Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

Sveikos, o ar galima būtų pasidauginti tujas šiuo metų laiku? Dabar kišti į vazonėlius ir per žiemą laikyt namuose,o pavasarį jau i žemę lauke sodinti? Ar nieko iš to žieminio dauginimo nebus?
Atsakyti
QUOTE(NIDA @ 2012 10 09, 09:16)
Sveikos, o ar galima būtų pasidauginti tujas šiuo metų laiku? Dabar kišti į vazonėlius ir per žiemą laikyt namuose,o pavasarį jau i žemę lauke sodinti? Ar nieko iš to žieminio dauginimo nebus?

QUOTE(sm2002 @ 2012 04 18, 12:09)
Radau vokieciu kalba video, kaip medelynuose tujas daugina. Jie tai daro gruodzio menesi. Geriausias laikas yra spalio-kovo menesiai, nors parasyta, kad galima ir rugpjucio menesi jau dauginti. Pati galvoju pabandyti rudeni padauginti kitiems metams tuju.
http://www.gartenfer...vermehren-thuja

Aš ruošiuosi dauginti namuose - jau rašiau apie tai anksčiau. Tik reikia labai prižiūrėti žemę, kad grybelis neįsiveistų. Medelynuose apipurškia žemę ir šakeles nuo ligų. Rašo, kad geriausia tinka žemė, turinti mažai maistingų medžiagų, tada ne lapeliai augs, o šaknys. Namų salygomis galima pakaitinti žemę orkaitėje arba mikrobanginėje, kad nebeliktų jokių ligų. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sm2002: 09 spalio 2012 - 11:01
QUOTE(sm2002 @ 2012 10 09, 12:00)
Aš ruošiuosi dauginti namuose - jau rašiau apie tai anksčiau. Tik reikia labai prižiūrėti žemę, kad grybelis neįsiveistų. Medelynuose apipurškia žemę ir šakeles nuo ligų. Rašo, kad geriausia tinka žemė, turinti mažai maistingų medžiagų, tada ne lapeliai augs, o šaknys. Namų salygomis galima pakaitinti žemę orkaitėje arba mikrobanginėje, kad nebeliktų jokių ligų.  biggrin.gif

Na skaitau ir stebiuosi, jei gerai pati žiūrėjote tą videofilmuką vok. kalba, tai pasižiūrėkite dar kartą -kokios būsimos sąlygos auginukams-profesionalios daigyklos augalų purškimo sistema, įtariu ir palaikoma temperatūra.Tai jau pramoninis dauginimas..o ne sodininkams mėgėjams.
Mano manymu, geriausias tujų dauginimo laikas senokai praėjo, labai informatyvus straipsnis čia:
dauginimas gyvašakėmis
Atsakyti
QUOTE(nijole0619 @ 2012 10 09, 21:45)
Na skaitau ir stebiuosi, jei gerai pati žiūrėjote tą videofilmuką vok. kalba, tai pasižiūrėkite dar kartą -kokios būsimos sąlygos auginukams-profesionalios daigyklos augalų purškimo sistema, įtariu ir palaikoma temperatūra.Tai jau pramoninis dauginimas..o ne sodininkams mėgėjams.
Mano manymu, geriausias tujų dauginimo laikas senokai praėjo, labai informatyvus straipsnis čia:
dauginimas gyvašakėmis

drinks_cheers.gif
Ir ten vien zemes siluma turi but palaikoma apie +25,sviesa ir t.t.Musu salygom ta reikejo daryt nuo birzelio vidurio iki liepos vidurio,jei norim daigintis be papildomu investiciju(sviesa,siluma ir t.t.)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Viliausmama: 10 spalio 2012 - 09:55
Man atrodo, kad dabartiniu metu augalai medituota, tad iš dabar nuskintų šakelių jokios naudos. Kas iš tos kepintos žemės..jie geriau šaknyjasi auginami lauke. Bet nemanau, kad dabar tam geras laikas.. aplamai niekas nedauginama tokiu metu. .nebent daugiametes gėles skirstant.
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2012 10 10, 11:06)
Man atrodo, kad dabartiniu metu augalai medituota, tad iš dabar nuskintų šakelių jokios naudos. Kas iš tos kepintos žemės..jie geriau šaknyjasi auginami lauke. Bet nemanau, kad dabar tam geras laikas.. aplamai niekas nedauginama tokiu metu. .nebent daugiametes gėles skirstant.

Kas svarbiausia tai vadinasi ir aklimatizacija.Jie nepriprate prie tikra ta zodzio prasme sildomo siltnamio salygu-aklimatizuojasi,nevargsta,negauna soko ir buna pasiruose augti musu lietuviskomis oru salygomis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Viliausmama: 10 spalio 2012 - 10:40
Mes visada tik lauke šaknydinam, tik ne tokiu metu. Ne 100proc visi prigyja, bet kai šakelių neperki, gali eksperimentuoti.
Atsakyti
Prigijimas labai priklauso nuo rusies,atskiru porusiu-laaabai skirtingas dauginimas.Net laikas,per kiek laiko prisidaigina-laaaabai skirtingas.Net nuo to,kas tai yra:kadagys,tuja ir t.t.na pvz.laukinias tujas bet kur kisk-100 proc.Kuo rusis tauresne,tuo dauginimas vegetatyviniu budu sudetingesnis.
Mes dauginame lauko nesildomuose siltnamiuose.Bet net ir situ atveju labai priklauso kur siltnamis stovi.Akivaizdus vieno ar kito ,stovincio skirtingose salygose,siltanmio privalumai ir trukumai prigijimo santykiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Viliausmama: 10 spalio 2012 - 11:40
Na taip, labai daug nuo ko priklauso. Prigijimas taip pat. Žinoma, jei Jūs auginat šiltnamyje, tai galit ir kaitintą žemę naudoti. Aš pabandymui kelių skirtingų šakelių pakaišiojau..o jos ėmė ir prigijo. Kadangi nesu tujų ir kitų spygliuočių gerbėja, norėčiau pigiai išparduoti ir sodinti tai, kad arčiau širdies.
Na jos labai skirtingai auga. Vienos greitai, kitiems reikia daugiau metų kad pajudėtų.
Net ir žoliniai augalai, kurie tauresni tų dauginimas sudėtingesnis. Kitas sėklas pabėrei ir sudygo. Aplink kitas reikia pašokinėti..
Tad, veislė veislei nelygu.
Atsakyti
QUOTE(Viliausmama @ 2012 10 10, 09:54)
drinks_cheers.gif
Ir ten vien zemes siluma turi but palaikoma apie +25,sviesa ir t.t.Musu salygom ta reikejo daryt nuo birzelio vidurio iki liepos vidurio,jei norim daigintis be papildomu investiciju(sviesa,siluma ir t.t.)

Parašyta, kad temperatūra 10-15 laipsnių šilumos arba daugiau. Ant palangės vazonėlius sustačius manau šviesos užteks, nes tame medelyne irgi daugina gruodžio mėnesį, o šiltnamis be papildomo apšvietimo.

QUOTE(Regila @ 2012 10 10, 11:21)
Mes visada tik lauke šaknydinam, tik ne tokiu metu. Ne 100proc visi prigyja, bet kai šakelių neperki, gali eksperimentuoti.

Pas mane skirtingų tujų nemažai yra, tai kodėl nepabandžius padauginti. Nusipirkti visada suspėsiu irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(sm2002 @ 2012 10 10, 12:55)
Parašyta, kad temperatūra 10-15 laipsnių šilumos arba daugiau. Ant palangės vazonėlius sustačius manau šviesos užteks, nes tame medelyne irgi daugina gruodžio mėnesį, o šiltnamis be papildomo apšvietimo.
Pas mane skirtingų tujų nemažai yra, tai kodėl nepabandžius padauginti. Nusipirkti visada suspėsiu  irnesakyk.gif

Palange(lai ji buna ir pietines puses) ir siltnamis yra du skirtingi sviesos atzvilgiu taskai-net lygint nereikia....
Atsakyti
QUOTE(Viliausmama @ 2012 10 10, 13:26)
Palange(lai ji buna ir pietines puses) ir siltnamis yra du skirtingi sviesos atzvilgiu taskai-net lygint nereikia....

Net jei ta palangė pvz., Italijoj, Ispanijoj ir kt.? biggrin.gif Nugi, tegul daugina, jei noras yra. Pabandys dabar, pabandys pavasarį ar gi gaila.
Atsakyti