Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

Laba diena,norėjau paklausti ar kuri auginat tujas ar pušis vazonuose?Kaip elgiatės su jomis žiemą?Ar reikia nešti į rūsį ar galima taip ir palikti lauke?Aš galvojų sodintį į tuos dabar madingus betoninius vazonus.
Atsakyti
QUOTE(spalvinga @ 2012 10 20, 10:19)
Laba diena,norėjau paklausti ar kuri auginat tujas ar pušis vazonuose?Kaip elgiatės su jomis žiemą?Ar reikia nešti į rūsį ar galima taip ir palikti lauke?Aš galvojų sodintį į tuos dabar madingus betoninius vazonus.

O kur tokiu vazonu rasti? Arba siaip kokiu dideliu, tinkanciu laikyti lauke ziemos salygomis g.gif
Atsakyti
QUOTE(svieske @ 2012 10 20, 1
0:59)
O kur tokiu vazonu rasti? Arba siaip kokiu dideliu, tinkanciu laikyti lauke ziemos salygomis g.gif


yra skelbimų nemažai
Atsakyti
QUOTE(sm2002 @ 2012 10 10, 12:55)
tai kodėl nepabandžius padauginti.

sėkmės atliekant bandymus.
aš kelis metus taip pat eksperimentavau, kol radau tinkamą vietą ir sąlygas daiginimui, tik laiką visada pasirinkdavau šakelių sodinimui gegužės mėnesį, o ne spalio.
Atsakyti
QUOTE(AIRIDDA @ 2012 10 01, 21:47)
Įšaknydyti tujų auginukus vasarinius, aš tai birželio pabaigoje prisiplėšau nuo tujų šakeliu trumpų (apie 15cm) auginuku su pedele ir kišu į žemę, pasvirai, 45% kampu, bet butinai pavesingoje vietoje, kad nekepintų saulė ir aplamai geriausia tokį darbelį atlikineti, kai orą prognozuoja debesuotą, tvankų ir lietingą thumbup.gif . Va tada, tai tikrai įsišaknyja.
ax.gif Na aš čia savo metodą aprašiau, ir pagal jį man 90% isišaknyja, gal merginos daugiau iš savo patirties taip pat kokiu įdomybių jums parašys 4u.gif


As irgi bandziau dauginti savo tujas, bet ant sales sukisau ir manau nei viena neisisaknijo, gal dar del to kad sakeles skintos nuo jaunu tuju, bandysiu pavasari vel.

Gal dar patartumet del sakeliu. Ar jos turi butinai buti sonines sakeles ar tinka ir virsunes? Pas mane jaunos tujos 4-iu metu, bet dabar labai isstypusios i virsu ir plonos tai pavasari noresiu pakirpti virsunes, kad labiau sustoretu. Tai ar galeciau tas virsunes bandyti padauginti?
Atsakyti
QUOTE(Dzigute @ 2012 10 28, 11:32)
Ar jos turi butinai buti sonines sakeles ar tinka ir virsunes?

aš imu tik šonines, nes neturiu tokių aukštų tujų.
Atsakyti
na pas mane jos neaukstos, dar visai zemos, apie 1metra tik, bet kad mazai tu soniniu sakuciu ir taip, tai tik virsunes galiu pakirpt, na nebent po kokia viena tik nuo kiekvienos sonine kirpsiu. reiks sodint atskirai virsunes ir sonines tada matysiu ar kas gaunasi smile.gif
Atsakyti
Ar metus-pusantro metų išbuvusius patvotyje auginukus pavasarį verta perkelti į šviesesnią vietą-lysvę,kad toliau paūgetų ,butų savo busimuosiuose namučiuose,ir betkada pasiruosę atsidurti nuolatineje augimvieteje-gyvatvoreje?
Šakeles buvo šaknydinamos praeitą vasarą ir į laisvus tarpus dar nemažai prikaišiota šį pavasrį,tai amžių sunku bus išsiaiškinti
Atsakyti
QUOTE(Dzigute @ 2012 10 30, 15:03)
na pas mane jos neaukstos, dar visai zemos, apie 1metra tik, bet kad mazai tu soniniu sakuciu ir taip,

O kokios rūšies tujos, kad šoninių mažai? g.gif Aš nuo Smaragdinių ir mažesnių (labiau apatinių) imu įšaknydinimui.
Aš nuo tokių imu šakeles:

user posted image

Vėliau įdėsiu jau paaugusių šakelių foto.
Papildyta:
QUOTE(amarrile @ 2012 10 30, 16:44)
Ar metus-pusantro metų išbuvusius patvotyje auginukus pavasarį verta perkelti į šviesesnią vietą-lysvę,kad toliau paūgetų ,butų savo busimuosiuose namučiuose,ir betkada pasiruosę atsidurti nuolatineje augimvieteje-gyvatvoreje?

O iš karto neina į pastovią vietą sodinti? g.gif
Aš persodinu tik tada, kai šakelės būna tvirtai atsistojusios ir šaknų sistema didelė. Vienerius metus visiškai nejudinu. Tik laistau .
Atsakyti
Sveikos,augaliuku zinoves 4u.gif

Atejau pas jus patarimo.Ir busiu labai dekinga jei pasakysit ko mano tujoms reikia.Sia vasara pasodinau dvi tujas i geliu kompozicija.Viena Smaragdas kita Yellow ribon(atsiprasau,jei pavadinima parasiau neteisingai blush2.gif )Beda ta,kad kai kurios tuju sakeles pradejo ruduoti-geltonuoti.Kas joms yra?Joms kazko per daug ar ko nors truksta??? g.gif Ar cia kokia liga uzpuole?Busiu dekinga uz patarimus ir pamastymus smile.gif

P.S Jos nebuvo gausiai tresiamos kaip paminetas atvejis anksciau.Persodintos buvo is vazoneliu.Kolkas ruduoja tik kai kurios sakeles,todel ir norisi padeti joms kol ne per velu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Ryto rasa*: 04 lapkričio 2012 - 12:21
Mano nuomone,rudenį daug spygliuočių irgi meta lapus .Pagelsta spygliukai,esanys arčiau storgalio.per žiemą nukrinta,pavasarį vel žalias augalas. Tai ryškiai pastebiu netoliese augančiame jauname pušinelyje,ant savo senos kolonines tujos,taip pat puskiparisis žirniavaisis ''šeriasi''
Atsakyti
QUOTE(*Ryto rasa* @ 2012 11 04, 13:11)
Sveikos,augaliuku zinoves  4u.gif

Atejau pas jus patarimo.Ir busiu labai dekinga jei pasakysit ko mano tujoms reikia.Sia vasara pasodinau dvi tujas i geliu kompozicija.Viena Smaragdas kita Yellow ribon(atsiprasau,jei pavadinima parasiau neteisingai blush2.gif )Beda ta,kad kai kurios tuju sakeles pradejo ruduoti-geltonuoti.Kas joms yra?Joms kazko per daug ar ko nors truksta??? g.gif Ar cia kokia liga uzpuole?Busiu dekinga uz patarimus ir pamastymus  smile.gif

P.S Jos nebuvo gausiai tresiamos kaip paminetas atvejis anksciau.Persodintos buvo is vazoneliu.Kolkas ruduoja tik kai kurios sakeles,todel ir norisi padeti joms kol ne per velu.

Imeskyte nuotrauka 4u.gif
Atsakyti