Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

Laba diena,

mane irgi šitie klausimai itin domina, nes esu visiškai žalia... kieme vienintelė eglė iš kalėdinio vazono auga blush2.gif beje, sėkmingai auga:)

labai norėčiau šiais metais pasisodinti tujas, kad būtų a la siena nuo kaimynų, tad norėtųsi tankios, vieta vėjuota, bet gana saulėta.

gal galite patarti, kokią rūšį rinktis?
Atsakyti
QUOTE(zikas1970 @ 2013 04 25, 11:29)
O kokio aukscio pirkot tujas? per kiek metu jos tokios uzaugo, labai graziai atrodo tvora  wub.gif

pirkau kazkur apie 70 cm aukščio. Sodinta 2008 metais. Sekančių metų pavasarį vagys paretino tai teko atsodinti, todėl jos ne vienodo aukščio ir storio. Kitas , kurios toliau, sodinau dar kitais ir kitais metais, nes buvo per brangu iš karto visas nupirkti.
Na iš savo patyrimo galiu pasakyti tik tiek, kad geriau pirkti mažesnes ir pigesnes, bet vienu metu.
Atsakyti
QUOTE(Lutpede @ 2013 04 25, 10:47)
pirkau kazkur apie 70 cm aukščio. Sodinta 2008 metais. Sekančių metų pavasarį vagys paretino tai teko atsodinti, todėl jos ne vienodo aukščio ir storio. Kitas , kurios toliau,  sodinau dar kitais ir kitais metais, nes  buvo per brangu iš karto visas nupirkti.
Na iš savo patyrimo galiu pasakyti tik tiek, kad geriau pirkti mažesnes ir pigesnes, bet vienu metu.

Dekui 4u.gif Tik va kad daug mums ju reikia, reiks pasiskaiciuoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaivos juosta @ 2013 04 25, 11:20)
Mes prieš 6 metus persodinom tris dideles ( apie 2 metrų ) tujas - apkasėm nemažai, su lengva mašina išrovėm. Šaknynas nusilaužė kažkiek, aišku, bet prigijo visos trys puikiai.

O šaknynas maždaug kokio dydžio (pločio) buvo? Aš norėčiau labai mūsų labai senas tujas (atrodo kaip eglės jau doh.gif ) pakeisti į naujas, tik naujos dar mažytės visai. Tai MB sutinka persodinti, bet kai išaugs ne mažesnes nei 1,5-2 metrų. Jei būtų viena ar dvi tujos, bet pas mane jų 20 doh.gif
Papildyta:
QUOTE(vdj @ 2013 04 25, 11:37)
Laba diena,

mane irgi šitie klausimai itin domina, nes esu visiškai žalia... kieme vienintelė eglė iš kalėdinio vazono auga blush2.gif  beje, sėkmingai auga:)

labai norėčiau šiais metais pasisodinti tujas, kad būtų a la siena nuo kaimynų, tad norėtųsi tankios, vieta vėjuota, bet gana saulėta.

gal galite patarti, kokią rūšį rinktis?

Vakarinės tujos auga greitai, tankios, nebrangios, bet vėliau daug karpymo.
Smaragdnės man gražios, jos siauros, lėčiau auga, be to brangesnės nei vakarinės.
Aš pasirinkau smaragdines vien dėl mažesnės priežiūros ir kad žiemą jos žalesnės. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(sm2002 @ 2013 04 25, 12:18)
O šaknynas maždaug kokio dydžio (pločio) buvo? Aš norėčiau labai mūsų labai senas tujas (atrodo kaip eglės jau  doh.gif ) pakeisti į naujas, tik naujos dar mažytės visai. Tai MB sutinka persodinti, bet kai išaugs ne mažesnes nei 1,5-2 metrų. Jei būtų viena ar dvi tujos, bet pas mane jų 20  doh.gif
Papildyta:

Vakarinės tujos auga greitai, tankios, nebrangios, bet vėliau daug karpymo.
Smaragdnės man gražios, jos siauros, lėčiau auga, be to brangesnės nei vakarinės.
Aš pasirinkau smaragdines vien dėl mažesnės priežiūros ir kad žiemą jos žalesnės.  wub.gif


o kaip tankiai jas reikėtų sodinti, kad gražiai susipintų augdamos?
Atsakyti
QUOTE(vdj @ 2013 04 25, 14:50)
o kaip tankiai jas reikėtų sodinti, kad gražiai susipintų augdamos?

aš sodinau kas 60-70cm:

2009 metai, Smaragdas kairėje pusėje:

user posted image

šių metų foto:

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diasaja: 25 balandžio 2013 - 22:13
QUOTE(diasaja @ 2013 04 25, 23:12)
aš sodinau kas 60-70cm:

2009 metai, Smaragdas kairėje pusėje:


Gražūs wub.gif
Kiek jie maždaug centimetrų paaugo per tiek laiko?
Atsakyti
Gal kas turite patirties tujų dauginimo iš šakelių? mirksiukas.gif
Kaimynai labai gražas tujas augina, sakau, gal pavyktų pasidauginti unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(sm2002 @ 2013 04 26, 12:46)
Kiek jie maždaug centimetrų paaugo per tiek laiko?

pirkau gal dviejų sprindžių, o dabar aukštesnės už mane.
Papildyta:
QUOTE(mamukas71 @ 2013 04 26, 13:00)
gal pavyktų pasidauginti unsure.gif

jeigu suteiksit tinkamas sąlygas, tai pasidauginsit mirksiukas.gif pirmamečiai daigeliai bijo tiesioginių saulės spindulių ir išdžiūvimo.
Mano mažosios Smaragdinės tujos:

user posted image
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2013 04 26, 21:57)
jeigu suteiksit tinkamas sąlygas, tai pasidauginsit mirksiukas.gif pirmamečiai daigeliai bijo tiesioginių saulės spindulių ir išdžiūvimo.
Mano mažosios Smaragdinės tujos:

bigsmile.gif papasakokite plačiau,kaip kada ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*MONAMI* @ 2013 04 26, 22:06)
bigsmile.gif papasakokite plačiau,kaip kada  ax.gif

patyrę augintojai rekomenduoja pirmamečius daigelius (šakutes) apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, auginant šiltnamiuose, tačiau aš tokios prabangos neturiu, tai pirmuosius metus auginu natūraliame pavėsyje grunte, po pirmosios žiemos sodinu į vazonėlius ir perkeliu į kitą vietą.
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2013 04 26, 22:57)
pirkau gal dviejų sprindžių, o dabar aukštesnės už mane.

Mano mažosios Smaragdinės tujos:



Labai gražiai užaugusios thumbup.gif

Ar mišką žadi sodinti- tiek auginukų? bigsmile.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jediara: 26 balandžio 2013 - 21:22