

Iš kitos

user posted image

Taip atrodo iš arti rudos šakos. Lyg matosi kažkokia gyvybė ax.gif

user posted image

O viršūnė, man atrodo visai be gyvybės verysad.gif

user posted image

Čia matosi jos bendram vaizde mirksiukas.gif

user posted image
Atsakyti
Dajulita, čia rytinės tujos? Jei taip, tai jos labiausiai nukenčia nuo žiemos pabaigoj pasirodančios saulės. Reikėjo dengti . Gražūs augalai, bet visiškai netinkami mūsų klimato zonoj, nebent auginti kitų augalų ar pastatų šešėly 4u.gif
Atsakyti
Nepasakysiu. Pasodinau ir išmečiau pavadinimus blush2.gif
Bet juk 5 žiemas-pavasarius taip puikiai atlaikė doh.gif
Tai jų iš viso geriau nesodinti, supratau ax.gif nes jau išmečiau šį pavasarį 12 spygliukų. Tarp jų ir kadugius 3. Ir va tokias user posted image
Irgi 5 ar 6 metus augo puikiausiai.
Šiemet "nurudavo" praktiškai visi spygliukai ir puskiparisiai, ir kadagiai, ir kėniui kliuvo doh.gif Gaila, kai didelius, išpopintus reikia mest lauk doh.gif
Kaip suprantu, šitas - lauk - ir nesodint daugiau rutinių verysad.gif at ne taip g.gif (o jos toookios gražios būna ax.gif )
Atsakyti
tuos nudegusius tai neįsivaizduoju, ar dar galima atgaivint. Karpant ir forma bus prarasta ir dekoratyvumo ilgokai laukt reiktų.
O auginti spygliukus tikrai galima, tik tokiose atvirose, naujai apželdinamose vietose gal pirma reiktų lapuočius sodinti ( medelius, krūmus), kurie po 4-5metų sudarytų apsaugą lepesniems spygliuočiams. Arba vasario-kovo mėnesiams, kai yra įšalas ir išlenda saulė, augalus uždengti specialiomis plėvelėmis.
Atsakyti
Merginos, gal turie patarimu del gelstanciu tuju is vidaus? Jos pas mus vis labiau ir labiau gelsta. Gal cia normalus ju ciklas ir as be reikalo panikuoju? schmoll.gif Nors kazkaip nepastebejau kad kitu tujos irgi gelstu is vidaus.
Atsakyti
QUOTE(Dajulita @ 2011 09 16, 11:12)
Bet juk 5 žiemas-pavasarius taip puikiai atlaikė  doh.gif


Man vat tas labai keistai pasirodė - kuo medelis "vyresnis", tuo jis atspatresnis ir jei penkis metus puikiai augo ir per vienus metus ėmė ir taip žiauriai nukentėjo g.gif Ir svarbiausia kad ne vienas auglas, o šitiek daug g.gif Lyg nebuvo tie paskutiniai metai kažkuo išskirtiniai su ypatingom kokiom šalnom ar atlydžiais g.gif O nepurškėt jūs ar kaimynai kokia chemija, žolės, kad ir raoundapu - gal sakau pakliuvo ant medelių g.gif

Auginu labai daug spygliuočių, tarp jų ir tikrų lepūnėlių, na būna , kad pavasariop apdega išorinių šakelių galiukai (mūsų sklypas ant kalniuko, naujam rajone ir aukštsni medžiai žalioj zonoj tolėliau, taip kad sakyčiau užuovėjos ypatingos dar nėra - kiek saugoja tvora tiek), bet iš kelių dešimčių spygliuotukų tik keliems galiukai paskrudo ir dabar to paties nuostolio jau nebesimato.

Vat taip pas mane atrodo toks pat augalėlis (auga abosliučiai saulėje, taip kad sąlygos nudegimui pavasarį yra) - fotografavau prieš dešimt minučių biggrin.gif Jis nėra mažas kaip nuotraukoje atrodo - man virš krūtinės, nes akmuo didžiulis, tai ir apgauna biggrin.gif

user posted image

user posted image

O vat taip atrodo lausoniukas - dar sakyčiau jautresnis augalas, bet kažkaip puikiai ištveria jau trečią žiemą ir šią absoliučiai nenukentėjo thumbup.gif

user posted image

Vat šitie trys buvo pasmerkti - pirkau gražuolius olandiškus, pasodinom vidury vasaros netinkamoj vietoj, po dviejų mėnesių prisiėjo persodint, persodinom per pačius karščius, tai po mėnesio visi trys buvo nuo galvos iki kojų šokoladinės spalvos. Visi liepė juos raut lauk, o aš apžiūrėjusi šakų galiukus įžvelgiau gyvybę ir nepasidaviau įkalbinėjimas. Per porą metų taip gražiai atžėlė, kad tik praskleidus šakas ir pasikapščius giliai galima pamatyt to persodinimo pėdsakus blush2.gif

user posted image

Tai neskubėk raut lauk, palauk bent metelius ir gal augalėlis tave maloniai nustebins mirksiukas.gif

PS pasiskaičiau Rojaus Sodų forume, tai patyrę spygliuočių aigintojai rašo, kad ši žiema buvo ypatingai nepalanki jautriems augalams, o aš net nepastebėjau doh.gif Kaškaip net labai jautrūs augaliukai (vienas tokių lausono puskiparisi Ivonne) net nemirktelėjo g.gif

O bent jau maniškis nuotraukoje ne tuja, o lausono puskiparisio kažkuri atmaina (pas mane geltonspyglis) ir manau, kad pas Dajulitą identiškas ax.gif

Dajulita, O tas paksutines kur tokias kaip tujas įmetei, ar tai ne tujūnai (sprendžiu iš šakelių augimo padėties, bet galiu būt ir netisi). jei taip, tai apie juos skaičiau kaip apie netinkančius lietuvos klimatui - vienais ar kitais metais žiema ir pavasaris vis tik juos "suvalgo" verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mumrikas: 20 rugsėjo 2011 - 17:10
vat taip tujūnas atrodo - man Dajulitos labai panašus "padarėlis"

http://www.google.lt...WG4fm-gbBot38Cw
Atsakyti