Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

QUOTE(vilnera @ 2011 10 18, 09:52)
Mumrikai, uzsiminet apie suaugusiu augalu paruosima persodinimui - kaip juos ruosiate,kad prigytu? Gal apkasate pries koki pusmeti,kad isleistu daug pridetiniu sakneliu? Ar yra dar kazkoks kitas budas?
Beja-labai skoningi jusu gelynai (spygliuotynai-kaip cia tiksliau nzn.. smile.gif ) Neperkrauti, zali ziema-vasara, ir tas kruminis astras taip graziai ten tinka..


Man pačiai teko persodinėt tik dideles tujas (viena iš geltonųjų matosi nuotraukose - jas persodinom dvi ir buvo jų aukštis jau gerokai virš dviejų metrų), o kadangi jos labai jau nelepūs augalai, tai niekaip ir neruošėm. O vat būtent pušis, tai kiek žinau reikia ruošt ir apie porą metų (jei tai ne dviejų ar trejų metų sodinukai, o jau didesnės). Žinau kad rekia atkast keletą didelių šaknų iš vieno šono, jas nukirst ir geriausia iš tos pusės kokio plastiko užkišus vėl užkast. Toje vietoje medis ims formult daug smulkių šaknų. tada taip pat padaryt po kurio laiko iš kitos pusės ir galiausiai pakirst pagrindinę šaknį. Čia kiek pamenu - gal ką ir sumaišiau, nes senokai skaičiau, o kai neaktualu, tai ir nesistengiau tiksliai įsidėmėt blush2.gif

Pagooglinus "didelių medžių persoinimas" tikrai turėtų būt daug informacijos. Žinau kad medelynuose rodos kas metus ar porą pušims pakerta pagrindinę šaknį iš šono su kastuvu, kad formuotųsi daug smulkesnių

................

na kitas būdas yra persodint su traktoriumi biggrin.gif atrodo juokingai, bet taip persodinom didelę pūkuotą vyšnią ir šermukšnį. Buvo jau ir vienas ir kitas nemaži ir paprastu kastuvu nei juos išraut, nei duobę iškast. Ir pasmerkti būtų medžiai, nes augo šalikelėj, o ten elektrai kabelius tiesė. Tai kai netoliese dirbo traktorius vyras paprašė ir tas aišku per penkias minutes duobes iškasė, per kitas medžius su dideliais žemės grumstais iškėlė ir pasodino. Medžiai nė nepajuto thumbup.gif Jau dvi vasaras auga žalioj zonoj kaip dešimt metų ten buvę thumbup.gif

Bet tai aišku lapuočiai - su nemažom pušim toks bajeriukas taip lengvai nepraeitų schmoll.gif

.........................

dėl mano gėlynų/spygliuotynų didelis didelis dėkui wub.gif dar viskas tik formavimo stadijoj, bet kažkada turėtų būt gražu blush2.gif (bent aš taip svajoju)
Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2011 10 18, 15:14)
Man pačiai teko persodinėt tik dideles tujas (viena iš geltonųjų matosi nuotraukose - jas persodinom dvi ir buvo jų aukštis jau gerokai virš dviejų metrų), o kadangi jos labai jau nelepūs augalai, tai niekaip ir neruošėm. O vat būtent pušis, tai kiek žinau reikia ruošt ir apie porą metų (jei tai ne dviejų ar trejų metų sodinukai, o jau didesnės).

Aciu uz pasidalijima patirtimi-man jusu nuomone labai laiku,- turiu vat keleta tuju ne vietoj,o judint bijojau, nes kokiu 4 metuku amziaus .. smile.gif.
Atsakyti
Ir svarbiausia nepagailėt laistyt ir ne tik pasodinus, bet ir visą kitą sezoną. Vis tik didesniam augalui didesnis ir persodinimo stresas. Ir jokių tręšimų persodinus (aš iš vis niekada netręšiu spygliuotukų ir rimti augintojai to nerekomenduoja schmoll.gif

Laistyt kad ir rečiau, bet labai gausiai, kad drėgmė giliai nueitų mirksiukas.gif Taip formuojasi giluminis šaknynas, kuriam po to jau jokios sausros nebaisios. Čia taip pat kaip ir su vejos laistymu - geriau rečiau, bet gausiai thumbup.gif
Atsakyti
viena is jusu parodytu geltonuju spygliuociu - ta puskiparisi, kur tokiomis siek tiek svyranciomis sakomis turiu ir as. Tiksliau turiu 4.. Vienas sunkiai perziemojo, kiti 3 normaliai. Man tik idomu kokio dydzio jie auga.. Nenoreciau ir vel persodineti pirmyn atgal. Nes jau tiek klaidu pridariau per pirmus metus. Kol augalas mazas, labai sunku ji tinkamai pasodinti islaikius visus atstumus iki tvoros, iki kito augalo..

O musu pusis.. nu nzn ziuresim... Nes vyras tai bilekaip iskase ja. Speju, kad bus nukirtes ta pagrindine sakni, nes kai kele, tai apskritai saknynas labai mazas pasirode lyginant su visa pusimi. doh.gif
Atsakyti
dar vienas lepūnėlis puskiparisiukas

user posted image

Gal žinote kokio aukščio ir pločio jie auga?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Em/Er: 26 spalio 2011 - 21:30
QUOTE(Em/Er @ 2011 10 26, 22:29)
Gal žinote kokio aukščio ir pločio jie auga?


Jei žiūrėt į kokių trisdešimties metų perspektyvą (taip aš skaičiuoju minimum sodindama augalus), tai būtų kokių pusantro-dviejų metrų pločio ir apie penkis aukščio (čia gryna teorija, nes priklauso ir nuo konkretaus augalo, ir nuo dirvos, kurioje auga, ir nuo vietos, ir nuo kaimyninių augalų ir pan. ir t.t.) mirksiukas.gif Aišku su sąlyga kad nenumyrios per tą laiką ir labai nenušals, nes kiek nušąla, tiek kitais metais reikia pasivyt ir dar aplenkt biggrin.gif Nors po dvidešimties metelių šalia galbūt galėsim ir palmes pasodint thumbup.gif
Atsakyti
mumrikas, o kaip Jūs susitvarkote su tiek augalų? ir kitose temose pastebėjau Jūsų kiemo foto. Nu nerealiai viskas sutvarkyta. bigsmile.gif Kiekvienas centimetras sutvarkytas. Išduokite paslaptį? Negi pati?

Tiesa, o tuos puskiparisius Jūs dengiate? Mano vienas iš keturių šią žiemą apšąlo. Gal dengiant kažkaip būtų jiems geriau?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Em/Er: 27 spalio 2011 - 19:53
QUOTE(mumrikas @ 2011 10 26, 23:00)
Jei žiūrėt į kokių trisdešimties  metų perspektyvą (taip aš skaičiuoju minimum sodindama augalus), tai būtų kokių pusantro-dviejų metrų pločio ir apie penkis aukščio (čia gryna teorija, nes priklauso ir nuo konkretaus augalo, ir nuo dirvos, kurioje auga, ir nuo vietos, ir nuo kaimyninių augalų ir pan. ir t.t.) mirksiukas.gif Aišku su sąlyga kad nenumyrios per tą laiką ir labai nenušals, nes kiek nušąla, tiek kitais metais reikia pasivyt ir dar aplenkt biggrin.gif  Nors po dvidešimties metelių šalia galbūt galėsim ir palmes pasodint thumbup.gif

as kazkaip abejoju, kad isaugs iki 5 metru, nes kas met mano apsala, ten iki kur buvo sniego, ten lieka grazus, bet virsuneles nusala. Net nezinau kaip uzdengti apie 1 metro auskscio si augala g.gif
Atsakyti
QUOTE(Em/Er @ 2011 10 27, 20:51)
mumrikas, o kaip Jūs susitvarkote su tiek augalų? ir kitose temose pastebėjau Jūsų kiemo foto. Nu nerealiai viskas sutvarkyta.  bigsmile.gif Kiekvienas centimetras sutvarkytas. Išduokite paslaptį? Negi pati?

Tiesa, o tuos puskiparisius Jūs dengiate? Mano vienas iš keturių  šią žiemą apšąlo. Gal dengiant kažkaip būtų jiems geriau?


blush2.gif tvarkausi šimtu procentų pati ax.gif aišku vyras padeda žolę pjaut (aš su siaura elektrine žoliapjove apeinu vingiuotus kraštelius, palei trinkeles ir gėlynus, o vyras tuo pat metu su plačia savaeige benzinine jau pjauna didįjį plotą), jei reikia kur kokį didesnį medelį ar krūmelį išraut, ką sunkaus pakelt, bet šiaip tvarkymasis, sodinimas, priežiūra yra mano valioje biggrin.gif Ir dar per durną galvą vis didinam ir platinam žaliąją zoną jau už namo, kur būsimas valstybinis parkas - kiekvienais metais po kelis metrus ji padidėja doh.gif

O spėt spėju, nes kiekvienas vaikas po papildomą varikliuką įstato lotuliukas.gif Iš esmės daug darbo pradžioje įdėjau, t.y. kol augalai suaugo į vientisą juostą, kada ėmė liestis vienas su kitu (čia turiu omeny gėles) ir nebeliko piktžolėms šviesos, o jei kokia galvą ir iškiša, tai jau nesunku ir išraut. O likusius tarpus mulčiuoju nupjauta žole, po medeliais, kur nesimato pušies žievės mulču. Uždėjus tris žolės sluoksnelius susidaro tokia kietoka danga, per kurią labai sunkiai žolės lenda, o jei kokia galvą ir iškiša, tai labai lengvai išsirauna mirksiukas.gif

Kalbant apie puskiparisius, tai niekad nė vieno nesu dengusi schmoll.gif Ir gyvi visi bei sveiki. Jei kokie galiukai šakelių apšąla, tai minimaliai ir labai jau greit padėtis pasitaiso kai medeliukas vėl ima augt thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Em/Er @ 2011 10 26, 22:29)
dar vienas lepūnėlis puskiparisiukas

user posted image

Gal žinote kokio aukščio ir pločio jie auga?


kaip grazu wub.gif
Atsakyti
Dėkui wub.gif Tikrasis grožis (bent jau kaip numatyta mano vizijose) pasimatys tik po kokių dešimt medelių, nes tada medeliai, kurie turi augt didesni, praaugs tvorą ir sudarys foną, skiepyti krentantys ar rutuliniai, jau sofromuos gražią lapiją arba užsiaugins gražiai krentančias "uodegas", šliaužinatys krūmeliukai jau matysis kad šliaužia biggrin.gif O tarpuose gėlės viena su kita grožiu lenktyniaus ir piktžolėms saulę užstos biggrin.gif

Ir svarbiausia mano akmenukai mylimukai bus kaip razinkytės - iki šiol jie kaip svetimkūniai tiesiog ant vejos riogsojo, o dabar jau ima natūraliai į aplinką įsiliet thumbup.gif

Vat tokie mano mylimukai:

http://www.supermama...?...0999&st=480
Papildyta:
QUOTE(Packa @ 2011 10 27, 21:00)
as kazkaip abejoju, kad isaugs iki 5 metru, nes kas met mano apsala, ten iki kur buvo sniego, ten lieka grazus, bet virsuneles nusala. Net nezinau kaip uzdengti apie 1 metro auskscio si augala g.gif


tai reikia medeliui įsitvirtint, stiprybės įgaut mirksiukas.gif Ir aišku labai priklauso kokioj vietoj auga - pas mane kažkaip jis gerai jaučiasi - apšąla tik patys patys galiukai, bet kaip minėjau labai greit to nebesimato. Dabar jis kokių 60cm aukščio, o sodinau prieš porą metų nusipirkus sprindinį kleckiuką mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mumrikas @ 2011 10 28, 09:52)
Dėkui wub.gif Tikrasis grožis (bent jau kaip numatyta mano vizijose) pasimatys tik po kokių dešimt medelių, nes tada medeliai, kurie turi augt didesni, praaugs tvorą ir sudarys foną, skiepyti krentantys ar rutuliniai, jau sofromuos gražią lapiją arba užsiaugins gražiai krentančias "uodegas", šliaužinatys krūmeliukai jau matysis kad šliaužia biggrin.gif  O tarpuose gėlės viena su kita grožiu lenktyniaus ir piktžolėms saulę užstos biggrin.gif

Ir svarbiausia mano akmenukai mylimukai bus kaip razinkytės - iki šiol jie kaip svetimkūniai tiesiog ant vejos riogsojo, o dabar jau ima natūraliai į aplinką įsiliet thumbup.gif

Vat tokie mano mylimukai:

http://www.supermama...?...0999&st=480
Papildyta:
tai reikia medeliui įsitvirtint, stiprybės įgaut mirksiukas.gif  Ir aišku labai priklauso kokioj vietoj auga - pas mane kažkaip jis gerai jaučiasi - apšąla tik patys patys galiukai, bet kaip minėjau labai greit to nebesimato. Dabar jis kokių 60cm aukščio, o sodinau prieš porą metų nusipirkus sprindinį kleckiuką mirksiukas.gif

labai pas jus grazu wub.gif , o akmenys tikrai labai puosia gelynus. As negaliu vis brolio prisiprasyti kad man atveztu dideliu akmenu (nes turi visatechnika), kokius pati pajegiau pakelti arba nustumti, tai tiek ir turiu biggrin.gif
o gal zinote kaip kovoti su samanom, labai siaurinejo puseje gelyne ju daug ps mane g.gif g.gif g.gif
Atsakyti