Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

QUOTE(sivita @ 2013 05 05, 18:57)
Atleiskit, bet labai smalsu  g.gif ar tos šakelės turi būti su "pėdele", nuo kokio amžiaus medžio/krūmo geriausia imti ? Kokio dydžio šakelės, kiek kišti į žemę, ar nuskabyti apatinius "lapukus" ?
Man irgi nepavyksta pasidauginti  schmoll.gif

skaičiau čia atidžiai;
http://dendro.lt/ind...icle/view/56/45
Dalis prigijo,dauginau anksti pavasarį,patiko užuoveja tarp murines tvoros ir šiltnamio, šakeles naudojau senesnes-palikau vienus metus nekarpytą šoną, kad būtų sumedejusios. Čia apie vakarines tujas.Kolonines nezinau,kokio amžiaus šakeles buvo,nejaunikles.
Atsakyti
QUOTE(sivita @ 2013 05 05, 19:57)
* ar tos šakelės turi būti su "pėdele",
**nuo kokio amžiaus medžio/krūmo geriausia imti ?
***Kokio dydžio šakelės, kiek kišti į žemę, ar nuskabyti apatinius "lapukus" ?

*patartina.
**aš imu maždaug nuo 8 metų.
***nedideles, apatinių neskabau.
Atsakyti
o gal kuri estae is cia pirke tujas? kokie atsiliepimai
http://www.*infected...s-14964657.html
Atsakyti
Kasmetinė ataskaita smile.gif
2009 m sodintos Smaragdinės tujos smile.gif
Kitais metais tikrai nebetilps į ekraną smile.gif

user posted image


Jau pernai pasirodęs, šiemet labai išryškėjo tujų skirtumas (tiek auksčio, tiek trankumo) toje vietoje, kur už 2 m auga tręšnė.. Mažiausiai 70 cm skirtumas sad.gif Aiškiai tas tujeles medis apvaginėja. Reikia lepinti papildomai.
Atsakyti
QUOTE(ra @ 2013 05 06, 12:14)
Kasmetinė ataskaita smile.gif

thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(ra @ 2013 05 06, 12:14)
Kasmetinė ataskaita smile.gif
2009 m sodintos Smaragdinės tujos smile.gif
Kitais metais tikrai nebetilps į ekraną smile.gif
Jau pernai pasirodęs, šiemet labai išryškėjo tujų skirtumas (tiek auksčio, tiek trankumo) toje vietoje, kur už 2 m auga tręšnė.. Mažiausiai 70 cm skirtumas sad.gif Aiškiai tas tujeles medis apvaginėja. Reikia lepinti papildomai.

Vaizdi ir iškalbinga ataskaita.

erika_daug užuojauta su tokia kaimyne. Nebūčiau persodinus, čia ne vieną, dvi, tuo labiau, kad buvo iš anksto apsitarta, informuota, suderinta ir gautas sutikimas. O kai kalba apie pačios žaliąjį turtą...susinervinčiau ir aš...
Idomu būtų kaip įstatymas numato kokiu atstumu nuo kaimyno tvoros galima sodinti gyvatvorę? ir kokio aukščio- kiek pamenu, aukščiau 2m vis vien negalima. Ir tik vaismedžius 3m nuo kaimyno tvoros.
O pats atstumas- logiškai mąstant- čia kaip tvora, tik žalia tanki ir ne tinklas, o gyva..Bet tai kaip mes šešėlį- jei už tvoros kaip supratau - pačios kaimynės tujų gyvatvorė..
Bet kokių kantrių yra žmonių..Linkiu, kad visos prigytų, augtų, žaliuotų ir nuo piktos energijos saugotų..
Papildyta:
QUOTE(sm2002 @ 2013 04 25, 12:18)

Sveiki, norėjau pasiklausti kaip pavyko eksperimentas šaknydintis tujas žiemą?
Atsakyti
Prieš keletą dienų mes taip pat apsodinome sodybą tujomis - virš 300 vnt ax.gif Būtų labai gerai, kad visos prigytų rolleyes.gif
Atsakyti
Laba diena. 4u.gif
QUOTE(Viliausmama @ 2012 11 16, 13:01)
Kolonines tujos ir sodinasi TANKIAUSIAI kas 80cm.Galima sodinti ir kas 100 cm.Skirtumas toks ,kad dar +2metai,kada prades jungtis apacios.
Kas 30 cm sodinasi LAUKINES ,ne taurios tujos.

O Smaragdinės tujos koloninės skaitosi?

QUOTE(diasaja @ 2013 04 25, 23:12)
aš sodinau kas 60-70cm:


QUOTE(diasaja @ 2013 04 26, 21:57)
pirkau gal dviejų sprindžių, o dabar aukštesnės už mane.

Sakykite, ar smaragdinės tujos karpomos? Radau pirkti 60 cm aukščio (6 metų sodinukai) po 7 lt. Viršūnės tokios pastypusios-taip ir norėtųsi pakirpti, kad į šonus riebiau augtų ax.gif Ir ar galima manyti, kad per metus pas jus augo daugiau negu 20 cm? bigsmile.gif Man ta pardavėja sakė, kad ne daugiau 20 cm per metus augs - tada lėtai gautųsi. O jei dar tokios liesos tai nelabai gražu bus unsure.gif
Ir spalva dabar jų tokia šviesoka , bet sakė, kad nuo saulės ir dar netręštos iš po žiemos. g.gif
gal galit pakomentuot 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(-AUJA- @ 2013 05 07, 15:24)
Laba diena. 4u.gif

O Smaragdinės tujos  koloninės skaitosi?
Sakykite, ar smaragdinės tujos karpomos? Radau pirkti  60 cm aukščio (6 metų sodinukai) po 7 lt. Viršūnės tokios pastypusios-taip ir norėtųsi pakirpti, kad į šonus riebiau augtų  ax.gif  Ir ar galima manyti, kad per metus  pas jus augo daugiau  negu 20 cm? bigsmile.gif  Man  ta pardavėja sakė, kad ne daugiau 20 cm per metus augs - tada  lėtai gautųsi. O jei dar tokios liesos tai nelabai gražu  bus  unsure.gif 
Ir spalva dabar jų  tokia šviesoka , bet sakė, kad nuo saulės ir dar netręštos  iš po žiemos.  g.gif 
gal galit pakomentuot 4u.gif

Kaina būtų labai gera, bet įtartina, kad taip pigiai už 6m sodinukus Smaragdinių. Ir dar neteko matyti Smaragdinių tujų šviesokų- jos visą laiką sodriai žalios. biggrin.gif
Atsakyti
Apžiūrėjau prie kamieno - žymiai žalesnės, sodresnė spalva, o išorinės šakelės šviesesnės. Nu gal ir teisybė, kad nuo saulės...Iš kiemo parduoda su visais vazonėliais. Net nežinau ką galvoti g.gif Bet gundo ta kaina biggrin.gif Ko gero, vistiek surizikuosiu - užaugs gi kažkas rolleyes.gif O tas smailumas į viršų tai labai ryškus, kaip smaragdinių. Kadangi man reik 100 vnt, tai atiduoda po 7 lt. Tik ta spalva subalamutino smile.gif
Atsakyti
60 cm aukščio Smaragd tujos atrodo kaip gražios mažos žalios eglutės, į apačią platėjančios, bent jau tokias aš prieš keletą metų pirkau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(-AUJA- @ 2013 05 07, 15:24)
* Viršūnės tokios pastypusios-taip ir norėtųsi pakirpti, kad į šonus riebiau augtų  ax.gif
** Ir ar galima manyti, kad per metus  pas jus augo daugiau  negu 20 cm? bigsmile.gif 
*** O jei dar tokios liesos tai nelabai gražu  bus  unsure.gif 
**** spalva dabar jų  tokia šviesoka , bet sakė, kad nuo saulės ir dar netręštos  iš po žiemos.  g.gif 

*Smaragdinės tujos išsiskiria savo gražia viršūne ir spalva wub.gif O riebumas būna apačioje smile.gif
**nematavau, sunku tiksliai pasakyti.
***60cm. Smaragdinių tujų turėtų aiškiai matytis forma. Gal jūs matėte ne Smaragdines, kad liesumas užkliūna?
****mano didžiosios Smaragdinės negavusios cheminių trąšų, tik žolės mulčius, tačiau savo sodrią žalią spalvą išlaiko visus metus wub.gif
Atsakyti