Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

QUOTE(ICE-T @ 2012 10 05, 19:00)
Sveikos tujų mylėtojos,
prašau patarimo - pasodino man prie namo 180tujų, 60cm(vakarų tuja), po 2sav. ėmė dėmėm ruduoti ir po 1mėn dabar turiu ne žalią tvorą tujų, o rudą... sodintojas teigia, kad nuo saulės, bet argi? jis sodindamas pylė kiekvianai trašų į duobę, ar galėjo taip būti, kad nudegino šaknis? vistik pinigai nemaži buvo.... ar kam taip buvo?
p.s paskaičiau daugiau tema, matau, kad buvo problemų su viršūnėm, bet mano visa tuja ruda, kaip negyva, sodinant dėta juoda plėvelė  ir ant viršaus akmenys verysad.gif

Saulė gali pakenkti pavasarį, kada šildo, o žemė dar įšalusi, spygliuočiai tuomet negali pasisavinti vandens ir apdega. Manyčiau, kad trąšos neprigijusiems augalams galėjo pakenkti ax.gif Labai gaila, kad taip atsitiko su Jūsų tujomis, vistik ir pinigai, ir darbas, galų gale rezultatas toks...
Atsakyti
QUOTE(ICE-T @ 2012 10 05, 20:00)
Sveikos tujų mylėtojos,
prašau patarimo - pasodino man prie namo 180tujų, 60cm(vakarų tuja), po 2sav. ėmė dėmėm ruduoti ir po 1mėn dabar turiu ne žalią tvorą tujų, o rudą... sodintojas teigia, kad nuo saulės, bet argi? jis sodindamas pylė kiekvianai trašų į duobę, ar galėjo taip būti, kad nudegino šaknis? vistik pinigai nemaži buvo.... ar kam taip buvo?
p.s paskaičiau daugiau tema, matau, kad buvo problemų su viršūnėm, bet mano visa tuja ruda, kaip negyva, sodinant dėta juoda plėvelė  ir ant viršaus akmenys verysad.gif

Sveiki, neaišku, kokių trąšų dėjo, po kiek?giliau nei liečiasi šaknys ar prie pat sodinuko?
kokia juoda plėvelė?
tujos kastos iš grunto?ar vazonuose/
vietinės ar atvežtinės?
ir kada sodino?prieš pusantro mėn?
ir nuotrauka būtų gerai..
ir jei tikrai tuja visa ruda- tai negyva, nebent smarkiai perdedat aprašydama..
ir dar ..keistai skamba kad nuo saulės kas čia per tujų veislė tokia lepi saulės atžvilgiu..
bet kuriuo atveju, suprantu kaip nemalonu... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(ICE-T @ 2012 10 05, 20:00)
Sveikos tujų mylėtojos,
prašau patarimo - pasodino man prie namo 180tujų, 60cm(vakarų tuja), po 2sav. ėmė dėmėm ruduoti ir po 1mėn dabar turiu ne žalią tvorą tujų, o rudą... sodintojas teigia, kad nuo saulės, bet argi? jis sodindamas pylė kiekvianai trašų į duobę, ar galėjo taip būti, kad nudegino šaknis? vistik pinigai nemaži buvo.... ar kam taip buvo?
p.s paskaičiau daugiau tema, matau, kad buvo problemų su viršūnėm, bet mano visa tuja ruda, kaip negyva, sodinant dėta juoda plėvelė  ir ant viršaus akmenys verysad.gif


As sakyciau, kad nudegino trasomis saknis, mano sesuo sodindama irgi dejo trasas ir tos tujytes nurudavo, kitos nedejo ir zaliuoja.
Atsakyti
QUOTE(ICE-T @ 2012 10 05, 20:00)
Sveikos tujų mylėtojos,
prašau patarimo - pasodino man prie namo 180tujų, 60cm(vakarų tuja), po 2sav. ėmė dėmėm ruduoti ir po 1mėn dabar turiu ne žalią tvorą tujų, o rudą... sodintojas teigia, kad nuo saulės, bet argi? jis sodindamas pylė kiekvianai trašų į duobę, ar galėjo taip būti, kad nudegino šaknis? vistik pinigai nemaži buvo.... ar kam taip buvo?
p.s paskaičiau daugiau tema, matau, kad buvo problemų su viršūnėm, bet mano visa tuja ruda, kaip negyva, sodinant dėta juoda plėvelė  ir ant viršaus akmenys verysad.gif

tikrai nudegino unsure.gif pasodinus negalima net per sakas jokiu trasu , o cia tiesiai ant saknu doh.gif kad rudeni nudegintu saule nesamones sneka doh.gif isvis tuju nera nudeganciu yra tik puskiparisai kurie apdegineja pavasari 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ICE-T @ 2012 10 05, 20:00)
Sveikos tujų mylėtojos,
prašau patarimo - pasodino man prie namo 180tujų, 60cm(vakarų tuja), po 2sav. ėmė dėmėm ruduoti ir po 1mėn dabar turiu ne žalią tvorą tujų, o rudą... sodintojas teigia, kad nuo saulės, bet argi? jis sodindamas pylė kiekvianai trašų į duobę, ar galėjo taip būti, kad nudegino šaknis? vistik pinigai nemaži buvo.... ar kam taip buvo?
p.s paskaičiau daugiau tema, matau, kad buvo problemų su viršūnėm, bet mano visa tuja ruda, kaip negyva, sodinant dėta juoda plėvelė  ir ant viršaus akmenys verysad.gif



QUOTE(janudi @ 2012 10 05, 20:58)
As sakyciau, kad nudegino trasomis saknis, mano sesuo sodindama irgi dejo trasas ir tos tujytes nurudavo, kitos nedejo ir zaliuoja.

sodindama avo tujos irgi pyliau trasas i duobe, nedaug, bet pyliau. Taip man patere moteriske kuri dirba apzeldinime. Nieko mano tujoms neatsitiko, augo kuo puikiausiai. Aisku nezinia kokios trasos ir kiek ju dejo.Jai parudavo viduris ar apacia, o saku virsuneles dar zalios, tai manau kas serga kol prigis. Ikelkite nuotrauka, bus matyt 4u.gif
Atsakyti
As kai pirkau tai man dar net pabreze kad pirmais metais jokiu trasu schmoll.gif
Atsakyti
Ačiū už tiek nuomonių, kurios matau man ne į gerą.. sodino žmogus tuo užžsiimantis 20metų, ir kaip čia jam taip išėjo. Pirkom tujas iš privataus asmens, jo rekomentuotas, iškastos iš žemės. Tikrai puikios buvo. Sodino taip - pylė durpes, trašas ir po to sodino, o pėlvelė agro, juoda. foto įdėsiu vėliau
Atsakyti
rolleyes.gif Jokių trąšų sodinant spygliuotį tikrai nereikia, augalui ir taip stresas: iškastas iš vienokio grunto, perkeltas į kitą, pasikeitė vieta ir augimo sąlygos doh.gif , ir te tau dar chemijos, tipo šaknys greičiau įsiskverbs į gruntą ir paskatins prigijimą...Kokią nesąmonė, svarbiausia gerai palieti pasodinus ir nepamiršti to daryti reguliariai, nesvarbu kad palyga, bet tiek lietaus tikrai nepakanka pasodintam spygliui, nebent pasodinta molyje g.gif . Ir dar laaabai gerai apspausti aplink augaliuką, na ir tada lieti negailint, kad net paplauktų.
Atsakyti
QUOTE(ICE-T @ 2012 10 06, 10:46)
Ačiū už tiek nuomonių, kurios matau man ne į gerą.. sodino žmogus tuo užžsiimantis 20metų, ir kaip čia jam taip išėjo. Pirkom tujas iš privataus asmens, jo rekomentuotas, iškastos iš žemės. Tikrai puikios buvo. Sodino taip  - pylė durpes, trašas ir po to sodino, o pėlvelė agro, juoda. foto įdėsiu vėliau



kam tos durpės???? kokios durpės???? koks pas jus gruntas? o tujos iš kokio grunto rautos iš durpių ar normalios žemės????
Atsakyti
Gal susimaišė, pylė kompostinę žemę, o ne durpes arba jos buvo piltos ant viršaus, pasodinus. Durpes ant viršaus kiekvieną sezoną pilu, nes mulčiuoju pjauta veja. Vienok durpės duobėj, jei jos neutralizuotos, neturėjo nieko blogo padaryt.
Atsakyti
QUOTE(ICE-T @ 2012 10 06, 10:46)
Ačiū už tiek nuomonių, kurios matau man ne į gerą.. sodino žmogus tuo užžsiimantis 20metų, ir kaip čia jam taip išėjo. Pirkom tujas iš privataus asmens, jo rekomentuotas, iškastos iš žemės. Tikrai puikios buvo. Sodino taip  - pylė durpes, trašas ir po to sodino, o pėlvelė agro, juoda. foto įdėsiu vėliau

KADANGI ČIA TIEK VARIANTŲ, KILO DAR MINTIS KAD TAIP STAIGA VOS PER DVI SAVAITES ĖMĖ RUDUOT- GAL PURŠKĖT KUO ( o gal kaimynai?), pvz.PIEVELĘ ŠALIA KOKIAIS HERBICIDAIS? ar žemė į kurią sodino buvo kokia chemija apipurkšta? Nes net maksimoj paraduodamas marinuotas tujas sodinant, jei jau nudžiovintos, tai nuruduoja po kelių mėn, o ne po poros savaičių.. ir ypač jei sodino žmogus augintojas su 20m patirtimi, nepanašu kad žioplas klaidas darytų..

Gal kas galėtų parašyti kaip reikia profilaktiškai apdoroti spygliuočius nuo rudavimų, erkučių ar kitų grybinių susirgimų? Kuo , kada ir kiek kartų kad būtų efektas. Ar galėtų įdėti kokia nuorodą su nuotraukomis, kur būtų identifikuotos spygliuočių ,,bėdos", kad nespėliot nuo ko nuruduoja vidinės šakelės, arčiau kamieno ( būtent kenčia kadagys Kaizuka, puskiparisiai, tujos.. verysad.gif nuo veislės ypatumų, nuo vandens ar šviesos trūkumo, erkučių ar grybų, kitų ligų...
Iš anksto AČIŪ.
Atsakyti
QUOTE(nijole0619 @ 2012 10 07, 22:34)
KADANGI ČIA TIEK VARIANTŲ, KILO DAR MINTIS KAD TAIP STAIGA VOS PER DVI SAVAITES ĖMĖ RUDUOT- GAL PURŠKĖT KUO ( o gal kaimynai?), pvz.PIEVELĘ ŠALIA KOKIAIS HERBICIDAIS? ar žemė į kurią sodino buvo kokia chemija apipurkšta? Nes net maksimoj paraduodamas marinuotas tujas sodinant, jei jau nudžiovintos, tai nuruduoja po kelių mėn, o ne po poros savaičių.. ir ypač jei sodino žmogus augintojas su 20m patirtimi, nepanašu kad žioplas klaidas darytų..

Gal kas galėtų parašyti kaip reikia profilaktiškai apdoroti spygliuočius nuo rudavimų, erkučių ar kitų grybinių susirgimų? Kuo , kada ir kiek kartų kad būtų efektas. Ar galėtų įdėti kokia nuorodą su nuotraukomis, kur būtų identifikuotos spygliuočių ,,bėdos", kad nespėliot nuo ko nuruduoja vidinės šakelės, arčiau kamieno ( būtent kenčia kadagys Kaizuka, puskiparisiai, tujos.. verysad.gif nuo veislės ypatumų, nuo vandens ar šviesos trūkumo, erkučių ar grybų, kitų ligų...
Iš anksto AČIŪ.

kad siek tiek nurudoja vidines sakales tai siuo metu yra normalus ir naturalus procesas. As sio metu kovoju su grybu, tai purksti turiu kazkokia chemija (nezinau pavadinimo, rudos spalvos tirstas skystis) kas 2 savaites iki salnu. jai jus is Vilniaus, tai galite nukeliauti iki Zaliasis centras Siaures mestelyja, ten yra agronomas, jis konsultoja tokiais klausymais ir patars ko purksti. Nors man nuo grybo nelabai ka ir turejo psiulyt, pasiule Vario sulfatu ispurksti, stebeti, jai nepades tai ieskoti stipresniu vaistu 4u.gif
Atsakyti